Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
W normalnej sytuacji rynkowej o miejsce na multipleksie walczyłby np. taki Polsat News by uderzyć w widzów TVN24 (i kto wie czy ITI nie musiałoby wtedy podjąć tego wyzwania).

Nasza sytuacja rynkowa wygląda tak, że właściciele wymienionych przez Ciebie kanałów są również właścicielami platform satelitarnych. I nikt o zdrowych zmysłach nie będzie działał na szkodę własnego biznesu i kanałów, które na swojej platformie udostępnia odpłatnie, w NTC będzie udostępniał bezpłatnie. Dlatego też CP nie startował z Polsat News w konkursie na MUX-1 tylko umieścił ten kanał w płatnym MUX-4.

 

I żeby nie było - nie spodziewałem się super kanałów, wiadomo że nie można liczyć na NG czy Eurosport (choć chyba w Niemczech akurat Eurosport mają...). Ale żeby wybierać same śmieci i kanały powtórkowe to jest już skandal.

W poprzednim konkursie zaoferowano następujące kanały:

 

iTV (rozrywkowa) - nie przeszła weryfikacji finansowej,

CTV (uniwersalny) - nie przeszła weryfikacji finansowej,

Machina TV (muzyczny) - nie przeszła weryfikacji finansowej,

TVN Meteo (pogodowy),

4funTV (muzyczny),

Eska TV (muzyczny),

Polo TV (muzyczny),

Tele5 (uniwersalny) - nie przeszła weryfikacji finansowej,

NEXT HD (uniwersalny),

Trwam (edukacyjno-poradnikowy i poradnikowy) - nie przeszła weryfikacji finansowej,

Superstacja (informacyjny),

U-TV (publicystyczno-informacyjno-poradnikowym),

ATM Rozrywka TV (filmowo-rozrywkowy),

Polskie Radio Czwórka (muzyczny) - nie przeszła weryfikacji finansowej,

Orange Sport Info (sportowy).

 

Gdy zestawiamy stacje, których nadawcy przeszli weryfikację finansową, to lista prezentowała się nam w taki sposób:

 

TVN Meteo (pogodowy) - kanał odrzucono, gdyż TVN w NTC miał już dwa kanały,

4funTV (młodzieży) - kanał odrzucono, gdyż w NTC był już kanał o profilu młodzieżowym,

Eska TV (muzyczny),

Polo TV (muzyczny),

NEXT HD (uniwersalny) - kanał odrzucono, gdyż w NTC były już kanały o profilu uniwersalnym,

Superstacja (informacyjny) - kanał odrzucono, gdyż w NTC Solorz-Żak miał już cztery kanały,

ATM Rozrywka TV (filmowo-rozrywkowy),

Orange Sport Info (sportowy) - kanał odrzucono, gdyż w NTC był już kanał sportowy.

 

Czy uważasz, że wybór był ogromny i można było przebierać w ofertach?

 

Dla mnie uzasadnienia KRRiT były jasne i zrozumiałe, poza jednym - wybór dwóch kanałów muzycznych i to od tego samego nadawcy. Według mnie zamiast Polo TV KRRiT powinna wybrać NEXT HD bądź Orange Sport Info. :)

 

Mój wniosek z tego wszystkiego jest taki, że oferta multipleksów nie zależy od KRRiT, a od nadawców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy sobie żartów. Kanały typu Polsat News, TVN CNBC czy Polsat Biznes w jakikolwiek sposób nie są zachętą do nabywania CP, nc+ czy jakiejkolwiek innej oferty telewizyjnej. Zresztą poprzednik Polsat Biznes do niedawna nadawał normalnie jako niekodowany, TVN CNBC możesz legalnie oglądać w necie za darmo. To nie jest logiczne, że właściciele tych stacji, czy chociażby takiej Religia.TV nie zechcieli skorzystać z cyfryzacji w Polsce.

 

Po prostu jestem prędzej w stanie uwierzyć, że dogadano się że stacje nie będą ze sobą rywalizować i powpuszczają śmieci na multipleksy, które będą tylko blokować miejsce. Dysproporcja pomiędzy stacjami w Niemczech i w Polsce jest zbyt duża bym mógł uwierzyć, że to co się u nas dzieje jest naturalne. Ja kojarzę więcej kanałów niemieckich niż polskich w NTC, no to jest absurd jakiś.

