Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A TVP to nie Polskie media? Nie rób ze mnie idioty. Wszelkie tego typu określenia "reżim", sugerują że w Polsce panuje autorytaryzm. A to przecież nieprawda. Radykałowie mają problemy z tolerancją i wymyślają takie kuriozalne określenia. A ludzie niestety podłapują i bezmyślnie powtarzają. Dlatego protestuje. Media nieważne jak by były stronnicze, w Polsce na pewno nie są reżimowe. TVP pokazuje i Komorowskiego i Dudę. Idealnej równości pod linijkę nie będzie nigdy. Nie na tym świecie.

 

I nie mieszaj polityki do tej sytuacji w telewizji. :roll: Obaj panowie popełnili błędy, a tylko jeden uczciwie przeprosił. Dlatego sam sobie stworzył pretekst, żeby władze TVP go zawiesiły. Nie możesz powiedzieć, że niesłusznie. Bo w przeszłości wzbudzał już mnóstwo kontrowersji i był zawieszany. I tak go dostatecznie tolerują. W normalnych warunkach, już dawno wyleciałby za te bzdury opowiadane w programach na temat katastrofy Smoleńskiej. Myślę, że gdyby Pospieszalski przeprosił tak samo, jak Lis, to by go nie zawiesili. Nie mogliby by, nie narażając się o posądzenia o stronniczość. Wtedy byłaby niezła afera.

 

I jeszcze jedno, władze TVP nie muszą szczegółowo tłumaczyć się ze swoich decyzji. I przeceniasz widownie programu "Bliżej". Aż takiej dużej widowni nie ma, żeby zagroziła wyborcom Komorowskiego. Sam mówiłeś wszakże, że większość osób jest przekonanych. Wyborcy Kukiza są przeciw obecnej władzy, więc trudno mówić, żeby zagłosowali na nią. Natomiast sam Kukiz jeszcze nie raz będzie pokazywany i będzie miał okazję się wypowiedzieć na ten temat.

 

Szkoda też, że Kukiz okazał się niespełna rozumu. Normalni ludzie nie nadużywają słów "wojna" bez potrzeby. Zamiast piszczeć jak dziecko, powinien udać się do konkurencji TVP i tam starać się o występ. Jest tyle możliwości. Ja bym poszedł do Pulsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle możliwości. Ja bym poszedł do Pulsu.

 

W ogóle to dlaczego nie kandydujesz ? ,tak się zastawiasz swoimi znajomościami i wtykami powinni ci dać jakiś program w telewizji. Sam twierdzisz że nie ma reżimowych mediów ,więc nie powinno być z tym kłopotów- jest swoboda ,pluralizm i wolność słowa .Katastrofa smoleńska ta są przecież bzdury to może zaproponujesz inny ciekawszy temat ,który będzie bardziej odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie on nic nie powiedział. W jego programie była tylko hipotetyczne pytanie, ogólnikowe: Czy zagłosowałbyś (a nie: Czy zagłosujesz) na kandydata popierana przez WSI? Jedynie można zarzucić mu stronniczość, ale tego samego dopuścił się też sam Lis za co już nie przeprosił.

 

A jednak było czy zagłosujesz

 

HqnWFX.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TVP to nie Polskie media? Nie rób ze mnie idioty. Wszelkie tego typu określenia "reżim", sugerują że w Polsce panuje autorytaryzm. A to przecież nieprawda. Radykałowie mają problemy z tolerancją i wymyślają takie kuriozalne określenia. A ludzie niestety podłapują i bezmyślnie powtarzają. Dlatego protestuje. Media nieważne jak by były stronnicze, w Polsce na pewno nie są reżimowe. TVP pokazuje i Komorowskiego i Dudę. Idealnej równości pod linijkę nie będzie nigdy. Nie na tym świecie.

