Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
A obiecywali , że to będzie kanał FTA... Tu jest Polska i tu się koduje :crazy:

Nie. Tu jest Polska, a Żabole z TP/C+ myślą sobie, że będą kłamać ile wlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wpadek mają. Jak narazie kanał Orange Sport Info oceniam bardzo źle. Nie można popełniać tylu prostych błędów.

Według OSI Diego Milito to reprezentant włoskiej młodzieżówki :lol2:

Błędów jest dość dużo, często bywa, że osoba czytająca wiadomości zaczyna się śmiać, co niektórzy mają też problemy z dykcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Francuzi wystraszyli się po prostu tego, że ich kanał będzie pozycjonowany jako marna, darmowa stacja z wiadomościami sportowymi, pomijana przez media plannerów i wrzucana do jednego worka z ITV czy 4FUN TV Wieloletnie zaniedbania KRRITV sprawiły, że tak naprawdę nie mamy wolnego rynku telewizyjnego, porównywalnego do tego w Niemczech. Tam odkodowanie publicznej telewizji sprawiło, że większość nadawców także włączyła się do walki o widza w FTA. A u nas? Mówi się o jakiś rzekomych opłatach licencyjnych, co jakby dobrze pomyśleć jest wierutną bzdurą. Nie ma przecież, żadnego powodu dla którego wybranych audycji nie można zakodować tak jak robi to np. włoski RAI. Czy "Wiadomości" które np. emitowane są w TVP POLONIA FTA są produkcją ograniczoną terytorialnie? Wydaje mi się, że nie. Takich przykładów jest mnóstwo, a zakodowanie "Tańca z gwiazdami" to nie problem - chociaż rosyjska telewizja publiczna bez problemu emituje go FTA.

 

Sam Orange Sport Info - nawet jeśli zostanie zakodowany, to nie sądzę aby zdobył jakąś przyzwoitą oglądalność. Sam program jest naprawdę średni - większość informacji i video znajdziemy w Internecie, a fanów sportu raczej będą przyciągać transmisje sportowe niż newsy. Zresztą francuski oryginał też jest kodowany - taka jest polityka programowa Orange. Za pewne nadawca chce go spamować i sprzedawać wraz z kanałem matką Orange Sport. Samym kanałem OSI, raczej nie zainteresuje się pewnie żadna stacja kablowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech zakodują na wszystkie systemy i dodadzą do najdroższych pakietów , aby tylko wybrańcy mogli oglądać tą amatorkę :lol2: . Już KuszoTV1 jest lepsze i częściej ten kanał oglądam . Spodziewałem się wiele , ale okazało się jedno wielkie ... nic :shock: .

 

EDIT:

 

Zresztą francuski oryginał też jest kodowany - taka jest polityka programowa Orange. Za pewne nadawca chce go spamować i sprzedawać wraz z kanałem matką Orange Sport. Samym kanałem OSI, raczej nie zainteresuje się pewnie żadna stacja kablowa...

 

Tylko przez kilka miesięcy wszyscy mówili , że OSI PL będzie FTA , więc skoro polityka programowa Orange jest inna , to dlaczego nie mówili o tym od początku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mam nadzieje ,że niedługo kiedy będzie kodowany dojdzie prócz kodowania Seca jescze Nagra i Conax

Niezbyt prawdopodobne - lecą tam zapowiedzi meczów na OS, który jest w C+ i Orange - nie będą robić reklamy konkurencji ;> Po za tym to wygląda naprawdę marnie - podobno nadają od kwietnia. Piszę "podobno", ponieważ zachowują się tak, jakby wystartowali wczoraj po ostrej imprezie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste jak słońce. Zrobią szum wokół kanału i dzięki temu będą przekonywać, że ludzie go lubią i koniecznie operator musi go mieć w swojej ofercie po zakodowaniu :-)

 

PS. W Orange Sport Info nie radzą sobie z formatem obrazu. Materiały 16x9 emitują ściśnięte jako 4x3 :-) Chyba naprawdę są na kacu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSI miał być FTA , lecz niestety TP nie jest w stanie umiescic wszystkich posiadanych praw do relacji sportowych w podstawowym OS stąd umieszczając czesc relacji w OSI musi zakodować sygnał tak aby nie łamac wykupionych licencji tylko na teren Polski.

 

Więc to nie wina tp lecz ograniczenia licencyjne powodują że kanał zostanie zakodowany...

Jeżeli to prawda, to dlaczego nie mogą wprowadzić kodowania tylko na czas transmisji :?: Oglądałem ten kanał przez krótką chwilę i pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to zbyt wąski pasek informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloletnie zaniedbania KRRITV sprawiły, że tak naprawdę nie mamy wolnego rynku telewizyjnego, porównywalnego do tego w Niemczech. Tam odkodowanie publicznej telewizji sprawiło, że większość nadawców także włączyła się do walki o widza w FTA.

