Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli to jest dekoder dopiero wydany z punktu i pojawia się komunikat "Błąd karty 09" to włącz kanał dla abonentów (16 pozycja na liscie kanałów) i pozostaw aż do czasu aktywacji karty. W MENU odbiornika sprawdź czy widoczny jest prawidłowy nr karty. Jeśli wymiana była już dobre kilka dni temu to przyda się wykonać ponowne uprawnienia przez ICOK lub Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pytam o to dlatego że kilka razy włączyłem nagrywanie pod koniec programu a nagrał się od samego początku.było to kilka dni temu a dziś już tak nie mogę.nagrywa się tylko od momentu włączenia.czy ktoś wie o co tu chodzi? z góry dziękuję.

 

A może zalezy to od kanału ?

 

Mi również udało się nagrać w całości "Majkę" z TVN mimo, że spóźniony włączyłem nagrywanie dopiero pod koniec. Ktoś może udzielić nieco więcej informacji ?

 

dokładnie

choć mało kto o tym wie dekoder ten nagrywa oglądany kanał - ale żeby zmusić go do cofnięcia lub nagrania trzeba wejść w pauzę dopiero wtedy możesz poruszać się w tył czy przód. Także wtedy (po naciśnięciu pauzy) kiedy zaczniesz nagrywać - zostanie nagrany fragment od momentu włączenia danego programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam .

mam problem z uruchomienie dekodera po awarii pradu, kilka razy pod rzad wlaczyli i wyłaczyli mi prad. Na panelu wyswietla mi sie napis HDD CHECK...

Mial juz ktos cos takiego? domyslam sie ze chodzi o dysk i pewnie bede musial isc do APS-u. ale moze sa jakies inne sposoby na ruszenie tego dekodera? reset nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych paru miesiącach użytkowania CP i Echostara 7400HD powiem, że gorszego badziewia to nie widziałem. Od momentu zamówienia do dziś są tylko problemy albo z CP albo z tym dekoderem. Ilość pieniędzy jakie wydałem na telefony na infolinię przekracza już chyba wartość tych pakietów. Albo przysyłają zły dekoder, potem nie mogę tego dekodera dostać ponownie bo mnie taka promocja nie przysługuje, co zadzwonię to co innego mówią, podobnie w punkcie sprzedaży, kanały które są a nie działają, zmiana promocji, podpisywanie kolejnej umowy, obciążanie za kanały nieuruchomione...a teraz od jakiegoś czasu co dziennie po kilka razy błąd 08 problem z kartą (proszę wyjąć i przedmuchać), resetowanie się co parę minut dekodera. Nie wspomnę o gubieniu kanałów przy zmianie na inny (szybka zmiana w górę lub dół), zawieszanie się obrazu na kilka sekund (sygnał idealny), brak możliwości utworzenia listy ulubionych czy idiotyczne ustawienie kanałów (dlaczego BBC Lifestyle jest na 246!!!!!!!!!!!). No i ten bardzo intuicyjny pilot...Ogólnie po 6 latach z CP to już moja ostatnia przygoda...jeszcze tylko 27 miesięcy i powiem im "won".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam ten dekoder i jakoś problemów z nim nie mam ,co do błędu i resetowania , być może masz uszkodzoną kartę i to jest przyczyną problemu ,ewentualnie wymiana dekodera na wolny od wad , zawieszanie się obrazu, ważniejsza od sygnału jest jakość , możesz mieć sygnał 100 % ale jak będziesz miał dolny pasek jakości poniżej wartości 50 % to będzie ci się obraz ciął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie dekoder sprawdza dysk, czas trwania tej operacji ok. 5-10 minut :brawo:

Wbrew różnym opiniom uważam ten dekoder za jeden z najbardziej udanych i stabilnych jakie pojawiły się na rynku polskich platform DHT :brawo:

TWARDY RESET w Echo 7400 można wykonać również przytrzymując przycisk POWER na dekoderze przez ok. 5 sekund :jupi::jupi:

 

Za kilka dni będę miał również nbox recordera 250 Gb - zobaczymy czy jest równie dobry jak Echostar 7400

