Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie PAL-I chyba jest wogóle nie obsługiwany w telewizorze, bo po włączeniu mam cztery obrazy na ekranie zmniejszone do ćwiatki, a dodatkowo czarno-białe. A oglądam na telewizorze LCD LG 26' HD READY i to raczen nie starym bo mam go niecały rok. Dodam, że dzieje się tak tylko i wyłącznie oglądając przez EURO. Na HDMI nie ma problemu nawet na PAL-I.

Po wgraniu najnowszego softu 2.0.9 przez około 30 minut dekoder się bronił i nie wykazywał błędu przełączania. Wyłączałem go pilotem oraz z sieci - wszystko grało. Jednak wyłączenie go w stand-by na około 30 minut niestety skutkuje przełączeniem się samoistnym na PAL-I. Jestety chłopaki z FERGUSONA muszą jeszcze popracować. Natomias nie występują zawieszenia obrazu już od 2.0.8. Nie chcę chwalić na zapas, ale nie miałem narazie żadnej zwiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PAL-I chyba jest wogóle nie obsługiwany w telewizorze, bo po włączeniu mam cztery obrazy na ekranie zmniejszone do ćwiatki, a dodatkowo czarno-białe. A oglądam na telewizorze LCD LG 26' HD READY i to raczen nie starym bo mam go niecały rok. Dodam, że dzieje się tak tylko i wyłącznie oglądając przez EURO. Na HDMI nie ma problemu nawet na PAL-I.

 

U mnie jest dokładnie tak samo. Nie rozumiem, o co chodzi z tym zapisem na stronie Fergusona, że PAL-I daje lepszą jakość, gdyż przy ustawionym PAL-I w menu obraz jest czarno-biały w 4 kawałkach. Co ciekawe, mój telewizor (LG) ma napisane, że obsługuje PAL-I, podobnie nagrywarka DVD, a jednak ten PAL-I z Fergusona jest dla tych urządzeń niestrawny.

Na HDMI ustawienia PAL i PAL-I nie mają wpływu. Ciekawe, czy ktoś będzie umiał to wyjaśnić.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

2.0.8 wgrałem dzisiaj rano. Po kilku godzinach czuwania - około 19 - włączyłem. I co? I zwiecha. Ale ponieważ pojawił się 2.0.9 to zaraz go wgrywam chociaż w opisie jest tylko poprawa PAL/PAL-I.

Powoli zaczynam wątpić, że uda im się to poprawić. Ale z drugiej strony "niech żywi nie tracą nadziei".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,

A nie miał ktoś z Was problemu, że po aktualizacji PenDrive w USB przestał być wykrywalny? Sporo zabiegów musiałem wykonać ,aby znowu zadziałał. Na początku nie pomagało wyłączenie z sieci, wkładanie i wyjmowanie Pendrive (tylko bez skojarzeń :). Ciągle wyświetlał się na telewizorze napis INITIALIZE na niebieskim tle i nic. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych przy wyjętym Penie, wyłączenie z sieci i włażenie Pena przy włączonym dekoderze pomogło.

 

Powoli zaczynam wątpić, że uda im się to poprawić. Ale z drugiej strony "niech żywi nie tracą nadziei".

 

Nadzieje trzeba mieć zawsze, w przeciwnym razie cisnął bym już dawno dekoderem w ścianę. A przecież to nie jego wina, tylko panów z FERGUSONA, którzy nie mają czasu na testowanie sprzętu i dopracowanie softu, tylko czynią betatesterami mimowolnie samych klientów. Choć z drugiej strony niewygórowana cena. I tak oto przy sofcie jakimś 8.4.7 dekoder będzie stabilny jak skała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,

A nie miał ktoś z Was problemu, że po aktualizacji PenDrive w USB przestał być wykrywalny? Sporo zabiegów musiałem wykonać ,aby znowu zadziałał.

 

Nie, żadnych problemów z pendrivem nie miałem, a teraz nawet, jak przeczytałem twój post, podłączyłem jeszcze dwa inne i działają bez problemu. Na razie nie mam żadnych problemów z nowym softem. I chyba wszystko w końcu działa.

 

 

Vochomurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem najnowszy soft 2.0.9 w rezultacie tuner nadal sie wiesza ... Dodam jeszcze za mam tuner w nowej obudowie...

Do tego nie dziala funkcja TimeShift czyli pauza, przewijanie i cofanie ...nie wiem czy wam rowniez to nie dziala , jedynie co dziala to zwykłe nagrywanie. Pomału zaczynam żałować ze kupilem ten tuner :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem najnowszy soft 2.0.9 w rezultacie tuner nadal sie wiesza ... Dodam jeszcze za mam tuner w nowej obudowie...

