Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, wojtekmedia2 napisał(a):

Ciekawe czy w styczniu w TVP będzie również WOŚP. Czy prawa wyłącznie ma TVN.

Na razie w każdym z dwóch wydań i9:30 wspominają o WOŚP. Sugerują między słowami, że WOŚP powróci do TVP. Test nowej TVP również 6. stycznia. Za PiSu wprowadzono na stałe transmisje i relacje z Orszaków Trzech Króli z całej Polski. Czy nowy rząd pozostawi Orszaki na antenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najmniej było cenzury i zamiatania pod dywan.

 

Przy okazji poniżej wkleję fragment z wpisu Agnieszki Piwar "Mnie też wywalono kiedyś z TVP":

Cytat

Rozstania z TVP nie żałuję. Tym bardziej nie żałuję zakłamanych aparatczyków z PiS, których właśnie wygryzają ze stołków równie zakłamani aparatczycy z PO. Obecnie rządzący nie robią nic nowego. Przypomnijcie sobie odbijanie mediów publicznych sprzed 8 lat, kiedy ekipa Kaczyńskiego wygryzła z TVP ekipę Tuska.

https://piwar.info/mnie-tez-wywalono-kiedys-z-tvp/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

Gdzie niby usunęli? Na stronie z ramówką dla prasy dalej widnieją „Wiadomości" w przypadku wydań bocznych. 

Tak było jeszcze wczoraj gdy sprawdzałem program dla prasy i napisał o tym także @wojtekmedia2. Teraz faktycznie znowu widzimy "Wiadomości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednocześnie przypadkiem przejmie pozostałe propozycje podwyżek i napisze swoją ustawę :) Myślę że to też nie przejdzie i sejm jeszcze raz uchwali tą samą swoją ustawę, wyłączając to co nie podoba się prezydentowi.

I tak było powiedziane że środki mają zamrożone do czasu naprawienia sytuacji w mediach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecChyba sam nie wierzysz w to, co piszesz. Kto i w jakim trybie decyduje, czym jest język nienawiści? Może usuńmy od razu wiele materiałów TVN z ostatnich lat, bo tam też nienawiść aż się ulewa. Nie wiem, jak można być tak krótkowzrocznym... No chyba, że ktoś zakłada, że obecna ekipa będzie rządzić wiecznie.

Odnośnie budżetu - sprytne zagranie Tuska. Nawet on nie jest do końca pewien, czy sąd klepnie zmiany w TVP. Jeśli nie, to nie da ani grosza.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jax Nowy zarząd TVP nie został powołany uchwałą. Dobrze by było jednak pisać zgodnie ze stanem faktycznym.

 

@Mr. Music Ja wiem że Ty tej nienawiści nie widziałeś, bo 8 lat milczałeś w wątku TVP. Pozwól że zostanę przy swoim zdaniu i wielu osób ktore dostrzegały takie rzeczy. A przykładów w sieci jest aż nadto. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

I prawidłowo język nienawiści, dzielenia społeczeństwa powinien zniknąć z przestrzeni publicznej.

Właśnie nie dobrze. Zamiataja pod dywan.

Od kiedy prawda jest uznana za mowę nienawiści?

Jeśli coś jest prawdą (jak 2+2) to z jakiej racji się to blokuje, usuwa itd.

 

Jeszcze trochę i Ciebie też zablokują / wycisza ("bo tak"). Takie czasy już były np. przed II wojną światową.

 

Ta sytuacja jest jawnym bezprawiem i nie rozumiem z czego sie cieszysz.

Kolejne obietnice tego nowego (po części starego) rządu nijak się maja do rzeczywistości.

 

Polecam obejrzeć kilka minut aby niektórzy przypomnieli sobie jaka moc prawna ma uchwała sejmu:

https://youtu.be/Rz0VEdrzeYI?si=o7MjCv-FfM2DQMSy

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to jest ''Fur Deutschland', agent niemiecki, drugi sort, nie Polacy, nie patrioci, zdradzieckie mordy, oszukani przez Berlin i Brukselę  i wiele , wiele innych sformułowań. Jeśli co niektórzy z nas tu piszących nie potrafili zauważyć co wylewało się z mediów zwanych publicznymi to nie ma na to rady. Z mojej strony mogę tylko napisać że TVP nie jest niczyją własnością. PiS natomiast zawłaszczył sobie media na swój użytek. Natomiast to co się wylewało przez co najmniej 7 lat to była czysta tępa propaganda. Zdaję sobie sprawę że każda władza chce mieć jakiś wpływ na media publiczne a to co zrobiło PiS z TVP jeśli chodzi o informację to było wulgarne, nachalne, bez hamulców pranie mózgów. Wiadomości powtarzane sto razy stają się prawdą , to była ich dewiza, lub my nie mówimy do ludzi inteligentnych tylko do naszych wyborców. Czy trzeba jeszcze coś dodać?

