Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby u nas ściągalność abonamentu byłaby na poziomie niemieckim czy brytyjskim moglibyśmy toczyć takie dyskusje. Obecnie nie ma mowy, żeby TVP wykupywała prawa na całą Europę i nadawała FTA. Tym bardziej - nie oszukujmy się - w obecnych czasach odbiór kanałów TVP nie stanowi żadnego problemu. Jedni mają kablówki inni DVB-T, a ci z zagranicy zestawy platform przywiezione z ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale ten argument, który przytoczyłeś, że "gdyby u nas była taka ściągalność abonamentu, jak w Wielkiej Brytanii, czy w Niemczech...", to dla mnie po prostu wymówka, mająca usprawiedliwić kodowanie kanałów na satelicie, a przede wszystkim emisję w zasadzie takiej samej ilości reklam co kanały komercyjne...

 

Całą sprawę miała rozwiązać przecież opłata "audiowizualna" i miała być wprowadzona od tego roku, ale jak zwykle temat gdzieś utknął i nic o nim nie słychać...

 

Według mnie po prostu tak naprawdę nikomu nie zależy na skutecznym załatwieniu sprawy ściągalności abonamentu u nas, bo z jednej strony "TVP", szczególnie pod kierownictwem Pana Brauna chce mieć pretekst do emisji reklam (tak szczerze trudno mi już sobie wyobrazić, jakby mogła wyglądać "TVP" całkowicie bez reklam :D ... ), bo co bez nich zrobi np. z "TVP Sport", a z drugiej nadawcy komercyjni nie chcą, żeby "TVP" miała lepsze finansowanie z abonamentu, niż oni z reklam, bo wtedy byliby skazani na porażkę, pod względem jakości programów i koło się zamyka...

 

Zaryzykuję tezę, że rozwiązanie tematu ściągalności abonamentu wzbudziłoby podobne emocje co restrukturyzacja górnictwa :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Za zmianą nazwy TVP HD w TVP3 HD przemawia jeszcze jeden fakt - dzisiejsza pozycja na listach części operatorów. Jest tuż za TVP1 HD i TVP2 HD. Tak jest np. na liście platformy nc+. Podobnie ma też Cyfrowy Polsat, z tym, że TVP HD jest przed TVP1 HD i TVP2 HD, ale te trzy kanały są obok siebie i w takim przypadku lekkie skorygowanie ich położenia będzie łatwiejsze.

 

Nie ważne co i jak! Ważne, żeby tylko nazwy zmieniać. Tasować, przemieniać, wymieniać i będzie byczo. Nie jest ważna ramówka i to, co sobą reprezentować będzie ten kanał. A zaraz na samym początku ważnym będzie dyskusja o wyborze logo. To znaczy o niczym. Większe, mniejsze, wyżej, niżej, przezroczyste i tak w nieskończoność...

 

Zresztą przeczytajcie o tym sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja wszystkiego to za duży wydatek, nawet jak dla nich. Pewnie regiony zostaną z tym co mają. Może tylko pozbędą się największych antyków. I tak skończy się, podobnie jak w Polsat News - studio ładne, a większość materiałów upscalowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak we wrześniu czy październiku 2013 roku pojawiła się informacja o zamówieniach kamer HD? Wszyscy pomyśleli, że to dla TVP Sport HD. Rzeczywiście, na drugi dzień było info, że od 12 stycznia 2014 rusza TVP Sport HD. Potem przez dwa miesiące modernizowali studio. Przyszedł 12 stycznia, premiera nowego studia i kanału. Pacze, pacze i co widzę? Pokazują skoki i to nowe studio jest w SD. Tylko bezlebiusz to zauważył, że się skompromitowali. Tak już zostało. Na co poszły te kamery HD, po co uruchamiali kanał HD i modernizowali studio, jak nadal jest nadawane w SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmodernizować wozy reporterskie do HD.

Ludzie w większości pracują na takich antykach, że szkoda mowić. Jedynie warszafka ma trochę lepszy sprzęt, nawet trochę HD.

 

W ubiegłym wieku TVP miała najlepszy sprzęt .Jeżeli się nie mylę na ich sprzęcie był robiony Big Brother i festiwale sopockie (kiedy prawa nabył TVN ) .Z drugiej strony nie ma się co dziwić że tak jest ,TVP zatrudnia więcej ludzi niż Polsat i TVN razem wzięte ,do tego dochodzi obecność na "prywatnych platformach satelitarnych " - to wszystko kosztuje grube miliony

Podobno TVP ma :

14 cyfrowych wozów SD i HD

25 wozów SNG

172 kamery XDCam SD i HD

24 zestawy montażowe

20 zestawów nadawczych

 

Jeszce jak była stara strona internetowa TVP, to pochwalili się że mają sprzęt do cyfrowej odróbki "Rio Pablo" firmy Quantel

http://www.quantel.com/page.php?u=aa22f ... 75137f2e6b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ania28

 

Wóz HD to mają jeden. Drugi miał być, ale na razie cisza.

 

Co do wozów SD mają ich dużo (ok 14). Tymi wozami były robione mecze ekstraklasy dla Canal+. Na IO 2004 w Atenach TVP wysala swoje 4 wozy transmisyjne. 3 wozy transmisyjne obsługiwały zapasy i judo (TVP produkowała sygnał) natomiast 1 wóz obsługiwał podnoszenie ciężarów (wspólnie z grecką telewizją TVP produkowała sygnał). Teraz mają tylko jeden wóz HD. Powinni wprowadzić plan modernizacji wozów SD do HD. Na dzisiejszą chwilę powinni mieć co najmniej osiem.

