Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, bugmenot napisał:

Ciekawe, że nadal brak "Zimnej Wojny". Może następne "okno" ma Amazon? ;)

Amazon ma prawa tylko do dystrybucji w USA. Zapewne specjalnie przeciągają emisję w Canal+, bo ze względu na nominacje do Oscarów i powstały w związku z tym szum medialny dużo ludzi wykupuje film w Playerze. Trochę wstyd, że Amerykanie obejrzą ten film na Prime Video 22 marca w ramach abonamentu, a w Polsce stacja, która jest koproducentem pokaże go najwcześniej w maju.

 

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan przed Oscarami to jeszcze miało sens, żeby zarabiać na VOD ale teraz z balonika już uciekło prawie całe powietrze i niedługo to w ogóle mało kto się emisją w tv zainteresuje. Może "Zimna wojna" jeszcze pojawi się w ramówce tak samo jak z niej zniknęła, no ale był tu już w temacie przykład filmu "Najlepszy" (swoją drogą świetnego, i w mojej ocenie lepszego niż "Zimna wojna"), który z niezrozumiałych względów też się premiery telewizyjnej przez prawie 2 lata nie doczekał, mimo, że HBO go zapowiadało.

 

Co do Amazona to gdzieś ostatnio czytałem info, że premiera w Prime spodziewana jest też na innych rynkach. Że na naszym to wątpie, ale widać, że prawa SVOD w USA wykorzystują, mimo, że film dalej leci w kilkudziesięciu kinach i jest na VOD i to po 10 dolarów, a nie złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

...był tu już w temacie przykład filmu "Najlepszy" (swoją drogą świetnego, i w mojej ocenie lepszego niż "Zimna wojna"), który z niezrozumiałych względów też się premiery telewizyjnej przez prawie 2 lata nie doczekał, mimo, że HBO go zapowiadało.

Pewnie chodzi o licencje, nie dogadali sìe i filmu nie ma.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arkon napisał:

Mnie nadal dziwi brak premiery filmu "I, Tonya". O ile motywacje przy "Zimnej wojnie" jestem w stanie zrozumieć, to opóźnień w emisji w/w nie pojmuję.

Mnie już nie dziwi. Film "Chata" (też dystrybuowany przez Monolith) będzie emitowany w C+ po ponad 2 latach od polskiej premiery kinowej. Nawet jeśli za premierę uznany jedną emisję o 3:20 nad ranem w C+ Seriale w grudniu to i tak jest bardzo późno. W kwietniu będzie też chociażby "Paddington 2" po ponad 15 miesiącach od polskiej premiery kinowej. Tu już nie ma takiej obsuwy, ale pokazuje, że w przypadku "I Tonya" może być podobnie.

 

Przeciąganie "Zimnej wojny" to jedno, ale już sobie wyobrażam jak będą przeciągać emisję "Kleru". O ile oczywiście w ogóle wyemitują ten film, ale zakładam, że tak, bo filmy Kino Świat cały czas się pojawiają. Przynajmniej te najbardziej znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
48 minut temu, bugmenot napisał:

 Może "Zimna wojna" jeszcze pojawi się w ramówce tak samo jak z niej zniknęła, no ale był tu już w temacie przykład filmu "Najlepszy" (swoją drogą świetnego, i w mojej ocenie lepszego niż "Zimna wojna"), który z niezrozumiałych względów też się premiery telewizyjnej przez prawie 2 lata nie doczekał, mimo, że HBO go zapowiadało.

 

Co do Amazona to gdzieś ostatnio czytałem info, że premiera w Prime spodziewana jest też na innych rynkach. Że na naszym to wątpie, ale widać, że prawa SVOD w USA wykorzystują, mimo, że film dalej leci w kilkudziesięciu kinach i jest na VOD i to po 10 dolarów, a nie złotych.

Co do "Zimnej Wojny" można już  sobie ją wypożyczyć w Amazonie UK. Cena 5,99 £ za wersję HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już jakiś czas jest :).

Swoją drogą, mam na Amazonie taki komunikat przy Zimnej Wojnie: "Cold War will be included with your Prime membership March 22".

A to polskie konto.

No ale pewnie po 22 pojawi się info, że jest niedostępny w danej lokalizacji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawop napisał:

Canal+ niestety lubi "przetrzymywać" filmy. Do tego filmy Monolithu mają dopiero po roku i potem są takie kwiatki, jak premiera po 18 miesiącach. Dlatego kibicowałem HBO, żeby przejął Foxa

 

A skąd ta pewność, że HBO też nie przetrzymywałoby filmów Foxa po jego ewentualnym przejęciu?. Wystarczy popatrzyć na to, jaki problem miało HBO z WB i z emisją filmów z tej wytwórni.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bugmenot napisał:

Brak też premier na Canal+ Film, ciekawe czy coś się jeszcze pojawi bo ilościowo jest tyle co normalnie, tylko, że wszystko niby zaplanowane na głównym...