 

Tak jak mówiłem - dla mnie argument typu "nie było chętnych to wzięliśmy co było" jest nie do zaakceptowania. Poza tym jak to jest możliwe, że ktoś dostał koncesję na kanały nieistniejące (to samo w sobie jest już moim zdaniem absurdalne), po czym okazuje się że nie wypełnia swoich obietnic programowych. TV6 to miał być kanał z produkcjami zagranicznymi, a ja widzę tam wiele powtórek z TV4. ATM Rozrywka miał mieć własne produkcje, a non stop lecą programy sprzed 10 lat z Polsatu. To jawne oszukiwanie widzów i żadne konsultacje tu niczego nie zmienią, bo sam z chęcią wpuściłbym TV6 na multipleks po tym co obiecywali. Gdyby zakazać powtórek tym kanałom to oni z ramówki tygodniowej nie ułożyliby choćby dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale zauważ, że obecność kanałów typu Polsat News czy TVN CNBC wzbogaciłaby w istotny sposób ofertę NTC, co spowodowałoby, że jakiś ułamek procenta widzów wybrałby NTC, a nie platformę satelitarną. Już teraz wiele osób porzuca platformy satelitarne na rzecz NTC pomimo tego, że w platformach satelitarnych mają sporo bogatszą ofertę programów telewizyjnych, ale przeważa to, że w NTC oglądają za darmo. :) Gdyby najwięksi polscy nadawcy komercyjni nie posiadali własnych platform satelitarnych to sprawa wyglądałaby troszkę inaczej. Trzeba też pamiętać, że kanały płatne większe wpływy mają właśnie z opłat, a nie z reklam. :)

 

Po prostu jestem prędzej w stanie uwierzyć, że dogadano się że stacje nie będą ze sobą rywalizować i powpuszczają śmieci na multipleksy, które będą tylko blokować miejsce.

Nie wiem czy się dogadano, ale chyba jasnym jest, że właścicielom platform, zależy na tym, aby oferta NTC był jak najmniej atrakcyjna. :)

 

Tak jak mówiłem - dla mnie argument typu "nie było chętnych to wzięliśmy co było" jest nie do zaakceptowania.

Jeżeli nie to, to LTE. :)

 

Poza tym jak to jest możliwe, że ktoś dostał koncesję na kanały nieistniejące (to samo w sobie jest już moim zdaniem absurdalne), po czym okazuje się że nie wypełnia swoich obietnic programowych.

Pewnie dlatego, że kanał bez koncesji nie może istnieć. Aby kanał mógł istnieć najpierw musi dostać koncesję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oczywiście o koncesję na multipleks a nie o nadawanie jako takie ;) Dość kontrowersyjnym było moim zdaniem wpuszczanie kanałów nieistniejących, choć to jeszcze pół biedy. Gorzej, że taki kanał widmo może teraz nadawać sobie telezakupy czy powtórki z Polsatu przez cały dzień i... i nic ;)

 

Przecież taki TV6 jako kanał z rozrywką z zagranicznych kanałów można było uczynić perełką. Jest tyle programów zagranicznych (Masterchef, MTBM, XFactor, Idol oraz dziesiątki innych nieznanych w Polsce), że każdego dnia od powiedzmy 18.00 do 22.00 mogłyby lecieć telewizyjne show, każdego dnia tygodnia inne. A mając jeszcze archiwalne edycje można było zapełniać ten kanał świeżynkami nawet w okresie letnim czy zimowym. Ludzie lubią takie programy, z pewnością byłaby więc oglądalność. Pamiętacie kanał Ntalk? Były tam świeże talkshowy z opóźnieniem powiedzmy 48-72h. Również można byłoby je dawać w takim TV6. O godzinie 7.00-9.00 i 14.00-16.00 można było stworzyć jakieś pasmo dla dzieciaków z bajkami, jak kiedyś RTL7, o 16.00-18.00 można było dać nawet jakiś serial czy teleturniej własnej produkcji. Od 10.00-14.00 można było powtarzać te pasmo show (18.00-22.00) z dnia poprzedniego. Przecież to jest banalne do ułożenia kiedy jest tyle programów i formatów zagranicznych. A co ja widzę? Władcy Much i to chyba 4 odcinki pod rząd, czy setny raz Galileo z TV4. No ludzie, to naprawdę trzeba mieć mnóstwo złej woli by taki kanał utworzyć.

