Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich zastanawiajacych sie nad zakupem fk7900... NIE KUPUJCIE TEGO SZMELCU!!!!!!!!!! Ja sie tego teraz nawet pozbyc nie potrafie....(sprzedac) Szkoda waszych pieniedzy.... Z opini sadze ze lepsze bedzie ariva.. Wgrywam softy a zaden nie wnosi praktycznie żadnych zmian , soft najnowszy czyli 2.1.0 miał niby rozwiazywac problem zawieszania sie.. w rezultacie jest odwrotnie dalej sie zacina podczas pracy i gdy byl w stanie stand by minimum 5 min ( fakt nie zacina sie juz tak ze trzeba go resetowac przyciskiem na tyle obudowy ) ale nadal jest to irytujace, oczywiscie nie wspomne o przycinkach 2sec/3sec podczas ogladania dowolnego programu.... OSTRZEGAM Ja sie juz raz naciołem na tym i nie polecam tego sprzetu innym.. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZCZESCLIWYCH NIE POSIADACZY FERGUSONA FK7900. :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich zastanawiajacych sie nad zakupem fk7900... NIE KUPUJCIE TEGO SZMELCU!!!!!!!!!! Ja sie tego teraz nawet pozbyc nie potrafie....(sprzedac) Szkoda waszych pieniedzy.... Z opini sadze ze lepsze bedzie ariva.

 

Popieram. Ja należałem do tych "szczęśliwców" z modelem 7900, ale miałem go tak dość, że kupiłem Arivę 200 i to jest b. stabilny i niezły tuner. Podobno jest już wersja Ariva 100, ma kosztować ok 350 zł. Dorzućcie lepiej trochę grosza na Arivę, bo z 7900 nie zaznacie nigdy spokoku.

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami w 100%

Tuner nie jest przyjazny dla użytkownika, zawiesza się, bez przyczyny odłącza obraz, nie chce nieraz nagrywać kanałów (a raczej nagrywa a potem nie chce nieraz ich odtwarzać) menu a zwłaszcza EPG mało czytelne!!

 

Tacie kupiłem Tuner OPTICUM 4060cx za 150zł i muszę powiedzieć ze jest dużo bardziej dopracowanym tunerem, miłe czytelne menu i EPG, nie wiesza się,

Minus to brak możliwości nagrywania kanałów.

 

Jak się zdenerwuję to ferdek pójdzie na aukcje a kupie Tuner OPTICUM 4060cx.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

no i stało się... po miesiącu użytkowania w dekoderze padło mi złącze HDMI. po podłączeniu telewizora przez złącze obraz znika i pojawia sie i tak naprzemian :| próba ponownej aktualizacji oprogramowania nic nie dała.... przeszedłem z powrotem na Scart. Najchetniej zamienilbym ten dekoder na jakis inny ale juz sam nie wiem co by tu wybrac, napewno zadnego Fergusona, teraz nikomu bym nie polecil tego dekodera... DO osób ktore zrezygnowały z Fergusona ze wzgledu na problemy z nim zwiazane: na jakie dekodery przeszliscie? co moglibyscie polecic? juz nie zalezy mi na bardzo niskiej cenie jak w przypadku FK 7900 (przedzial cenowy tak do 500 zł), ale na tym aby z dekoderem nie bylo zadnych problemow, dobrze by bylo aby mial mozliwosc nagrywania, przyjazne menu oraz złacze HDMI.

 

pozdrawiam

MArcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

no i stało się... po miesiącu użytkowania w dekoderze padło mi złącze HDMI. po podłączeniu telewizora przez złącze obraz znika i pojawia sie i tak naprzemian :| próba ponownej aktualizacji oprogramowania nic nie dała.... przeszedłem z powrotem na Scart.

 

 

Witam.

 

A jesteś pewien że to w Fergusonie padło tobie złącze HDMI? Bo ja bym obstawiał najbardziej przewód HDMI, bo chyba on częściej się psuje niż samo złącze.

 

A tak poza tym niedawno kupiłem ten dekoder do Cyfry+ (karta abonencka), i mogę powiedzieć tylko to że dekoder dostałem z najnowszym softem 2.1.0, i mam go podłączony przez pełen przewód SCART, z powodu braku gniazda HDMI w moim TV LCD, i jak na razie jestem bardzo zadowolony, żadnych zawieszek jak na razie nie mam, opóźnienia w przełączaniu kanałów na pewno nie są większe jak na dekoderze Cyfry+ Strong 6880, i jak na razie stabilnością przewyższa tego Stronga. Co do PAL-I którego mam fabrycznie ustawionego, i nawet nie zmieniałem nie powoduje żadnych problemów w obrazie na moim TV, więc przypuszczając że macie o wiele lepsze telewizory od mojego to ciekawe skąd wam się biorą takie problemy. Obraz i dźwięk mam jak "żyleta" jak na SD i w porównaniu do Stronga. A wyświetlacz alfanumeryczny to bardzo fajny i przydatny bajer. Z zegarem jakoś też nie mam problemów jak nie którzy opisują, wyłączyłem czas letni, i na większości polskich kanałach TV po wyłączeniu pokazuje prawidłową godzinę, a nieraz się zmienia jeśli kanał nie podaje godziny (np. na UNIVERSAL), albo zostawiony jest na jakimś zagranicznym z inną strefą czasową, ale to raczej wadą nie jest, jeśli nie ma ręcznego ustawiania zegara w dekoderze.

