Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały na satelicie idą w 1080i/50. Mają 50 półobrazów. To nie są pełne ramki.

Problem "z płynnością" wystepujacy u niektórych powstaje w konwersji 1080i do 1080p (a potem jeszcze dalej przez różne boxy itd).

 

https://support-pl.panasonic.eu/app/answers/detail/a_id/734/~/jaka-jest-różnica-pomiędzy-1080i-a-1080p%3F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jedna konwersja mniej, ale to jest dużo zmiennych... :).

Swoją drogą, ostatnio przypadkiem natrafilem na jakiś ukraiński serwis OTT Vivat przerzucając katalog apek w tv - usługa jest na iOS, Androidzie, Tizenie, Webos jak i innych mniej popularnych smartach.

Z 10 kanałów jest za darmo, jakość bardzo ładna, na kilku catchup kilka dni wstecz, do tego pakiety w których jest chyba łacznie 200 kanałów. Sprawdziłem, że istnieje chyba od 5 lat.

A C+ pracuje i pracuje nad swoją usługą OTT i odkrywa koło na nowo... ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrazu w C+ OTT nie ma sie za bardzo do czego przyczepić.

Kanały filmowe da się oglądać np " C+ Premium, HBO , Ale Kino, czy inne jak np Planete.

Jest naprawdę dobrze.

Co do jakości obrazu na kanałach sportowych jeszcze nie trafiłem na taki serwis streamingowy ,  gdzie byłaby super jakość obrazu i płynność ruchu.

Tylko Play Now zasługuje na pochwałę,  ale tu by oglądać Eleven 4K potrzebny dekoder a pozostałe Eleveny to nic tylko uciąść i płakać nad ich " jakoscią"  :-P

* trochę szkoda, że nie miałem okazji zobaczyć efektu wspomnianego testu na jednym z C+ sportowych.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Artek_ napisał:

Pojawiła się aktualizacja aplikacji canal+ na androida, niestety tylko poprawia stabilność...

Naprawiona została możliwość zalogowania się przy pomocy smartfona na takie urzadzania jak Mi Box oraz Play Now Box TV.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam sie do kupna jakiegoś nowego budzetowego tv.

 

Mam pytanie, czy ta apka na android tv w philipsie lub tcl chodzi idealnie? Czy lepiej postawić na Samsunga i sprawdzonego Tizena?

 

Przy okazji ma ktoś Philipsa lub Tcl na androidzie i chodzi Wam bez problemu kodi z wtyczkami do tv z całego swiata? Czy lepiej dokupic miboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 22:13, frankie1905 napisał:

Do 19 czerwca mają u mnie czas na 50 fps na kanałach sportowych. Jeśli ich nie będzie (i wiem że na bank nawet w tym roku ich nie będzie) to na pewno nie aktywuję dostępu na kolejny miesiąc. 

Ile obecnie aplikacja C+ ma fps-ów? Na Playerze jest ponoć 25 i piłka wygląda jak kometa podczas meczu.  Jak by wziąć C+ z kablówki to będzie 60fps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blend napisał:

Panowie przymierzam sie do kupna jakiegoś nowego budzetowego tv.

 

Mam pytanie, czy ta apka na android tv w philipsie lub tcl chodzi idealnie? Czy lepiej postawić na Samsunga i sprawdzonego Tizena?

 

Przy okazji ma ktoś Philipsa lub Tcl na androidzie i chodzi Wam bez problemu kodi z wtyczkami do tv z całego swiata? Czy lepiej dokupic miboxa?

Na Tizena obecnie są tylko płatne per film premiery. Usługa abonamentowa ma być udostępniona „wkrótce”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blend napisał:

Mam pytanie, czy ta apka na android tv w philipsie lub tcl chodzi idealnie? Czy lepiej postawić na Samsunga i sprawdzonego Tizena?

Ja bym na tego "sprawdzonego"  Tizena nie stawiał :) Cóż z tego że apkę wprowadzą, jak za kilka lat przestaną ją wspierać i w końcu wyłączą. Tak się już dzieje z Iplą na odbiornikach bodaj z 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy jak jest. Jeśli chcesz używać "przystawek", to wystarczy kupić monitor z głośnikami :)
Ale odbiegamy od tematu wątku. Padło pytanie, odpowiedziałem, bo jeśli się ktoś nastawia na długie używanie odbiornika z aplikacją OTT Canal+, to może się rozczarowaćw  przypadku telewizorów typu SMART bez Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na tego "sprawdzonego"  Tizena nie stawiał Cóż z tego że apkę wprowadzą, jak za kilka lat przestaną ją wspierać i w końcu wyłączą. Tak się już dzieje z Iplą na odbiornikach bodaj z 2015 roku.
Polsat mial przestac wspierać Iple na Samsung Orsay, przez kilka dni byl komunikat po uruchomieniu aplikacji, że kończy się wsparcie. Na chwilę obecną komunikatu już nie ma, wszystko działa w aplikacji kanały na żywo też. Tizen z 2015 roku nie jest zagrożony.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Prawda.  W razie w są dodatkowe zabezpieczenia w razie gdy producent przestanie wspierać dany model. Tak jak jest to przypadku wszystkich modeli różnych firm. Ja do starego Samsunga bez aplikacji zrobiłem tv z aplikacjami dzięki Mi box Stick

