Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno mam większe pojęcie, niż ty skłonności do wymadrzania się i obrażania. ;) Temat poruszyłem bardzo ogólnie - i niech tak zostanie.

 

A tak swoją drogą, teraz liczba zwolenników kanałów filmowych premium powinna spaść. NC+ nie rozdaje już tych pakietów za pół darmo swoim abonentom. Choć może teraz lepiej skupią się na ramówkach?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i niech tak zostanie.

 

A tak swoją drogą, teraz liczba zwolenników kanałów filmowych premium powinna spaść. NC+ nie rozdaje już tych pakietów za pół darmo swoim abonentom. Choć może teraz lepiej skupią się na ramówkach?

Święte słowa. Użyj waść teraz logiki i w świetle zakładanego spadku zainteresowania drożejącymi kanałami filmowymi  w jakiej sytuacji stawia się operator? ILE zatem płacić będzie dystrybutorom za licencje filmowe  np. C+ jeśli straci połowę bazy? Jest to cena stała czy jednak zależna? I wyjaśnij określenie "powtarzam, ceny za prawa filmowe premium są stałe." bo zraz potem w tym samym zdaniu zaprzeczasz sobie wyliczając , ze jednak ceny są ZALEŻNE od wielu czynników. To właśnie jest ośmieszające.Jaką obrazę osoby tu widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Canal+ zdrożał, po dodaniu 2 kanałów. HBO i Cinemax nie zmieniły cen. W CP i kablówkach kwoty się nie zmieniły. W NC+ też nie, jedynie zaprzestano rozdawania ich gratis do niektórych umów.

 

Jeżeli Canal+ teoretycznie straci nagle połowę bazy, to wspomniana przykładowa kwota 10 000$ nie jest pomniejszana. To ona jest stała, i de facto NC+ już ją zapłaciła z góry. I to jest licencja premium. Ale jest jeszcze opłata od liczby abonentów danej paczki. Ustalona kwota (np. 0,3$) x liczba subskrybentów.I to z jej powodu są większe różnice w cenach.

 

Oczywiście tak to wygląda w dużym uproszczeniu. Rzadko kiedy u licencjodawcy kupuje się 1 pozycję. Bierze się hurtowo. A, np. Polskie HBO za materiały swojej produkcji nie płaci licencji HBO US. Nie wiem, czy tak samo jest z produkcjami Warnera?

 

Mówiłem ogólnie, o wcześniejszych twoich postach. :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, np. Polskie HBO za materiały swojej produkcji nie płaci licencji HBO US. Nie wiem, czy tak samo jest z produkcjami Warnera?

Skąd ta akurat wiedza. Ja mam dane zupełnie odwrotne...może nie bezpośrednio z HBO Polska Sp. z o.o.. .ale z dużej firmy księgującej.

Wymieniony podmiot jest firma zarejestrowaną w Polsce. Jako podmiot gospodarczy jest zobowiązany płacić podatki m.in. CIT.

Jeśli jakieś treści do nadawania otrzymuje DARMO...to pobierając opłatę za ich udostępnienie uzyskuje zysk . Ogromny 100%. Od tego płaci się CIT.  Jakoś inne firmy (a głośno o tym teraz) próbują zmniejszyć podstawę tego podatku księgując liczne faktury wystawiane przez spółki-matki np. za markę, za konsulting, za cośtam.. i dziwne byłoby, ze HBO to taki dobry św. Mikołaj dla polskiego budżetu. A może Koledze wyobraźnia nie daje rady...

Polski HBO wyprodukował (opłacił) realizację np. Watahy...czy wg Kolegi ten seriał został udostępniony innym oddziałom HBO ZA DARMO. I dlaczego nie? Pytanie czy w ogóle został udostępniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o podatkach (to jest inna kwestia), tylko o opłacie licencyjnej za program np. serial Pozostawieni. Nie płacą licencji swojemu oddziałowi amerykańskiemu - co najwyżej odprowadzają zyski, tak żeby zostało na działalność. I nie "otrzymuje za darmo", tylko HBO jest ich właścicielem. Jak może uzyskać zysk, przecież to ich własność?  HBO Polska jest oddziałem HBO Europe, a ta Home Box Office Inc., wszystko należy do Time Warner Inc. Jaki jest sens płacenia sobie samemu np. 10 000$, skoro zyski i tak idą do jednego właściciela?