 

Ale jak wiadomo większość jak nie każdy dekoder ma jakąś wadę, i praktycznie przeglądając forum na temat każdego dekodera którego chciałem kupić pod Cyfrę, ciągle były wzmianki o jakichś problemach, więc ten Ferguson to bardzo dobry wybór w stosunku cena/jakość/technologia.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę że dopiero kilka dni używam ten dekoder i nie zawsze wszystkie wady od razu wychodzą, ale kto wie może wypuszczą jeszcze jakąś poprawkę zanim zauważę jakiś błąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jest sprawny, tak samo jak złącze HDMI w telewizorze. testowałem kabel i złącze podpinajac do telewizora inne urzadzenie i działało poprawnie. Spróbuje dzisiaj wgrac starsza wersje oprogramowania i zobacze moze cos pomoze. Ale co fakt to fakt po przejsciu na SCART zauwazylem że dekoder chodzi stabilniej. dziwne to troche. Ale jak juz wczesniej wspomnialem uzywam tego dekodera w zestawie ze splitterem wiec sam nie wiem które usterki sa wina samego dekodera a ktore generuje splitter.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili w tym dekoderze mam wlożona karte TNK tylko . Czasami jak jest zbyt duże obciązenie głównego TV w domu wkładam do niego moduł CP lub ze splitterem moduł z kartą C+ (fergi słuzy mi za zapas w drugim pokoju i jest zdecydowanie rzadziej uzywany). Nie zauwazyłem na nim jakich nieprawidłowości noeraz tylko gubił uprawnienia (dośc rzadko) na kanały cyfry - a zdecydowanie stabilnie pracuje w połączeniu karta TNK i moduł CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie do posiadaczy tego modelu Fergusona i karty abonenckiej Cyfry+ używanej w czytniku uniwersalnym, jak jest z przepuszczaniem uprawnień do karty na tym dekoderze?

 

Oczywiście karta jak na razie w pełni działa, ale po zakupie tego dekodera dogłębnie przeglądam różne fora i dużo przewija mi się tematów o różnych modelach Fergusona że są problemy z tym przepuszczaniem uprawnień do kart Cyfry, co prawda nic nie znalazłem na ten temat z udziałem Fergusona FK 7900UCI, więc może już ktoś doświadczył tego czy karta odbiera cz nie te uprawnienia na tym dekoderze. Nurtuje mnie to bo dekoder od Cyfry+ (Strong 6880) mam na darmowym wynajmie do końca umowy, a chcę pozostać przy cyfrze, i oddać im ten cud technologi, ale jeśli będą pokazywać się takie cuda z tymi uprawnieniami, to chyba bym musiał wykupić go na własność aby uzyskiwać je na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na razie nie musisz się martwić, gdyby kiedyś tam przypadkiem nie przeszły uprawnienia wysyłane z automatu to parę razy popróbuj sam je wysłać przez ICA ze strony internetowej cyfry. Gdyby był kłopot to włączysz stronga na parę chwil, wyślesz uprawnienia przez ICA do karty i znowu podłączysz Fergusona i włożysz mu aktywną kartę i po kłopocie więc stronga się nie pozbywaj bo jak za darmo i jeść nie woła to niech leży, a nóż zachce ci się podłączenie w innym pokoju drugiego tunera to sobie splitter dokupisz i po kłopocie. Skończy się umowa to wtedy oddasz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra znalazłem błąd, i to dosyć irytujący i to przed wydaniem nowego softu :(

 

A sprawa u mnie wygląda tak że, po pierwszym uruchomieniu dekodera oczywiście musiałem przeszukać satelity (Hotbird i Astra), przeszło gładko, i nawet zrobiłem swoją listę pod Cyfrę+ (ulepszoną). Idąc dalej po tych kilku dniach sielanki, wczoraj wpadłem na pomysł aby zeskanować jeszcze raz, ale z funkcją "Blind Scan", no to się zabrałem za zabawę, i co? Skończyła się sielanka, dodało mi dodatkowo ze 100 transponderów (wątpię żeby tyle było nowych), i przeszło do przeszukiwania ich w poszukiwaniu kanałów, i w trakcie tego zawieszka, i nic nie dało rady zrobić, więc pstryczek z tyłu i restart odbiornika. Później nawet już normalnie nie mogłem przeskanować satelitów w poszukiwaniu kanałów TV, bo znowu się zawiesił, i tak kilka razy. Zresetowałem więc całkowicie dekoder (przywróciłem do ustawień fabrycznych), skonfigurowałem jak powinien być i przeszukałem satelity, i wszystko ładnie przeszło, ale jak chciałem jeszcze raz je przeszukać normalnym sposobem (bez Blind Scan) to znowu się zawiesił.

