Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ... PROSZE POMOCY!!!

Jeśli zniknął boot112 to powiedz czy możesz wejść z pilota w menu. Dopóki się mnie uporasz, to podłącz przez SCART.

 

Dziś rano jeszcze sprawdzilem ale nadal to samo z tym boot 112 itp. Jak wroce do domu to podlacze przez SCART i zobacze czy cos to zmieni. Mam jeszcze pytanie czy przez takie wgrywanie oprogramowania z strony Fergusona mozna stracic gwarancje? Czy mozna jakos wrocic to pierwotnego stanu tego dekodera w razie jak SCART nie pomoze?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fergusonuser - spróbuj podłączać urządzenia od dekodera przede wszystkim za złącza USB, jak to nie pomoże to odłącz wszystko antenę, tv i uruchom sam dekoder jeśli nie uruchomi się to pozostanie wysyłka do serwisu (poczytaj wątek ktoś miał już podobny problem m.i. str 14)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam francuz145

U mnie przez SCART jest zdecydowanie ciemniejszy obraz i musiałbym kompensować jaskrawością. Drugie niedomaganie SCART to to, że 7900 wysyła na SCARTa sygnał composit a nie RGB i to się wyraźnie odbija na jakości w stosunku do obrazu przez HDMI.

Mam na HDMI, ale brakuje mi automatycznego przełaczania się na STB kiedy go włączę. Na SCART to działał tak, że po włączeniu urządzenia TV automatycznie przerzucał się na to wejście, a teraz muszę z pilota wybrać własciwe HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam francuz145

U mnie przez SCART jest zdecydowanie ciemniejszy obraz i musiałbym kompensować jaskrawością. Drugie niedomaganie SCART to to, że 7900 wysyła na SCARTa sygnał composit a nie RGB i to się wyraźnie odbija na jakości w stosunku do obrazu przez HDMI.

Mam na HDMI, ale brakuje mi automatycznego przełaczania się na STB kiedy go włączę. Na SCART to działał tak, że po włączeniu urządzenia TV automatycznie przerzucał się na to wejście, a teraz muszę z pilota wybrać własciwe HDMI.

 

No właśnie - PACE 2221 od cyfry ma RGB i super jakość na scart a ten ferguson ma wyraźnie gorszą na componencie... Porażka.

Wczoraj walczyłem ze splitterem i oczywiście z fergusonem znowu problem bo gubi sygnał. Na PACE wszystko ok. Sprzedaję tego fergusona i biorę PACE z allegro bo jak się okazuje to cudo techniki w porównaniu z 7900.

 

Nie chce nikt kupić fergusona?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym dostać również wersje 2.3. na maila. Na tej 2.5 się wiesza i przeskakuje zawsze wielokrotność 4 programu :/ MASAKRA JAKAŚ.

 

Ewentualnie jak ktoś ma swoją listę do cyfry aktualna to chętnie przyjmę na maila.

 

lukasek_85 (at) tlen.pl

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

 

PS. to mój pierwszy post na forum, choć czytam je od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie na 2.5.0 przeskakiwał kanały przy ch+/- można je było tylko odpalić wpisując ich nr ręcznie (oznaczone były nożyczkami), ciągle pojawiało się "inserd card". Wróciłem do 2.3.0 jest już dobrze :)

jak by ktoś jeszcze szukał sofu 2.3.0 jest na elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1394743.html (mam nadzieje że nikomu nie podpadnę tym linkiem, w końcu to link do oprogramowania oryginalnego, darmowego tylko starszego niż na stronie producenta i umieszczonego na porządnym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
... Na tej 2.5 się wiesza i przeskakuje zawsze wielokrotność 4 programu.
u mnie na 2.5.0 przeskakiwał kanały przy ch+/- można je było tylko odpalić wpisując ich nr ręcznie (oznaczone były nożyczkami), ciągle pojawiało się "inserd card". Wróciłem do 2.3.0 jest już dobrze :)
Czy ktoś ma wgraną 2.5.0 i NIE narzeka na wspomniane przez Kolegów niedomagania? Co z tym "insert card", kiedy się pojawia? - na kodowanych? jak tak, to od kogo D+, TNK?

