Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kisiel95

A ty piszesz w odpowiednim wątku? Bo ja widzę, że to nie temat niemieckiej telewizji publicznej, tylko polskiej.

 

To forum techniczne, za dużo ograniczeń. Wíęc o niemieckich mediach wypowiadam się tam, gdzie bardziej mi pasuje. Tutaj głównie pasują mi tematy TVP i mojej kablówki.

 

I nie narzucaj mi swojej negatywnej retoryki. Telewizja Polska wielokrotnie emitowała programy satyryczne z żartami o Niemcach. I nikt rabanu nie robił. Widać kto, jaki ma dystans. Satyra nie jest niczym złym.

 

Nie wyolbrzymiaj sprawy gwałtów. Jest niewspółmiernie mniejsza, niż mała ustawa medialna, która już sporo namieszała. A dzisiaj w Sejmie zaczyna być procedowana kolejna. Ona też będzie miała swoje kwiatki.

 

Reporterzy Bez Granic jest organizacją niezależną. Respektowaną przez wszystkie wolne media. A krytykowaną najczęściej przez te rządowe. Trudno o wiarygodniejszą organizację w tym zakresie.

 

Mr.Chiquita wywołał mnie potem do tablicy nazywając nierzetelność w sprawie gwałtów per "jeden przypadek.

Dyskutuję na temat wolności mediów. W takim ujęciu to jeden przypadek. Więc, nie przekręcaj znaczenia moich słów. Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przez to powiedzieć, że nie mogę napisać w tym wątku, że ranking "Reporterów Bez Granic" nie jest do końca rzetelny, bo wybiela niemiecką telewizję publiczną, a polskiej od razu obniża rankingi po dużo mniejszym błędzie.

 

Forum techniczne, gdzie często zaczynasz podsycać tematy krytykujące jedną opcję polityczną.

 

Wrzucałem kiedyś piosenkę wyemitowaną przez ARD "Po-Po Polen". Satyra nie jest niczym złym, ale musi mieć swoje granice. Wrzucisz coś mocnego, gdzie program satyryczny ośmieszał Niemców i jakiegokolwiek kanclerza Niemiec jednocześnie?

 

Oczywiście gwałty są mniej poważne niż jakaś tam ustawa medialna. :) To był jeden, ale poważny wypadek według mnie dużo większy niż ustawa medialna, bo pokazał niemiecką cenzurę w praktyce.

 

Jakie konkretnie wolne media? N.p niemieckie?

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniał nikt o tym,ze "duża ustawa medialna trafiła do sejmu?? http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szefowie-mediow-narodowych-na-dwa-lata-teraz-wygasna-umowy-tylko-menedzerow-szczegoly-ustawy-medialnej

Czyli miesiące Kurskiego policzone, najprawdopodobniej do 1.10.2015. Zmienią się kierownicy anten. Tak wersja jest dużo łagodniejsza od zapowiedzi,że miały wygasnąć wszystkie umowy o pracę w TVP. Chyba doszli do wniosku,że skąd znajdą tyle tysięcy pracowników od ręki. Generalnie w sumie nie widzę szans,że te zmiany zmienią TVP- dalej będzie zależna od polityków,a stołek szefa będzie jeszcze bardziej gorący- przy dawnej konstrukcji była sznasa pracy w TVP przez 4 lata. Te zapisy bardzo nieostre, ogólne, będzie można dokonać dowolnej zmiany pod byle pretekstem. Te społeczne rady to taki dziadek, może sobie mówić i tak nie ma na nic wpływu. Prościej było zmienić skład KRRIT, a nie te wygibasy.. 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/skladka-audiowizualna-wyniesie-15-zl-nie-zaplaca-seniorzy-niepelnosprawni-i-ubogie-rodziny

Maksymalna stawka,a mówili,że w przedziale między  11-15 zł,ale bliżej tych 11. Obiecali- oszukali. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale to nie jest jeszcze w 100% wyjaśnione. Nieoficjalnie są problemy formalne z UEFĄ, decyzja Federacji ma być znana za kilka dni.

 

Co do ustawy medialnej, to tu jest jej projekt: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-177-2016/$file/8-020-177-2016.pdf

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z UEFA są takie, że oni chcą się zgodzić tylko, że też chcą z tego mieć kasę. I teraz jest problem kto ma zapłacić? TVP liczy na Polsat, a Polsat chce aby TVP.

 

Jak dla mnie to decyzja dziwna, mecze Polski będą w otwartej TV. I każdy ma przecież dostęp do Polsatu. Rozumiem inne mecze jak półfinały i finał. Ale i to będzie w otwartej przecież. Czy TVP musi to kupować, żeby ludzie słuchali Szpakowskiego?

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do raportu o wolności mediów, to on dotyczy chyba roku 2015, a o tych incydentach w Niemczech była mowa na początku 2016 roku. Jeśli ktoś z Was się bardziej wgłębił, to o jaki okres czasu chodzi w tym sprawozdaniu - cały 2015 rok? Czytałem, że ten raport, to efekt ankiet przeprowadzanych między innymi wśród dziennikarzy, nie jest on nierzetelny, ale może brakować szerszego spojrzenia na ten aspekt. Spadek naszego kraju, to nie tylko wynik przejęcia władzy przez PiS. I kolejna kwestia - nie obejmuje on tylko mediów publicznych.

