Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosenna ramówka kanałów TVP wypełniona będzie samymi hitami! Będzie w czym wybierać, bo w styczniu 19 na 20 najchętniej oglądanych programów przypadło na propozycje należące do publicznego nadawcy! http://www.tvp.info/29260049/same-hity-wiosna-w-tvp-poznaj-nasza-nowa-ramowke

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba zobaczyć, tylko kurczę... dylemat mam, bo film mam nagrany i leży od kilku miesięcy na dekoderze, ale jak już w środę ma być pierwszy odcinek, to chyba najpierw serial spróbuję obejrzeć.

Polecam najpierw film, bo serial to zawsze rozszerzona wersja i moim zdaniem po serialu film zawsze gorzej ogląda bo praktycznie znasz całą historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to albo tuż po wyborach prezesa TVP, albo jakiś czas po nich mówiono, że nie będzie nowych kanałów tematycznych, a nawet planuje się zmniejszenie ich ilości. Teraz z kolei jest pomysł na nowe. Tylko jakie, czy ma być to, o czym kiedyś pisano, TVP Retro czy TVP Styl życia bodajże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk
To nie jest zmiana nastawienia. Raczej próba zasypania dziury po TVP Sport. TVP straci za niego opłatę, więc będzie chciała ją jakoś zastąpić. Jestem przekonany, że postulat o zmniejszeniu ilości kanałów odnosił się raczej tylko do NTC. Nic nie mają z tego, że w np. MUX-8 uruchomią nowe kanały. Kurski raczej jest zwolennikiem jakości. Drugi kanał sportowy, pewnie okazał się zbyt drogim pomysłem. Bo musieli kupować więcej licencji. Co innego bazowanie na obecnym archiwum i powtórkach.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba zobaczyć, tylko kurczę... dylemat mam, bo film mam nagrany i leży od kilku miesięcy na dekoderze, ale jak już w środę ma być pierwszy odcinek, to chyba najpierw serial spróbuję obejrzeć.

Fatalnie zrobiony film. Ja wiem, że mieli problemy, ale jest zmontowany chyba w Windows Movie Maker. Dźwięk zupełnie nie pasuje do otoczenia, jest nagrywany jakby dodatkowo w jakimś pudle kartonowym. Ujęcia są tragiczne, scenariusz pisany na kolanie, kolejność scen przypadkowa. Z dobrej historii zrobić tak słaby "film" to trzeba kręcić to w Polsce. Wiele osób oburza się, że ktoś źle ocenia "Hisorię Roja", bo ma gdzieś Wyklętych, ale w większości oceniający źle to "dzieło" po prostu obejrzeli film, ocenili go na 2/10, wzięli książkę o Żołnierzach Wyklętych i zapomnieli o tym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba kręcić w Polsce, bez pieniędzy nie da się zrobić idealnego filmu nawet w Holywood. Wycofanie dotacji, wycofanie się sponsorów, spór ze sponsorami o długość filmu itd wszystko sprawiało to, że niestety film wygląda jak wygląda mimo, że to całkiem fajna historia i pierwotny scenariusz na pewno dałby bardzo dobry film ale tak się niestety nie stało i chwała za to, że film powstał mimo tylu problemów po drodze. Film miał mieć budżet 10 milionowy, po drodze jednak okazało się, że tej kasy nie ma i twórcy z dnia na dzień musieli improwizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza projekt digitalizacji zbiorów Telewizji Polskiej za 81 milionów złotych: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-daje-cyfrowe-zycie-kultowym-filmom-i-serialom-ruszyl-projekt-digitalizacji-za-81-mln-zl

 

Na początek będzie "Ekstradycja" i "Czterdziestolatek", ale będą też zdigitalizowane klasyki, takie jak "Stawiam na Tolka Banana", "Podróż za jeden uśmiech", "Lalka", "Zmiennicy", i wiele innych. Moim zdaniem to bardzo dobra inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oficjalne potwierdzenie zmian o których jako pierwszy napisał nasz SatKurier  :arrow: http://centruminformacji.tvp.pl/29327499/wyzsza-jakosc-kanalow-tvp :)

 

Możliwe, że już się zaczyna: na 10719 V pojawiła się niekodowana ciemna plansza (czarny ekran) w rozdzielczości 1920x1080. Bez nazwy kanału.

Pid video: 168, pid audio 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...