A co ma do tego KRRiT? Przecież ona nie każe kodować kanałów lub nadawać FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma? Dużo ma. Na początku istnienia rynku telewizyjnego, nie użyła odpowiednich narzędzi, żeby temu zapobiec. Czym są wolne media, jeśli trzeba za nie płacić? Dlaczego Polsat i TVN mają koncesje na nadawanie naziemne, a nadają w sposób zakodowany na satelicie a takich Puls który nadaje naziemnie, nie? Gdybyśmy o wiele wcześniej wykształcili w Polsce rynek darmowych kanałów, dziś nie przyszło by nam płacić za TVN7 tylko za kanały Premium pokroju Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenterzy wyglądają śmiesznie w tych czerwonych koszulach, bo trudno je nazwać pomarańczowymi. Jak w przedszkolu.

Dlaczego Polsat i TVN mają koncesje na nadawanie naziemne, a nadają w sposób zakodowany na satelicie.

Są stacjami prywatnymi i ze swoim sygnałem na satelicie mogą robić co chcą. TVN można oglądać za darmo na nieaktywnej karcie TNK więc ten kanał jest tylko teoretycznie zakodowany. Im mniej spraw jest którymi się KRRiT zajmuje tym lepiej bo nawet koncesji satelitarnej szybko nie potrafią przydzielić.

Gdybyśmy o wiele wcześniej wykształcili w Polsce rynek darmowych kanałów, dziś nie przyszło by nam płacić za TVN7

TVN 7 w TNK też jest za darmo więc przykłady nietrafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem raczej o początkach kształtowania się prywatnego rynku medialnego w Polsce. Choć jak wiadomo - w tamtych czasach o satelicie mało kto myślał i był boom na kablówki. Prawodawca powinien już kilka lat temu ustalić jasne zasady funkcjonowania rynku i przygotowały by go na naziemną telewizję cyfrową. Teraz pojawiają się takie szalone pomysły, aby jeden z multipleksów zrobić płatnym :x Gdybyśmy mieli swoje bezpłatne, ale naprawdę bezpłatne kanały, nie było by teraz problemu z NTC.

 

Przykłady z TNK są mocno nietrafione. Dlaczego mamy zmuszać widza, do zakupu dekodera, satelity i karty? Od razu zakładasz, że każdego stać na taki wydatek? Mam nadzieję, że wreszcie kiedy ruszy naziemna telewizja cyfrowa, coś drgnie i wszyscy będą mieli dostęp do lepszej oferty programowej, co oznacza lepszą wiedzę o świecie, bo nie ukrywajmy - większość ludzi czerpie swoje wiadomości właśnie z telewizji. Poprzez kodowanie programów i dystrybucję ich poprzez płatne platformy (za tnk też trzeba zapłacić) robi się więcej szkody, niż pożytku dla rynku. Komuś po prostu bardzo zależy, na tym, żeby nie dopuścić do równorzędnego traktowania większości kanałów tv. Dlaczego NTC tak się u nas wlecze? Start multipleksów oznacza prawie taki sam zasięg dla TV PULS jak i dla POLSATU czy TVN. Co to oznacza? Mniejsze zyski z wpływów reklamowych dla niektórych stacji, odpływ widzów i wiele innych problemów dla nadawców. Dlatego też pojawił się pomysł z płatnym multipleksem. Poprzez zakodowanie części programów, znów nie będzie wolnego rynku, chociaż naziemnego...

 

PS. Po za tym pozostali operatorzy w tym kablówki, raczej nie dostają sygnału TVN7 za darmo. Nie powinniśmy jako klienci TNK patrzeć tylko przez jej pryzmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy OSI w internecie będzie za darmo bo coś wspominali ze będzie w internecie i komórkach orange.

Mogli by pójść drogą Sky Sport News , który można oglądać w internecie za darmo ale nie na ich oficjalnej stronie.

A na satelicie ten kanał jest chyba kodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zaktualizowałem swoją listę w Orange TV i kanału nie ma. Dlatego też zadzwoniłem do TP, pan grzecznie poinformował, że mimo pojawienia się komunikatu na stronie, kanał nie znalazł się w ofercie platformy i nie wiadomo, czy znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy OSI w internecie będzie za darmo bo coś wspominali ze będzie w internecie i komórkach orange.

 

Wspominali , wspominali . Jednak wypowiedzi ludzi z TP traktowałbym raczej jako baśnie niż jak informacje . Tak samo mieli niekodować OSI , a mają kodować . Nie zdziwiłbym się , gdyby nagle zarzucili pomysł tego kanału i go wyłączyli , chociaż go tak długo zapowiadali . Niby już wszystko tak daleko zaszło , ale TP zmienną jest :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 8:00 oglądałem Sport Raport i mówili " Mecz Barcelony odbędzie się jutro rano " a mecz był dziś o 4:30 , czyżby to była powtórka ze wczoraj czy znowu błąd.

Fajny błąd powtarzali dziś cały dzień ale to mówił piłkarz Legi że będą walczyć z Broendby o 3 punkty hehe.

U mnie na OSI nie ma EPG , a mam echostara DSB 717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...