 

I nie mieszaj polityki do tej sytuacji w telewizji. :roll: Obaj panowie popełnili błędy, a tylko jeden uczciwie przeprosił. Dlatego sam sobie stworzył pretekst, żeby władze TVP go zawiesiły. Nie możesz powiedzieć, że niesłusznie. Bo w przeszłości wzbudzał już mnóstwo kontrowersji i był zawieszany. I tak go dostatecznie tolerują. W normalnych warunkach, już dawno wyleciałby za te bzdury opowiadane w programach na temat katastrofy Smoleńskiej. Myślę, że gdyby Pospieszalski przeprosił tak samo, jak Lis, to by go nie zawiesili. Nie mogliby by, nie narażając się o posądzenia o stronniczość. Wtedy byłaby niezła afera.

 

I jeszcze jedno, władze TVP nie muszą szczegółowo tłumaczyć się ze swoich decyzji. I przeceniasz widownie programu "Bliżej". Aż takiej dużej widowni nie ma, żeby zagroziła wyborcom Komorowskiego. Sam mówiłeś wszakże, że większość osób jest przekonanych. Wyborcy Kukiza są przeciw obecnej władzy, więc trudno mówić, żeby zagłosowali na nią. Natomiast sam Kukiz jeszcze nie raz będzie pokazywany i będzie miał okazję się wypowiedzieć na ten temat.

 

Szkoda też, że Kukiz okazał się niespełna rozumu. Normalni ludzie nie nadużywają słów "wojna" bez potrzeby. Zamiast piszczeć jak dziecko, powinien udać się do konkurencji TVP i tam starać się o występ. Jest tyle możliwości. Ja bym poszedł do Pulsu.

To,że coś jest reżimowe nie oznacza,że kraj jest reżimowy. To tak jakby ktoś był antysemitą,ale nie można tego powiedzieć, bo oznacza to z automatu,że kraj jest antysemicki. Nie wiem za co miałby przeprosić Pospieszalski- TVP też tego nie określiła. Wiadomo o co chodzi- o książkę Sumlińskiego,ale tego tak otwarcie przyznać nie mogą. Zresztą aferę z Lisem trzeba było przykryć- dziwne,że TVP przeprasza po 5 dniach od programu..

komentarz najlepszego korespodenta w dziejach TVP :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospieszalski sugerował, że prezydentem Polski steruje WSI. Dla mnie to jest poważniejsza sprawa, niż jakieś nieprawdziwe konto na FB.

 

W ogóle to dlaczego nie kandydujesz ? ,tak się zastawiasz swoimi znajomościami i wtykami powinni ci dać jakiś program w telewizji. Sam twierdzisz że nie ma reżimowych mediów ,więc nie powinno być z tym kłopotów- jest swoboda ,pluralizm i wolność słowa .Katastrofa smoleńska ta są przecież bzdury to może zaproponujesz inny ciekawszy temat ,który będzie bardziej odpowiedni

Nie ciągnie mnie do polityki, dlatego. Jest pluralizm, bo o Dudzie w TVP Info są co chwilę programy. A jak się nie podoba, to można przełączyć kanał i poszukać bardziej "niezależnych" stacji. Gdyby był "reżim", to wyboru telewizji byś nie miała, a o Dudzie TVP milczałaby, albo mówiła niewiele w bardzo złym świetle. Dlatego daruj sobie powtarzanie tej propagandy radykałów, bo to zwykłe zakłamywanie rzeczywistości. TVP nie jest święta, ale takie urabianie to przegięcie. W ten sposób mogę oczerniać każdego nadawcę, bo mi się coś nie spodoba. Brednie i tyle, szkoda tylko że niektóre osoby w to wierzą.

 

I nie twierdzę, że temat katastrofy Smoleńskiej jest nieodpowiedni. Bzdurami są tylko teorie i programy Pospieszalskiego na ten temat. To różnica. :P

 

To,że coś jest reżimowe nie oznacza,że kraj jest reżimowy. To tak jakby ktoś był antysemitą,ale nie można tego powiedzieć, bo oznacza to z automatu,że kraj jest antysemicki.