W sumie dobrze byłoby, gdyby znowu wrócili do modelu premiera codziennie o 21:00 w CANAL+. Takie mieszanie między kanałami i godzinami jest zupełnie niepotrzebne. 

Wrzucenie premier wtorkowych i środowych do CANAL+Film było bardzo dobrym pomysłem, gdy mieli piłkarską Ligę Mistrzów i widz faktycznie miał prawo wyboru wtedy wybór - albo mecz w CANAL+ albo film w CANAL+Film. Teraz, gdy anteny CANAL+ są wolne we wtorki i środy nie widze potrzeby dalszego kontynuowania tego sposobu emisji. 

 

Co do filmów kwietnia - jak dla mnie dużo lepsza oferta niż w marcu. Sporo ciekawych tytułów, również tych mniej znanych. 

Na święta jednak - jak dla mnie - nic ciekawego.

 

Warto odnotować, że znowu mamy kilka tytułów z Kino Świat: Odnajdę CięKatyń. Ostatni świadekDotknij nieba.

 

2 godziny temu, Arkon napisał:

Mnie nadal dziwi brak premiery filmu "I, Tonya". O ile motywacje przy "Zimnej wojnie" jestem w stanie zrozumieć, to opóźnień w emisji w/w nie pojmuję.

Też czekam na ten film i mam nadzieję, że lada moment go pokażą. Jak nie w Canal+ to w Ale Kino+.

 

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Canal+ niestety lubi "przetrzymywać" filmy. Do tego filmy Monolithu mają dopiero po roku i potem są takie kwiatki, jak premiera po 18 miesiącach. Dlatego kibicowałem HBO, żeby przejął Foxa

Z tym Monolithem to różnie bywa. Jednak film "Pozycja obowiązkowa" CANAL+ pokaże 11 miesięcy po premierze kinowej. Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę takie tytuły jak "Chata" czy "Paddington 2" może przyjąć, że na "I, Tonya" też przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby kwiecień w HBO po dobrym marcu?.

W dniu 9.03.2019 o 18:46, bugmenot napisał:

Lista premier w kwietniu:

 

Mój synek (Mon garcon), Canal+, 1.04

Szpieg (Gongjak), Canal+, 2.04

Odnajdę Cię (Odnajdę Cię), Canal+, 5.04

Kamerdyner, Canal+, 6.04

Twój Simon (Love, Simon), Canal+ 7.04

Czarna rzeka (Fleuve noir), Canal+, 8.04

Ava, Canal+, 9.04

Katyń. Ostatni świadek, Canal+, 10.04

Amityville: Przebudzenie, Canal+, 12.04

Paddington 2 (Paddington 2), Canal+, 13.04

Niezwyciężony (Stronger), Canal+, 14.04

Dotknij nieba (I Can Only Imagine), Canal+, 19.04

Jurassic World: Upadłe królestwo (Jurassic World: Fallen Kingdom), Canal+, 20.04

Chata (The Shack), Canal+, 21.04

Jaskiniowiec (Early Man), Canal+, 21.04

Maria Magdalena (Mary Magdalene), Canal+, 22.04

Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa (Pope Francis: A Man of His Word), Canal+, 22.04

Bóg nie umarł: Światło w ciemności (God's Not Dead: A Light in Darkness), Canal+, 23.04

Prawda czy wyzwanie (Truth or Dare), Canal+, 26.04

Mamma Mia! Here We Go Again, Canal+, 27.04

Pozycja obowiązkowa (Book Club), Canal+, 28.04

Polegaj na mnie (Lean on Pete), Canal+, 29.04

 

 

 

Serial Imię róży (The Name of the Rose) od 4 kwietnia na Canal+.

Serial Twierdze Przyrody (Wild Castles) od 7 kwietnia, też na Canal+.

 

Ciekawe, że nadal brak "Zimnej Wojny". Może następne "okno" ma Amazon? ;)

Brak też premier na Canal+ Film, ciekawe czy coś się jeszcze pojawi bo ilościowo jest tyle co normalnie, tylko, że wszystko niby zaplanowane na głównym...

Często chwaliłem za premiery HBO ale kwiecień lepszy w Canal+.

Edytowane przez maniak30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kIlkanaście lat filmy na Canal+ zaczynały się o 20 :).

Tak więc jeśli taka godzina pojawia się w oficjalnych plikach to nie jest to nic aż tak nieprawdopodobnego.

Od razu pisałem, że dziwi mnie rozkład wszystkich premier na głównym kanale, ale dziwne, że "pomyłka" powtórzyła się aż tyle razy.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć "Spotlight" w Netflixie, ani w TV4 z reklamami, to teraz jest szansa w Filmbox Premium ;).

22 marca na tym kanale inny film, który miał w 2017 roku debiut na Netflixie: "Final Fantasy XV: Gwardia Królewska" i to chyba premiera tv.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...