Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Netflixie pojawiło się polskie "W jak morderstwo" z Next Film (premiera kinowa czerwiec 2021).

 

Oprócz tego inne warte uwagi premiery z ostatnich dni:


"Złe dni" (norweska komedia, niezłe oceny),
"Zapomniana bitwa" (film wojenny, dobre recenzje, IMDB 7.2/10),
"Snajper: Koniec Zabójcy" (świeży film, nadal dostępny na Rakutenach itp za 15-20 zł),

"8 Rue de l’Humanité" (francuska komedia - reżyseria i głowna rola Dany Boon - na IMDB 6/10, ale mi się nic o COVID nie chce oglądać),

"Clemency" (dramat nagrodzony między innymi na festiwalu Sundance, IMDB 6.5/10),
no i oczywiście "Hiacynt" - ostatni film Piotra Domalewskiego, nagrodzony na festiwalu w Gdyni.

 

Patrząc na inne serwisy, to na CDA Premium mamy z kolei premierowo najnowszy tegoroczny film z Brucem Willisem - "Kosmiczny grzech" - 2.5/10 na IMDB zapowiada klasyka w swojej kategorii ;).

Film za cenę bliską subskrypcji CDA na cały miesiąc jest też w serwisach TVOD.

Oprócz tego jest też średnie "Bractwo" (tytul oryginalny "Rushed") ale i podobno bardzo dobry dokument "Śledztwo w domu spokojnej starości". Film był nominowany do Oscara i zgarnął wiele nagród.

 

Na Amazonie ostatnio żadnego świeżego filmu nie dodali.

 

To tak gdyby ktoś mówił, że nie ma co oglądać albo nie ma filmów :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach update listopadowych propozycji C+ to 13 listopada będzie koncert Sobla.

Młodzieżowo się robi w Canal+.

Z tym, że o ile Mata jest klasą samą w sobie, to Sobel to już Eska po całości ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie odpisali, że nie mają na wyłączność monolith films.

Czy to dotyczy tylko canalu ?

To dotyczy wszystkich. Nie jest w smak pokazywać, że czegoś się nie ma albo się nie będzie miało.

Nie wiem po co grilować ten temat sto razy.

Akurat canal robi dobrze, że pokazuje do kiedy jakaś pozycja będzie na antenie i w ramówce. Wystarczy wejść do apki c+vod i tam obczaić. Może robią to przypadkiem. Warto, żeby za tym przykładem poszli inni.

Zobaczy się w praniu co kto ma i czego nie w przyszłości.

 

Tymczasem na hbo go wracają stare Bondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin 107 nic oprócz kiełbasy nie grilluje. Nie wiem ile masz lat bo możesz nie pamiętać. Mam c+ od początku i pamiętam doskonale co robili i jak zapewniali ze nic nie stracili jak stracili wszystkie wytwórnie jakie mieli oprócz Universalu na rzecz nFilmu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. A może nawet poźniej i od razu w tv otwartej.

Bo po co mieliby się dzielić świeżymi filmami skoro to będzie element napędowy serwisu i w dodatku wcale nie mają ich tak dużo?

Dodatkowo, Disney pozabiera to co jeszcze HBO ma ze starszych ich rzeczy, tak samo było to z tytułami w amerykańskim Netflixie (ale tam są rozpisane jeszcze na 2-3 lata do przodu, więc ostateczie wszystko ze znaczkiem Disneya zniknie jakoś w 2024 - HBO ma te okna znacznie krótsze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że uda się HBO uzyskac prawa do premier kinowych  Disneya przynajmniej na drugie okno , tak jak ma Netflix na Warnera .
Netflix takie prawa ma na większość wytwórni

Według mnie HBO jakie znaliśmy to już przeszłość. HBO Max będzie skupiał się na własnych produkcjach, a licencje to będzie sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koziol1005 napisał:

Mam nadzieję że uda się HBO uzyskac prawa do premier kinowych  Disneya przynajmniej na drugie okno , tak jak ma Netflix na Warnera .

Ja się zastanawiam, czy czasami Disney u nas nie wejdzie we współpracę z Canal+ tak jak ma to miejsce we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Współpraca" Canal+ z Disney+ we Francji jest taka jak ta w Polsce z Netflixem. Po prostu można płacić na jednym rachunku.

