Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Kirk napisał(a):

Że TVP jest upolityczniona w zasadzie od powstania (bo wystarczy sobie zerknąć na historię by się dowiedzieć, że na początku już szły programy propagandowe, zaś kolorowe transmisje zaczęto od zjazdu PZPR), to jest wiadome. Chodzi tu bardziej o to, że teraz TVP jest bardziej stronnicza, co widać choćby w danych dotyczących obecności polityków poszczególnych partii w programach publicystycznych. O "Gościu Wiadomości" już wspomniano, a gdyby się sprawdziło, jak to wyglądało wcześniej, to pewnie te proporcje wyglądałyby inaczej. Tu z kolei są dane dotyczące już ogólnie TVP, nie tylko jednego programu.
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-poswieca-obozowi-rzadzacemu-80-proc-czasu-antenowego-politykow

A kiedyś występowała tylko jedna partia wtedy to była stronnicza. Ale to jest prawdą od 1952 roku czyli od samego powstania TVP jest stronnicza i upolityczniona z tym się zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Jedyny plus rządów pana Matyszkowicza, to, to że otworzył się na współpracę z TV Trwam (czy. wątek TV Trwam, tam napisałem o co chodzi)

TVP powinna być otwarta na różnych dziennikarzy, reprezentujących różne redakcje.

Pamiętam w TVP były formaty dla dziennikarzy reprezentujących różne poglądy. Owszem nie było pełnego symetryzmu, ale takie programy były.

Obecnie mamy jednolitą linię światopoglądową.

Zatem słupki prezentujące obecność zapraszanych gości to jedno, ale programy które reprezentowały różne punkty widzenia także poznikały.

Za poprzednich ekip był długo obecny program "Warto rozmawiać", ale również "Młodzież kontra" który także został z nieznanych mi powodów usunięty obecnie z ramówki o ile mnie pamięć nie myli w 2018 roku.

Takiego pluralizmu właśnie brakuje.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Czyli jednak, całokształt się podoba. Jak widać warto czasami dopytać, zanim się w rolę rzecznika innego użytkownika wejdzie :)

Co do tego konkretnego programu. No cóż to lekki lifting innych znanych formatów z Polsatu, czy TVN.

Też mi się wydaje że nie powinni podążać tą drogą.

Jak widac całokształt sie nie do konca podoba skoro krytykuje się Matyszkowicza. Warto widać nie tylko w postach to co pasuje do swojej tezy. 

Użytkownik w sumie tyle powiedział o informacjach i publicystyce, żeby wymienił Olechowskiego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wislok napisał(a):

Jak widac całokształt sie nie do konca podoba skoro krytykuje się Matyszkowicza.

Czyli nie czytasz uważnie.

27 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Całokształt się podoba

Nie podoba się ze wzgl. na jego zdaniem zbyt liberalne podejście, czyli w mojej ocenie akurat dobrego kierunku.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po 2 h dał różnym nadawcą swój czas na antenie TVP Info- 2 h dla TVN24, Polsat news, TV republika, Wpolityce, News24,  z YouTube mogli by się zgłosić kanały informacyjne, zrobiłbym coś na wzór SEJM TV, Jedna partia przedstawia swój punkt widzenia, druga i kolejna.  Wtedy w TVP info byłby ogromny pluralizm na skale światową, jak myślicie świetny pomysł?. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kirk napisał(a):

Nie oceniałbym konserwatyzmu prezesa telewizji na podstawie wpuszczenia programu randkowego do VOD. To akurat jest bardziej złożone, bo na przykład za czasów, gdy telewizją rządziło pokolenie "pampersów" Walendziaka, to w tej samej telewizji szła "Fronda" i "WC Kwadrans" z jednej strony, a z drugiej "Randka w ciemno" czy, żeby zostać przy bardziej publicystycznych audycjach: "Rzeczpospolita druga i pół". Tak więc dało się tu pogodzić różne poglądy. I tego mi właśnie brakuje w obecnej TVP, żeby swoje okienko miał zarówno Karnowski, niezależnie od tego, jak bardzo bym się z nim nie zgadzał, jak i Ziemkiewicz czy też choćby Żakowski albo inny dziennikarz o poglądach liberalnych.

Żeby nie było, też mam wątpliwości, czy telewizja publiczna powinna się zajmować programami randkowymi, ale to samo bym napisał, gdyby coś takiego zaproponowano za Daszczyńskiego, Brauna czy każdego innego prezesa.

Nie zapominaj, ze teraz każdego kogo środowisko uznaje za opozycyjnego podjąłby współpracę z TVP by zaszczuli koledzy z branży oraz zwolennicy opozycji w mediach społecznościowych. 

Jednak dość karkołomne to porównanie randki w ciemno do współczesnych formatów. Nigdy by mi przez głowę nie przeszło by uznawać "Randkę w ciemno" za nie konserwatywny format.. 

Niestety postawiono, ze TVP ma być kopia TVN 24. Tam nie widzę okienka. 

15 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Czyli nie czytasz uważnie.

Nie podoba się ze wzgl. na jego zdaniem zbyt liberalne podejście, czyli w mojej ocenie akurat dobrego kierunku.

