Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne zmiany kadrowe w TVP: http://www.press.pl/tresc/45844,jacek-kurski-pozbywa-sie-z-tvp-kuzyna-jaroslawa-kaczynskiego

 

Wśród osób, które muszą odejść, są: Wojciech Hoflik - dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej i pełnomocnik zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali, oraz dyrektor TVP Polonia, Magdalena Tadeusiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Gmyz udzielił wywiadu dla Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na temat pracy korespondenta zagranicznego: http://sdp.pl/wywiady/13333,nie-przesiakne-niemieckim-punktem-widzenia-z-cezarym-gmyzem-nowym-korespondentem-telewizji-polskiej-w-berlinie-rozmawia-blazej-toranski,1475229980

 

Co niektórych może zaskoczyć to, kogo Gmyz uważa za dobrych korespondentów. Ale moim zdaniem to dobrze, że patrzy on na to przez pryzmat kompetencji, a nie poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada Mediów Narodowych nie uwzględniła odwołań od wyników 2 etapu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej. Nowy prezes zostanie wybrany 12 października: http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/czabanski-rmn-nie-uwzglednila-zadnego-z-odwolan-w-konkursie-na-prezesa-tvp

 

Jutro od 10:00 przesłuchania kandydatów na stanowisko prezesa TVP, będzie można je oglądać poprzez strony internetowe Sejmu. Kolejność wysłuchań jest taka:

 

1. Jacek Kurski

2. Agnieszka Romaszewska-Guzy

3. Krzysztof Skowroński

4. Bogdan Czajkowski.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nieoficjalnych doniesień portalu WM (http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/konkurs-na-prezesa-tvp-moze-zostac-uniewazniony-mozliwy-pat-w-glosowaniu), konkurs na stanowisko prezesa TVP może zostać unieważniony. Dzisiaj o 12:00, RMN rozpocznie posiedzenie w tej sprawie.

 

Swoją drogą, mam nadzieję, że jednak Kurski nie pozostanie na stołku. To najgorszy prezes w historii TVP. Nikt po 89' bardziej od niego nie zaniżył oglądalności, upolitycznił i nie zadłużył nadawcy publicznego. Wypracowanego zysku przez Brauna już dawno nie ma. Ponoć zadłużenie sięga kwoty ok. 200 mln zł. Ciekawe z czego ma być to 130 mln na V4 TV? Pewnie znowu zwiększą linię kredytową. Zupełnie nie potrafi zarządzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurski jest najlepszym z biorących udział w konkursie kandydatów.

A, w czym najlepszy? Czyżby inni mieli większy potencjał w robieniu długów? ;) Jeśli tak, to faktycznie Kurski będzie mniejszym złem.

 

EDIT:

No i już wszystko wiemy: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-wygral-konkurs-na-prezesa-telewizji-polskiej Jacek Kurski wygrał konkurs na prezesa TVP. Tylko Juliusz Braun nie poparł jego kandydatury w głosowaniu. Lichocka, Czabański, Kruk i Podżorny byli "za".

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurski wystąpil w konkursie na prezesa TVP, którym był i został nowym prezesem - prawie jak incepcja :mrgreen:

 

Mam nadzieję, że dzięki temu będzie w TVP polepszał sytuację transmisji sportowych, bo to przynajmniej jedno jedyne, co on robi dobrego w publicznej  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi po wyniku skoro nie było co oglądać?? Był deadline jeśli chodzi o prawa sportowe i Prezes miał wybór- albo wynik finansowy na papierze albo kontent dla widzów i wybrał to drugie. Wzbogacenie oferty sportowej czego owoc będzie widoczny między innymi tej nocy kiedy to do TVP po 22 latach,a do Polski po kilku latach wraca NHL, czyli najlepsza liga hokejowa świata. IO pokazywane w najobszerniej w historii TVP, LE. Czekam na kanał sportowy w NTC. 

Spadki oglądalności?? Mam wrażenie,że sytuacja wraca do normy. "W" we wrześniu więcej niż "Fakty TVN", już gwałtownych spadków widowni nie ma,a udział wszystkich głównych stacji w rynku maleje i to będzie postępować chociażby wraz z pojawieniem się MUX-8, To mnie tak nie emocjonuje jak innych użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciebie mało co interesuje, poza sportem. :P Też sobie chwalę powrót NHL. Ale nie zapominam, że to zakupy głównie na kredyt. Kurski wydaje więcej, niż ma. Kiedyś będzie trzeba spłacić ten rachunek. Kupować, to każdy głupi potrafi.

 

Zwalnia ludzi i zamyka programy łatwo. Ale prawie nic nie potrafi zaproponować w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie mnóstwo rzeczy poza sportem . Śmieszą mnie takie opinie osób, które mnie nie znają i moich zainteresowań. Moje zainteresowania wybiegają także poza TV :P Ocena oferty programowej to kwestia osobistych gustów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał oceniać TVP tylko pod swój gust, to nie zostawiłbym na niej suchej nitki. TVP nigdy nie zaspokoi mojego gustu, niezależnie od władzy i finansów.

 

TVP ma świetną rzecz. Chodzi mi o serial "Artyści". Ale jakby się go boi. Prawie zerowa promocja. Czyli, problem stanowi złe zarządzanie, nie brak narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ''Artystów'' to rzeczywiście, serial jest świetnie zrealizowany niczym produkcja BBC, lecz jest mało promowany więc dlatego jest ta niska oglądalność.

 

Jeśli chodzi o wybór Kurskiego to można było się tego spodziewać, że zostanie wybrany jako nowy-stary prezes. Co do kredytu to podzielam zdanie @Mr.Chiquity, że Kurski może zadłużyć TVP tak, że następca Kurskiego może mieć problem z oddłużaniem TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza dziwaczna, dlaczego niby ma się bać?? Pokaż mi jaką wypasioną promocję TVP2  prowadzi wobec programów nadawanych po 22. Serial ma taki potencjał jaki ma. To nie tematyka, która przyciągnie miliony przed telewizory. Żadna promocja tu nic nie zmieni. "Sonda2"- beznadziejna pora, zmienili na popołudniową w weekendy - idealnie do obiadu i co- wyniki podobne. Czyli kto chce to ogląda`- pora i promocja nie wpływa na to. To samo z "Artystami"- kultura i to ta wyższa to jednak niszowa,a nie masowa rzecz. Ten serial do TVP Kultura bardziej się nadaje niż do TVP2. Podobnie jak program Pospieszalskiego p ma pewną grupę widzów i zmiana pory emisji i danie tego po nawet hitowym programie Jaworowicz nic nie zmienia. Jak ktoś nie chce to nie obejrzy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Redaktor Naczelny ''Super Expressu'' Sławomir Jastrzębowski poinformował na TT, że TVP pokaże 22 listopada br. z Teatru Wielkiego w Warszawie galę z okazji 25-lecia ''Super Expressu''.


W związku z 60. rocznicą Powstania Węgierskiego, kanały TVP emitują specjalny ozdobnik (wstążkę w barwach flagi Węgier) na dole ekranu.

Edytowane przez Barti
Poprawiono lekko pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...