Do tego nie dziala funkcja TimeShift czyli pauza, przewijanie i cofanie ...nie wiem czy wam rowniez to nie dziala , jedynie co dziala to zwykłe nagrywanie. Pomału zaczynam żałować ze kupilem ten tuner :(

 

Też mam tuner w nowej obudowie i też zauważyłem, że funkcja TimeShift nie działa. Nigdy wcześniej jej jeszcze nie włączałem, więc nie wiem jak na wcześniejszych softach ale na 2.0.9 nie działa. Działa tylko nagrywanie. Tuner znów zaczął się zawieszać (na razie kilka razy i po coraz dłuższym czasie - około 30 minut od włączenia). Timer nadal pokazuje niewłaściwą godzinę. PAL-I nadal się przełącza samoczynnie. A dodatkowo przy przełączaniu kanałów (co następuje nieznacznie szybciej) występuje taki objaw, że zanim się jeszcze pokaże obraz przez chwilę dźwięk z kanału na który przełączamy jest taki metaliczny. Można to znieść ale wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to wszystko i nie wierzę ... więc postanowiłem sam sprawdzić.

7900 + TnK + SAMASUNG/HDMI i najnowszy soft 2.0.9

Do tego podłączony dysk 200GB z własnym zasilaniem i jedną partycją NTFS (bo 7900 je obsługuje jakby ktoś nie zauważył)

 

Miałem problemy z zawieszanie po długiej przerwie w oglądaniu. Na sofcie 2.0.9 nie zauważyłem więc chyba jest już ok.

Używałem zawsze PAL-I ale z ciekawości przełączyłem na PAL ... trochę gorzej to wygląda ale odbiornik zapamiętuje ustawienia!

Wyłaczenie/właczenie z pilota jest PAL - wyłączenie/właczenie przyciskiem z tył też zostaje PAL więc nie rozumiem co wam się

niby samo przełącza ?? Generalnie PAL-I daje 576p czyli tryb progresywny i na moim TV wygląda to dużo lepiej niż PAL(576i).

 

Jak pisałem dysk zewnętrzny z jedną partycją NTFS i własnym zasilaniem.

Nagrywanie z timerów działa, z ręki też bezprawnemu ... czasami na starcie parę sekund czkawki ... ale podczas odtwarzania już jej nie ma.

TimeShift używam od zawsze i na żadnym sofcie nie ma z nim problemów.

Naciskam PAUZĘ idę po herbatkę i wracam naciskam PLAY, aby oglądać dalej.

Jedyne co zauważyłem to odbiornik odmawia TimeShift'u jak włżę wolnego flash'a i nie dziwota bo taka opracja wymaga szybkiego zapisu dlatego używam dysku. (co zresztą zaleca producent)

 

Jedyny mankament jaki widzę na tą chwilę to kiepska obsługa spliterów ... mimo poprawek raz po raz mi się przycina :cry:

Właśnie dlatego mam w nim TnK a Cyfrę używam w odbiorniku HD Ariva 200 (dużo lepsze rozwiązanie = polecam) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wgrałem 2.0.9, dzisiaj włączam TVN, pół minuty jakiegoś bzdurnego programu i zwiecha.

Jeżeli chodzi o pendrive'a to ja nie mam z tym problemu ale też po każdym wgraniu nowego softu robię mu ustawienia fabryczne.

Myślę, że powinniśmy ponowić akcję wysyłania mejli z informacją, że poprawka nadal nie rozwiązała zawieszania się. Ja zaraz to robię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczenie/właczenie z pilota jest PAL - wyłączenie/właczenie przyciskiem z tył też zostaje PAL więc nie rozumiem co wam się

niby samo przełącza ?? Generalnie PAL-I daje 576p czyli tryb progresywny i na moim TV wygląda to dużo lepiej niż PAL(576i).

 

Zgadza się. Jak ktoś używa tylko HDMI, to PAL-I z 576p teoretycznie daje lepszy obraz (sporo zależy od telewizora). Ale problem pojawia się, jak ktoś potrzebuje korzystać ze złacza SCART - ja na przykład mam podpiętą nagrywarkę DVD i przy ustawieniu PAL-I sygnał na złączu SCART jest czarno-biały i podzielony na 4 okienka. Teraz używam zewnętrznego dysku 2.5", więc jakoś bardzo nad tym nie boleję (aczkolwiek nagrywarka ma ten plus, że z nagrania na wewnętrznym dysku wypala w mgnieniu oka płytkę DVD, a droga z pliku TS do DVD jest długa, pokrętna i czasochłonna) , ale fakt faktem, że dekoder nie trzyma ustawień i dalej sam się przełącza na z PAL na PAL-I, a co by szkodziło, jakby zapamiętywał ustawienia.