 

Nie mają nawet wozów DSNG HD. Takie wozy wystarczają, żeby zrobić relację z meczów koszykówki czy siatkówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając 14 wozów SD wszystkie były używane w tym samym czasie ? Wydaję mi się, że nie. Mają tyle wozów można produkować programy ze studia telewizyjnego czy widowiska. A trzecia sprawa można zawsze wypożyczyć (razem z ekipą) i zarobić na tym jeszcze.

 

Nie wiem czy wiesz ale w Polsce jest cienko z wozami HD trzeba je ściągać z zagranicy do produkcji. np: podczas HMŚ w Lekkiej atletyce (2014)TVP produkowała sygnał i musiała ściągać wozy z Niemiec. W Polsce jest coraz więcej imprez rangi mistrzowskiej.

 

 

Wozy HD w Polsce:

TVP - 1

Polsat - 4

TVN - 3

ATM - 2

 

W Polsce używane są również wozy HD czeskiej firmy Reckord TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 mogliby kupić, resztę dzierżawić w miarę potrzeb.

I kto to mówi. Chyba chodziło w miarę możliwości. Wypożyczalnia, to żaden interes. A tak poważny zakup musi być umotywowanym celem, w którym sprzęt będzie przede wszystkim wykorzystany dla własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ania28

 

Wóz HD to mają jeden. Drugi miał być, ale na razie cisza.

 

Co do wozów SD mają ich dużo (ok 14).

 

Liczby które podałam widnieją na stronie internetowej TVP , dokładnie tutaj :

http://dystrybucja.tvp.pl/o-tvp

 

Najlepszy wóz HD ma Polsat ,podobno jest to największy pojazd jaki moze być dopuszczony w ruchu lądowym .Kosztował kilka milionów euro ,wykonała go firma Sony

 

kamery Sony HDC 1500 podłączone światłowodami z jednostakami kontrolnymi HDCU

 

optyka Fujinon typu box o 101 krotności ogniskowej oraz obiektywy szerokątne o najkrótszej obecnie dostępnej ogniskowej 4,5mm

 

najmniejsze na świecie kamery HD Iconix

 

kamery na głowicach zdalnie sterowanych Sony BRC -H 700

 

mikser wizyjny Sony MSV -8000 (3,5 ME) trzy pełne i jedno uproszczone stanowisko mikserskie +cztery klucze + cztery kanały trójwymiarowych efektów specjalnych DVE

 

cetralna krosownica Sony IXS-6700 z matrycą 128x136 pól

 

6 kanałowe rejestratory XT-2 firmy EVS

Magnetowidy Sony HDW-M2000P z systemem HD CAM z możliwością odczytu materialu SD i konwersji do HD

 

Grafika - karty przetwarzające firmy Axon

oprogramowanie WTVision Sport Stats

 

konsola

Studer Vista 8

dźwięk - TC-Electronic System 6000 Lexicon

 

mikrofony bezprzewodowe Senheiser 5000 ,Evolution

przewodowe - Sennheiser, Shure, Neuman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka stronka aszdziennik.pl. Rzucili kiedyś taki "newsem" http://aszdziennik.pl/114559,pkw-odrzuc ... egitymacji Wszyscy się pośmiali, było zabawnie. No prawie wszyscy się pośmiali bo Gazeta Pomorska wzięła to na serio :lol:http://aszdziennik.pl/114571,jak-news-a ... ej-gazecie Tym razem wydawało się że teraz naprawdę wszyscy się pośmiali, wszyscy znają ten wkręt ale nie. Znalazła się jedna osoba w Bydgoszczy która o tym nie słyszała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie oglądałem gali, więc nie wypowiem się w sprawie czy to był ''więc rządzących'', na pewno nie powinien być.

A co niby Ziemiec zrobił?

@wislok Co ty masz do tych rządzących?

Nie widzę lepszej, to dopiero by się działo gdyby do władzy doszedł PiS, co oni tam wymyślają i wyprawiają, najlepiej ich zdelegalizować, choć w sumie lepiej nie, ciekawie się dzieje w Polsce po ich słowach i działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanie przecież doskonale wiesz,że nie mogę Ci odpowiedzieć, bo tutaj spraw politycznych poruszać nie można,ale lista moich zarzutów do tej władzy jest ogromna. Tyle chyba mogę jedynie napisać. Ziemiec po prostu upadł nisko biorąc udział w tym wiecu.

Drobna sprawa, o której mogę napisać(bo dotyczy to mediów) to chociażby kwestia finansowania mediów publicznych. Przez tyle lat obecny rząd nie był w stanie przeprowadzić opłaty audiowizualnej pomimo stabilnej większości w sejmie, absolutnej władzy w senacie i Prezydenta własnego środowiska. Rząd PO-PSL także odpowiada za fatalny stan TVP S.A. i Polskiego Radia S.A spółek Skarbu Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok, zapomniałeś użyć swojego ulubionego słowa: reżim - choć chyba nie za bardzo je rozumiesz. Pewnie nagrodę powinien dostać prezes TVP tysiąclecia, czyli Wildstein. Więc co, Ziemiec jako posłaniec przynoszący złe wieści powinien być ścięty? Takimi kategoriami rozumujesz? To że Tusk wygra było oczywiste. Dostał stanowisko praktycznie nieosiągalne dla innego polityka w Polsce. Jak w jesiennych wyborach wygra twój idol, mentor i wódz w jednym to też ma wielkie szanse dostać Wiktora, choć wiadomo że nagrody nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moje ulubione słowo. Moje ulubione słowa to dialog, merytoryczny . Jednak nie sposób z Tobą go prowadzić, bo nie jesteś merytoryczny w żaden sposób. Ten wódz i mentor w twoim mniemaniu mój wcale nim nie jest,ale grunt,że Ty tak uważasz, bo Ty wiesz najlepiej :D, ludzie o poglądach centrowych czy lewicowych tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...