Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał ktoś z Was problem z zawieszaniem się tunera podczas wyszukiwania kanałów ?? Ustawiam np hotbirda, włączam wyszukiwanie automatyczne i czekam, przechodzi np 60% (czaem więcej) i się zawiesza. Nie zawsze się tak dzieje ale to jest wkurzające. Słyszę również takie dzwine cykanie podczas przełączania programów (przy podłączeniu za pomocą kabla hdmi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich problemów z wyszukiwaniem nie miałem, natomiast cykanie czy raczej pykanie przy zmianie kanałów się zdarza (nie zawsze, ale od czasu do czasu pyka). Dzieje się tak od softu 2.0.4 (wcześniejszych wersji nie sprawdzałełe) i w najnowszej 2.0.7. też pyka. Pod 2.0.7 dekoder bardzo stabilnie pracuje (ale nie mam splittera, więc nie wiem, czy faktycznie tutaj coś poprawili). Podsumujmy problemy, których nie rozwiązał soft 2.0.7:

 

-pykanie przy przełączaniu kanałów

-samoistne przełączanie się z PAL na PAL-I

-splittery (to na podstawie uwag innych forumowiczów)

 

Nowy problem, jaki wygenerował soft 2.0.7:

-napisy w filmach (C+, C+ Film, Ale Kino) zmieniają po jakimś czasie kolor na czarny, więc są mało czytelne na ciemnym tle,

nie wiem, jak tego się pozbyć (poza tym, że pomaga reset oczywiście).

 

 

Vochomurka

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich problemów z wyszukiwaniem nie miałem, natomiast cykanie czy raczej pykanie przy zmianie kanałów się zdarza (nie zawsze, ale od czasu do czasu pyka). Dzieje się tak od softu 2.0.4 (wcześniejszych wersji nie sprawdzałełe) i w najnowszej 2.0.7. też pyka. Pod 2.0.7 dekoder bardzo stabilnie pracuje (ale nie mam splittera, więc nie wiem, czy faktycznie tutaj coś poprawili). Podsumujmy problemy, których nie rozwiązał soft 2.0.7:

 

-pykanie przy przełączaniu kanałów

-samoistne przełączanie się z PAL na PAL-I

-splittery (to na podstawie uwag innych forumowiczów)

 

Nowy problem, jaki wygenerował soft 2.0.7:

-napisy w filmach (C+, C+ Film, Ale Kino) zmieniają po jakimś czasie kolor na czarny, więc są mało czytelne na ciemnym tle,

nie wiem, jak tego się pozbyć (poza tym, że pomaga reset oczywiście).

 

 

Vochomurka

Vochomurka

 

 

Vochomurka, czy u Ciebie po wgraniu softu 2.0.7 tuner przestał się zawieszać? Pamiętam, że nie miałeś tego problemu gdy miałeś włożony do czytnika moduł. Jak to wygląda w tej chwili? Nie wspominasz o tym na swojej liście problemów a wręcz piszesz, że jest stabilny.

Ja niestety nadal mam ten problem dlatego pytam. Inni użytkownicy zresztą też.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vochomurka, czy u Ciebie po wgraniu softu 2.0.7 tuner przestał się zawieszać? Pamiętam, że nie miałeś tego problemu gdy miałeś włożony do czytnika moduł. Jak to wygląda w tej chwili? Nie wspominasz o tym na swojej liście problemów a wręcz piszesz, że jest stabilny.

Ja niestety nadal mam ten problem dlatego pytam. Inni użytkownicy zresztą też.

Pozdrawiam

 

U mnie się nie zawiesza na 2.0.7 (wgrałem w piątek) czyli trzy dni chodzi po kilka godzin i nic go nie rusza. Na 2.0.6 też był stabilny. U mnie w zasadzie cały czasu włożony jest moduł Matrix Cam Reborn z kartą C+, a w czytniku TNK. W sobotę rano testowałem go tylko z kartą TNK, wyjąłem moduł i z samą kartą TNK nie wieszał się (potem wyłączyłem na 2 godziny i uruchomiłem ponownie tylko z kartą TNK, bo to był krytyczny moment zawsze dla stabilności).