33 minuty temu, Kirk napisał(a):

 

Odpisywalam na poprzedni post użytkownika, a ty Zeedytowales swój poprzedni, w odpowiedzi na późniejszy post @bartek2lp2,  którego nie widziałem bo bylem na stronie 285.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kirk napisał(a):

na przykład za czasów, gdy telewizją rządziło pokolenie "pampersów" Walendziaka, to w tej samej telewizji szła "Fronda" i "WC Kwadrans" z jednej strony, a z drugiej "Randka w ciemno" czy, żeby zostać przy bardziej publicystycznych audycjach: "Rzeczpospolita druga i pół". Tak więc dało się tu pogodzić różne poglądy. I tego mi właśnie brakuje w obecnej TVP,

Mi też tego brakuje w obecnej TVP, mam tu na myśli różnorodne programy o różnorodnych poglądach (czy też światopoglądach), moim zdaniem TVP mogłoby przywrócić "WC Kwadrans" ze względu tzw. "luźniejszych" tematów poruszanych w programie.

 

16 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Za poprzednich ekip był długo obecny program "Warto rozmawiać", ale również "Młodzież kontra" który także został z nieznanych mi powodów usunięty obecnie z ramówki o ile mnie pamięć nie myli w 2018 roku.

Właśnie takich programów w TVP teraz brakuje, mogliby przywrócić "Młodzież kontra", która by wzbogaciła ofertę programową TVP po nieudanej "Essie" z TVP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wislok napisał(a):

Jednak dość karkołomne to porównanie randki w ciemno do współczesnych formatów. Nigdy by mi przez głowę nie przeszło by uznawać "Randkę w ciemno" za nie konserwatywny format.. 

W obecnych czasach racja, ale w momencie, gdy ten program wchodził, to też to wyglądało nieco inaczej. Te granice uznawania czegoś za konserwatywne się nieco przesunęły.

Też się zgadzam, że "Młodzież kontra" powinna wrócić, powiedziałbym nawet że to była jedna z najbardziej pluralistycznych audycji ostatnich 30 lat, już nie mówiąc o tym, że była odmienna od kilkunastu innych programów z politykami.
Chociaż czy "WC Kwadrans" podejmował luźniejsze tematy... bardziej bym się skłaniał ku opinii, że były tam trudne tematy, ale w lekkiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze format randkowy trafi do VOD nie oznacza, ze w przyszłości nie trafi na antenę linearną. TVP przyjela model najpierw internet, później TV. 

Tym, ze Matyszkowicz realizuje tego typu format całkowicie się skompromitował. Pan od kultury... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał(a):

 a ty Zeedytowales swój poprzedni, w odpowiedzi na późniejszy post @bartek2lp2,  którego nie widziałem bo bylem na stronie 285.

Tylko uzupełniłem o konkretny dowód potwierdzający moje słuszne wnioski.

Jego post był przed Twoją ostatnią wypowiedzią.

Nie ma co kruszyć kopii o detale. Moja uwaga jest taka aby nie być rzecznikiem innych userów. Każdy z nas potrafi samodzielnie wnioski wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra Kubicka zarzekała się, ze poglądy jej nie pozwolą pracować w TVP. Jest to prowadząca nowego programu randkowego w TVP https://www.pudelek.pl/sandra-kubicka-zostala-gwiazda-tvp-jeszcze-2-lata-temu-zarzekala-sie-ze-nie-zrobilaby-tego-za-zadne-pieniadze-wytknieto-jej-hipokryzje-6866802398161536a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na YT i serwisach streamingowych rusza pierwszy podcast TVP pt "Bądźmy razem z TVP". Zapoiwiada się ciekawie, tylko data niefortunna (Środa Popielcowa). Ciekawe czy TVP Sport też planuje taki podcast, napisałem wczoraj na TT zapytanie, ale na razie bez odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada programowa TVP zarzuca nadawcy „skandaliczne niedopatrzenie”. Chodzi o piosenkę na Eurowizję. „Wszędzie d...”

Jedna z piosenek, które zawalczą o reprezentowanie Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, została oceniona przez radę programową TVP jako „skandaliczna” i "obsceniczna". Chodzi o „Booty” autorstwa Ahleny. Zdaniem członków rady - utwór nie powinien się znaleźć w zestawieniu ze względu na treść. - To jest po prostu piosenka o [beep], co tu dużo kryć. Skandal - mówi Janusz Daszczyński, członek rady programowej TVP.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/booty-ahlena-eurowizja-tvp-preselekcje-piosenka-dupa-wszedzie-skandal

 

A tutaj o farmie trolli obsługującej między innymi TVP:

„Dobrze, abyś wypowiadała się pozytywnie o dotacji rzadowej dla TVP i abonamencie. Wpisuje się to w narrację wysokiej kultury. Media, które mają misję powinny być utrzymywane z dotacji publicznych, bo inaczej zniknęły by z rynku na rzecz takich gniotów jak Ukryta prawda, Big Brother czy Szkoła. Profil ma być prowadzony z punktu widzenia inteligenta, z dużego miasta, który ma dostęp do kultury, nie bawiący się w politykę. Pomocne będzie śledzenie TVPkultura, TVPHistoria czy Teatru Telewizji” [pisownia oryginalna].

 

https://frontstory.pl/farma-trolli-praca-tvp-dezinformacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bgmnt napisał(a):

A tutaj o farmie trolli obsługującej między innymi TVP:

Skądś to znamy

Cytat

Ktoś pisze o manipulacji w państwowej telewizji TVP? To pewnie sprawka prywatnej stacji telewizyjnej TVN. 

 

To ciągłe porównywanie do TVN. 

 

I to jest ciekawe i znajome

Cytat

Zlecone artykuły do komentowania przez trolle dotyczą m.in. telemetrii, czyli pomiaru oglądalności telewizji według AGB Nielsen Media Research. TVP wypada słabo w tych badaniach i od dawna robi wszystko, żeby zmienić firmę dokonującą pomiarów. Trolle z Cat@Net pod avatarami negują badania Nielsena — piszą, że są przestarzałe i nie dorównują konkurencji.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...