Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wikingu po co takie rozległe "wyjaśnienia", które o kant d... rozbić. Przeczytaj sobie artykuł SK i nie wyważaj otwartych dzwi. TVP nigdzie sie nie wybiera z MUX1 do wiosny.

Rzecznik TVP oznajmił, ze w gre wchodzi data 27.04.2014 , a i Rydzyk nie nalega z przyśpieszeniem o te parę tygodni... bo to, że z mediów wiemy o Uchwale KRRiT formalnie nic jeszcze nie znaczy.

Do dalszych czynności administracyjnych (które zabiorą parę tygodni) m.in z operatorem i UKE potrzebna jest Decyzja Przewodniczacego KRRiT.... której jeszcze nie wydano. Formalnie rydzykowi NIC jeszcze zrobić nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
TVP nigdzie sie nie wybiera z MUX1 do wiosny.

Nie byłbym tego taki pewny. Pozwolę sobie przypomnieć, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wyłożyło pewne środki finansowe na rozbudowę zasięgu MUX-3. Z tym, że MAiC postawiło warunek - TVP opuści MUX-1 jeszcze w lipcu 2013 roku. :)

 

Rzecznik TVP oznajmił, ze w gre wchodzi data 27.04.2014

Gdzie to oznajmił, bo ostatnio czytałem oświadczenie rzecznika TVP, ale tam była mowa o terminach ustawowych, a w ustawie są dwa terminy. :)

 

Cytat pochodził z artykułu SATKURIERA, nie był to mój wymysł

Wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotaplus - tak, uzyskała taką zmianę. Co ciekawe w decyzji tej nie ma mowy o kanale TVP INFO, a jedynie o kanale regionalnym TVP, czy jakoś w tym stylu. Jeżeli podobnie jest w przypadku MUX-3 to by to potwierdzało moją opinię, że TVP INFO nie będzie docelowo w NTC. A wszystkie dokumenty ws. MUX-1, wydane przez UKE mozna sobie ściągnąć: http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=6300 (około 77 MB).

 

Widziałem tą dokumentację, ale nie jest wariatem i nie będe ściągał 77 MB danych

 

Jestem wariatem :D. W każdym razie było warto.

 

Telewizja Polska opuści MUX-1 między 23 lipca 2013 roku (jest szansa, że w tym dniu zasięg MUX-3 obejmie 95% Polaków), a 27 kwietnia 2014 roku. :)

 

Nawet bardzo duża... ale nie uprzedzajmy faktów.

 

Pozwolę sobie przypomnieć, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wyłożyło pewne środki finansowe na rozbudowę zasięgu MUX-3. Z tym, że MAiC postawiło warunek - TVP opuści MUX-1 jeszcze w lipcu 2013 roku. :)

 

A mógłbyś uprzejmie podać źródło tych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wczoraj w Sejmie odbyło sie posiedzenie połączonych komisji (wprawdzie w innej sprawie) ale wypłynęło tam parę spraw.

1. na tzw. gapfilery państwo dało 4 mln zł i faktycznie latem większość doświetleń ruszy,

2. wiele spraw rozbija się o tzw. pokrycie 3 Muxem. Podobno (a prawie wszycy tego się spodziewaja zostanie osiagnięte wkrótce) w lecie, jednak TVP i Emitela łaczy umowa handlowa i trudno będzie uzyskać czarno na białym potwierdzenie (Dworak na to rozłozył rece- tajemnica przedsiębiorstwa)

3. pobyt TVP na Mux1 regulują ustalenia sprzed Ustawy medialnej, która wiele miesięcy później określa termin w zakresie 95%-27.04.2014, więc zrobią co zechcą.

Pozostali beneficjenci konkursu nie naciskają na terminy... "dworakowi ludzie" nie maja interesu otwierać tuby antytuskowej juz teraz.

Gierki się zaczynają bo wczoraj Dworak pouczał rydzykowych co mają robić, a przecież sam jeszcze nie spłodził właściwego dokumentu... upoważniajacego do dalszych działań.

Jeśli faktycznie @wikingu twa wiara cud uczyni i TVP zejdzie w lipcu z mux1 to głęboko uchylimy czapki.... póki co TVP czeka na ustawę abonamentową ijak wiesz nawet nie wiedzą czy zostana wersje HD w NTC, więc ciągu do zmian nie widać. No, ale cuda się zdarzają.

