Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadrabiając zaległości obejrzałem dwa filmy. Na HBO "Ramię za milion dolarów"- autentyczna historia agenta sportowego, który wpadł na pomysł zorganizowania konkursu na pierwszego Hindusa w lidze baseballu. Mimo, że nigdy nie rozumiałem zasad tej dziwnej gry, film okazał się interesujący. Ocena 6/10.

W Canal+ obejrzałem też opartą na faktach historię chorego na AIDS kowboja i podrywacza, walczącego z systemem o odpowiednie leczenie. Dzieło "Witaj w klubie" to świetnie zagrana opowieść o przełamywaniu słabości oraz walce z uprzedzeniami. Ocena 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie premierywtv.pl podano pełny wykaz premier HBO na kwiecień i jak dla mnie totalna załamka. Słuzby specjalne i 22 Jump i tyle poza tym kilka horrorów, mam nadzieję, że po skończonym jubileuszu na Canal+ po 6 kwietnia też się cos obejrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas ma różnych dystrybutorów ta wytwórnia.

Nie. Paramount sam dystrybuuje filmy do których ma prawa. Z koprodukcjami sprawa też jest jasna, albo prawa na Polskę ma Paramount, albo nie.

 

Chodzi mi o to, że C+ i HBO pokazują ich produkcje. Chciałbym wiedzieć wedle jakiego klucza dzielą filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, żeby były nowości na otwartych. :P TVP nie ma kasy i rozważa usunięcie umowy z Disneyem. TVN był mocno zadłużony, a nowy właściciel nie wiadomo jakie będzie miał priorytety dla TVN. Polsat emituje regularnie to co ma. Tylko Puls ostatnio się poprawił. :P

 

Tak naprawdę, jedyną alternatywą C+/HBO jest VoD i kupowanie nowości na płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery TVN na kwiecień: Mój rower (2012) / Happy Feet: Tupot małych stóp 2(2011) / Na tropie Marsupilami (2012) / Rytuał (2011) / Miasto złodziei (2010).

No to chyba wszystko w tym temacie wiadomo. Mnie tylko wkurza że na kanałach premium są jeszcze w chwili obecnej premiery filmów z 2013 roku, trochę za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest nadawcą Ale Kino...i dlaczego nie było tam np. Avatara? Dlaczego trafiają do aK tylko niektóre tytuły a nie wszystkie hity z Canal+ ( z opóźnieniem oczywiście).

Dlaczego nie wszystkie nowości z Cinemaxów nie trafiają na HBO. A może Kolega @Pawop upraszcza sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kilkoma wyjątkami, nie było takiego przełożenia, że jak coś leciało na C+ to potem pojawiało się w Ale Kino. Dla Ale Kino filmy są kupowane oddzielnie.

Cinemax korzysta z tych samych bibliotek filmowych co HBO, dokupią do tego kilka ambitniejszych tytułów i ramówka gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nieprawda. Takich tytułów na aleKino było i jest dziesiatki. W tym tygodniu CODZIENNIE: Człowiek, który gapił się na kozy, Była sobie dziewczyna, Obywatel Milk, Trzeci cud, ...i takie co dopiero zeszły z C+: Metro, Burton i Taylor

Druga sprawa: całe lata niektóre filmy z Canal+ pojawiały sie potem na Cinemaxie...ale na HBO już nie. Ta kwestia ulega niejakiej zmianie dopiero od kilkunastu miesiecy.

Nie dyskutuję z Kolega o bibliotekach (bo tego nie wiem) , ale trudno tu mówić o TYCH samych prawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...