Oznacza, ponieważ Telewizja Polska należy w większości do Skarbu Państwa. Czyli, de facto do Państwa Polskiego. Zresztą nawet gdyby TVP była faktycznie "reżimową" telewizją, to takie programy jak "Bliżej" nigdy nie zostały by wyemitowane. Dlatego to jest bzdura. Wymysł radykałów, którzy ustawiają po kątach każdego. Kolokwialnie mówiąc, dorabianie gęby.

 

Nie wiem za co miałby przeprosić Pospieszalski- TVP też tego nie określiła. Wiadomo o co chodzi- o książkę Sumlińskiego,ale tego tak otwarcie przyznać nie mogą. Zresztą aferę z Lisem trzeba było przykryć- dziwne,że TVP przeprasza po 5 dniach od programu..

Sugerujesz mi, że na antenie publicznej stacji można oskarżać o coś aktualnego Prezydenta RP bez dowodów? I to jest nic? Wybacz, ale twój punkt widzenia jest stronniczy. Mnie też nie podoba się zbytnio obecna władza, ale nie tworze takich różnych dziwnych teorii wbrew faktom. I myślę, że programu by się nie czepiono, gdyby sprawy się nie nałożyły. Narosło kontrowersji i musieli jakoś zareagować. Skargi na program "Bliżej" w prasie i w sieci były wcześniej, ale je ignorowano. TVP nie chciała się narazić na zarzuty stronniczości, dlatego te sprawy połączono. Tak ja to widzę.

 

komentarz najlepszego korespodenta w dziejach TVP :

Mocno subiektywna opinia, zarówno twoja jak i jego. Pozwolę sobie nie zgodzić się z żadnym. Ale nie będę rozwijał, bo to nie temat. W dodatku nie o Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa reżim w odniesieniu do obecnej sytuacji używają [beep], którzy nie wiedza co owe słowo znaczy. Jedzcie sobie do Korei Pólnocnej i spróbojcie tam budować opozycję, pogadamy jak wrócicie cali i zdrowi.

 

Odnosnie niedzielnej debaty są już teorie spiskowe ale już tradycyjnie dowodów brak :D

http://polska.newsweek.pl/kaczynski-mow ... html#fp=nw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz mi, że na antenie publicznej stacji można oskarżać o coś aktualnego Prezydenta RP bez dowodów? I to jest nic?

Właśnie o to chodzi, że są dowody w książce Sumlińskiego. Ba, wniosek do prokuratury został złożony jeszcze w 2008 roku. Trzeba znać sprawę. Nie słyszałem o skargach nt. ostatniego odcinka. Trzeba sobie powiedzieć jasno: to była celowa robota, aby przyćmić perfidne oszczerstwa Lisa. Czy w stosunku do niego też zostaną wyciągnięte konsekwencje? I ponoć on jakiś medal dostał. O zgrozo... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to należy zacząć od tego ,że niezbyt przyzwoite było mieszanie córki Andrzeja Dudy ,gdyż ona nie kandyduje i bardziej należało się skupić na kandydacie niż na rodzinie kandydata .Jeżeli to miał być rewanż za program Pospieszalskiego .....to komentarz chyba zbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do wątku TVP a dokładniej do kwestii konkursu na prezesa, bo robi się z tego niezły cyrk...

