Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu wydali nowy soft. I znowu oczywiście coś skopali, bo po wgraniu tak jak u kolegi kp2006 pojawia się i znika obraz. Mam podłączony dekoder przez HDMI, więc zapewne coś z nim popsuli :/ Więc zapewne teraz będzie w krótkim czasie nowa poprawka dla poprawki :P

 

EDIT:

Ja wysłałem już maila do serwisy Fergusona, i wiem że już jest to nudne ale proponuję żebyście też wysłali jeśli u was też pojawia się ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wgraniu softu niestety po każdym wyłączeniu zmienia się godzina na + 12 GMT. Poza tym ze nie nagrało się mi z Zone Europa jeden film (nastawione z timera) wiecej zastrzezen nie posiadam.

 

Edit: jeszcze jedno. pasek siły sygnału. Pokazuje mi od 2% do 5% na niektórych transponderach a odbiór kanału jest normalny. jakosc syganłu to ok 75%. na niektórych transponderach sila jest pokazywana ok.

Ciekaw jestem od czego to zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obraz na razie jest stabilny, ale za to potwierdzam zmianę czasu po odłączeniu z zasilania. Nie dość, że przestawia się na -12 GMT, to jeszcze zmienia czas letni na zimowy.

Nie byłoby to może tak bardzo uciążliwe gdyby sprzęt stał w jednym miejscu, ale u mnie jest przynajmniej 2 razy w tygodniu przewożony.

Ach, normalnie brak mi słów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, szkoda tylko czasu. A jak już chcesz koniecznie spróbować, to bądź pewien że masz poprzednią wersję softu lub zrób wcześniej dump na USB.

2.2.0 miga obrazem w cyklu 4-5 sekund. Trochę się spociłem, bo myślałem, że przywrócenie poprzedniej się nie powiedzie, ale udaje się.

Brawo dla testerów z R&D u Fergusona.

[...]

Edit: jeszcze jedno. pasek siły sygnału. Pokazuje mi od 2% do 5% na niektórych transponderach a odbiór kanału jest normalny. jakosc syganłu to ok 75%. na niektórych transponderach sila jest pokazywana ok.

Ciekaw jestem od czego to zalezy.

Kolego annaud, u mnie również w 2.1.0 i to nawet 0% i 1% siły pokazuje, a jakość jest ok. Na innych kanałach jest siła np. 80%. U Fergusona mi mówili, że coś z moją instalacją antenową, ale sobie to wziąłem po lekku, bo mam twina, dwie różne długości kabla i dwa odbiorniki 7900 i na obydwu to samo. W praktyce to jednak nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie Fergusona jest nowy soft 2.3.0 dla FK-7900UCI, i wprowadzone poprawki:

 

* poprawiono obsługę HDMI

* poprawiono ustawienia PAL/PAL-I

* dodano OSD w języku Rosyjskim

* dodano obsługę kart viaccess 4.0

* i inne drobne poprawki...

 

Ja zaraz testuje, może w końcu doczekam się solidnego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wgrał 2.3.0 i chodzi on z HDMI?

Nie chcę narażać się na stres jaki miałem przy 2.2.0.

Wolałbym, żeby w 'menusach' dotłumaczono język polski, zamiast dodawania nowego.

Koledzy annaud, kp2006 - działacie już na 2.3.0?

- - - -

No dobra, wgrałem soft, listę kanałów i jest obraz na HDMI - nie migocze jak poprzednio. Jak zrobię więcej testów, to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie dotyczące naszego FK 7900 UCI i jego współpracy z dyskiem twardym.

Instrukcja podaje na początku informację, że "Prawidłowo działają tylko dyski z jedną partycją podstawową w

formacie FAT32. Jeśli nie posiadasz takiego formatu przygotuj dysk w

komputerze przed podłączeniem do odbiornika"

Jak już ktoś wcześniej wspominał nie jest to do końca prawdą, bo daje sobie świetnie radę z formatem NTFS. Mam jednak pytanie dotyczące ilości partycji na zewnętrznym dysku. Mój dysk ma 1,5TB i zapisywanie wszystkiego na jednej partycji powoduje "mały" chaos.

Czy ktoś próbował podłączać dysk z więcej niż jedną partycją? Czy takie rozwiązanie się sprawdza?

Mam zamiar wydzielić 500 giga dla Fergusona, ale jeżeli ktoś już to próbował i z góry może powiedzieć, że nie działa to nawet nie będę zawracał sobie głowy.

Jeżeli macie już jakieś doświadczenia w tej materii to dajcie proszę znać.

 

Pozdrawiam

 

trowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dzięki nowemu softowi 2.3.0 ferguson 7900 stał się W KOŃCU pełnowartościowym tunerem ...

Przeszkadza mi mało dopracowany PVR. Przykładowo: Zapis audycji na USB pozostawia pliki .ts. Następnie można je odtwarzać poprzez użycie przycisku PVR na pilocie i wybór 'moje nagrania'. Problem jest w momencie, gdy podczs odtwarzania nacisnąć pauzę lub przewijanie, a potem ponownie odtwarzanie. Wtedy niebieski pasek z opisem 'Start' nie znika i trzeba użyć przycisku 'Info'. Jeśli nie przewijamy ani pauzujemy, to po pierwszym 'start' pasek informacyjny znika po czasie. Brakuje też gradacji w szybkości przewijania w przód i w tył.

Pozostaje cała masa niedoróbek polskiego tłumaczenia - confirm, REC, cancel itp. Jak ktoś posiedział nad rosyjskim to i polski mógł dopieścić.

Poza tym ma ciągle objaw już wcześniej zgłaszany: 0% sygnału i 86% jakości - odbiór bez zakłóceń. Coś z przetwarzaniem wskazań siły sygnału - zmienia się 90%, 0%, 1%. Być może ma problem z wartościami powyżej 90%. Czy ktoś obserwuje u siebie poziom większy od 90%?

Pomimo to za tę cenę 7900UCI z 2.3.0 to jest niezły interes.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz greggy to już jest tylko wygładzanie. Fakt, może być wkurzające i powinno być zrobione od samego początku. Jednak to co teraz w odniesieniu do tego co było na początku, to niebo a ziemia.

A tak przy okazji. Czy ktoś z Was przetestował FK 7900 we współpracy ze splitterami? Jaki najlepiej wybrać? Z jakimi innymi tunerami działa a z jakimi nie?

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii to dajcie znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji. Czy ktoś z Was przetestował FK 7900 we współpracy ze splitterami? Jaki najlepiej wybrać? Pozdrawiam

 

 

Mi idealnie chodził z przewodowym Small III - żadnych przycięć. To było na sofcie 2.1.0, potem nie wiem, bo wymienił 7900 na Arivę 100, btw też idealnie ze Small III działa.

 

Pozdro,

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...