Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, muza_tv napisał:

Widzowie zainteresowani serialami wybierają Netflix czy HBO. Nie ma po co walczyć z gigantami.

W Canal+ co miesiąc w ofercie są jakieś z zewnątrz seriale i też nie ma jakiś rewelacji. I nie będzie. Ale niech sobie kupują, byle nie za miliony monet. Jednak jeśli chodzi o seriale to niech kręcą własne, wychodzi im to coraz lepiej, a i prawa mają do nich dożywotnie.

Canal+ zawsze dobry był z filmach i sporcie. I nich na tym się skupią. Filmowo coraz gorzej. Niestety... oby to tylko przejściowe.

Tu nie trzeba z nikim walczyć, masa seriali w Polsce nie ma premiery i mówię tu o dużych serialach z USA bo Netflix skupił się na oryginalnych, HBO w dużej części też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jednak HBO w przyszłym roku postara się jakoś załatać dziurę wynikającą z pandemii jakimiś starszymi filmami. Bardzo dobrym posunięciem jest zapowiedź dodania wszystkich części filmów o Jamesie Bondzie. 

 

Canal+ na początku listopada faktycznie wypada słabo. Jedynie we wrześniu było dużo głośnych tytułów, a później już coraz gorzej. Wydaje mi się że jednak większość głośnych hitów z Monolitu będzie teraz właśnie w HBO. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobrze że są też starsze produkcje na C+. Dzięki temu nadrobiłem kilka klasyków min. „Ognisty Podmuch” , „Jumpin Jack Flash” czy „Port Lotniczy 75”. Mam paczkę Canal+ tylko ze względu na ofertę filmową i nie miał bym nic przeciwko by emitowali jeszcze więcej filmowych klasyków, mogli by zainteresować się produkcjami których dawno nie było w Polskiej telewizji. Oczywiście że nowe filmy też są mile widziane ;) 

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za filmowe klasyki nie trzeba płacić 50 zł za C+OTT ( film), czy ok 40 zł w kablówkach.

Serwisy internetowe jak CDA premium , czy inne Amazony też zapewniają dostęp do tego typu filmowej klasyki za mniejsze pieniążki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując to co serwuje w październiku C+ to CDA nie jest takie złe, jak się wykupi na miesiąc czy dwa jest co oglądać ze świeżych filmów i dużo z nich jest w płatnym NC+ VOD. Więc oszczędność oczywista.

Warto na pewno zwrócic uwagę na festiwalowe tytuły takie jak "Opowieść o trzech siostrach", "100 kilo do gwiazd" (Stars by the Pound), "Tam gdzieś musi być niebo" (It Must Be Heaven), Kraina Miodu...

Oprócz tego "Funhouse", 'Małe potworki" (Little Monsters), "Koniec żartów" (Standing Up, Falling Down), "Guns Akimbo", "Ip Man 4" (trzy poprzednie części leciały na C+), "Fukushima 50" itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Warto na pewno zwrócic uwagę na festiwalowe tytuły takie jak "Opowieść o trzech siostrach", "100 kilo do gwiazd" (Stars by the Pound), "Tam gdzieś musi być niebo" (It Must Be Heaven), Kraina Miodu...

Oprócz tego "Funhouse", 'Małe potworki" (Little Monsters), "Koniec żartów" (Standing Up, Falling Down), "Guns Akimbo", "Ip Man 4" (trzy poprzednie części leciały na C+), "Fukushima 50" itd.

Oceny większości tych filmów to 6 lub mniej.

Dla mnie CDA jest nic nie warty. Kto innym może być nim zachwycony, jego prawo.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pawop napisał:

Oceny większości tych filmów to 6 lub mniej.

Dla mnie CDA jest nic nie warty. Kto innym może być nim zachwycony, jego prawo.

 

Przy ocenach z IMDB październikowych filmów na C+ ("Domino" 4,4/10, "Zabójczy Zywioł" 4,4/10, "To, co stracone" 5,6/10, "Seberg" 5.6/10 itd) to i tak całkiem wysoko ;).

Poza tym, "Kraina miodu" ma tam 8/10, "Opowieść o trzech siostrach" 7.5/10, "IP Man 4" 7.1/10, "Standing Up, Falling Down" 6.5/10 itd.