 

aha, ws. deklaracji Boniego czy innych. Co to znaczy? Wszystko da się wytłumaczyć procedurami państwa prawnego.

Ot np, w ciagu ostatnich miesięcy liczni posłowie godzinami kłócili się o uchwałę wysyłajaca NIK do KRRiT... nawet komisja przyjęła uchwałę i przesłano ją na drogę sejmową.

Wczoraj NIKT nie był w stanie powiedzieć gdzie ten papier leży bo to, że nikt się nim nie zajmuje (NIE ZAJMIE) jest pewne. Ot, procedury państwa prawa... niewygodny papier zawsze może gdzieś utknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Dworak jest w tych sprawach słabo obeznany

Gapfillery już działają a nie dopiero ruszą (ruszą te przypisane VII etapowi 23 lipca)

TVP nie zrobi co zechce tylko musi trzymać ustawy. TO NIE JEST ŻADNA tajemnica i p.Boni za 2 tygodnie (o co prosiła również posłanka Sobecka)w sprawozdaniu powinien podać procentowy zasięg poszczególnych MUXów w sprawozdaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wie, bowiem po zakończeniu procesu przechodzenia na telewizję cyfrową mają być uruchamiane kolejne z nowych lokalizacji, aby tym razem pokryć sygnałem obszary w których od zawsze były problemy z odbiorem telewizji.

 

A jakie to obszary?

Nadajnikami będą jeszcze do czasu wył. analogu pokryte m.in. Ostrołęka, Leżajsk, Sudety, Giżycko.

Nie wiem jakie lokalizacje jeszcze zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uke.gov.pl/vii-etap-cyfryzac ... osta-12662

 

"Przeprowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej analizy symulacyjne poziomu natężenia sygnału DVB-T oraz pomiary w terenie potwierdziły, że na obszarze objętym VII etapem cyfryzacji odbiór naziemny cyfrowych programów Telewizji Publicznej będzie dostępny dla ponad 95% mieszkańców. Dane te potwierdzają, że nadawca publiczny (Telewizja Polska S.A.) wykona zobowiązania wynikające z ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Zapisy ustawy przewidują, że nadawca publiczny jest zobowiązany do zapewnienia pokrycia sygnałem programów telewizyjnych: TVP 1, TVP 2 oraz regionalnych programów telewizyjnych terytorium Polski, na którym zamieszkuje co najmniej 95% ludności. "

 

 

To chyba mamy potwierdzenie, że TVP będzie miało pokrycie 95% MUXem 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przeprowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej analizy symulacyjne poziomu natężenia sygnału DVB-T oraz pomiary w terenie potwierdziły, że na obszarze objętym VII etapem cyfryzacji odbiór naziemny cyfrowych programów Telewizji Publicznej będzie dostępny dla ponad 95% mieszkańców."

 

Nie ogólnokrajowo, tylko na tym wybranym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie doczytałeś dalej:

Dane te potwierdzają, że nadawca publiczny (Telewizja Polska S.A.) wykona zobowiązania wynikające z ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Zapisy ustawy przewidują, że nadawca publiczny jest zobowiązany do zapewnienia pokrycia sygnałem programów telewizyjnych: TVP 1, TVP 2 oraz regionalnych programów telewizyjnych terytorium Polski, na którym zamieszkuje co najmniej 95% ludności.

 

 

Co prawda nie ma tu jednoznacznej wzmianki o MUX-3, ale badania pomiaru dotyczą najpewniej tego MUXa (zreszta o tym mówi ustawa - o pokryciu MUXem 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego@rotal... wazne są KWITY , a nie zapewnienia. Przypmnę, że niedawno niejaki juliusz B. szefunio TVP wyraził chęć nadawania z MUX1 nawet po 28.04.2013.

Zreszta już niedługo czas zweryfikuje nasze prognozy.

Ja stawiam na 28.04.2014 . Powód: bocośtam.... zawsze jakiś prawnie uzasadniony się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tzn. ok. 9 miesiecy temu cytat:

I (Braun przyp.) zapowiada, że mimo to TVP powalczy o zwalniane przez siebie miejsca na MUX-1.