Czy przenosząc listę kanałów wygenerowaną w 2.3.0 na 2.5.0 wszystko Wam chodzi, bo tkasenko zauważył:

a tak wogóle to w sofcie 2.3.0 na liście satelitów astra jest na pozycji 4 a hotbird 5, w sofcie 2.5.0 astra jest na pozycji 1 a hotbird na pozycji 2 i tu jest chyba pies pogrzebany
Jakie jeszcze macie doświadczenia Ci, którzy przeszliście na 2.5.0? Ferguson ma wciąż tą wersję jako oficjalny release.

pzdr

greggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na liscie programow cyfry sciagnietej ze strony fergusona przy przelaczaniu programow przeskakiwalo zawsze przez programy z numeracja wilokrotnosc 4 (czyli 4,8,12 itd.) A w liscie programow każdy z nich mial zaznaczone do skasowania :/ trzeba bylo wszystko odnaczyc badz wyjsc z tego menu wtedy sie kasowaly.

Dodatkowo się wieszał co chwile na C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem FK 7900 i przy TNK działa wyśmienicie. Żadnych zwiech, problemów itp. W FX 7600 często wyskakiwało "zakodowany" a tutaj żadnych problemów nie ma.

 

Jendak mam inny problem. Próbowałem podłączyć ten tuner do monitora LCD poprzez kabel hdmi>DVi, niestety bez skutku... Pojawia się tylko napis CYFROWY, znika i jest czarny obraz. Kabel jest 100% sprawny bo testowałem go podłączając PC z monitorem LCD i obraz jest a wiec to cos z tunerem. HDMI samo powinno się uaktywnić po podłączeniu kabla czy trzeba gdzieś przełączyć w opcjach? Soft mam S2.5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroo

Zajrzyj na to forum http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic608469.html

i to http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-monitorach-LCD--Articles-200-ndetails-13.html

Jest możliwe, że Twój monitor ma złącze DVI, ale obsługuje tylko piny z sygnałem analogowym?

Jaki to monitor? Patrzyłeś w specyfikacje? Kiedyś był DVI-A i działał tylko na analogu (głównie wykorzystywał te cztery piny wokół płaskiego szerokiego pinu).

Druga możliwość to niepełny kabel HDMI-DVI.

Potestuj swój kabel i monitor z innym źródłem HDMI niż FK7900UCI.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor na wejsciu DVI obsługuje tylko cyfrowy przesył danych. Mam drugie wejscie VGA na analogowy. Monitor do W2252TQ. Patrzyłem troche w dane na wiki to na tej podstawie zdecydowałem się na kabel hdmi>DVI typu DVI-D (Dual Link) v1.3b, ponieważ na wikipedii taki własnie kabel ma: "Zgodność ze standardem DVI". Innego źródła hdmi oprócz PCta nie mam niestety... Nie mam nawet zadnego odbiornika HDMI aby przetestować tymczasowo tuner z TV (hdmi-hdmi)... A jak to jest z tymi Hz? Jaką częstotliwosc daje na wyjściu tuner FK7900UCI?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TV pokazuje, że 576p 50Hz, czyli leci bez przeplotu 50 Hz. Tak mam w trybie PAL-I.

W FK-7900 UCI można wybrać tryb TV jako: PAL, NTSC, PAL-I.

w PAL jest 576i 50Hz

w NTSC jest 480i 60Hz

w PAL-I jest 576p 50 Hz

A w instrukcji Twojego LG widzę że masz tryby z rozdzielczością pionową x480 , a potem x600. Nie ma x576. Nie jestem pewien, czy to nie powód. Spróbuj zatem ustawić w FK-7900 UCI tryb na NTSC (zrób sobie podgląd na kablu Euro do jakiegoś TV) i potem zobacz czy pójdzie z Twoim monitorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem juz z wszystkimi dostępnymi funkcjami w tunerze i nadal nie wyswietla obrazu. Problem jaki zauwazyłem to taki, ze kiedy podepne tymczasowo przez wyjscie SCART do TV to zmiana opcji typu PAl, NTSC i PAL-I daje zauważalną różnice. Kiedy jednak ustawie NTSC lub PAL, odłącze scart, podepne HDMI to automatycznie tuner zmienia mi na PAL-I. Nie wiem czy to wina softu czy tuner sam dobiera sobie tryb.

 

PS. Aha i znalazłem dane do mojego monitora odnoście częstotliwosci:

Horizontal Freq.

Digital : 30 - 83 kHz (Automatic)

Vertical Freq. 56 - 75 Hz (Automatic)

 

Znalazłem w necie informacje ze tuner daje na wyjsciu 25kHz i własnie 50Hz dlatego nie ma prawa tego wyświetlić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ratuje mnie tylko zewnętrzny tuner TV... Jaki poleciacie? Szukam jak najlepszego obrazu.

