Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko jak sprawuje sie ferdek z kartą canal plus :D

 

Ja używam Cyfrę+ na tym dekoderze, i kartę abonencką mam w czytniku, i szczerze mówiąc, z początku było super, ale po czasie zaczęły wychodzić różne problemy typu:

- problem ponownego przeskanowania satelitów Hotbird i Astra - za pierwszym razem ładnie wszystko skanuje i ma się całą listę ale jak chce się powtórzyć przeszukiwanie to się zawiesza, ale nie jestem pewien czy to wina Cyfry, i chyba u wszystkich się to nie objawia,

- przycinki kilkusekundowe co jakiś czas na kanałach kodowanych, bynajmniej u Cyfry+,

- dosyć częste zawieszki przy wybraniu kanałów jak i w trakcie oglądania kanału kodowanego, FTA chodzi bezproblemowo.

 

Posiadam też tuner Strong'a SRT-6880, i jest uznawany za jeden z najmniej stabilnych odbiorników satelitarnych od Cyfry, ale w porównaniu z tym Fergusonem jest o niebo lepszy pod względem stabilności, aż tyle razy ten strong się nie zacina, a wydane niedawno oprogramowanie, trochę go bardziej ustabilizowało niż z początku. Mimo że Ferguson z tematu technologicznie wyprzedza o lata świetlne tego Stronga, to na twoim miejscu brał bym go (w najgorszym wypadku), inny dekoder od Cyfry, albo coś innego niż ten Ferguson. Ja wracam na Stronga i poczekam aż wypuszczą nowy soft, z wielką nadzieją (matka głupich ;D ) że dopracują ten soft i ten dekoder stanie się bardzo stabilny, a jak nie zaktualizują, to go sprzedam, albo zostawię na czarną godzinę.

 

PS.

Podobno ten Ferdek bardzo dobrze daje sobie radę z modułem Cyfry+, ale ja tego nie potwierdzę bo nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten dekoder nie funkcjonuje z kartą Canal+, zawiesza się i trzeba go ciągle resetować. Zdecydowanie nie polecam. Chyba, że do telewizji na kartę. Tu nie ma problemów.

Ja się go pozbyłem już dawno temu i uważam, że dobrze zrobiłem.

Zastąpiłem go młodszym bratem FK6900. Dekoder prawie taki sam, trochę uboższe manu, ale także możliwość nagrywania. Z tym nie mam żadnych problemów. Działa świetnie z kartą Cyfry+ oraz ze spliterem. Nie kupujcie Fk 7900!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mi, laikowi powiedzieć co należy zrobić aby na ferdku 7900 znaleźć kanały do cyfry (tzn czy potrzebuje oprogramowania, jakiego i jak je zgrać) i jak to wszystko ustawić? Wielu z was chwali przejzystosc menu ale dla poczatkujacego chyba łatwiej jest nauczyć się arabskiego... dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was, użytkowników FK 7900 UCI pytanie:

Czy macie taki sam objaw przy oglądaniu zapisanego wcześniej na USB materiału wideo, że użycie pauzy lub przewijania i ponownie start, żeby dalej oglądac, pozostawia w dolnej części niebieskie pole informacyjne, które niestety nie znika po paru sekundach?

Sprawdzałem stary soft, jak i nowy 2.1.0 i mam ciągle ten mankament. Czy Wy też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ratujcie bo juz nie daje rady. od 2 dni mam ferdka fk7900 i karte tnk.

wczesniej ta karta chodziła w philu 6010 ale padła głowica.

na tej samej instalacji wpiąłem tego ferdka i za [beep]e nie moge zrobić praiwdłowych ustawień.

instalacja na antenie 120, dwa konwertery jeden astra drugi hotbird to wszystko wpięte w jeden jakiś "sumatorek" i jeden kabelek dochodzi do gniazdka :oops:

jak mam wpisać w ustawieniach zeby to hulało próbowałem juz chyba wszystkiego i juz mi sie wszystko po[beep]zieliło. wyskakuje mi napis CAn't Descramble raz mam jakość sygnału 40 % za chwile k.. spada do 5 %. help ! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten ferguson ma opcje formatowania nośników USB. Ja nagrywałem na MP4 4GB. Podkusiło mnie chciałem skasować nagrania i zrobiłem formatowanie i niestety to był błąd bo od tej pory MP4 Philips SA3045/02 nie uruchamia sie :( Pod komputerem USB ja znajduje ale fizycznie jako dysk sie nie pojawia, w fergusonie jest znajdywana ale zachowuje sie tak jakby nie można było wykonać czy zgrać pliku/ nagrania. Prószę o poradę co mona zrobić. Niestety pare tygodni temu wygasła gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa, na astez w jest ich bardzo duzo. Masz dobrze ustawiony przełacznik w odbiorniku astra/hotbird, tez nie mogłem go ustawic na astrze, porzestawiaj tam troche i :szukaj:. No chyba że masz to dobrze ustawione. "znalazlem te ktore mnie interesuja ale wchodzac na wybrany program nie odtwarza mi go ? tzn brak dzwieku i obrazu? Czy ktos sie juz z tym spotkał" albo nie masz uprawnien do nich, albo masz zle ustawiony jakis transponden. Menu, instalacja, chyba zielony przycisk. Znajdz w :google: transponden do tego kanału którys z brakiem sygnału z listy albo pierwszy lepszy i zólty przycisk edytuj, czerwony szukaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy dobrze wam odbiera na tym tunerze eurosport? Mam wszystkie kanaly ktore powinienem miec w pakiecie c+ oprocz eurosportu :/ Moge na nim wlaczyc tylko angielska fonie, brak polskiej i obrazu. Lista kanalow ze strony Fergusona, soft najnowszy ale na starszych bylo to samo... Co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge na nim wlaczyc tylko angielska fonie, brak polskiej i obrazu.

 

Z tego co pamiętam, to na tej liście od Fergusona jest jakiś "stary" Eurosport. Wejdź na stronę Cyfry i znajdź parametry polskiego Eurosportu, a następnie przeszukaj odpowiedni transponder. Tych Eurosportów jest tam z tuzin w różnych wersjach językowych, znajdź taki, gdzie jest obraz i polska fonia.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie z kanalami tzn znalazlem te ktore mnie interesuja (chodzi mi o cyfre +)ale wchodzac na wybrany program nie odtwarza mi go ? tzn brak dzwieku i obrazu? Czy ktos sie juz z tym spotkał?

A co pokazują wskaźniki poziomu sygnału i jakości? Jeśli masz sygnał OK, to masz problem ze zdekodowaniem - sprawdź jeszcze raz jakie transpondery przeszukałeś - czy to są aktualne z cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...