Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Pawop napisał(a):
2 godziny temu, domin107 napisał(a):
Ok, ja sprawdziłem u siebie jak wygląda sytuacja z dźwiękiem 5.1.
"JP dominion", "Czarny telefon", "Ambulans", "Wiking", " TG Maverick" śmigają u mnie w 5.1 z POLSKIM AUDIO. Na wszelki wypadek podkreślam.
Więc proszę o nie wydawanie wyroków ogólnych na podstawie jednostkowych przypadków.
Trzeba sprawdzić u siebie i samemu się przekonać.

Jak to sprawdzasz? Na słuch?

No innej opcji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, all999 napisał(a):

Ktoś już mierzył bitrate w PL na tym serwisie?

 

bandwidth="7811537" width="1920" height="1080" codecs="avc1.640028

Udało mi się tę wartość w dash/mpd odczytać, czyli 7,8 Mbps. Natomiast audio dla ścieżki polskiej ma zdefiniowane dwa kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Zuzia kod PLHPFL2023 bardzo mi pomógł inaczej musiałbym się prosić na supporcie żeby oddali mi połowę kasy i włączyli promocję, tym samym supporcie na którym czeka się w 100-osobowej kolejce do czata.

 

Jest parę filmów i seriali które chętnie sprawdzę, sporo też jest starych hitów, do których chętnie się wraca (jak choćby "Powrót do przyszłości".

Obraz faktycznie przeszedł jakiś remastering, taki wyjaskrawiony, przyjemny sla oka. Na pewno serwis wart zakupu w tak dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Tizen może dostawać inny profil jakościowy niż Android, Apple TV i reszta urządzeń. Dlatego pytałam użytkowników Samsunga jaki dźwięk mają w polskiej ścieżce, ale zdania jak widzę są podzielone.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, domin107 napisał(a):

No innej opcji nie było.

 

Na Tizenie: po odpaleniu filmu i wybraniu ścieżki dźwiękowej, naciskasz klawisz domku, przechodzisz do szybkich ustawień, przewijasz w prawo i sprawdzasz rodzaj dźwięku: PCM (stereo), DD, itd.

 

albo wchodzisz do menu:

 

large?v=v2&px=999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gizior89 napisał(a):

@domin107belka czy amplituner ci wyświetla że to jest 5.1 na lektorze czy co?

On mi takich rzeczy nie wyświetla. 

Jedynie tryb jaki mam na stałe ustawiony czyli TV.

U mnie nie było znaczenia czy jest lektor czy go nie ma.

W każdej wersji dźwięk wydobywał się ze wszystkich głośników i co więcej w bardzo przyzwoitej jakości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Nie mogę słuchać SkyShowtime w Dolby Digital 5.1 na moim telewizorze

Jeśli oglądasz treść SkyShowtime na telewizorze, który nie ma wbudowanego dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1, odtwarzany będzie tylko dźwięk Dolby Digital 2.0. 

 

https://www.skyshowtime.com/pl/help/article/how-to-listen-to-skyshowtime-in-dolby-digital-5-1

Tak podają na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tv z 2 głośnikami nie można uzyskać dźwięku 5.1. 
5.1 to 6 głośników.

Można, nawet Atmos można. Współczesne TV mają nawet po kilkanaście głośników. Jaki będzie efekt, to inna sprawa, ale mój LG obsługuje te kodeki, bez zewnetrznego wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożna   to że masz tv z Dolby Atmos wcale nie daje dźwięku  Dolby Atmos na 2 głośnikach zamontowanych w TV tylko umożliwia podpięciu sprzętu obsługującego większą liczbę głośników  w Dolby Atmos. 

 

Efekty na 2 głośnikach to tylko wirtualizacja dźwięku a nie faktyczny dźwięk z 7 do 34 głośników jakie obsługuje system. 

Tv z działającym Dobly Atmos maja po kilka głośników zwykle 3 do 5 w dolnej  podstawie tv i dodatkowo 2 lub więcej w górnej, oczywiście kosztują  majątek. 

Głównie to zestawy głośników 5.1.2 lub 5.1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...