Edytowane przez Janio
  • Popieram 6
  • Dzięki 3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielKTo przykre że jesteś drugą osobą w ostatnim poście która przyznaje się że nie dostrzegała języka nienawiści i wykluczania. Sporą cześć z tego wymienił mój przedmówca. Ochoty nie mam żadnej aby cytować to wszystko z ostatnich 8 lat. Internet zapamiętał te paski i wypowiedzi. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 5
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie za 4/8 lat znowu będzie zmiana :) Każdy kto ma choć trochę rozumu wie że zarówno TVP - Rzepa - Wyborcza - TVN - TOKfm itd. wszędzie leci ten sam ściek tylko w inną stronę (tam gdzie forsa tam poparcie)

Ostatnio jak czytałem że są powoływania tzw. dziennikarze z Wyborczej i Onetu do TVP to się tylko uśmiechnąłem na tą próbę ukierunkowania ścieku w jedną stronę tzw. Nasza Prawda lub TVN 2.0

Jeszcze tylko Tomasza Lisa brakuje w TVP i będziemy mieli komplecik :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr. Music napisał(a):

I kolejny niebezpieczny precedens. Teraz każdy następny zarząd będzie usuwał z VOD niewygodne dla siebie programy.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/wiadomosci-tvp-koniec-gdzie-ogladac

Jestem za archiwizacją programów informacyjnych, aby można było prześledzić zmieniającą się narrację. Stanowi cenne źródło historyczne. Najlepiej jakby połączyć z wydaniami Dziennika Telewizyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że już właściwie czas świąt. Należałoby wyciszyć te dyskusje i życzyć sobie spokoju i wszystkiego dobrego, ale muszę napisać że przeraża mnie ta obojętność, ten brak reakcji na to co było, co minęło, na ten brak rozróżnienia zła od normalności. Widocznie przywykli niektórzy do tej papki i wzięli to za prawdę. Porównywanie mediów komercyjnych to tego co wylewało się z TVP jest absolutnie nie na miejscu. pisanie że wróci to samo tylko w wykonaniu innych też jest nie na miejscu. Trzeba wierzyć że to co było było złem, że teraz będzie lepiej, normalniej i tego wszystkim życzę. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pamiętam jak przeginali w tych programach informacyjnych i nie tylko. I nie dziwie się, że nazywano tą telewizję TVPiS.

 

Podkreślam, że spodziewałem się zmian, jak zawsze zresztą, ale zrobili to niezgodnie z prawem. A tacy mieli być "praworządni"!

 

Jestem przeciwny cenzurze, tym bardziej w Telewizji publicznej. Tak tej, która niedawno także cenzurowała ostro.

Prawda nigdy nie może być uznawana za mowę nienawiści!

Dlatego tym bardziej nie należy usuwać tych materiałów, a powinny być zachowane choćby w celach edukacyjnych!

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jak świat światem stary zawsze "grała" w rytm partii rządzącej. Jedyna różnica polega na tym, że propaganda PiS-u była zbyt nachalna, a momentami wręcz prymitywna.


Przypomnę, że za poprzednich rządów PO też mieliśmy reżimówkę, z tym, że była ona skrajnie anty-PiS-owska, czego przykłady możemy znaleźć na YouTube (np. słynny "wywiad", a bardziej przesłuchanie Tadli z ówczesnym europosłem Andrzejem Dudą). Takich przykładów oczywiście można mnożyć znacznie więcej, natomiast ówczesna propaganda nie była aż tak zauważalna dla przeciętnego "Kowalskiego" tylko z tego powodu, że narracja była bardzo zbliżona do tej z TVN24 - to dawało wielu ludziom pozór "obiektywizmu". Czy PO wprowadzi teraz podobną propagandę jak PiS? Nie wydaje mi się, dlatego, że Tusk jej nie potrzebuje. Dla PiS-u media publiczne miały stanowić przeciwwagę dla większości mediów uznawanych powszechnie za anty-PiS-owskie, natomiast Tusk ma wsparcie od zaprzyjaźnionych mediów komercyjnych, w tym głównie od TVN24, więc on nie potrzebuje uruchamiania aż tak ostrej przeciwwagi.

 

Co do stylu tzw. "zmiany warty", tu już jest niestety znacznie gorzej. 8 lat temu nikt nie wchodził z buta do TVP, nie wyłączał TVP Info i nie zdmuchnął jednym ruchem wszystkich dotychczasowych dziennikarzy z planszy. Mało tego, po powołaniu nowego zarządu przez RMN, wielu dziennikarzy z nadania PO pracowało jeszcze w mediach publicznych przez ileś miesięcy. W tym sensie to co zrobiła teraz ekipa Tuska jest sytuacją bez precedensu i pogwałceniem prawa i konstytucji.

 

Reasumując, media publiczne dalej będą stronnicze, ale będą starały się to mocno maskować. Myślę, że obecną ekipę rządzącą, za to co zrobiła z mediami publicznymi, czeka komisja śledcza, ponieważ jeszcze nikt w historii nie przejął mediów publicznych na mocy nic nieznaczącej uchwały. To jest jawne złamanie prawa i konstytucji. Takich zmian dokonuje się ustawą - tylko i wyłącznie ustawą.

Edytowane przez Kirk
Wycięto offtopic łamiący regulamin.
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...