Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy

 

Od kilku dni jestem posiadaczem fk7900uci i chciałem go doposażyć w jakąś kartę. Po kilku dniach "analiz" doszedłem do wniosku że najbardziej chyba będzie mi pasował polsat familijny z modułem, tylko tu pojawia się problem. Tuner ten jest SD a moduł np taki-> http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=56&id=1248 ma w nazwie HD. Przeszukiwałem już troszkę net i pytałem w stoiskach polsatu, pisałem do fergusona i nadal nie wiem czy on zadziała mi z moim tunerem ? Czy może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanko jednoznacznie ?

 

A może zainstalować coś innego w tym sprzęcie ? Interesują mnie kanały dla dzieci (np. Disney) i edukacyjne (discovery itp) przede wszystkim, oczywiście jak najwięcej za jak najmniej ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Dobra, zaryzykowałem i wziąłem sobie ten cyfrowy polsat z modułem i działa. Pr4oblem mam teraz taki że w liście kanałów na stronie fergusona niema wszystkiego brak miedzy innymi TVP1, a jest jeszcze playboy (w opisie) który teraz jest czymś innym.

Czy znajdę gdzieś jakąś aktualną listę kanałów, czy muszę ręcznie to ustawiać ?

A może to ma jakiś automatyczny skaner i samo mi wyszuka wszystko tylko będę musiał to poukładać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj odpowiednie transpondery, znajdziesz brakujące kanały.

Spis kanałów, częstotliwości znajdziesz np. na www.flysat.com

Naucz się (przeczytaj instrukcje tunera) samemu wyszukiwać kanały i układać listę według własnych potrzeb, tak jest lepiej niż szukać czy czekać aż ktoś łaskawie wrzuci gdzieś listę (a jak nie wrzuci to co? tragedia!).

 

Moduł CP, jest... jakby to powiedzieć, HD Ready. :) Będzie działał w tunerze SD jak i HD, jest przystosowany do obsługi kanałów HDTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już przeszukałem i wynalazło mi 1248 programów, teraz muszę to poczyścić, ale żona już krzyczy że się "bawię" więc muszę poczekać aż pójdzie spać :)

miałem po prostu nadzieję że ktoś może udostępnił swoją listę programów, żeby szybciej było i żeby nie drażnić mojej pani

 

tak też myślałem że moduł HD będzie zgodny w dół, ale w salonach niebyli tego na 100% pewni

 

a i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem dziś w/w tuner z softem 2.0.3 oczywiście od razu zaktualizowałem soft do najnowszego czyli 2.1.0 niestety tuner kilka razy wyłączył obraz po przez Euro złącze.

Nie reagował na pilota, ani telewizor nie odbierał obrazu na euro złączu.

 

Obecnie testuję nagrywanie na Pendrive Kingston 16GB, a za chwilkę sprawdzę Dysk USB 20GB 1,8".

 

Tylko czy ktoś mi może powiedzieć jakim programem edytuje się listę kanałów na PC ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wczytać zgrany plik TS do darmowego programu Cypheros TS-Doctor a następnie wykonać w nim obróbkę pliku, co praktycznie ogranicza się do jednego kliknięcia i trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund, a w rezultacie dostaniesz nowy plik z dopiskiem "_fixed" w nazwie. Taki plik już bez problemu pójdzie w GOM Playerze czy MPC. Więcej na ten temat: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html , piszą wprawdzie o dekoderach HD, ale to samo dotyczy modelu 7900 UCI.

 

Zdravim,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satsuki, jeśli już. Wystarczy wpisać w Google, a z wraz z tym kodekiem instaluje się Media Player Classic. Ale uważam, że mimo tego warto skorzystać TS Doctora, tym bardziej, że jest tam opcja szybkiego połączenia kilku plików z jednego nagrania typu 001.ts, 002.ts itd. w jeden plik 000_fixed.ts. Dodatkowo pliki po wyjściu z TS Doktora są nieco mniejsze, ileś tam niepotrzebnych megabajtów jest wycinane bez straty dla efektu końcowego. Jeśli jest taka możliwość, warto sformatować pamięć zewnętrzną w systemie plików NTFS, wtedy nie będzie tego uciążliwego dzielenia.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno kupiłem Fergusona FK-7900 UCI + kartę TKN na 3 miesiące.

Wszystkie kanały oprócz tych z częstotliwości 11508 śmigają, a tych TVN Warszawa, Discovery, Religia, nSport, TVP Sport podczas skanowania tp nie są odnajdywane !

 

Co to może być za zonk ?

Na Ferdku 3018 normalnie mam TVN Warszawa !

