Skocz do zawartości

UEFA Euro 2024


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jakie konsekwencje spotkały tego Niemca co się przebrał za miśka-maskotkę turnieju żeby wejść na mecz otwarcia. Gdyby UEFA ustalała prawo to pewnie wzięłaby go w dyby i zostawiła na pełnym słońcu. Skoro nie cacka się z dzieciakiem o śniadej karnacji to patrząc na obecne trendy dorosły biały heteroseksualny facet miałby przekichane.

 

//

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruzja zaskoczyła, chyba największa sensacja tych mistrzostw. Zapewne pomogło im wcześniejsze zapewnienie sobie awansu przez Portugalię, niemniej i tak musieli zagrać na wysokim poziomie żeby przy takiej różnicy umiejętności myśleć o 3 punktach. 

 

Szkoda Węgrów, chyba nie spodziewali się że to właśnie Gruzja wykopie ich z dalszej fazy turnieju spychając ich w tabeli zespołów z 3. miejsc na 5. miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mingo said:

Szkoda Węgrów, chyba nie spodziewali się że to właśnie Gruzja wykopie ich z dalszej fazy turnieju

W kontekście szans na wyjście to owszem- mogą czuć się rozczarowani, że Gruzja w ostatniej chwili zaskoczyła zwycięstwem. Natomiast to jak Węgrzy grali i jakim fartem wygrali ostatni mecz całościowo średnio premiowało ich dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej intensywności to widziałem ostatnio zestawienie CIES za 2024 rok i mam duży dystans do tych wyliczeń. Absurdalne liczby. La Liga 2 bardziej intensywna od szkockiej. Ligue 2 intensywniejsza od Ligue 1. Bundesliga, która jest w ogonie, gdzieś minimalnie wyprzedzająca ligę austriacką. Liga szwajcarska w ścisłej czołówce...

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/oto-miejsce-ekstraklasy-w-europie-wszystko-podali-nokaut/3c9fyvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diogo Costa we wczorajszym meczu pokazał klasę, prawdziwe emocje (wzruszenie po meczu) i jest prawdziwym bohaterem całego Euro 2024. Jest najlepszy, uważam, że to właśnie on powinien wygrać - a właściwie dla mnie już wygrał - całe Euro 2024. Prawdziwy mistrz świata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2024 o 23:12, Project_ALF napisał(a):

Maja Strzelczyk zawsze jest taka nieogarnięta? Pytam, bo nie znam babki - nie miałem w ostatnich latach Canal+. Najpierw w pierwszym meczu była dumna z porażki reprezentacji Polski, a dziś zachwycała się 'piękną bramką' Krzysztofa Piątka. Powtórzyła to dwa razy (!) w dwóch różnych wywiadach. Piękna bramka to według niej ten przypadkowy gol z bliskiej odległości? Za co ona dostała tą pracę? Za to, że zna język hiszpański czy za to, że ładnie się uśmiecha? Bo na pewno nie za kompetencje reporterki/dziennikarki. Ludzie szanujmy się, błagam. Dość mam już tych przypadkowych osób-zjawisk w TVP Sport. Niech ktoś w końcu podniesie wyżej poprzeczkę na castingach do redakcji, bo to jakiś amateur level. W porównaniu do EURO 2020 to jakiś jeden wielki regres Telewizji Polskiej.

Strzelczykowa Show. Właśnie zapytała po meczu (Austria 1:2 Turcja) Brzęczka i Michallika: Czy to jest sensacja?

 

