Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Webster: A co powiesz na premiery kwietniowe Canal+? Lubisz takie zgromadzenie filmów zasługujących na złotą malinę jak w tym miesiącu? :D.

 

 

W kwietniu w C+ filmy na średnim poziomie ale po prostu jest w czym wybierać. Widziałem i polecam Co jest grane Davis? Sabotaż i nawet 47 roninów (choć tu mam dysonans) Po za tym ujdą Noe, Pompeje, Niezgodna. Nie podobały mi się komletnie (choć znane tytuły) Transformersy i 72 godziny.

 

 

W HBO w kwietniu polecam Służby Specjalne, Zbaw nas ode złęgo, Jak ojciec i syn, 22 Jump Street (do piwka:)) W Cinemax Co robimy w ukryciu (jeśli chodzi o ten film, który w Polsce miał premierę w kinach w lutym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie obiecałem, że kończę z tą bezsensowną krytyką.

Marzec za nami, po fantastycznym lutym Canal+ spuścił z tonu, ale kilka ciekawych pozycji znalazłem: niezły Jack Strong, Non stop i X-Men. Rozczarował mnie film Kamienie na szaniec.

HBO też średnio: niezły Spider Man, Demon Salsy i odgrzewane kotlety z Cinemax: American Hustle i Mandela: droga do wolności. Tu po raz kolejny wychodzi bezsens istnienia tego kanału "premium" i tak co ciekawsze filmy będą w HBO.

W kwietniu zastanawia mnie po co kanał premium HBO emituje film Służby specjalne po premierze rozszerzonej wersji w TVP!? Bez sensu. Zresztą wystarczyło mi pół odcinka tego filmu w wersji serialowej, żeby dalej nie oglądać. Szczerze nie rozumiem osób, które cieszy "premiera" tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu kanałach sa takie filmy jakie wyprodukowały wytwórnie. A oglądając zapowiedzi kinomwe w To i owo stwierdzam, że tych ciekawych filmów (przynajmniej dla mnie) jest jak na lekarstwo. A dyskusja co lepsze nie ma sensu, prawdziwy kinoman musi miec oba kanały premium. Na pewno nic się nie zmieni jak powstanie nowa paczka kanałów, te same prawa tylko na wiecej kanałów, może coś ciekawego pokaże C+ seriale. Podobnie jak na HBO po utworzeniu Cinemaxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista premier kwietnia w Canal+:

1.04 - Wspólna pasja:FIFA

2.04 - Pan Pip

3.04 - Noe. Wybrany przez Boga

4.04 - Karol, który został świetym

4.04 - Inna kobieta

5.04 - Robaczki z zaginionej doliny

5.04 - Syn Boży

5.04 - Transformers: Wiek zagłady

6.04 - Rodzinka nie z tej ziemi

6.04 - Pompeje

7.04 - Trzy razy Manon, odc. 1

8.04 - Paganini: Uczeń Diabła

9.04 - Extant: Przetrwanie, odc. 1 i 2

10.04 - Ostatnie dni na Marsie

11.04 - 47 roninów

12.04 - Piraci 2 (odc. 1 i 2)

13.04 - Rycerze (nie) na niby

14.04 - Trzy razy Manon, odc. 2

15.04 - Markiza Angelika

16.04 - Extant: Przetrwanie, odc. 3 i 4

17.04 - Sabotaż

18.04 - Niezgodna

19.04 - Piraci 2 (odc. 3 i 4); Dino mama

20.04 - Diabelskie nasienie

21.04 - Trzy razy Manon, odc. 3

22.04 - Co jest grane, Davis?

23.04 - Extant: Przetrwanie, odc. 5-7

24.04 - 72 godziny

25.04 - Wojownicze żółwie ninja

26.04 - Piraci 2 (odc. 5 i 6); Klan urwisów powraca

27.04 - Left Behind

28.04 - Miłość bez końca

29.04 - Gabriel

30.04 - Extant: Przetrwanie, odc. 8-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ludzie, którzy "lecą" tylko na hity kinowe powiedzą, że słaby miesiąc, bo nie ma głośnych tytułów.