Zachwycać się oczywiście nie ma czym, ale oglądać od jakiegoś czasu zdecydowanie jest co. Gdyby te filmy pokazalo C+ to byłoby spore urozmaiczenie ramówki.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666Skoro sam napisałeś, że lubisz starsze filmy, to Netflix to w sporej części to co albo było, albo będzie w C+/HBO (zwłaszcza z tym drugim jest częsta wymiana filmów, czasami jeszcze idą do Amazona), więc ciekawe jak to jest z tym nietrafianiem w gusta ;).

 

@Solderowy123Raz rzeczywiście był, ale teraz jakby ktoś chciał obejrzeć to ma do wyboru wypożyczenie w VOD za 7-10 zł, albo abonament CDA. Co do ew. emisji na C+ to i tak lepsze "premium" niż firmy Sekielskich z YT, albo "Kiler" 10 razy w tygodniu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądałem film " Dusza i ciało" na CDA Premium

Niezły film- trafił w mój gust, gdzieś kiedyś był na C+.

Wtedy go nie obejrzałem , to odnosi się do wspomnianej dobrej klasyki filmowej.

Są filmy i dokumenty a to akurat od czasu do czasu lubię oglądać, których nie ma na C+ czy HBO jako  premiery mimo , że te są jako kanały  " premium".Nawet C+ podkreśla to w swoim logo ;-) gdyby ktoś " zapomniał" :-D

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bugmenot napisał:

@Ozzy666Netflix to w sporej części to co albo było, albo będzie w C+/HBO (zwłaszcza z tym drugim jest częsta wymiana filmów, czasami jeszcze idą do Amazona)...

Więc gdzie tu sens płacić dwa razy za to samo? Spokojnie mogę poczekać aż to coś pojawi się w C+/HBO.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop A gdzie ja napisałem coś o nadawcach? Rozumiem, że późna pora... ;)

Rozmowa była o starszych filmach, ale premiery z serwisów SVOD, nie tylko Netflixa także po dłuższym czasie od premiery w nich wielokrotnie już pojawiały się w różnych stajach.

Tak na szybko, chociażby jakieś 3 miesiące temu C+ pokazywał jako premierę "I tak cię kocham", które od 2018 roku było na polskim na Amazon Prime.

"Final Fantasy XV: Gwardia Królewska" pokazał po Netflixie Filmbox. "Tomb Raider" z Showmaxa pokazywał po dłuższym czasie Cinemax.

Ostatnio @Plus12 też pisał, ze HBO miało na liście premier film "Bagienna cisza", który wcześniej miał premierę w Netflixie (ale w ramówce teraz nie widzę). Więcej szukać czasu nie mam ;).

Należy się spodziewać, że filmy KŚ, które miały premierę w Netflixie jak np. "Planeta Singli 3" też się pojawią w końcu w C+, lepsze to niż pokazywanie filmów telewizyjnych.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 11:56, bugmenot napisał:

Bo w Neflixie masz "od ręki" kilka tysięcy tytułów, czyli tyle co np. C+ pokaże w parę lat...

Ale że co??? w Netflix nigdy nie będzie takich filmów jak Szczęśliwy lazarro, Ukryte życie, Ból i blask, Angelo, Kafarnaum itd, wszystkie nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Można takiego kina nie lubić ale jak ktoś takie filmy preferuje w Netflix ich nie znajdzie. Mówienie że tam jest kilka tysięcy filmów w których 90 proc to stare amerykańskie produkcje, które były już wszędzie ( niektóre z nich to tytuły świetne nie przeczę) to po prostu jakiś nonsens.

W dniu 12.10.2020 o 20:03, Gość lukimann napisał:
W dniu 14.10.2020 o 08:50, Ozzy666 napisał:

Moim zdaniem to dobrze że są też starsze produkcje na C+. Dzięki temu nadrobiłem kilka klasyków min. „Ognisty Podmuch” , „Jumpin Jack Flash” czy „Port Lotniczy 75”. Mam paczkę Canal+ tylko ze względu na ofertę filmową i nie miał bym nic przeciwko by emitowali jeszcze więcej filmowych klasyków, mogli by zainteresować się produkcjami których dawno nie było w Polskiej telewizji. Oczywiście że nowe filmy też są mile widziane ;) 

 

Też jestem za szczególnie że sytuacja na świecie ich do tego zmusi. Teraz mało gdzie będą dobre filmy wystarczy zajrzeć w dowolne wiadomości dlaczego tak się dzieje. Netflix próbuje się  bronić przed pandemia ale umowmy się...to będą max 4 do 5 tytułów i koniec 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...