Dłużej nie testowałem z jedną kartą, bo chciałem po południu obejrzeć mecz Ekstraklasy na C+ Sport i włożyłem moduł. Dodam, że nie używam splittera.

 

Niech ktoś, kto używa tylko czytnika w dekoderze napisze, jak mu się na 2.0.7 sprawuje. I doda, czy ze splitterem, czy bez i jaka karta jest w czytniku. I czy to jest wersja z nową obudową.

 

Nie wiem czy polecać ten dekoder tym, którzy się przymierzają do zakupu. Ja wprawdzie nie doświadczam większych problemów, ale może mam szczęście, a może to dlatego, że nie mam splittera, a może to kwestia krótkiej listy kanałów (oglądam w sumie kilkanaście kanałów, więc zrobiłem sobie krótką listę i tego się trzymam - multipakiet + nsport i i kanały które są w TNK - to mi całkowicie wystarcza, z FTA też tylko dodałem do listy kilka kanałów. Naprawdę nie mam pojęcia, co może decydować o tym, że mi się tuner nie wiesza, to są tylko moje domysły. Może więc ci, co chcą kupić, a sprawa nie jest pilna, niech się jeszcze trochę wstrzymają i poczytają na forum, czy kolejne wersje softu przyniosą przełom. Ja nikogo nie namawiam, bo z forum widzę, że kłopoty wciąż się pojawiają. Ale nawet nie wiem, co wam innego polecić - konkurencyjne modele SD z HDMI do 300 zł (jest trochę do wyboru) też mają rozbudowane wątki na tym forum z licznymi problemami.

 

Może dorzućcie trochę grosza i wejdźcie w model HD, tak przyszłościowo trochę, ARIVA 200 ma nienajgorsze opinie na forum, ale fakt, że kosztuje dwukrotność 7900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FK 7900 w nowej obudowie, kupiony 2 tygodnie temu. Niestety jak u wszystkich nadal występuje zawieszanie programów (2.0.7). Używam go tylko z jedną kartą TNK i tylko w czytniku. Po włączeniu programu i odczekaniu około 5 minut obraz się zamrarza na około 10 sekund poczym czarny ekran, głos też zanika. Po odczekaniu 30 sekund obraz i głos wraca. Sytuacja powtarza się potem co około 5 -10 minut. Siła i jakość sygnału na poziomie 90%. Zauważyłem, że dzieje się tak częściej na kanałach kodowanych. Właśnie smaruję maila do FERGUSONA. Tak na pwardę to ten najnowszy soft chyba nic nie zmienił. Dodam, że lista kanałów z 2.0.6 po wgraniu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz 100% pewności że twoja instalacja antenowa jest sprawna i dobrze ustawiona no i czy na starszym sofcie działa skoro nowszy nic nie wnosi :shock:

No i jeszcze jedno, w wielu przypadkach po zmianie softu zalecają przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wyszukanie kanałów i zrobienie list od nowa. Trochę roboty z tym jest ale spróbować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest sprawna na 100%. Z jednego talerza chodzi mi 3 dekodery w domu. Tego akurat zapodałem sobie do sypialni. Na reszcie dekoderów FERGUSON AF-7318UCI - CYFRA + i SAMSUNG HD DSB-H370G - Cyfrowy Polsat wszystko śmiga.

Na starszym sofcie działo się to samo (zawieszanie kanałów) dlatego nic nie wnosi.

Po zmianie softu wykonane przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jedyne to wgrałem sobie listę z poprzedniego softu. Ale wykonam skanowanie nieba i wyszukam na nowo. Napiszę co to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwie sprawy:

1. Zresetowałem tuner do ustawień fabrycznych. Przeskanowałem niebo i po włączeniu TVN TURBO obraz po około 2 minutach się zawiesił. Sytuacja powtarzała się co 3 - 5 minut, sprawdzałem także na innych kanałach TVP INFO oraz niekodowane - to samo. Ale dziwna sprawa, jak się zawieszało to pomyślałem, że chcę mieć swoją listę i wgrałem starą przygotowaną na poprzednim sofcie 2.0.6. O dziwo zawieszanie ustało, przynajmniej jak na razie. Będę informował jak się coś zmieni.