 

greggy mógłbyś jeszcze nagrać kawałeczek jakiegoś programu? Bo chciałbym zobaczyć jaka jest jakość na tym tunerku a obecnie nie mam dosc szybkiego pendrivea. Chciałbym poprostu wiedzieć czy warto kupować do niego dysk. Móglbyś cos nagrać i wrzucić na darmowy serwer? z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nagrywa strumień tak jak leci, więc odtwarzasz z tą samą jakością co oglądasz on-line. Jest to SDTV więc nie ma sobie co robić nadziei na lepiej.

Moje wszystkie pendrivy są łykane przez FK-7900 UCI. Nie mam problemów z ich szybkością. Warunek - formatujesz pena w tunerku. 4GB wystarczy na całkiem długi film (chyba, że leci drugie audio dolby).

Na PW poślę link do pliku z zapisem. Jest w formacie TS po odrzuceniu śmiecia TSDoctorem. Pliki TS (fixed) odtwarza u mnie BS.Player.FREE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu jest progres :D

 

Ojciec dostał od CP nowy dekoder Echostar HDS-400E. Podłączyłem go na spróbowanie do mojego monitora przez HDMI>DVI i... JEST OBRAZ :D Elegancko, ładnie wyświetla ale tylko obraz nadawany przez SAT. Jeżeli włącze opcje, informacje, liste kanałów itd to na monitorze mi się nie wyświetla. Monitor wyświetla tylko obraz SAT a to co dodaje od siebie tuner, tego juz nie.

 

Dodam tylko, ze tuner wyświetla normalnie PAL w rozdzielczosci 720x576 50Hz.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

widzę, że od czasu gdy Ferguson wypuścił soft 2.5.0 uspokoiła się burza na forum. Ja przyznam się korzystam z 2.3.0 bo u mnie zwiechy są wtedy krótsze (2-3 sekundy), na 2.5.0 potrafił się przywieszać nawet do 10 sekund.

Mam jednak do Was inne pytanie. Z moim Fergusonem współpracuje dysk zewnętrzny 3,5" Samsunga, podzielony na 3 partycje. Po pierwszym podłączeniu dekoder sam sobie wybrał jedną z nich i na niej zaczął zapisywać nagrania. Bez większych problemów mogłem podłączyć dysk do komputera i korzystając z TS Doctora (póki jeszcze działał bo to wersja trial) mogłem je "obrabiać". Ale od jakiegoś czasu, po podłączeniu do kompa pojawia mi się komunikat, że wspomniany dysk należy sformatować, żeby móc z niego korzystać i oczywiście nie mam do niego dostępu na komputerze. Nie chcę go formatować bo znajdują się na nim nagrania, na których mi zależy a poza tym bez problemu współpracuje z dekoderem. Okazuje się również, że dysk ten (właściwie to jego partycja) ma również zmieniony system plików. Pierwotnie był NTSF a w tej chwili jest to RAW.

Czy ktoś z Was również miał taki problem i czy udało się komuś w jakiś sposób to rozwiązać?

 

I jeszcze jedno pytanie, czy zdarza Wam się że dekoder nie nagrał jakiegoś programu pomimo, że był ustawiony? U mnie się to zdarza gdy ustawię jakieś 2,3 nagrania. Jedna z takich sytuacji zdarzyła mi się gdy nie zachowałem kolejności nagrań z chronologią czasową ( czyli na pozycji np. 2 ustawiłem nagranie, które jest wcześniej niż to z pozycji 1). Zdarzyło mi się też, że nie nagrał gdy nie zostawiłem przerw w nagraniach min. 10 minut.

 

Dajcie znać, czy też macie takie doświadczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj trowski, też myślałem, że wątek już umarł. Cyt.: "gdy Ferguson wypuścił soft 2.5.0 uspokoiła się burza na forum" - nie, to chyba Twój żart? Poczytaj stronę 23 tego wątku. Oczywiście, że mam 2.3.0.

Zwiech nie mam nigdy, ale działam tylko na TNK. Zdarzało się rzadko, że obraz nie zaskoczył po zmianie kanału, ale jak się go ponownie zmieniło i wróciło, to łapał. Tak - że z TNK nie narzekam na stabilność. A o innych mankamentach już pisałem.

Potwierdzam, że zdarzyło mi się dwukrotnie nienagranie pozycji z PVR. Tylko że ja pracuję na pendrive 8GB. W obydwu przypadkach czysciłem zawartość pełnego pendrive przez usunięcie nagrań. Gdy robiłem formatowanie, to mi się to nie zdarzyło. Dlatego podejrzewałem, że to może być związane z nadmierną fragmentacją. TS Doctora oswoiłem, wyjaśnię na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...