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja, pytanie jak długo :) Dobra Panowie, wiem że posiadacze Tizenów będą bronić, to naturalne. Nie chodzi o to żeby teraz rozwinąć dyskusję co lepsze, co gorsze, ale żeby uświadomić kupcom co się może stać. Sam jestem użytkownikiem jednego smarta i większość apek już na nim nie działa. Z mojej strony to wszytko w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Satkuriera pojawił się artykuł na temat tej uslugi.

Trochę mylace , że to jest niby " test"  usługi a raczej suche informacje na temat Canal+ OTT.

Po lekturze można nabrać przekonania , że wszystko działa bez zarzutu, a tak nie jest.Kanaly sportowe są puki co raczej nieoglądalne, dla osób przyzwyczajonych do jakości z kablówki czy sat.

* Chyba,  że kontekst tytułu dotyczy testu usługi przez operatora na szeroką skalę ,  a testeremi są m in. abonenci.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dostep do usługi. Nie rozumiem jaki widzisz problem. Usługa działa poprawnie a jakość kanałów jest wysoka.

 

Chodzi o fps? W Polsce tylko 2 stacje nadają w 50fps i 4 serwisy PPV. Reszta w 25fps. Wiec sztuczne podniesienie do 50fps i tak nic nie da.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, apj napisał:

Posiadam dostep do usługi. Nie rozumiem jaki widzisz problem. Usługa działa poprawnie a jakość kanałów jest wysoka.

 

Chodzi o fps? W Polsce tylko 2 stacje nadają w 50fps i 4 serwisy PPV. Reszta w 25fps. Wiec sztuczne podniesienie do 50fps i tak nic nie da.

Płacisz za usługę czy w ramach abonamentu?

50 zł za kanały sportowe to nieporozumienie jak

na razie.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, _Artek_ napisał:

Myśle że nie chcąc dobijać oferty sat mogą zostawić kanały sportowe w 25fps

 Dobijać to się można do czyjegoś domu/mieszkania ?

Tak na poważnie , kiedy zrozumiesz , że Canal+OTT nie jest konkurencją dla oferty PC+(satelita) ?? 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lukimann napisał:

Płacisz za usługę czy w ramach abonamentu?

50 zł za kanały sportowe to nieporozumienie jak

na razie.

W ramach abonamentu. To prawda ceny oferty dla klientów nie posiadających TV SAT od C+ są wysokie.

 

@kingofsouth masz rację, w sat jest stabilność, usługa internetowa jest zależna od wielu czynników i w porównaniu z innymi usługami internetowymi jakość jest naprawdę dobra. Co więcej oferta internetowa dedykowana jest w głównej mierze innym odbiorcom, tym którzy nie mogą np. stare budownictwo i wspólnota nie zgadza się na instalację SAT lub nie chcą mieć sat, np. z powodu ciągnięcia kabli po domu, jak również tym którzy chcą być mobilni, dużo jeżdżą i chcą na chwilę zerknąć na smartphone czy tez nie zawsze mają czas na TV i nie chcą wiązać się umowami terminowymi.

 

Obie usługi mają docelowo inną grupę klientów.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kingofsouth napisał:

To nie chodzi o to gdzie co jest :)

OTT Canal+ jest usługa dla nowego klienta nie chcącego wiązać się umowa z operatorem.  

Ja bym powiedział, że i dla klienta, który nie chce się wiązać umową i dla takiego, który nie chce lub czasem nie ma możliwości założenia anteny. I dlatego ta usługa powinna gwarantować taką samą jakość obrazu niezależnie od źródła sygnału. Dopóki jakość OTT jest gorsza to będzie to tylko ciekawy darmowy dodatek dla tych co mają umowę. Ewentualnie zainteresują się tym ci co zamiast telewizorów preferują oglądanie na telefonach czy innych tabletach. Jako abonenta mnie ta usługa nic nie kosztuje i czasem korzystam na telefonie ale na telewizorze nie jestem w stanie tego oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zyke napisał:

Ja bym powiedział, że i dla klienta, który nie chce się wiązać umową i dla takiego, który nie chce lub czasem nie ma możliwości założenia anteny. I dlatego ta usługa powinna gwarantować taką samą jakość obrazu niezależnie od źródła sygnału.

Tak masz rację , tylko niektórzy widzą w niej konkurencje dla PC+(satelita). Co jest mylnym podejściem do sprawy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...