2. Zauważyłem, że przełączanie się na PAL-I nie ma wpływu na port HDMI. Odłączyłem kabel EURO i od wczoraj mam podłączony tylko HDMI. Ustawienie oczywiście co pewien czas wraca do PAL-I (najczęściej po wyłączeniu tunera), ale teraz obraz przynajmniej się nie rozjeżdża.

P.S. Wysłałem mail z uwagami do FERGUSONA, czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze koledzy tak przed zakupem Ferguson FK 7900 UCI (w nowej budzie) chciałem trochę o nim poczytć i zaczynam się martwić ;/ po tych waszych postach.

Czy wogóle dla Cyfra+ (pakiet komfortowy) + golden interstar (model GI-205) [ewentualnie OPTICUM LMP-02F] + czasza 85cm dla TV obecnie bez HDMI i bez programów HD nie będę zawiedziony z niego.

 

Ogólnie cena mi odpowiada a nie chce brać tych dostępnych w Cyfra+.

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje:

1. Soft: 2.0.7, ustawienia fabryczne, TnK, skan tylko transponderów z TnK i z tego lista z kanałami TnK.

Po włączeniu tunera po dłuższej przerwie (np. po nocy na czuwaniu) tuner się zacina na kilka, kilkanaście sekund i tak cztery pięć razy, a potem działa.

2. Ten sam soft, splliter, C+, FK i dwa inne fergusony AF7018UCI. Oprócz wspomnianego wyżej zacinania dodatkowe zacięcia wtedy, gdy razem z FK jest włączony inny AF. Najczęściej i najdłużej zacina się, gdy są włączone kanały z grupy TVN. Na innych kodowanych rzadziej i krócej. Gdy jest włączony tylko FK nie ma zacięć oprócz tych "porannych".

 

Czyli w moim przypadku soft 2.0.7 nie wniósł nic. Ani w wersji z TnK, ani ze splliterem. Tuner tak samo się zachowywał na dwóch wersjach 2.0.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższych obserwacjach.

Niestety tuner dalej się zacina. Nie pomaga przywrócenie do ustawień fabrycznych, skan satelity. Obraz nadal się przycina, choć zauważyłem, że na krócej, ale za to częściej. Zaobserwowałem także, że zaciachy występują najczęściej z wieczora, tzn. z rana są rzadkością. Dalej - samoczynnie przeskakuje z PAL na PAL-I. I na koniec, godzina w tunerze jest zawsze opóźniona do prawdziwej o 25 minut, a nigdzie nie można tego zmienić. Strefa czasowa ustawiona na +1. W sofcie jest możliwość ustawienia strefy czasowej na +1,5 h, ale wtedy zegar się śpieszy o 5 minut.

Wysłałem maila do FERGUSONa, ale jak na razie otrzymałem tylko zwrotkę z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec, godzina w tunerze jest zawsze opóźniona do prawdziwej o 25 minut, a nigdzie nie można tego zmienić. Strefa czasowa ustawiona na +1. W sofcie jest możliwość ustawienia strefy czasowej na +1,5 h, ale wtedy zegar się śpieszy o 5 minut.

 

Tak jest, ale tylko niektórych kanałach z grupy ITI (nsport, TVN Warszawa) . Pewnie ma to związek z jakimś konkretnym transponderem. Bo na kanałach z pakietu Cyfry + czas jest ok. Ciekawe zjawisko, w każdym razie, jak korzystam z timera i programuję nagrywanie na dysk, muszę pamiętać, żeby przed wyłączeniem tunera do trybu stand-by był na jakimś kanale z Cyfry. Wtedy czas jest prawidłowy.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ale tylko niektórych kanałach z grupy ITI (nsport, TVN Warszawa) . Pewnie ma to związek z jakimś konkretnym transponderem. Bo na kanałach z pakietu Cyfry + czas jest ok. Ciekawe zjawisko, w każdym razie, jak korzystam z timera i programuję nagrywanie na dysk, muszę pamiętać, żeby przed wyłączeniem tunera do trybu stand-by był na jakimś kanale z Cyfry. Wtedy czas jest prawidłowy.