Początkowo były jakieś informacje jakby to tylko C+ miał zapewniać dostęp do serwisu poprzez swoje kanały sprzedażowe no ale...

disney.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie gdybanie. Nic nie wiemy. Dzisiaj na większość w pierwszym oknie w Polsce do największych wytworni czy dystrybutorów ma HBO i C+ 

Nie znamy tych umów. Możliwe ze wszyscy swoje będą chcieli mieć na wyłączność przez jakiś czas a później może latać na innych 

Moze tez tak będzie ze np C+ ma dzisiaj pierwsze okno do Universal a po wejściu SkyShowtime będzie miał nadal pierwszeństwo gdy wyleci ze SkyShowtime 

To samo się tyczy innych umow C+ czy tez platformy HBO i ich umow 

A może być również tak, ze każdy może pójdzie droga NF i będzie kisił swoje u siebie 

Nic nie wiemy, nie znamy planów i nie znamy obecnych umow między podmiotami 

Wszystko się zacznie deklarować jak wszyscy zadebiutują w Polsce

To samo się tyczy sytuacji na świecie - gdzie będzie większa kasa czy korzyść (u siebie czy sprzedawanie dalej) to zrobią 

 

Edit 

W najbliższym czasie (może 2, góra 3 lata) w najlepszej sytuacji może wyglądać Netflix, gdyż swego czasu wielcy go „lekceważyli” a ten dobre umowy podpisał. Ale umowy nie są wieczne i tez się to skończy - zreszta jak u każdego 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bgmnt napisał:

"Współpraca" Canal+ z Disney+ we Francji jest taka jak ta w Polsce z Netflixem. Po prostu można płacić na jednym rachunku.

Początkowo były jakieś informacje jakby to tylko C+ miał zapewniać dostęp do serwisu poprzez swoje kanały sprzedażowe no ale...

disney.jpg

No chyba nie do końca tak jak z Netflixem, gdyż znalazłem informację:

 

Cytat

CANAL+ oprócz tego zachowa prawa na wyłączność do filmów Disneya, Pixara, Marvela, LucasFilm oraz 20th Century Fox. Firma pozostanie także jedynym we Francji dystrybutorem kanałów Disneya, w tym Disney Channel, Disney Junior, National Geographic, Voyage i Fox Play. Disney+ ma wystartować we Francji (i kilku innych krajach Europy Zachodniej) w marcu 2020.

.
 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PIOOLE napisał:

Ciekawe kiedy się wyjaśni gdzie i co będzie bo po wywiadzie na eirtualnemedia się boję. Żeby chociaż mieli 2 okno to nie jest źle. Bo oczywiście znając historie canal nie przyzna się ze coś stracił.

Ale czego tu się bać? CANAL+ straci dane treści to pewnie będzie je można zobaczyć w innym serwisie streamingowym. Wtedy można zrezygnować z C+ i skorzystać z usług innego dostawcy treści. 

 

Problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Świeższe filmy (ale już emitowane u nas w Polsacie czy TVN) typu przykładowy "Król Lew" czy "Avengers : Endgame" są w odpowiedniku naszych premier Canal+ za 3 euro do obejrzenia lub 14 euro do kupienia. Nowsze po 5 euro do wypożyczenia (np. "Cruella"). Są też starsze tytuły Disneya sprzed 5-6 lat po te 3 euro za film lub w abonamencie Disney+.

Do tego pozycje z Disney+ typu "Mandalorian" wyszukują się we francuskim MyCanal bezpośrednio z głównej wyszukiwarki tak jak te z HBO u nas.

Żeby coś z Disneya poza tym było w regularnej "ramówce" bez dodatkowych opłat nie widzę.

Swoją drogą, nagradzane "Schitt's Creek" mają we francuskim C+. U nas nikt tego jakoś nie może kupić.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Współpraca" Canal+ z Disney+ we Francji jest taka jak ta w Polsce z Netflixem.
Bardziej jak z HBO, ponieważ w serwisie C+ znajdują się produkcje z D+
Ciekawe kiedy się wyjaśni gdzie i co będzie bo po wywiadzie na eirtualnemedia się boję. Żeby chociaż mieli 2 okno to nie jest źle. Bo oczywiście znając historie canal nie przyzna się ze coś stracił.
Najwięcej filmów w drugim oknie znajdziesz na Netflixie. Mają umowy z Universalem, Paramountem, Sony, WB, MGM, Monolithem, Kino Świat, Next Film. Na C+ bym specjalnie nie liczył w tej kwestii, zapewne skupią się na serwisie C+Premiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...