 

– Nie wyobrażam sobie, żeby na pierwszym multipleksie miały się znaleźć – żeby nikogo nie urazić – wyłącznie programy o charakterze popularno-rozrywkowym i – jak zapowiada KRRiT – jeden kanał o charakterze społeczno-religijnym. Myślę, że pozostałe trzy sloty powinny być przeznaczone na kanały o innym charakterze, najogólniej rzecz biorąc – mówi.

 

..i kontekstu wypowiedzi wynika,że nie chodzi tu o ABC....o który w konkursie wystartuja dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kolego@rotal... wazne są KWITY , a nie zapewnienia. Przypmnę, że niedawno niejaki juliusz B. szefunio TVP wyraził chęć nadawania z MUX1 nawet po 28.04.2013.

Daj sobie na luz z tym wyszukiwaniem problemów na siłę. Masz kwit na to, że Telewizja Polska opuści MUX-1 do 27 kwietnia 2014 roku i odpuść sobie powielanie idiotyzmów z Naszego Dziennika czy Radia Maryja. :) Ludzie, zacznijcie myśleć samodzielnie, a przede wszystkim racjonalnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy cytat nie był z ND, więc racz nie pie...ć. Temat raczej wyczerpany. Postawiłem datę, jak ktoś czuje się kompetentny dyskutować NIECH postawi własną (w przyblizenie). Ogólnie wiemy,że w lipcu to nie mozlwe, ale potem...(dość trudno sobie wyobrazić jak ma postapić już niedługo UKE z przydzieleniem częstotliwości - wniosek KRRiT i LV przecież niebawem- jak ta częstotliwość jest zajęta, co ma UKE odpowiedzieć na konkretny wniosek- określić datę czy czekajcie, aż któregoś dnia się zwolni) niechby sprawdziły sie Wasze optymistyczne typy(???).

Nie wiem co siedzi w głowach decydentów, ale woda mętna to i wynik połowu moze być zaskakujacy.

Zamiast podrzucać się Szanowni Koledzy postawcie typ (kiedy TVP zejdzie z MUX1?). Kiedyś ocenimy na ile czujemy polską rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ależ ja nigdzie nie mówię, że cytat był z Naszego Dziennika. Tylko apeluję, abyś podszedł do tematu racjonalnie, bo dopóki media sprzyjające Tadeuszowi Rydzykowi nie wymyślimy "problemu TVP", to go nie było, Ty go nie poruszałeś i wszyscy inni, którzy są na nie wobec wszystkiego co nie jest prawicowe i niepokorne. ;)

Tuż przed ogłoszeniem wyników grano na nutę, że KRRiT będzie przedłużać konkurs tak, aby telewizja Trwam jak najpóźniej trafiła na MUX-1. Teraz, gdy na to dalej nie można grać, to wymyślono, że to TVP będzie opóźniać wejście telewizji Trwam na MUX-1. :) Jak jedno się skończy, to zaraz wymyślają drugie, a ich widzowie, słuchacze i czytelnicy powtarzają to samo, m.in. na tym forum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji „Rz" wynika, że większość członków KRRiT na razie skłania się ku przyznaniu koncesji ZPR, ale nie wiadomo, jaka ostatecznie zapadnie decyzja, bo ZPR i Polsat mają już stacje na multipleksach, a na korzyść Stopklatki czy Mediasatu przemawia z kolei to, że to nadawca, który nie ma jeszcze żadnej stacji na multipleksach.

Tekst z dzisiejszego wydania Rzeczpospolitej autorstwa Magdaleny Lemańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji „Rz" wynika, że większość członków KRRiT na razie skłania się ku przyznaniu koncesji ZPR, ale nie wiadomo, jaka ostatecznie zapadnie decyzja, bo ZPR i Polsat mają już stacje na multipleksach, a na korzyść Stopklatki czy Mediasatu przemawia z kolei to, że to nadawca, który nie ma jeszcze żadnej stacji na multipleksach.

Tekst z dzisiejszego wydania Rzeczpospolitej autorstwa Magdaleny Lemańskiej.

 

Podejrzewałem, że ZPR może być mocnym graczem. Ciekawe jak w kwestii kanału edukacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...