Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

Newsy na żywo nadawane są w Orange Sport Info od 7:00 do 23:00. Później przez całą noc nadawany jest serwis z 23:00.

A co do Paluchowskiego - nie wie chłopak, że w pucharach nie gra się o punkty, więc się nie dziwię, że Legia nie awansowała. Myśleli, że dwa remisy to 2 punkty i to wystarczy do awansu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dzisiaj o 8:00 oglądałem Sport Raport i mówili " Mecz Barcelony odbędzie się jutro rano " a mecz był dziś o 4:30 , czyżby to była powtórka ze wczoraj czy znowu błąd.

Fajny błąd powtarzali dziś cały dzień ale to mówił piłkarz Legi że będą walczyć z Bredą o 3 punkty hehe.

U mnie na OSI nie ma EPG , a mam echostara DSB 717

EPG jest na Echosiu. Utwórz sobie listę kanałów/ułóż obok siebie Orange Sport Info i kanał z TP 10719 V, np. Orange Sport. Włącz kanał, który jest wyżej na liście i naciśnij przycisk EPG. Powinno się ściągnąć EPG dla OS Info. Niestety działa to źle i może się pobrać np. nieaktualne albo tylko na następny dzień :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę płakał po tym jak zakodują Orange Sport Info bo kanał jest nieprofesjonalnie tworzony przez ludzi, którzy nie interesują się sportem a tylko jest to dla nich praca. Równie dobrze jutro mogą poprowadzić teleturniej "Odgadnij słowo - wygraj fortunę" lub zostać wróżką w Kosmica TV. Szkoda tylko tego, że ilościowo jednego kanału FTA mniej.

Teraz pojawiają się takie szalone pomysły, aby jeden z multipleksów (DVB-T) zrobić płatnym.

Na razie za wcześnie by ustosunkowywać się do tego typu rewelacji. Nie wiadomo co będzie na drugim multipleksie dlatego nie ma co mówić o następnych. Najpierw niech zapadną jakieś decyzje.

Dlaczego mamy zmuszać widza, do zakupu dekodera, satelity i karty? Od razu zakładasz, że każdego stać na taki wydatek?

Rozumiem, że mówimy o odbiorze FTA przez satelitę. Jak mamy odbierać coś przez satelitę jak nie mamy zestawu satelitarnego? Jak kogoś na niego nie stać to może oglądać kanały naziemne, wszystkie są FTA.

Za tnk też trzeba zapłacić.

Jednorazowy wydatek 50 zł to nie są jakieś kolosalne pieniądze. Można zdobyć też nieaktywne karty na rynku wtórnym za grosze. Przecież nic nie musisz opłacać a TVP 1, TVP 2, TVN, TVN 7 i religię.tv będziesz miał.

Operatorzy w tym kablówki, raczej nie dostają sygnału TVN7 za darmo. Nie powinniśmy jako klienci TNK patrzeć tylko przez jej pryzmat.

Całkiem możliwe, że dostają go całkowicie za darmo. TVN chce wprowadzić TVN 7 do NTC, daje go za darmo w TNK. Gdyby nie prawa do emisji filmów i seriali byłby całkowicie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT

TVN i TVN7 jest dla kablówek za free- z tego co pamiętam. Tylko muszą kupić karty czy tam odbiorniki.

Co do OSI, nie interesuje się sportem, ale kolejnym polskim kanałem FTA nie pogardzę...ale jak już słyszę zapowiedzi, które mówią o zakodowaniu (jakim do jasnej! była mowa o niekodowaniu!) to krew mnie zalewa. Trudno...ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciacho007 - zgadzam się z tobą . Zanim kanał wystartował , czy jeszcze kiedy go dokładnie nie sprawdziłem , to uważałem , że bardzo dobrze , że ma być FTA . Teraz doszedłem do wniosku , że nie powinni takiej amatorki pokazywać wszem i wobec , dlatego lepiej go kodować :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej co się stało. Przecież przed ''wejściem FTA'' i otrzymaniu decyzji o KRRiTV wszyscy czekali na ten kanał i mówili jaki on jest świetny i fajny. :) Widzę, że sporo się zmieniło. :D I to z powodu jednej decyzji. :)

 

A tak w ogóle to oglądałem trochę OSI. Z jednej strony jeszcze poczekam - może coś się poprawi. Oby. A tak naprawdę to wstrzymałem się z opinią przed oficjalnym, pełnym startem, bo niektóre kanały potrafią zaskakiwać - czasami negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna decyzja, a ile może zmienić...