 

Jeśli chodzi o incydenty w Niemczech, to dla mnie, te wszystkie wydarzenia sa plamą na honorze dla ARD/ZDF. Nie powinno się tego przemilczać.

 

Obecna ustawa medialna i nowa, nad którą będą pracować parlamentarzyści, nie rozwiązuje problemu niezależności mediów publicznych. Były polityk jest prezesem TVP, poprzedni też byli przynajmniej częściowo zależni od władzy. Nie widzę tutaj widoków na pozytywne zmiany w tym zakresie. W TVP jest teraz gorzej, niż było. Stronniczości jest o wiele więcej, niż było jeszcze pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do raportu o wolności mediów, to on dotyczy chyba roku 2015, a o tych incydentach w Niemczech była mowa na początku 2016 roku. Jeśli ktoś z Was się bardziej wgłębił, to o jaki okres czasu chodzi w tym sprawozdaniu - cały 2015 rok? Czytałem, że ten raport, to efekt ankiet przeprowadzanych między innymi wśród dziennikarzy, nie jest on nierzetelny, ale może brakować szerszego spojrzenia na ten aspekt. Spadek naszego kraju, to nie tylko wynik przejęcia władzy przez PiS. I kolejna kwestia - nie obejmuje on tylko mediów publicznych.

Zgodziłbym się z tym, gdyby nie zdanie "It took effect in January 2016". O Polsce piszemy coś co odbyło się w styczniu 2016 roku, a o Niemczech cicho-sza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obowiązkowej opłaty audiowizualnej nie ma.

 

A sądzisz, że jak ją wprowadzą, to tego typu zaśmiecacze znikną? Już to widzę, jak zaprzestaną spamować ekran autopromocją "za chwilę..., następnie..., dziś o..." oraz zagłuszać napisy końcowe filmów czy seriali.

Przypominam, że wraz z wprowadzeniem opłaty audiowizualnej miała też zostać ograniczona ilość emitowanych reklam, a teraz co się słyszy:

 

TVP była, jest i nadal zamierza być kluczowym uczestnikiem rynku reklamowego. Powielane informacje o rzekomych planach redukcji czasu reklamowego, czy zaprzestaniu sprzedaży reklam oburzają nas tym bardziej, że mogą zmniejszyć zaufanie do telewizji publicznej naszych kluczowych partnerów – domów mediowych i reklamodawców.

 

Odnośnie obsadzenia slotów w MUX-8 też cisza, aby nie rozdrażnić widzów, którzy oczekują umieszczenia TVP Sport w NTC.

Po prostu będzie tak, że wprowadzi się opłatę audiowizualną, a wszystko pozostanie po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Autopromocja to swoją drogą. Piszę tylko o tym, że już nie będzie trzeba przypominać o opłacie, bo będzie automatyczna.

 

I nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek obiecywał zniesienie reklam. Tylko rozważano, czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy. O rezygnacji z kanałów komercyjnych nikt nawet się nie zająkał. Wręcz przeciwnie - możliwe, że dojdą 2 kolejne płatne.

 

Nie ma znaczenia zmiana nazwy, czy sposobu pobierania tej składki. Liczy się kwota. 15zł to za mało, żeby opłaciły się te operacje. TVP miałaby znacznie mniej pieniędzy, niż teraz. Może następnym razem, gdy będzie trzeba podnieść opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Autopromocja to swoją drogą.

Co swoją drogą? To jest reklama nadawana w trakcie audycji - zachowanie typowo komercyjne. Ale nawet nadawcy prywatni nie są tak bezczelni, bo naginają ustawę medialną tylko do "za chwilę..., następnie..." i zagadywania napisów końcowych. TVP jako jedyna umieszcza jeszcze reklamy "dziś o...".

 

I nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek obiecywał zniesienie reklam.

A czy ja pisałem o całkowitym zniesieniu reklam? Ilość reklam miała być zmniejszona.

Sam byłem za wprowadzeniem opłaty audiowizualnej, ale teraz widzę, że TVP cwaniaczy. Oni chcą pieniądze z opłaty abonamentowej, a jednocześnie nadal chcą zachowywać się jak nadawca komercyjny - czyli sprzedawać tyle reklam co dotychczas i nadal pobierać kasę od operatorów za kanały TVP Sport, TVP Seriale i TVP HD. A ludziom korzystającym tylko z DVB-T, którzy przecież będą uiszczać opłatę audiowizualną planują wcisnąć do NTC jakieś nowe powtórkowe gnioty SD, albo zapchać sloty TVP Kulturą czy TVP Info w wersji HD zamiast udostępnić wyczekiwany TVP Sport. Na takie coś zgody widzów nie będzie.

 

15zł to za mało, żeby opłaciły się te operacje. TVP miałaby znacznie mniej pieniędzy, niż teraz.