Do 12 już wytypowanych finalistów konkursu na zarząd Telewizji Polskiej mogą dołączyć jeszcze trzy osoby – nieoficjalnie dowiedział się „Presserwis”. Chodzi o Agnieszkę Odorowicz, Jacka Wekslera i Robert Kozaka. 12 finalistów z 35 kandydatów do nowych władz Telewizji Polskiej rada nadzorcza spółki wybrała 18 maja. Jak się jednak dowiedzieliśmy, w najbliższy poniedziałek rada spotka się na nadzwyczajnym posiedzeniu, żeby jeszcze raz przeanalizować swoją decyzję. Biuro prasowe TVP potwierdza, że w poniedziałek 25 maja, jeszcze przed rozpoczęciem rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do nowego zarządu, odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej, ale nie ujawnia porządku obrad. Z nieoficjalnych informacji „Presserwisu” wynika, że poniedziałkowe posiedzenie będzie poświęcone wyłącznie rozważeniu ponownego doboru finalistów, a starania części członków rady o jego zwołanie zaczęły się już w poniedziałek wieczorem. W TVP mówi się nieoficjalnie, że 25 maja dojdzie do ponownego głosowania nad wyborem osób do trzeciego etapu konkursu, ale ze źródeł zbliżonych do rady nadzorczej dowiedzieliśmy się, że zestaw finalistów będzie można zmienić nawet bez głosowania – przez powiększenie do 15 grupy osób zakwalifikowanych do trzeciego etapu, czyli maksymalnej liczby, jaką rada nadzorcza przyjęła, ustalając warunki konkursu. Rada nadzorcza nie ujawnia, kto w głosowaniu 18 maja zajął miejsca od 13 do 15, ale prawdopodobnie byli to: dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, były dyrektor programowy TVP Jacek Weksler i były szef „Wiadomości” Robert Kozak. Wśród 12 osób zakwalifikowanych w ostatni poniedziałek do finału znaleźli się, jak informowaliśmy, obecny zarząd telewizji (prezes Juliusz Braun, Bogusław Piwowar i Marian Zalewski), członkowie zarządu TVP z lat poprzednich (m.in. Janusz Daszczyński) oraz byli i obecni pracownicy telewizji publicznej. Po ogłoszeniu decyzji rady zaniepokojenie wyborem finalistów z pominięciem kandydatów związanych ze sferą kultury wyraził prezydent Bronisław Komorowski. Przeciwko decyzji rady nadzorczej TVP wystąpili też we wtorek Obywatele Kultury. Ponadto o unieważnienie konkursu zaapelowało w środę Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, którego zarząd stwierdził, że "TVP nie jest prawdziwym medium publicznym”, a "obecny tryb wyłaniania nowych władz nie daje nadziei na zmianę tej sytuacji". (http://www.press.pl)

 

Wystarczyła krytyka, w tym przypadku chyba najmocniej także obecnie kandydującego B.Komorowskiego i już potulne leśnie dziadki z konkursu robią ustawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVP powinien kierować ktoś, kto się na tym zna, a jego preferencje polityczne nie powinny mieć nic do rzeczy. W końcu to telewizja publiczna, więc powinna być wolna od nacisków politycznych. Poza tym najważniejsza sprawa to to, czy nowy prezes odmieni coś w funkcjonowaniu telewizji i czy będzie ona lepsza, a nie to, z jakiej jest opcji politycznej. Oczywiście ta rzecz też jest interesująca, ale raczej powinny się liczyć kompetencje, a nie preferencje polityczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to telewizja publiczna, więc powinna być wolna od nacisków politycznych.

Właśnie dlatego,że to Telewizja Publiczna to nie może być wolna od nacisków, wystarczy wiedzieć w jaki sposób wybierane są gremia decyzyjne, to wynika z przepisów.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ja ... i-polskiej

Z tego artykułu wynika ,że łupy zostały rozdzielone pomiędzy partie tworzące rząd i lewicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w kwestii rządu tylko TVP ,bowiem to Telewizja Polska jest nadawcą programu .Po prostu kodują i tyle .Niestety to się nie zmieni jeszcze przez bardzo długie lata....bo nawet jak TVP dostanie zagwarantowane pieniądze z abonamentu (lub opłaty wizualnej ) to kto powiedział że nagle TVP Sport stanie się ogólnodostępny ??