Dysponentem praw do Watahy jest HBO Europe, a nie Polski oddział. I to HBO Europe decyduje, co i gdzie pokaże, a nie oddziały np. HBO Czechy, czy HBO Węgry. To Canal+ może sobie prosić jakiś oddział HBO: "dajcie nam licencję na taki i taki program, a my wam zapłacimy" (oczywiście nie robi tego, bo jest konkurencją).
 

Polski HBO wyprodukował (opłacił) realizację np. Watahy...czy wg Kolegi ten seriał został udostępniony innym oddziałom HBO ZA DARMO. I dlaczego nie? Pytanie czy w ogóle został udostępniony...

Co to znaczy "został udostępniony"? W praktyce, to jedna i ta sama firma. Chyba nie powiesz mi, że polski oddział HBO, musiał kupować od Czeskiego serial "Aż po uszy"? Oni konkurują ze sobą, czy jak? I nie mów mi o jakiś formalnościach, dla urzędu podatkowego - to mnie nie interesuje.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już odpisywać na bajdurzenie...firma, która patrzyłaby na świat tak jak Kolego za nic mając sprawy formalne działalności....długo by nie podziałała.

Ze swej strony sprostuje, ze HBO Polska niczego nie wyprodukował (Wataha, Pakt, a nawet Bez tajemnic )..z tej firmy pochodzili tylko pojedynczy  ludzie do nadzoru. Całość w Europie nadzoruje i płaci (a takze rozporzadza) firma z Pragi.

Na 100% istnieją rozliczenia z "oddziałam"i krajowymi.Jest ich z 15.Ciekawe jest też to, ze stacja, która ma sporo contentu za darmo jakoś nie błyszczy potęgą na rynku. Co więcej widać i tam modę na oszczędzanie. Nadal utrzymuję, że zakłamujecie temat twierdzeniem, że HBO w Polsce jest uprzywilejowane bo ma dużo materiału ZA DARMO. A np. Canal+ musi oszczędzać, marnie prędzie bo musi płacić za wszystko.

Inny z dyskutantów nie odezwał się na temat : dlaczego Canal+ w Polsce ZA DARMO nie ma wielu pozycji z dystrybucji StudioCanal. Przecież TO TA sama grupa ... więc czemu nie daje za darmo. A może dostaje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze premiery grudnia w Canal+:


01.12 - Śnieżny ptak / seriale Dziadek z przypadku; Siostra Jackie VII


02.12 - Wolny strzelec


03.12 - serial Blindspot


04.12 - Diabelska przełęcz (przedpremiera o 2:20 w nocy) / Rozgrywka


05.12 - Birdman


06.12 - Za jakie grzechy, dobry Boże? / seriale Quantico, Defiance III


07.12 - Diamentowy striptiz


08.12 - ? / seriale Dziadek z przypadku; Siostra Jackie VII


09.12 - ?


10.12 - serial Blindspot


11.12 - Furia (przedpremiera o 02:15 w nocy) / ?


...


25.12 - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1


 


Ponadto w grudniu: Boyhood.


Edytowane przez Lukop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokładnie ten sam znakomity ponoć film. Brawa też za komedie "Za jakie grzechy ..." :)

 

Trochę to mimo wszystko denerwujące, że w okresie listopad-grudzień jest tyle dobrych filmow w tv a w ciągu roku nieraz całkowita posucha. Gdyby jeszcze dyski były pojemniejsze to nie byłoby problemu ale ja już mam tylko 20% wolnego i duzo filmów w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokładnie ten sam znakomity ponoć film. Brawa też za komedie "Za jakie grzechy ..." :)

 

Trochę to mimo wszystko denerwujące, że w okresie listopad-grudzień jest tyle dobrych filmow w tv a w ciągu roku nieraz całkowita posucha. Gdyby jeszcze dyski były pojemniejsze to nie byłoby problemu ale ja już mam tylko 20% wolnego i duzo filmów w planie.