Wielu się podniecało ramówką urodzinową Canal+, ale te najgłośniejsze tytuły dla mnie są klapą

Często jest tak, że mało znany film jest o niebo lepszy niż nie jeden kasowy kit :D

Polecam oglądać mało znane tytuły. Polecam OGLĄDAĆ (i rozumieć) filmy przed duże "F", a nie marketingowe wydmuszki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam! Staram się nie wypowiadać o premierach kwietniowych, majowych itd., bo wielu tych filmów nie widziałem. Fajnie by było, gdybyśmy polecali sobie nawzajem filmy warte obejrzenia, szczególnie te mniej znane. Mnie pozytywnie zaskoczyło dzieło "Masz talent" wyemitowane w Canal+- bezpretensjonalny i sympatyczny film o zwycięzcy angielskiej edycji programu Mam talent. Miła niespodzianka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja też czasami obejrzę mało znany film, ale rewelacyjny, tylko mnie dziwi, że na 20-sto lecie nie wyemitują jakiegoś porządnego kasowego filmu. Jak miałem wcześniej C+ jakieś 6 lat temu, to więcej było takich filmów zachęcających do oglądania po przeczytaniu opisu, a dziś to słabo. Powinni na te 20-lecie wyemitować 1 film z najlepszych emitowanych w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ciekawe z tej rozpiski dla mnie to Casanova po przejściach, bo Need for Speed to niestety klapa, fabuła minimalna, cały film skupia się na wyścigach...

Tak nie tylko ja uważam, znam parę kumpli, i gości z neta, którzy mają podobne zdanie. Reszty nie oceniam, bo nie znam, ale napewno będzie lepszy film z mniej znanych od tych nowych "przebojów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena zależy od miejsca siedzenia i zużycia portfela.

Przebudził się Kolega @Arkon (znawca kina nie dla plebsu) ale zapomniał dodać, ze jego wysokie (moim zdaniem za wysokie) oceny repertuaru C+ skażone są niestety opłata jaką wnosi za owe cuda.

To,że on wyżebrał wsio za 55 zł (chwali się tym w sieci) nie jest wystarczającą podstawą, ze podobne oceny kanałom C+ wystawią ci co naprawdę płaca...czyli koło setki (bo tyle woła za pakiet nc+ czy kablówka u zwykłego zjadacza chleba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Akurat kolega Arkon ma pojęcie o kine, a przy tym niezgorszy gust /pozdrowienia z forum Canal+/.

 

HBO ostatnio w niezłej formie. Po doskonałej Olive Kitteridge i podjęciu ambitnego projektu Westworld w kwietniu, obok Game of Thrones, trzeba zobaczyć The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst - świetny 6-odcinkowy dokument, który wywołał burzę w USA. Arcyciekawa historia opakowana w formę, dzięki której ogląda się jak najlepszy serial. Już jutro o godz. 22:00 na HBO2.

 

Miejmy nadzieję, że Canal+ Seriale będzie w stanie pozyskać coś ciekawszego, niż reklamowany ostatnio Extant. Może niektóre seriale Netflix (Orange Is the New Black, ostatni sezon The Killing, Dardevil, ...), może Better Call Saul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj w HBO (znane dotąd premiery):

02.05 - Ona (odgrzany kotlet z Cinemax); serial Trafny wybór

03.05 - Herkules

04.05 - seriale Gra o tron V, Dolina Krzemowa II, Figurantka IV

07.05 - The Bounceback

09.05 - Syn Batmana; serial Trafny wybór

10.05 - Veronica Mars

11.05 - seriale Gra o tron V, Dolina Krzemowa II, Figurantka IV

16.05 - Cirque du Soleil: Dalekie światy (odgrzany kotlet z Canal+); serial Trafny wybór

17.05 - Bessie

18.05 - seriale Gra o tron V, Dolina Krzemowa II, Figurantka IV

21.05 - Gierka

22.05 - Nowhere Safe

24.05 - Houdini odc. 1 i 2-ost.

25.05 - seriale Gra o tron V, Dolina Krzemowa II, Figurantka IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Mniej znane filmy w większości, które leciały na HBO były lepsze od tych najglośniejszych, a nawet na tym samym poziomie. Przypomnij sobie plan premier (nie pamiętam który czy na poprzedni tydzień czy jak) C+ na urodziny. Większość to bajeczki, czy jak wspominałem Pompeje, które są tylko do emisji w 3D. Osobiście nic do C+ nie mam, ale mnie to wk**wia, że niektórzy po mniej znanych filmach, nawet nie oglądając ich twierdzą, że są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Mniej znane filmy w większości, które leciały na HBO były lepsze od tych najglośniejszych, a nawet na tym samym poziomie. Przypomnij sobie plan premier (nie pamiętam który czy na poprzedni tydzień czy jak) C+ na urodziny. Większość to bajeczki, czy jak wspominałem Pompeje, które są tylko do emisji w 3D. Osobiście nic do C+ nie mam, ale mnie to wk**wia, że niektórzy po mniej znanych filmach, nawet nie oglądając ich twierdzą, że są słabe.

 

 

A co polecasz w ramóce na maj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...