To może najlepiej znieść obecny abonament i nie wprowadzać opłaty audiowizualnej w wysokości 15 zł, skoro to dla nich i tak za mało. A TVP niech sobie przerywa audycje blokami reklamowymi, sprzedaje swoje kanały operatorom i oficjalnie działa jak nadawca komercyjny. Tak przynajmniej będzie uczciwie w stosunku do widza.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co swoją drogą? To jest reklama nadawana w trakcie audycji - zachowanie typowo komercyjne. Ale nawet nadawcy prywatni nie są tak bezczelni, bo naginają ustawę medialną tylko do "za chwilę..., następnie..." i zagadywania napisów końcowych. TVP jako jedyna umieszcza jeszcze reklamy "dziś o...".

To, że ta sprawa jest mi obojętna. I mnie niespecjalnie interesuje. Być może masz słuszność.

 

A czy ja pisałem o całkowitym zniesieniu reklam? Ilość reklam miała być zmniejszona.

Zmniejszona czy zniesiona, to bez różnicy. Przypomnij mi tylko, kto takie coś obiecywał? Nie przypominam sobie. Czabański na pewno nie.

 

Sam byłem za wprowadzeniem opłaty audiowizualnej, ale teraz widzę, że TVP cwaniaczy.

Ale to nie TVP pisze ustawę. ;) Co więcej, Kurski ma podobno swoją własną, alternatywną wizję.

 

Oni chcą pieniądze z opłaty abonamentowej, a jednocześnie nadal chcą zachowywać się jak nadawca komercyjny -

Dokładnie. Tak ma być. Ale tutaj nie chodzi o czyjeś widzi mi się, tylko o budżet TVP. 15zł miesięcznie od gospodarstwa, to zbyt niska kwota, żeby zmiany miały sens. TVP nie starczałoby na produkcję i kupno różnych licencji, jeszcze bardziej niż teraz. To trudna sytuacja, bo nie chcą się narażać ludziom, uchwalając wyższą opłatę. Ani prywatnej konkurencji, ustanawiając opłatę na rzecz TVP. Dopiero byłaby afera. Jak na początek, znalezioną wyjście ok. Później się go dopracuje, jak się model nie będzie sprawdzał.

 

czyli sprzedawać tyle reklam co dotychczas i nadal pobierać kasę od operatorów za kanały TVP Sport, TVP Seriale i TVP HD.

Lepiej - są szykowane prawdopodobnie 2 dodatkowe kanały komercyjne (TVP Nostalgia i TVP Życie). Czyli, też tylko dla kablówek i platform. ;)

 

A ludziom korzystającym tylko z DVB-T, którzy przecież będą uiszczać opłatę audiowizualną planują wcisnąć do NTC jakieś nowe powtórkowe gnioty SD, albo zapchać sloty TVP Kulturą czy TVP Info w wersji HD zamiast udostępnić wyczekiwany TVP Sport. Na takie coś zgody widzów nie będzie.

Jesteś zwolennikiem ilości, czy jakości? Bo według mnie, lepiej jeśli podniosą jakość do HD. Na kanałach komercyjnych też prawie same powtórki. Więc osobiście wolę, żeby nie dawali więcej kanałów. Taki TVP Dokument z zapowiedzi jest w ogóle niepotrzebny.

 

To może najlepiej znieść obecny abonament i nie wprowadzać opłaty audiowizualnej w wysokości 15 zł, skoro to dla nich i tak za mało. A TVP niech sobie przerywa audycje blokami reklamowymi, sprzedaje swoje kanały operatorom i oficjalnie działa jak nadawca komercyjny. Tak przynajmniej będzie uczciwie w stosunku do widza.

Nie. To byłaby katastrofa. Telewizja publiczna nie może mieć finansowania z reklam i jednocześnie mieć nałożone ustawowe obowiązki i ograniczenia. Najpierw je znieśmy, a najlepiej sprywatyzujmy. Tylko, że to mija się z celem. Ograniczono by ludziom dostęp do sportu i poważniejszych treści w TV.

 

Według mnie, żeby ograniczenie reklam miało sens, opłata audiowizualna nie może być poniżej 30zł. I to przy zostawieniu tych kanałów komercyjnych, oraz likwidacji kilku już uruchomionych naziemnych kanałów tematycznych. Takie są realia.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska nabyła sublicencję od Telewizji Polsat, dzięki której kibice w całej Polsce zobaczą w otwartym paśmie 11 meczów Euro 2016 we Francji – w tym wszystkie z udziałem polskich piłkarzy.

Źródło: https://satkurier.pl/news/128058/oficjalnie-11-meczow-euro-2016-w-telewizji-polskiej.html

Edytowane przez Mr. Orbita
Jak jest news u nas, to proszę linkować do nas, bo traktuję to jako reklamę innych portali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed południem głosowano nad wnioskiem o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Wniosek przepadł, więc ustawa idzie do prac w komisji kultury. Przeczuwam że to kwestia najbliższych tygodni, i głosowanie nad przyjęciem będzie albo na posiedzeniu w dniach 11-13 maja, albo na następnym, tydzień później.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...