Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie- oferta filmowa Canal+ w grudniu bije konkurencję na głowę. Jest dopiero połowa miesiąca, a ja już obejrzałem kilka naprawdę dobrych filmów(np. Chrzest, Czarny czwartek, Podziemny front, Red, Pochmurne dni), a zapowiada się na jeszcze kilka znakomitych premier. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem ciekawy raport który zleciła angielska komisja antymonopolowa firmie badawczej w sprawie przeciwko monopoliscie SKY na temat rynku i podziału praw filmowych z najwiekszymi studiami filmowymi z USA we Francji, Niemieczech, Włoszech, Hiszpani, Polsce, Dani,Norwegi Szwecji, Kanadzie i USA, Widac ze mamy interesujący rynek Pay tv :)

http://www.competition-commission.org.u ... tation.pdf

edit- jedna pomyłka chyba firma badawcza pomylliła się z Sony w Polsce ponieważ uważa że prawa do Pay tv od 2011 do 2014 ma Polsat Film? ale ma ciągle HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat ma prawa do filmów Sony dla telewizji ogólnodostepnej

a w tym raporcie napisali ze ma do płatnej tv od 2011, dokładnie Polsat film więc to błąd. Ponieważ Hbo ma prawa do premier w płatnej tv. W tym raporcie napisane jest że Canal+ ma Prawa do Sony ale filmów rok po premierze w Hbo tak jak ma Cinemax i Hbo do filmów Universalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym 2012 w CANAL+ wyemitujemy filmy: Zawód: morderca, Cyrus, Ósma strona, Niebezpieczne tajemnice, Księżna de Montpensier, Pogrzebany, I zapadła ciemność, Iluzjonista, W Coffin Rock, Chodorkowski, Amerykanin, Les Miserables, Hej, skarbie, Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików, Dziki cel, Ludzie Boga. W 3D pokażemy premierowo film Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata.

Zapraszamy na kolejne odcinki seriali: Magia kłamstwa III, Pigalle nocą, Bez litości, Bezkarni II, Uczciwy przekręt III, South Park XV oraz na nowy serial: W garniturach.

Pokażemy także koncert, wystąpi dla Was Jamie Cullum.

 

Żródło Forum C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma a kanał premium to dwie rózne sprawy , kwestia praw, ale z tego co widzę ITI chce rowijac kanał nPremium a nie dawac content Canal+.

 

Za 3 lata wszystko co zabrało ITI wraca do C+ dodatkowo może będzie LM i LE. Paramount to chyba nawet już niedługo się umowa skończy.

 

Dla mnie nPremium zbędne Canal+ dla piłki, HBO dla filmów w końcu to w HBO dają najlepsze filmy. Co dobrego ostatnio stworzył FOX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma a kanał premium to dwie rózne sprawy , kwestia praw, ale z tego co widzę ITI chce rowijac kanał nPremium a nie dawac content Canal+.

Za 3 lata wszystko co zabrało ITI wraca do C+ dodatkowo może będzie LM i LE. Paramount to chyba nawet już niedługo się umowa skończy.

 

Dla mnie nPremium zbędne Canal+ dla piłki, HBO dla filmów w końcu to w HBO dają najlepsze filmy. Co dobrego ostatnio stworzył FOX?

Geneza planety małp, mision impossible 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
HBO dla filmów w końcu to w HBO dają najlepsze filmy. Co dobrego ostatnio stworzył FOX?

Pomijając nawet upodobania i gusty, wszystko zależy jakie dana wytwórnia zrobiła w roku filmy, jakie szarpnęła licencje, jakie powstały scenariusze, jaką wenę miał związany z nią reżyser i na ile wytwórnia natłukła mu po głowie i zmusiła do obcięcia swojej wizji, by film trafił do większej masy odbiorców. Przykładem niech będą ostatnie wydarzenia z filmem The Girl with the Dragon Tattoo, czy The Dark Knight Rises. FOX? Oczywiście, że miał ciekawe produkcje. Wśród nieemitowanych premier było kilka blockbusterów, które biły kolejne rekordy sprzedanych biletów, albo łapały wszędzie nagrody, chociażby Black Swan, The Tree of Life, Water for Elephants, X-Men: First Class, Rise of the Planet of the Apes. Niemniej masz rację, dzięki serialom, ale i filmom, choć ostatnio w coraz mniejszej ilości, to imo najlepsze obecnie premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...