 

Najbardziej kuriozalna jest ta "reklama" jaką prowadzi TVP ,otóż reklamuje swoje kanały komercyjne na antenach abonamentowych dostępnych w naziemnej telewizji .Jest oczywiste że te MILIONY ludzi są pozbawione takiej możliwości .....ale TVP nie reklamuje swoich komercyjnych programów np.na platformie Polsatu ,NC+ czyli defakto tam gdzie te programy są dostępne .To jest mniej więcej tak jakby ofertę zakupu nowych mieszkań skierować do bezdomnych ,bardziej to przypomina szyderstwo i cynizm niż rzeczywistą reklamę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że to kwestia rządu. Myślę, że jak nie będzie ustawy zakazującej takich praktyk, to nadal TVP Sport nie będzie ogólnodostępny. Dlatego, że proponowane kwoty mogą okazać się zbyt niskie, jeśli jeszcze dodatkowo ograniczy się liczbę czasu reklamowego. W skrajnym scenariuszu, część kanałów po prostu zostanie zlikwidowana, bo nie można TVP zmuszać do przynoszenia strat.

 

Autopromocja jest dozwolona, nawet dla TVP. Ogólnodostępne kanały TVP są też w pakietach telewizji płatnej, więc do do nich te zachęty są kierowane. I nie przesadzaj z tymi milionami. Z moich obliczeń wynika, że kanały TVP średnio ogląda 1,5 mln widzów. Jeśli przełożymy to na rynek, w którym płatną telewizję ma ok. 2/3 widzów, to wychodzi ok. 500 tys z NTC. Wielomilionową widownię mają tylko największe wydarzenia, których nie ma za wiele.

 

I dlaczego sugerujesz, że NTC jest dla bezdomnych? To naciągana propaganda z twojej strony (jak zwykle :roll:). Lepszym porównaniem, jest wyobrażenie sobie TVP jako darmowej gazety dla wszystkich. W której to, są reklamy zachęcające do kupna innych gazet. Parafrazując TVP na swojej antenie mówi: 'To, co widzieliście, było za abonament RTV i reklamy. Jeśli chcecie czegoś więcej, to zapłaćcie'. Nie wiem, dlaczego czepiasz się tylko cyfrowych platform? W Polsce mamy jeszcze sporo kablówek, które mają nieznacznie mniej rynku od platform. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I dlaczego sugerujesz, że NTC jest dla bezdomnych? :P

 

Nie napisałam że NTC jest dla bezdomnych ....tylko Ty niestety masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu :/

 

Z naziemnej telewizji cyfrowej korzysta 4,4 mln gospodarstw - stan na styczeń 2015 ,wzrost o 85 tyś (źródło media2.pl) więc SĄ TO MILIONY LUDZI i do nich kieruje się rzekomo autopromocje aby oglądnęli sobie transmisję na TVP Sport - chociaż jest oczywiste ŻE JEST TO NIEMOŻLIWE

To tak jakby deweloper kierował ofertę zakupu mieszkań również do bezdomnych ,w pierwszej chwili wydaje się to nawet sensowne ,bowiem jeżeli ktoś "mieszka pod mostem" to może będzie zainteresowany kupnem normalnego lokum ,...tylko czy to właściwy profil klienta ? .Jeżeli ktoś nie ma nawet na dzień przeżycia ,to za co kupi mieszkanie? .Rozumiesz sens wypowiedzi ?

 

Nie jest tajemnicą że z naziemnej telewizji korzystają też ludzie mniej zamożni i starsi ,którzy przez dziesiątki lat płacili abonament ,paradoksalnie bezpłatny program sportowy zaoferował nadawca prywatny .......który nie widzi nawet złotówki z abonamentu

 

Liczba klientów dwóch największych platform cyfrowych to ok.5,5 mln tam jest obecny TVP Sport i pozostałe kanały ,więc jest chyba oczywiste i logiczne że tam powinna umieszczać swoje reklamy TVP aby zachęcić ludzi aby zamiast wybierać Polsat Sport ,Eurosport ..itp wybrali TVP Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...