 

Vochomurka

 

Potwierdzam, problem z czasem nie występuje na wszystkich kanałach. Aczkolwiek taki problem występuje także na DISCOVERY i kilku innych. Zauważyłem także, iż różnica do aktualnego czasu jest różna w zależności od kanału. Ciekaw jestem, czy różnica czasu występuje na innych dekoderach z kartą TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam też karty TNK na przemiennie z C+ w czytniku uniwersalnym, gdyż jeszcze nie kupiłem sobie modułu.

Spostrzezenie jest takie, że C+ się wiesza, a TNK nie. Nie mówię, że z TNK nie ma problemu. Wydaje się, że zmiana kanałów następuje wolniej, ale jak już załączy to nie ma zwiechów.

 

I mam jeszcze pytanie do Vochomurka. Pisałeś, że dopiero po roku dostałeś satysfakcjonujący soft do FK 6900. Napisz mi jak teraz działa Ci ten dekoder. Musze kupić do domu jeszcze jedną sztukę i mam dylemat między 6900, a 7900, która wiemy jak działa póki co (w dłuzszej perspektwie ciągle jeszcze liczę, że będzie ok). Daj znać, jakie masz odczucia co do 6900 i napisz, co Ci wiadomo o współpracy tego dekodera ze splitterami. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze pytanie do Vochomurka. Pisałeś, że dopiero po roku dostałeś satysfakcjonujący soft do FK 6900.

 

To nie ja pisałem, a ktoś inny. Ja mam tylko 7900 od miesiąca i nie mam splittera. Natomiast to co piszesz, że włożona do czytnika karta C+ zawiesza skutecznie dekoder, a TNK jakby mniej, wydaje się mieć sens, bo u mnie przeniesienie karty C+ z czytnika do modułu (w czytniku TNK) znacznie podniosło stabilność tunera, odkąd mam 2.0.7 nie zawiesił się ani razu.

 

Natomiast jak ktoś nie zamierza kupować modułu, to kupowanie 7900 jest bez sensu, wtedy dużo taniej wychodzi 6900, który ma wszystkie funkcje 6900 i lepiej dopracowany soft.

 

Pozdrawiam.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorki. Myślałem, że to Ty pisałeś. Potem poszukam od kogo wyszła ta informacja.

 

Aha i jest tymczasowy sposób na wieszanie się dekodera. Ktoś tu juz pisał, że przełaczenie dekodera na jakiś kanał radiowty na astrze odwiesza dekoder.

Ja zauważyłem, że przełączenie dekodera w ogóle na stacje radiowe, a następnie ponownie na telewizję także go odwiesza.

 

To tylko rozwiązanie pośrednie. Ciągle czekamy na poprawiony soft. Ale już przynajmniej nie trzeba resetować go z tyłu a tym samym nie trzeba ruszać tyłka z kanapy :D

 

Dajcie znać, czy potwierdzacie to spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,

F7900UCI zakupiony w nowej "budzie".

Chodzi z nim KONWERTER MONOBLOCK GOLDEN INTERSTAR GI-205 HD + CZASZA 795x845 mm (Stal ocynkowana, malowana proszkowo; Zysk: 37,65dB @ 11,5GHz; 38,55dB @ 12,75GHz).

Ustawione na Hotbirda (13) i Astrę (19,2). Bez karty (jak narazie).

Do TV przez SCART.

 

Zawiesił mi się jeden raz ("molestuje" go juz 2dni): skanowałem pełne 2 satelity, jak mu doszło do ponad 3000kanałów(TV+RADIO) odmówił posłuszeństwa.

Wersja softu 2.0.6 bot 111

 

Pytanie: ma ktoś liste kanałów TNK + "Astra<>Hotbird" <- podstawowe warte dodania, na soft 2.0.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...