Na pewno podzielę się wynikami "testu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście też dekoder przypadł do gustu, początkowo było kilka problemów ale jakoś sobie poradziłem. Ale dzisiaj już mnie zaczyna delikatnie irytować tylko nie wiem czy to wina dekodera czy samego polsatu. Otóż w ciągu może 3-4 godzin oglądania tv dostałem może z 10-13 pustych albo z bezsensownymi znaczkami komunikatów. Bo aktualizacji softu miało tego nie być ale jak widać dalej występuje. Gdzie szukać przyczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne - z tego co pamiętam, to po tym komunikaty nadal będą się pojawiać, ale już nie będą puste albo z dziwnymi znaczkami, a z tym co rzeczywiście powinno się tam pojawić :] To są komunikaty rozsyłane przez CP, reklamujące ich usługę PPV (przez CP nazywaną nie wiadomo czemu VOD) itp. - dopóki CP ich nie zaprzestanie rozsyłać albo nie usuną tej opcji z softu to nic na to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wiadomo już coś o możliwości utworzenia w pełni własnej listy ? Może da się coś złamać, przeprogramować...? :?

Od wczoraj mam tak:

- w salonie HD Samsung DSB-H370G - pakiet mini (dekoder na własność, bez żadnych umów, płacę -oglądam)

- w sypialni Echostar DSB-7200 HD - familijny + coś tam... (chyba też na własność, umowa 2 lata)

 

Jestem strasznie wkurzony, bo musiałem zamienić dekodery (pakiety) i teraz większość czasu spędzam przy Echostarze, którego lista kanałów mnie irytuje, ale tak tego nie zostawię. Oba dekodery mam na własność, więc zostają mi dwie opcje, albo zamienić pakiety pomiędzy dekoderami, albo będę zmuszony zerwać umowę z CP bo... znajdzie się jakieś paragrafy, choćby podawanie błędnych info nt. tworzenia własnych list, a nawet jak się będą strasznie stawiać, to po prostu powiem im żeby mnie pocałowali wiadomo gdzie i przechodzę do konkurencji :mrgreen:

 

Więc jak w pytaniu... wiadomo już coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wspaniały - u konkurencji nie ma możliości ukladania list kanałów ;)

 

Nie rozumiem rozgoryczenia ludzi, którzy kupili dekoder na własnośc dedykowany platformie i narzekają na jego ograniczoną funkcjonalność. Jeśli chce mieć swobodę i radość z własnego sprzętu (wybranego świadomie z powodu jakieś konkretnej funkcji) kupuję taki odbiornik DVB-S/S2 w sklepie ze sprzętem do odbioru SAT a od operatora kupuję tylko kartę i moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba wezmę jakiegoś Fergusona :P

 

Po prostu pani w punkcie CP powiedziała że można sobie na nim układać swoje listy, co zresztą potwierdzone jest w instrukcji, więc nie wnikając w szczegóły kupiłem we wakacje ten dekoder i parę dni później wróciłem do domu (nie mieszkam w PL) Więc ja nie będę teraz specjalnie kupował biletu żeby reklamować tuner, bo za te pieniądze kupię Ferdka :)

 

Poza tym skoro dało się robić własne listy w innych tunerach, to po jaki grzyb zakładają te durne kagańce ? Solorzowi się nudzi? Niech wąsa zgoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 strona instrukcji obsługi wyraźnie mówi:

 

Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej

Firma EchoStar Europe wykorzystała wszystkie dostępne

jej możliwości, aby dostarczyć odbiornik telewizji

satelitarnej wyprodukowany z wykorzystaniem

najnowocześniejszego oprogramowania i sprzętu.

Firma EchoStar Europe nie udziela gwarancji związanych

z odbiorem programów nadawanych przez

stacje nadawcze oraz wyklucza wszelkie domniemane

gwarancje dotyczące wartości rynkowej lub przydatności

do określonych celów.

Firma EchoStar Europe zastrzega sobie prawo do

wnoszenia poprawek, zmian lub modyfikacji sprzętu

i oprogramowania odbiornika na dowolnej podstawie

i bez wcześniejszego powiadomienia o takich zmianach.

Z tego względu usługodawca może dowolnie

aktualizować oprogramowanie w celu spełnienia wymogów

związanych z usługami oferowanymi przez

Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...