Na szczęście HBO wzięło Twoje sugestie pod uwagę i nie dało w grudniu żadnego interesującego filmu :).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja


Pierwsze premiery grudnia w Canal+:


01.12 - Śnieżny ptak / seriale Dziadek z przypadku; Siostra Jackie VII


02.12 - Wolny strzelec


03.12 - serial Blindspot


04.12 - Diabelska przełęcz (przedpremiera o 2:20 w nocy) / Delgo / Rozgrywka


05.12 - Podróż na sto stóp (przedpremiera o 2:30 w nocy) / Ocalony (przedpremiera o 2:45 w nocy) / Birdman


06.12 - Chłopaki do wzięcia (przedpremiera o 3:40 w nocy) / Za jakie grzechy, dobry Boże? / seriale Quantico, Defiance III


07.12 - Oblicze miłości (przedpremiera o 2:40 w nocy) / Diamentowy striptiz


08.12 - Obce ciało / seriale Dziadek z przypadku; Siostra Jackie VII


09.12 - Mapy gwiazd


10.12 - Panna Meadows / serial Blindspot


11.12 - Furia (przedpremiera o 02:15 w nocy) / Diabelska plansza Ouija


12.12 - Walking on Sunshine (przedpremiera o 3:10 w nocy) / ?


...


25.12 - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1


 


Ponadto w grudniu: Boyhood.


 


Oznaczenia:


Canal+


Canal+ Film


Canal+ Seriale


Canal+ Family


HIT (wysokie oceny i/lub wyniki finansowe)


Edytowane przez Lukop
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Filmbox z wielką pompą ruszył z prawami do Disney'a. 06.12 Kopciuszek. 9 miesięcy po polskiej premierze kinowej. Możliwe jest, że nawet Filmbox będzie miał w grudniu lepszą ofertę od HBO.  :crazy:

 

@DOWN

Heh, chciałbym, ale niestety nie mam. Więcej w PW.

Edytowane przez Lukop
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja (26.11)


Premiery grudnia w Canal+:


01.12 - Śnieżny ptak / seriale Dziadek z przypadkuSiostra Jackie VII


02.12 - Wolny strzelec


03.12 - serial Blindspot


04.12 - Diabelska przełęcz (przedpremiera o 2:20 w nocy) / Delgo / Rozgrywka


05.12 - Podróż na sto stóp (przedpremiera o 2:30 w nocy) / Ocalony (przedpremiera o 2:45 w nocy) / Birdman


06.12 - Chłopaki do wzięcia (przedpremiera o 3:40 w nocy) / Za jakie grzechy, dobry Boże? / seriale QuanticoDefiance III


07.12 - Oblicze miłości (przedpremiera o 2:40 w nocy) / Diamentowy striptiz


08.12 - Obce ciało / seriale Dziadek z przypadkuSiostra Jackie VII


09.12 - Mapy gwiazd


10.12 - Panna Meadows / serial Blindspot


11.12 - Furia (przedpremiera o 02:15 w nocy) / Diabelska plansza Ouija


--- Akt. ---


12.12 - Walking on Sunshine (przedpremiera o 3:10 w nocy) / Pingwiny z Madagaskaru


13.12 - November Man (przedpremiera o 2:20 w nocy) / Księga życia / serial Defiance III


14.12 - Dni i noce (przedpremiera o 3:30 w nocy) / ?


15.12 - Głupi i głupszy bardziej (przedpremiera o 2:40 w nocy) / ? / seriale Dziadek z przypadkuSiostra Jackie VII


...


25.12 - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1


 


Ponadto w grudniu: Boyhood.


 


Oznaczenia:


Canal+


Canal+ Film


Canal+ Seriale


Canal+ Family


HIT (wysokie oceny i/lub wyniki finansowe)


Edytowane przez Lukop
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...