Zauważyłem taką ciekawostkę. Kanał, który ma bardzo dobre referencje przed startem, po pewnym czasie jest kodowany, a jego "jakość" leci w dół :wink: Tak samo było z Polsatem News, tak jest z OSI.

 

Wracając do tematu - zauważyłem co prawda nieco wpadek (głównie merytorycznych), ale tragedii nie ma. Mam nadzieję, że te, które są, wraz z czasem zostaną usunięte :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie za wcześnie by ustosunkowywać się do tego typu rewelacji. Nie wiadomo co będzie na drugim multipleksie dlatego nie ma co mówić o następnych. Najpierw niech zapadną jakieś decyzje.

W jaki sposób, mam się nie ustosunkowywać do pomysłu zakodowania jednego z multipleksów. Mamy zamieść sprawę pod dywan i czekać aż fantazje koncernów medialnych okażą się faktem?

 

Po za tym żeby rozumieć, mechanizmy rynku medialnego w Polsce trzeba cofnąć się o kilka lat do tyłu, a nie patrzeć na niego tylko z wąskiej perspektywy Telewizji Na Kartę. Są takie miejsca w Polsce, gdzie nawet ludzi nie stać, na najtańsze oferty - bo nie każdy ma talerz. Zresztą, zakładanie, że kwota 200 złotych nie jest niska dla każdego, jest nie do przyjęcia. Powiedz, to babci, która ma 600 złotych emerytury. Gdybyśmy stworzyli rynek medialny np. na kształt rynku Niemieckiego, gdzie prawie wszystkie kanały dostępne są FTA (platforma Premiere - dziś SKY - jakoś powstała i funkcjonuje. Kanały FTA zmusiły platformę do zaoferowania jeszcze lepszych treści)- mielibyśmy znacznie mądrzejsze społeczeństwo. Nie wszędzie dociera prasa codzienna i Internet. Mam nadzieję, że są osoby które to rozumieją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna decyzja, a ile może zmienić...

Zauważyłem taką ciekawostkę. Kanał, który ma bardzo dobre referencje przed startem, po pewnym czasie jest kodowany, a jego "jakość" leci w dół :wink: Tak samo było z Polsatem News, tak jest z OSI.

 

Wracając do tematu - zauważyłem co prawda nieco wpadek (głównie merytorycznych), ale tragedii nie ma. Mam nadzieję, że te, które są, wraz z czasem zostaną usunięte :wink:

 

No, ale chyba wiadomo, dlaczego Polsat News został ostatecznie zakodowany. :) Zresztą od początku powstania kanału było mówione, że jego zakodowanie jest nieuniknione bo prócz tego, że stacja musi na siebie zarabiać (nie tylko na reklamach) to i pobierając opłaty od operatorów. Za kanał się płaci a Polsat News, który był udostępniony FTA był przez to obecny w kablówkach przez co nie musiały za niego płacić kasy. To mówi samo za siebie. ;)

 

Co do OSI. Ich zagranie jest nie było chyba dla większości przewidywalne. Było wręcz ostre. Kanał powinien być choć jakiś czas puszczony drogą Free-To-Air skoro już to obiecywali. Ba, powtarzali o tym na każdym kroku. Z drugiej strony jego zakodowanie było wiadome od początku bo i ten kanał nie jest tani a kablówki mogą go uznać za wartościowe. Znowu te same powody co u większości. Ale fajną sobie reklamę zrobili - za to plus. ;)

 

Owszem tragedii nie ma. Przypomnijmy sobie jak nowe kanały zaczynają swoją emisję. U większości to kopalnia wpadek. I taką kopalnią był Polsat News. Z czasem to się diametralnie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSI zginie śmiercią naturalną, nawet gdyby był FTA to i tak nie przyciągnął by więcej jak 1000-2000 widzów na dzień bo ile ludzi w Polsce może, oglądać ekstraklasę i nic więcej. Z reklam to oni się raczej nie utrzymają bo lecą tylko reklamy Orange. Gdyby nie cena Orange Sport to ten kanał też nie miał by życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ej co się stało. Przecież przed ''wejściem FTA'' i otrzymaniu decyzji o KRRiTV wszyscy czekali na ten kanał i mówili jaki on jest świetny i fajny. :) Widzę, że sporo się zmieniło. :D I to z powodu jednej decyzji. :)

