Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może polecić jakiś sprawdzony moduł cam, pracujący z tym dekoderem i kartą cyfra+ prepaid?

 

U mnie w tym modelu dobrze sprawdzał się moduł Matrix Cam Reborn, można go kupić za oko 130 zł, jak dobrze poszukać. Zaznaczam jednak, że ten moduł nie obsługuje kanałów HD, więc gdybyś chciał w przyszłości kupić inny tuner do odbioru HD, to z tym modułem obejrzysz tylko kanały SD. Oczywiście zawsze można skorzystać z czytnika uniwersalnego, o ile tuner go posiada, a software dekoduje inne systemy, niż tylko Conax.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, a ja mam inny problem: otóż jestem posiadaczem tego modelu wraz z najnowszym oprogramowaniem (2.6.3) i po włączeniu odbiornika bardzo często a wręcz zawsze następuje zwieszka (używam TNK i CP na CAM jeśli to ma znaczenie).

 

Drugi problem: po włączeniu pilotem odbiornika bardzo często czarny ekran i dopiero kilkukrotne wyłączenie i włączenie pilotem powoduje pojawienie się napisu "Brak lub zły sygnał" i dopiero wtedy jest obraz. Z tego co pamiętam to tak jest od zawsze - czarny ekran i kilkukrotna sekwencja wł/wył pilotem i dopiero jak pojawia się info o braku lub złym sygnale to pojawia się obraz.

 

Sprawdziłem z ciekawości instalację na innym odbiorniku (Mini z CP) i powyższe problemy nie występują. Czy powinienem w takim razie wysłać swój odbiornik do serwisu?

 

Ewentualnie czy ktoś może mi napisać czy u niego występuje problem nr 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi problem występuje ale bardzo sporadycznie. Czasami jak jednocześnie włączę tuner z telewizorem to pojawia się napis generowany przez telewizor "Brak lub zły sygnał" albo coś bardzo podobnego. Ponowne wyłączenie i włączenie tunera załatwia sprawę.

Jeśli chodzi o problem pierwszy to na sofcie 2.3 ten problem został naprawiony i działa świetnie przynajmniej u mnie, a nowszego softu na razie bałem się wgrywać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no właśnie. Ferdek wrócił z serwisu z notatką serwisanta, że wgrywanie najnowszego oprogramowania leży w zakresie klienta a nie serwisu, poza tym nic chyba nie było naprawiane, bo nie ma wpisów w karcie gwarancyjnej, ale jednak plomba jest nowa.

 

Za to wywaliłem kartę TNK i teraz mam tylko moduł CAM CP i efekty są - zero zwieszek i objawy ustąpiły a do tego obraz o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Czy u wszystkich napisy wyświetlane przez ten tuner są koloru czarnego? Po wybraniu na pilocie opcji "sub.t" i wybraniu z menu np. "polski(D)" napisy są koloru czarnego. Z innymi wersjami językowymi napisów jest to samo. Można to w jakiś sposób zmienić? Wersja oprogramowania 2.3.0

Na 2.5.0 mam to samo, znalazł ktoś rozwiązanie?

wersja 2.6.3 zamraża mi programy po długim stanby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie dotyczące tego tunera: czy komukolwiek paski "siła" i "jakość" sygnału pokazują prawidłowe wskazania? Mam wersje 2.3.0 i od samego początku nie mogę ustawić jakości większej niż ok. 50%. Talerz 85cm i zero przeszkód w linii antena-satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam ten tuner prawie rok czasu,nigdy nie miałem z nim problemu,ale ostatnio przestał mi odbierać jakiekolwiek programy.Zawsze pokazywał jakość i siłe w granicach do 90 % a teraz tylko jakość do 90% a siła jest cały czas do 5%. Antene przestawiałem w różne strony i nic. Może ktoś wie ,co się mogło stać?. Może tuner do naprawy? Dodam jeszcze że próbowałem wgrywać różne softy i zawsze jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a siła jest cały czas do 5%

Dziwne, że przestał odbierać programy przy jakości 90%. Ale jeśli chodzi o siłe sygnału to ten typ tak ma. Pisałem o tym w tym wątku i ja i kol. annaud:

viewtopic.php?p=335656#p335656

Czy ktoś w tym dekoderze ma na pasku siły więcej niż 90%?

(mam teorię, że potem wskazania zamieniają się na pojedyncze procenty powyżej 90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Na początku chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na tym forum. Mam Fergusona FK-7900 UCI i chciałem spytać czy konieczne jest posiadanie modułu żeby odbierać na nim normalnie Cyfrę? Chciałem go użyć jako drugi dekoder (mam opcję multiroom, główna karta jest w dekoderze od Cyfry, druga w Fergusonie). Problem polega na tym, że działa tylko parę kanałów (TELE5, TVS, TVP Kultura itp.). Koleś z Cyfry powiedział, że producent prawdopodobnie nie podpisał nowej umowy czy coś w tym stylu, i trzeba kupić moduł lub uzyć innego dekodera. Może ktoś to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...