Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Palamander, po pierwsze - zjedz Snickersa, bo zaczynasz.... Dwa, Canal+ przeprowadzają badania, na podstawie których wiedzą, co ich abonenci najchętniej oglądają, co mniej, a czego wcale. Canal+ Online też pomaga im w ustaleniu tego. I po trzecie - jak dziecko z podstawówki, to zachowujesz się tutaj tylko ty.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Dwa, Canal+ przeprowadzają badania, na podstawie których wiedzą, co ich abonenci najchętniej oglądają, co mniej, a czego wcale.

O matko... Jaka desperacja

To abonentów C+ PL nie interesują blockbustery i hity z największych wytwórni,tak?

Specyficzni ci abonenci😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander, właśnie, desperacja z twojej strony. Każdy pogodził się z tym jaka jest sytuacja z prawami filmowymi i ich rozdrobnieniem na rynku, a ty widać nadal nie. Od dawna już nie ma blockbusterów w Canal+ i nikt ich też nie obiecywał. Od tego masz serwisy streamingowe, które jak wspomniałem wcześniej wyrosły jak grzyby po deszczu i pozabierały, to co było ich. Chcesz blockbusterów, to idziesz tam gdzie są. Jaki masz z tym problem, bo ewidentnie masz? 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palamander napisał(a):

"Nie zdradza jednak kiedy wygasają poszczególne umowy i czego dokładnie dotyczą"

No właśnie. Nie zdradza - to nie jest ok, ale nie jest to kłamstwem. 

Sprawdz sobie definicję słowa kłamstwo.

 

Godzinę temu, Palamander napisał(a):

"Rozumiem, że zrobiłeś wnikliwą analizę ramówki cyklu rocznego i wyszło ci, że jest inaczej ?"

Ile jest premier miesięcznie? Przypomnisz wszystkim? Łącznie z drugim oknem po Prime Video

Chłopie piszesz, że oni kłamią i mają mniej emisji niż to co podają, to ty pokaż ile ty wyliczyłeś. Z resztą ta wypowiedz jest z 2022 więc to też wez pod uwagę

No choć raz podaj jakiś konkret,

Godzinę temu, Palamander napisał(a):

Póki co pokazujesz, że jesteś daleko od rozumienia tego co czytasz."

Hmm...Z niewiadomych powodów pokazujesz to co od zawsze

Oferta filmowa to już ostatnie dno,nie warte 5 zł,ale obrona PL C+ u Ciebie nadal wielka...

No tak, jak nie masz czym rzucić to chociaż rzucisz wycieczką osobistą.

Bardzo merytorycznie i legitnie.

 

Słuchaj, ja nie lubię skrajności a ty ją prezentujesz i głosisz swoje tezy bez podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tymi prawami to tak nie do końca jest monolith jeśli nawet nie na wyłączność to mogliby kupować pojedyncze filmy i więcej tak jak amazon jest studio canal filmy włoskie angielskie i wiele innych też fobrych. Ale po prostu wykosztowali się na ligę polska czego francuski oddział już się dawno pozbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chciałem zauważyć jedną sprawę. Tak naprawdę tylko 3 serwisy oferują tzw. blocbustery HBO Max, Sky i Disney. Tu macie 10 najbardziej dochodowych filmów 2023 https://boop.pl/seriale/top-10-najbardziej-dochodowych-filmow-z-2023-roku-oppenheimer-calkiem-nisko

Krytykujecie Canal+, a jakoś żaden z w/w nie był ani w Amazonie, ani w Apple, ani nawet w genialnym i najdroższym Netflixie. To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że w powyższej liście - chyba połowa filmów jest/będzie w SkyShowtime. Serwisie, który w wszelakich rankingach odwiedzalności/szacunków subskrypcji zajmuje miejsce poza pierwszą 10-tką. To też świadczy o tym jak się w naszym kraju na filmy spogląda w kwestii subskrypcji.

 

Myślałem, że SkyShowtime naprawdę namiesza, będzie nawet w TOP5 serwisów. A on nawet do czołowej 10-tki nie może się załapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, oglądajcie co chcecie, abonujcie co chcecie, ale po co te emocje? 😆

 

Warto sobie uświadomić, że lata 90-te nie wrócą. Na rynku dominował Canal+ i HBO z ofertami filmowymi premkum, ale to były zupełne inne czasy. Ba! Rynek filmowy był inny. Mniejszy wybór. Zmienił się także sposób oglądania treści (sVOD). Dziś mamy 2024 rok i Canal+ Polska musi sobie jakoś radzić na rynku, bez miliardów z Ameryki na światową produkcję, jak mają Netflix, HBO czy Disney+. I ja uważam, że Grupa Canal+ radzi sobie w miarę dobrze. Inwestują w oryginale produkcje, przejmują (Kino Świat, kanały TV - reklamy), rozwój online, i coraz bardziej stawiają na widza, dla którego sport nie jest najważniejszy. Bo zrobiony film czy serial nie tracą na ważności, można wykorzystać na wielu kanałach (reklamy), a i miło wygląda w serwisie online.

 

Ja osobiście znajduję coś dla siebie w Netflixie, HBO Max, Canal+, SkyShowtime, Prime Video. Z Disney+ zrezygnowałem, bo nic tam dla mnie ciekawego. Ale nie rozpłakuję się z tego powodu. Po prostu coś mnie interesuje, abonuję, oglądam. Takie czasy, że dziś trzeba szukać, to co nam odpowiada najbardziej.

 

Już nie wspomnę, że niektórzy chcieliby hity z kina, najlepszy sport, i najlepiej za pół darmo 🤣

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie abonuje chyba wszystkie platformy stramingowe. 🤣😂 

Może oprócz Apple TV+ i Viaplay - te z doskoku. 

Resztę w miarę regularnie. 

 

Najbardziej mnie rozczarowuje Disney+. Ale ogólnie myślę, że "skrzydło" Foxa po zakupie przez Disneya znacznie się osłabiło. Szkoda. 

 

Z drugiej strony - jest tyle treści do wyboru, że zawsze znajdzie się coś do oglądania. Czasu brakuje, gdyby chciało się wszystko zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o krytykowanie jak jednemu koledze, który jest ewidentnie uprzedzony do Canal+. :) Jakoś dziwnym trafem nie krytykuje Netflixa za brak blockbusterów. Ja na stałe mam HBO Max, Disney i taniutki Amazon. Biorąc  pod uwagę promocje płacę za nie niecałe 40 zł. Canal+ mam głównie dla sportu, ale dziwnym trafem udaje mi się tam znaleźć ciekawe filmy czy seriale. Trzeba tylko poszukać. Od razu zaznaczę, gdyby nie Legia i Barca na pewno nie miałbym C+ na stałe. Co najwyżej raz, dwa razy w roku. A najlepszy i tak jest Apple, bo obejrzałem tam mnóstwo ciekawych seriali nie płacąc nawet złotówki. :) Do tego w znakomitej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Arkon napisał(a):

Jakoś dziwnym trafem nie krytykuje Netflixa za brak blockbusterów. 

Nigdy złotówki Netflix ode mnie nie dostał i nie dostanie,ale żeby być sprawiedliwym mają mnóstwo blockbusterów w drugim oknie.

Więc nie wymyślaj

Edytowane przez Kiler
Hamuj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu w Canal+ będzie można zobaczyć również nagrodzoną Złotą Palmą - "Podejrzaną", a także dwie ciekawe produkcje dokumentalne - nagrodzoną Złotym Lwem i nominowaną do Oscara produkcją - "Całe to piękno i krew" oraz "Siostrzeństwo świętej sauny", która została nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...