Ja też czekałem na start tego kanału na satelicie, ale spodziewałem się czegoś lepszego. :> Gdyby start odbył się w tym tygodniu, to mógłbym przymknąć oko na wpadki. Ale kanał nadaje od kwietnia! Najgorsze jest ciągłe powtarzanie tych samych wiadomości. Lepiej byłoby zlikwidować te flesze. Ale to już ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób, mam się nie ustosunkowywać do pomysłu zakodowania jednego z multipleksów.

Nic takiego nie słyszałem poza nie znaczącymi dywagacjami. Różne rzeczy ludzie gadają, często bez żadnych podstaw. Kto ma taki pomysł? Podaj źródło.

Zakładanie, że kwota 200 złotych nie jest niska dla każdego, jest nie do przyjęcia. Powiedz, to babci, która ma 600 złotych emerytury. Gdybyśmy stworzyli rynek medialny np. na kształt rynku Niemieckiego, gdzie prawie wszystkie kanały dostępne są FTA.

A jaką drogą te kanały w Niemczech są dostępne? Satelitarną! Niemiecka babcia też musi sobie kupić zestaw satelitarny by te setki niemieckich kanałów FTA oglądać.

Kanały FTA zmusiły platformę (Sky Deutschland) do zaoferowania jeszcze lepszych treści

Tu się zgodzę. W Polsce koduje się byle co a ludzie i tak to kupują. Przykładem jest kanał Orange Sport Info gdzie nie ma treści, które godne są jakiejkolwiek emisji a nawet to chcą kodować. Nie korzystałem, nie korzystam i nie zamierzam korzystać z usług żadnej platformy, która co miesiąc pobiera kasę za większość marnej jakości kanałów. To mój prywatny protest. TNK kupiłem i nie zamierzam doładowywać. Kartę traktuję jak jeden z elementów zestawu satelitarnego na równi z anteną, konwerterem i tunerem, która umożliwia mi odbiór TVP 1, TVP 2, TVN i TVN 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie słyszałem poza nie znaczącymi dywagacjami. Różne rzeczy ludzie gadają, często bez żadnych podstaw. Kto ma taki pomysł? Podaj źródło.

W którymś serwisie medialnym to czytałem - chyba w Pressie. Niestety nie jestem w stanie podać ci linka. Ale sam mówiłeś, że słyszałeś coś na ten temat... Więc po co ci źródło

 

A jaką drogą te kanały w Niemczech są dostępne? Satelitarną! Niemiecka babcia też musi sobie kupić zestaw satelitarny by te setki niemieckich kanałów FTA oglądać.

Owszem musi, ale dzięki dużemu popytowi na odbiorniki satelitarne, dzięki kanałom FTA są one śmiesznie tanie. Pamiętam jak kilka lat temu mój wujek sprowadzał dekoder i satelitę z Niemiec,wychodziło kilkaset złotych taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zaktualizowałem swoją listę w Orange TV i kanału nie ma. Dlatego też zadzwoniłem do TP, pan grzecznie poinformował, że mimo pojawienia się komunikatu na stronie, kanał nie znalazł się w ofercie platformy i nie wiadomo, czy znajdzie.
To byłoby dziwne, gdyby się nie pojawił. To tak, jakby w CP nie pojawiłby się jakiś kanał Polsatu. :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jaką drogą te kanały w Niemczech są dostępne? Satelitarną! Niemiecka babcia też musi sobie kupić zestaw satelitarny by te setki niemieckich kanałów FTA oglądać.

W Niemczech jest sporo kanałów w analogu satelitarnym, a tunery analogowe są jeszcze tańsze niż cyfrowe - można je nabyć za grosze. Tak więc takie porównania są bez sensu.

>>Koniec OT<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mówiłeś, że słyszałeś coś na ten temat...