 

Już nie wiem co mam zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mam Ustawione 11508 V 27500.

 

Ale już doszedłem co było nie tak, na Hotbird zaznaczałem częstotliwość 11508 V 27500 przyciskiem OK z pilota, przy tej cz. pokazywała się rączka, ale równocześnie cz. 12130 również się zaznaczała i zamiast 11508 skanował 12130!

Dziwaczne ?

 

Teraz bez zaznaczania "rączką" 11508 tylko podświetleniem skanuje już prawidłową częstotliwość!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a jak u Was wyglada współpraca tego dekodera ze splitterami? Ja osobiscie uzywam splittera przewodowego (takiego jakich pełno na allegro, w czarnej obudowie z 6 wyjsciami, karty klienta z kwarcami i przyciskami do resetowania) w zestawie z 2 dekoderami - Ferguson oraz Strong 6860 i jak ze strongiem nie ma najmniejszych problemów to tak z Fergusonem jak najbardziej sa. Jako ze praktycznie od poczatku uzywam ferdka poprzez splitter tak ze ciezko jest mi powiedziec czy wystepujace u mnie problemy to wina samego dekodera czy splittera czy moze obu na raz. Najwiekszym problemem jest to ze dekoder dosc czesto lubi sie zawieszac i jak wczesniej (przed aktualizacja oprogramowania na najnowsze) odwieszal sie po ok 30 sekundach tak teraz o samoczynnym odwieszaniu nie ma mowy a w gornym lewym rogu na telewizorze pojawia się komunikat "Can't descramble". Pomaga wylaczanie dekodera z sieci ale to tez nie zawsze dziala i musze sie ratowac wyciagnieciem karty klienta i zresetowaniem jej, ale i to nie zawsze pomaga i czasami trzeba kombinowac wyciagajac i i wkladajac karte klienta, restartowanie jej i przelaczanie kanalow z dekodowanych na niekodowane i tak wszystko na raz. Czy ktos ma podobne problemy albo uzywa jakiegos splittera ktory nie sprawia zadnych problemow z tym dekoderem i moze sie podzielic informacjami?

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no nie źle tu macie namieszane, poczytałem wasze bolączki i jak ktoś już napisał że nie ma dekoderów bez problemów :oops: . Odnośnie przyłącza HDMI i Euro to w Opticum 7300 opcja HDMI 576i50 nie wyłączała wizji na Euro zaś 576p50 wyłącza. Po ustawieniu RGB nie ma sygnału na Componencie. Nie wiem jakie są możliwości w ustawieniach tego modelu bo go nie posiadam mam Comaga z takimi samymi możliwościami HDMI PVR jest ustawienie AUTO i w tym momencie jest obraz na wyjściu HDMI oraz na EURO :brawo: . Sam miałem ochotę na ten model ale chyba jeszcze poczekam i poczytam. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupłem nowy konwerter (TWIN) bo powiedziano mi że jeden ferdek kradnie sygnał drugiemu ( wcześniej miałem na przelotkę ) ferdek DF9000PVr zaczął dogadywać się z tohmsonem i nie tnie mu pasma jak wcześniej ale niestety

fk7900uci nadal milczy nic mu to nie pomogło czyli zostaję przy Thomsonie cyfry, a szkoda bo liczyłem że fk7900uci go zastąpi zwłaszcza że ma lepsze możliwości jeśli chodzi o dostosowanie go pod właściciela. łatem pujdzie chyba na działkę do TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podłączyłem mojego Ferdka przez łacze HDMI i zauważyłem pewną przypadłość. Po przełączeniu na inny kanał tracił głos. Dopiero przejście do standby i z powrotem odzyskiwało głos. Niezależnie od ustawienia czy PAL I czy zwykły. Ktos tak ma albo wie jak ustawic żeby nie gubił?. Przy połączeniu przez scart jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z tego wynika, że próbujesz wgrywać listę kanałów nie w tym menu, co trzeba. Soft wgrywa się w Ustawieniach, a kanaly w Edycja Kanałów.

Nazwy mogą się różnić, piszę z pamięci, bo nie używam już od ponad miesiąca tego sprzętu :). Nie zmieniaj nic w nazwach plików, tylko znajdź odpowiednie pozycje w menu tunera, zmalina dobrze ci doradził.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dylemat w zakupie taniego tunera: FK-6900 CR lub FK 7900 UCI. Zastanawiam się czy jakość sygnału po componencie w FK-6900 CR będzie gorsza od HDMI w FK 7900 UCI. Tuner będzie działał z telewizją "N" na kartę. Chodzi mi o to żeby był stabilny i się nie wieszał.

 

Co doradzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...