To ja może zapytam inaczej. Czy Maja Strzelczyk jest blondynką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując już od naprawdę emocjonującego meczu z udziałem Niemiec i Hiszpanii (WOW, ale kapitalnie się złożył Merino niczym Patrick Kluivert z najlepszych czasów) to w półfinałach będziemy mieli mecze zmęczonych ludzi. Kolejna dogrywka w kolejnym ćwierćfinale, który wygląda jak wygląda. Nudy i męczarnie dla postronnego widza, że aż zająłem się pisaniem postów żeby nie zasnąć. UEFA zarzyna produkt, który co cztery lata generuje konkretne pieniądze oraz poprawia stan infrastruktury, który oglądamy później m.in. w europejskich pucharach. Tak dalej nie da się funkcjonować. Piłkarze są wyraźnie zmęczeni sezonem, a przecież kolejna kampania będzie jeszcze bardziej męcząca od tej. W niektórych ligach zarządzono brak zimowej przerwy, najlepszym drużynom dojdzie więcej meczów (Klubowe Mistrzostwa Świata). Wypadałoby coś z tym zrobić. Zmniejszenie niektórych lig (nie mam tu na myśli nierobów z Ekstraklasy), wyrzucenie zbędnych pucharów typu puchar ligi to chyba musik na dziś. Czas na regenerację kosztem wyjęcia z kalendarza 6-10 zbędnych meczów, które nie są wart nudnych meczów podczas Mistrzostw Europy czy Mistrzostw Świata. Według mnie zwiększenie liczby uczestników ME i MŚ + powiększenie Ligi Mistrzów to idiotyzm w czystej postaci. Klubowe Mistrzostwa Świata to kolejne kuriozum. Wystarczyłby jeden symboliczny mecz o Puchar Interkontynentalny jak było kiedyś w ramach jakiejś umowy między UEFA i COMNEBOL. Po co mieszać w to pośredników z FIFA i UEFA. Warto byłoby się też zastanowić nad powiększeniem klubowych kadr. 25 chłopa plus młodzież to jednak trochę mało na prawie cały rok grania. To już chyba nawet selekcjonerzy mieli większy komfort na tym EURO, a i tak dostali wybrakowany kolejnym ciężkim sezonem materiał ludzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna decyzja, nie słyszałem o nim w kontekście sędziowania finału. Początkowo faworytem był Orsato ale on ponoć wypadł z powodu "złego" sędziowania w meczu Portugalia - Słowenia (szef UEFA jest Słoweńcem). Później głównym rywalem Marciniaka miał być Turpin. Jak widać, w UEFA nie jest kolorowo skoro szef UEFA ma wpływ na szefa sędziów (odesłanie Orsato), teraz kolejna dziwna decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili, czytając reakcje w mediach i serwisach społecznościowych myślałem, że to jakiś kompletny świeżak. Nie kojarzyłem nazwiska ale widzę, że facet w poprzednim sezonie sędziował ćwierćfinał LM, sędziował też Superpuchar Europy, nie jest znowu tak źle. 

Niemniej niespodziewana decyzja, to z pewnością. Szkoda tego Orsato przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA, podwójne standardy, faworyzowanie Europy Zachodniej kosztem Wschodu oraz kiwanie na wszelkie możliwe sposoby mniejszych, biedniejszych, mniej popularnych kosztem bogatszych, sławniejszych, bardziej elitarnych...

 

Weźmy taki przykład z obecnych Mistrzostw Europy. Jude Bellingham robi obsceniczny gest, który wszyscy doskonale zrozumieli i dostaje jakąś karę w zawieszeniu. Tak czy siak może grać dalej w kolejnym meczu. Merih Demiral robi jakiś gest na palcach obu rąk, którego 99% populacji z niczym nie kojarzy. Kara? 2 mecze bezwzględnego zawieszenia. No ale dzięki mediom, UEFIE młode pokolenie już wie co ten gest oznacza i teraz do woli może go używać. Dzięki za piłkarską koedukację. Myślę, że po tej decyzji wielu młodych ludzi już wie co to jest grupa "Szarych wilków" (ja nie wiedziałem). Tak się zastanawiam co musiałby zrobić Bellingham żeby dostać taką karę jak Demiral? Opuścić na dół gacie i dokończyć robotę... do końca?

 

Proponuję też przyjrzeć się według jakiego klucza UEFA wybiera Man of the Match. Jeśli jesteś nołnejmem to musisz się naprawdę mocno wysilić żeby zostać MotM. Uwaga! Gol i asysta w meczu mogą nie wystarczyć! Jeśli zaś jesteś piłkarzem znanego klubu to czasami wystarczy byle pierdnięcie. Prawda, że urocze?

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, utede napisał(a):

Jak można dać komuś pstryczka za dobra decyzję? UEFA i FIFA to skorumpowane instytucje, które często wybierają jak pasuje politycznie i/lub finansowo 

Bez przesady, niemal wszyscy eksperci skrytykowali Marciniaka za przerwanie akcji bez możliwości sprawdzenia przez VAR. Poza tym moim zdaniem na finał zasłużył Orsato na koniec kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...