 

Więc klapa, przeszukiwanie satelitów jest jednorazowe, chyba że się całkowicie zresetuje dekoder. Oczywiście przesłałem do Fergusona maila z opisem problemu, może coś z tym zrobią. A tak po za tym u was też jest taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Ale za to zauważyłem inne dziwne zachowania na sofcie 2.1.0...

Po nagrywaniu lub spauzowaniu jakiegoś programu dekoder ma później jakiś problem z przełączaniem kanałów,

mianowicie daje się zauważyć i usłyszeć przy ich zmianach przeciągające przycięcie, które trwa około 1-2s

i jest na tyle to denerwujące, że trzeba wyłączyć dekoder przyciskiem na tylnym panelu, aby ten efekt zniknął.

 

I drugie...

Przy dalszym oglądaniu programu, który był spauzowany w pewnych momentach daje się zauważyć brak synchronizacji między dźwiękiem a obrazem i chwilową mozaikę co jakiś czas.

Ale to może być spowodowane tym, że do usb był włożony czytnik z kartą pamięci 1GB?

Czy ktoś może sprawdzić jak to wygląda u niego po 40-60 minutach odtwarzania od pauzy (z przesunięciem o jakieś 2 minuty do tyłu) przy podłączeniu dysku o większej pojemności, bo aktualnie nie mam takiej możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc klapa, przeszukiwanie satelitów jest jednorazowe, chyba że się całkowicie zresetuje dekoder. Oczywiście przesłałem do Fergusona maila z opisem problemu, może coś z tym zrobią. A tak po za tym u was też jest taki problem?

Miałem to samo, dotrwałem z tym dekoderem do wersji softu 2.0.8, nie wiem, czy potem coś zmienili. Zrobiłem raz to, co opisujesz i też się zawiesił w trakcie wyszukiwania. Ja to zrobiłem z ciekawości, używałem gotowej listy ze strony producenta plus własne dodatki, więc w sumie nie czułem tego jako wielkie wady.

Przy dalszym oglądaniu programu, który był spauzowany w pewnych momentach daje się zauważyć brak synchronizacji między dźwiękiem a obrazem i chwilową mozaikę co jakiś czas.

Rodzaj dysku nie ma tu znaczenia, ja miałem podłączony dyski 2,5" i też takie rozjazdy obrazu i mowy się pojawiały. Jest na to sposób, jak zauważysz brak synchronizacji po włączeniu spauzowanego kanału, naciśnij znów pauzę na 2-3 sekundy i potem PLAY - u mnie to pomagało zsynchronizować ponownie obraz i dźwięk.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj dysku nie ma tu znaczenia, ja miałem podłączony dyski 2,5" i też takie rozjazdy obrazu i mowy się pojawiały. Jest na to sposób, jak zauważysz brak synchronizacji po włączeniu spauzowanego kanału, naciśnij znów pauzę na 2-3 sekundy i potem PLAY - u mnie to pomagało zsynchronizować ponownie obraz i dźwięk.

Potwierdzam to co pisze Vochomurka. Ja mam 3,5" dysk samsunga i historia jest taka sama. Rzeczywiście pomaga spauzowanie na kilka sekund.

 

Ja niestety mam już w nawyku restart z guzika zanim zabiorę się za oglądanie. Nie próbowałem jeszcze nagrywać z timer'em, ale obawiam się, że po kilku sekundach nagra mi się stopklatka, bo przecież nie będzie komu go wcześniej zresetować z guzika. Mógłbym oczywiście zostawić go włączonego do momentu nagrania, ale co w sytuacji kiedy ustawię sobie np. trzy nagrania w różnych odstępach czasowych? Ach szkoda słów. Szczęściarze, którzy się go pozbyli, a najlepiej nie kupili. Pozbyłbym się go ale na razie nie mam kasy na kupno nowego. :(

A tak swoją drogą, czy ktoś wie coś na temat nowego softu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel hdmi-dvid. Dopiero kupiłem tego Ferdka i mój monitor LCD nie otrzymuje sygnału od tunera. Na początku pojawia się boot 112.

Wgrać nowy soft, wysłać do serwisu czy kupić wewnętrzny tuner do kompa? help ...

 

Czy z tunerami wewnętrznymi też są takie problemasy?

 

Mam tylko monitor lcd. jak tu je połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tuner na pci lub usb (przydatny w przypadku kiedy zmienię na laptopa - za x lat).

Tylko właśnie się zastanawiam (nie otrzymałem jeszcze konkretnej odpowiedzi), czy też trzeba bawić się z takowym w update oprogramowania.

 

Na początku miałem 6900 przez 2 tygodnie (felerny RF-OUT i po komponencie sygnał nie trafiał na dsub monitora), teraz 7900 i hdmi nie działa. Nie chciałbym umoczyć kolejny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ten dysk będzie dobrze funkcjonował z tym tunerem?

 

PQI H550 6550

large_52189.jpg

 

 

problemem może być połączenie ponieważ potrzebne są 2 porty USB (dodatkowo jeden na zasilanie dysku) a w tym tunerze jest tylko jeden, chyba ze bedzie działać na jednym porcie USB?

 

taki kabel

toshiba-usb-y-cable-ba82010-300.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...