 

To o czym wspomniałeś na początku postu to jest przykład na to, że to wszystko to była kwestia dogadania się kilku panów, którzy powiedzieli że zaśmiecą NTC. Gdyby taki TVN czy Polsat się na to nie zgodził i podszedł ambitnie, to mielibyśmy rywalizację merytoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Gorzej, że taki kanał widmo może teraz nadawać sobie telezakupy czy powtórki z Polsatu przez cały dzień i... i nic

Nic, bo kanały nadają zgodnie z koncesją. Ale rozumiem, że według Ciebie, np. ATM Rozrywka powinna stracić koncesję, bo emituje Świat według Kiepskich. Jeżeli tak, to koncesję powinno stracić, np. Kino Polska, bo emituje seriale, które wcześniej emitowała Telewizja Polska na swoich kanałach. Już nie mówiąc o TVP Seriale, bo ten kanał powtarza na drugi dzień to, co dzień wcześniej pokazało TVP 1, czy TVP 2. :)

 

W sprawie TV6 możesz napisać list do Polskich Mediów. Może Twoje rady wezmą pod uwagę. :)

 

Gdyby taki TVN czy Polsat się na to nie zgodził i podszedł ambitnie, to mielibyśmy rywalizację merytoryczną.

Ale nie pójdą, bo nie mają w tym żadnego interesu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było - nie spodziewałem się super kanałów, wiadomo że nie można liczyć na NG czy Eurosport (choć chyba w Niemczech akurat Eurosport mają...). Ale żeby wybierać same śmieci i kanały powtórkowe to jest już skandal.

Ani Eurosport ani NG ani euronews nie mogą nadawać w Polskim DVB-T gdyż nie mają polskiej koncesji. A polska koncesja wymaga aby min. 33% czasu antenowego przeznaczać na rodzime produkcje. Takie mamy prawo, uchwalone przez parlamentarną prawicę i wywalczone m.in. przez RM w obronie "polskości"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie by wyglądał rynek produkcji telewizyjnej gdyby nie to obostrzenie. I ramówka stacji tv. Zasada jest prosta - chcesz mieć polską koncesję - inwestuj w polską produkcję. Czymś muszą się różnić polskie stacje od zagranicznych, których możemy na pęki oglądać z satelity.

Ale nie ma to jak dowalić ślepakiem w Radio Maryja, prawicę i polskość, nie wiadomo dlaczego wziętą w cudzysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wymóg emitowania 33% polskiego materiału powoduje, że Nickelodeon organizuje w nocy 6-godzinny maraton Rodziny zastępczej, a Comedy Central puszcza w nocy i rano stare polskie seriale komediowe, które można spotkać również na ATM Rozrywka, typu Graczykowie. Z kolei polskie stacje muzyczne, zarówno telewizyjne, jak i radiowe, puszczają nagminnie po północy polską muzykę (mowa tu o tych z polską koncesją). Powoduje to, że jak ktoś chce posłuchać sobie w nocy muzyki, to trafia tylko na polskie utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały dostępne w NTC (nie licząc kanałów TVP):

1. Nie są finansowane przez Państwo.

2. Muszą płacić za miejsce w NTC.

2. Utrzymują się wyłącznie z reklam.

Dlatego uważam, że przygotowanie oferty na wysokim poziomie nie jest łatwe, czego dobrym przykładem jest Eska TV. Co prawda osobiście nie oglądam tego kanału, ale podobno emituje mniej nowości, oraz więcej reklam niż kiedyś. Oczywiście KRRIT nie może zmusić nadawców do polepszenia oferty, ponieważ każdy z nich prezentuje ofertę zgodną warunkami koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najwcześniej od momentu osiągnięcia przez MUX3 pełnego pokrycia kraju, a co za tym idzie, usunięcia definitywnie programów TVP1 HD, TVP2 i TVP INFO z MUX1. Sądzę, że najpóźniej w następnym roku będzie mozna się cieszyć odbiorem kolejnych programów.

 

Obecnie nie planuje się nowych, ogólnokrajowych multipleksów. Co najwyżej lokalne/regionalne, dla lokalnych nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie na posiedzeniu jakiejś komisji jest sprawozdanie z działalności KRRiT i poseł Jaworski zauważa, że w konsultacjach spłecznych widzowie chcieli m.in. kanał sportowy, a w konkursie kategorii kanał sportowy nie ma, za to jest kanał filmowy, choć filmów w tv w NTC dużo. To ważna uwaga, ciekawe jak na to prezes Dworak odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...