 

Natomiast na softach 2.0.8 i 2.0.9 nie udało mi się zawiesić dekodera (nie używam splittera). Czas jest błędnie podawany dla niektórych kanałów z paczki TVN, dla pozostałych kanałów jest ok.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z innej beczki, abstra[beep]ąc od zwiechów, które póki co rozwiązuje przełączanie na kanały radiowe.

 

Z tyłu dekodera jest wyjście LOOP OUT, które ma przekazywać sygnał z konwertera na inny dekoder. Po podłączeniu kabla do tego wyjścia nie ma na nim charakterystycznego napięcia. Dotknięcie językiem drugiego końca kabla nie powoduje nieprzyjemnego mrowienia na języku. Także sygnał nie jest przekazywany.

 

Czy obsługa tego wyjścia jest jakoś aktywowana w menu, czy ono u mnie poprostu nie działa. Czy ktoś z Was korzysta z tego wyjścia?? Jeśli nie to czy możecie ewentualnie to sprawdzić.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknięcie językiem drugiego końca kabla nie powoduje nieprzyjemnego mrowienia na języku.

Przestań to robić! Oczka Ci się zaświecą w różnych kolorach i zwiechę zaliczysz. :P

Słyszałeś o takim wynalazku jak "miernik"? :roll:

 

Czy obsługa tego wyjścia jest jakoś aktywowana w menu,

Yhy, jak przełączysz w StandBy to się uaktywni.

 

Dobra - po co Ci na wyjściu napięcie? To czego one niby potrzebne? Napięcie ma być na wejściu aby zasilać konwerter, na wyjściu jest nie potrzebne, nie musi zasilać tunera który jest wpięty w szeregu za nim.

 

Podłącz jakiś tuner do przelotki i sprawdź czy będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post zdemaskował mnie jako kompletnego laika :D . Coż właśnie zaczynam robić telewizję w całym domu, więc pewnie jeszcze wiele muszę się dowiedzieć. Na szczęście mój problem został rozwiązany, gdyż moderator rzeczywiście ma racje. Drugi dekoder podłączony szeregowo w ten sposób działa bez zarzutu. Czyli w tym przypadku Ferdek 7900 spisał się dobrze.

Od jutra zaczynam walkę ze spliterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli któryś z Was zastanawia się nad kupnem splitera, to polecam ten:

:censored:

 

Kompletny "no name", ale właściciel aukcji twierdzi, że obsługuje wszystki dekodery w tym naszego Ferdka 7900. Kupiłem, obejrzałem (na pierwszy rzut oka badziew) i następnie podłączam najpierw do Ferdka. Chwila niepewności i działa :D. Następnie podłączam Philipsa 6010 i też wszystko ok. Dwa dekodery śmigają aż miło, a niebawem podłącze trzeci. Za 105 pln to niedroga propozycja. Ja dodatkowo kupiłem trzecią kartę abonencką za kolejne 28pln.

 

Ale to dopiero pierwszy dzień użytkowania. Zobaczę jak bedzie dalej i zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... zaktualizowałem sobie soft do najnowszej wersji, tunek kupiony tydzień temu, wkładam kartę C+ do tunka i NIC. jedno wielkie nic. Czarny ekran na kanałach kodowanych.

 

Wie ktoś z was o co chodzić możne?

mam zamontowany monoblock.

 

ustawienie anteny sprawdzane na innym fergusonie z TNK. na tunerze STRONG (wcisneli mi za darmo) jest okej.

na Ferusonie mam sile i jakość ~90% i czarny ekran na kodowanych.

Coś mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... zaktualizowałem sobie soft do najnowszej wersji, tunek kupiony tydzień temu, wkładam kartę C+ do tunka i NIC. jedno wielkie nic. Czarny ekran na kanałach kodowanych.

 

 

A jak wkładasz kartę? Bo w tym modelu Ferdka kartę wsuwa się chipem do dołu. Jeśli karta jest włożona prawidłowo, na kilka sekund pojawia się napis na niebieskim tle o inicjalizacji karty. Masz coś takiego?

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtopa :P ... a mówiłem bratu: "zobacz w instrukcji jak kartę włożyć" ... i mi powiedział lol ...

 

okej działam na 2.0.0.9 z c+ komfortowy, po ok 30 minutach meczu na c+sport zawiesil mi się tzn : zniknął obraz i dzwięk... odwiesiło go jak przełączyłem na kanał 1... jak przełączałem +, - nic nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...