Tak jak napisałem wcześniej to nie były żadne konkretne informacje tylko dywagacje na temat tego co mogłoby się pojawić w następnych multipleksach. "Mogłoby" nie oznacza, że znajdzie. Jak ktoś znany coś chlapnie w gazecie to nie znaczy, że tak będzie. Nie przyjmuj tego za prawdę objawioną. Niech przykładem będzie Orange Sport Info, który miał być FTA a w rzeczywistości będzie kodowany. Jeśli się coś kodowanego pojawi w DVB-T w Polsce to przyznam Ci rację, że to strata miejsca w multipleksie. Na razie jest za wcześnie na to by krytykować coś czego nie ma i nie wiadomo czy w ogóle się pojawi.

Dzięki duż[beep] popytowi na odbiorniki satelitarne, dzięki kanałom FTA są one śmiesznie tanie. Pamiętam jak kilka lat temu mój wujek sprowadzał dekoder i satelitę z Niemiec,wychodziło kilkaset złotych taniej.

Jesteś oderwany od obecnych polskich realiów. Zapomnij o tym, co było tylko o tym co jest. Teraz w Polsce kupisz kompletny zestaw satelitarny FTA za mniej niż 200 zł. Jak może być kilkaset złotych tańszy w Niemczech? Zastanów się co piszesz. Teraz ceny w Niemczech są podobne, jeśli niższe to nieznacznie. Piszę oczywiście o zestawach cyfrowych bo analogowe niedługo umrą śmiercią naturalną, chociaż i tak długo się trzymają.

 

Jeśli Orange Sport Info nie ma w platformie Orange, tak jak pisze przemcio, to ja już nic nie rozumiem.

TVN international na platformie n :D Jest na liscie (T1) ale jest niedostępny.

iTVN to inna historia. Ten kanał nie ma praw do pokazywania niektórych rzeczy w Polsce a ma zagranicą, np. kiedyś było tak z ekstraklasą, możliwe, że jest nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś oderwany od obecnych polskich realiów. Zapomnij o tym, co było tylko o tym co jest. Teraz w Polsce kupisz kompletny zestaw satelitarny FTA za mniej niż 200 zł. Jak może być kilkaset złotych tańszy w Niemczech? Zastanów się co piszesz. Teraz ceny w Niemczech są podobne, jeśli niższe to nieznacznie. Piszę oczywiście o zestawach cyfrowych bo analogowe niedługo umrą śmiercią naturalną, chociaż i tak długo się trzymają.

 

Hey! przecież pisałem, KILKA LAT WCZEŚNIEJ :-) Wtedy to były znaczne różnice? A dlaczego ponieważ, w Niemczech rynek telewizyjny FTA był rozwijany.

 

 

Kończmy już ten off topic. I tak wiem, że traktujesz mnie jak dzieciaka, bo jestem nowy na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie traktuję Cię jak dzieciaka a wręcz przeciwnie. Jeśli nie zgadzam się z Twoimi poglądami to daje temu wyraz. Po to jest to forum by dyskutować, wymieniać poglądy, wiedzę i spostrzeżenia.

"2 fotele" - program prowadzony przez Janusza Basałaja, gościem jest Leszek Blanik. Zastanawia mnie co to za format obrazu. Czarny pas u góry i dołu oraz z lewej i prawej, logo w połowie na czarnym pasie u góry. Jeszcze źle nagrany dźwięk, Basałaj jedzie na przesterach. W niektórych zapowiedziach format obrazu ten sam. 4:3 letterbox nadawany w 16:9. Orange, tak trzymać!

Agnieszka Kopacz z redakcji sportowej TVP przeszła do Orange Sport Info. Właśnie prowadzi "Sport Raport".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do TP i jakiś gość powiedział, że Orange Sport Info jest dostępny w ich platformie satelitarnej. Po jakiś 15 minutach facet stwierdził, że najprawdopodobniej mam za stare oprogramowanie i dlatego nie jestem w stanie odbierać OSI i muszę do 3 dni to może mi się odbiornik zaktualizuje i będę się cieszył dostępem. Ktoś z was odbiera OSI w Orange TV? Moja wersja softu to 239, a wasza? Z drugiej strony co ma się soft do tego kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...