Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O takie rozwiązanie pytałem... Od unicable do rozgałęźnika jeden kabel, potem dwa do dekodera.... Czy to zadziała i czy nie będzie problemu z nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego kanału....

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa dni użytkowania tytułowego dekodera i póki co, same pozytywy.

Przeskok jakościowy obrazu w porównaniu z "the best" dekoderem kablowym Vectry jest OGROMNY. 

Nie spodziewałem się, aż tak dużej różnicy. Obraz jest po prostu świetny. I tyczy się to wszystkich rodzajów programów - SD ,HD jak i 4K.

Jak może być taka różnica pomiędzy HD z kabla, a HD z czaszy ???

Sam dekoder działa płynnie, intuicyjnie i przyjemnie. Jeszcze się uczę i poznaję, ale na ten moment jest super.

Zaskoczony jestem układem programowym i kilkukrotnym pojawianiem się programów C+, co rusz na nie trafiam. Ostatnimi czasy to norma ?

Pisząc ostatnimi mam na myśli okres po Cyfrze plus :) 

Mam jeszcze drugi dekoder do drugiego pokoju - WifiBox , ale tego na razie instalować mi się nie chciało (mam jeszcze miesiąc umowę na kabel).

Oby po zamontowaniu i uruchomieniu działał tak dobrze ja ten obecny.

Przy okazji mam jeszcze pytanie o Canal + box. To jeszcze jest w ofercie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, terracan1929 napisał(a):

Mam jeszcze drugi dekoder do drugiego pokoju - WifiBox , ale tego na razie instalować mi się nie chciało (mam jeszcze miesiąc umowę na kabel).

Oby po zamontowaniu i uruchomieniu działał tak dobrze ja ten obecny.

Jakość obrazu Cię nie rozczaruje, czas reakcji na komendy pilota zapewne tak. Zajrzyj do tematu o tym dekoderze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wilq79 napisał(a):

A ja przypuszczam że to kwestia dekodera. Miałem nc+ i vectrę na jednym deku (combo dvb-s/dvb-c) i żadnych różnic w jakości nie widziałem.

Bez przesady. Ten dekoder nie jest jakimś cudem techniki żeby robił lepszy obraz niż on faktycznie jest. Miałem Wifiboxa, WifiPremiumBoxa, teraz mam Dualboxa i obraz jest taki sam. Po prostu na satelicie jest zapewne leszpy sygnał, sam to widzę jak przełączę się na TV z Netii (która idzie po światłowodzie). Kanały na satelicie są po prostu nadawane w lepszej jakości. To nie jest zasługa dekodera, bo też to "cudo" nie jest jakieś nadzwyczajne. Ba, sprzętowo Dualbox jest mocnym krokiem w tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 13:26, ircios napisał(a):

Dokładnie tak. Tylko nie wszyscy dają rozgałęźnik przed samym dekoderem.  To miałem własnie na myśli. 

Jak to wszystko skonfigurować by zadziałało. W momencie gdy nagrywam kanał STARS TV na innych kanałach wyskakuje komunikat że kanał nie nadaje lub niedostępny sygnał satelitarny. Gdy ustawiam unicable na 1 kanał to oprócz nagrywanego kanału nic nie oglądne, gdy ustawiam 2 kanały na unicable to przy nagrywaniu wychodzą takie klocki jak wyzej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 12:59, Kmicik napisał(a):

O takie rozwiązanie pytałem... Od unicable do rozgałęźnika jeden kabel, potem dwa do dekodera.... Czy to zadziała i czy nie będzie problemu z nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego kanału....

Panowie, bo ja tu czegos nie rozumiem. Po co ten rozgaleznik przed dekoderem? W ultraboxie mam jeden kabel bezposrednio od konwentera unicable do wejscia sat 1. Dekoder wykrywa pieknie ladnie 8 czwstotliwosci i moge nagrywac nawet 4 programy jednoczesnie i 5 ogladac. Myslelm ze w dualboxie jest ta sama zasada... (choc wykastrowana do dwoch czestotliwosci, bo ma tylko dwie glowice) i w ten sposob bede mogl po podlaczeniu bezposrednio jednego kabla jeden kanal ogladac a drugi nagrywac... a tu zonk... dekoder pokazuje mi jedna czwstotliwosc - sygnal jest, a na drugiej, ze nie ma... 

Nielogiczne to jest dla mnie... to co, musze ten rozgaleznik jeszcze dac przed dekoderem?

Pomóżcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dawid B. napisał(a):

Po co ten rozgaleznik przed dekoderem?

 

25 minut temu, Dawid B. napisał(a):

to co, musze ten rozgaleznik jeszcze dac przed dekoderem?

Sam sobie odpowiadasz. 

 

25 minut temu, Dawid B. napisał(a):

W ultraboxie

A ultrabox to dualbox? Nie. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kmicik napisał(a):

Tak, ja dałem rozgałęźnik i już pięknie śmiga i nagrywa.

To podpowiedz mi jeszcze czy to jakis konkretny rozgaleznik powinien byc? Czy taki "pospolity" za kilkanascie zloty wystarczy...?

 

https://allegro.pl/oferta/rozgaleznik-1-2-tv-rozdzielacz-splitter-antenowy-11805875899

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid B. napisał(a):

Panowie, bo ja tu czegos nie rozumiem. Po co ten rozgaleznik przed dekoderem? W ultraboxie mam jeden kabel bezposrednio od konwentera unicable do wejscia sat 1. Dekoder wykrywa pieknie ladnie 8 czwstotliwosci i moge nagrywac nawet 4 programy jednoczesnie i 5 ogladac. Myslelm ze w dualboxie jest ta sama zasada... (choc wykastrowana do dwoch czestotliwosci, bo ma tylko dwie glowice) i w ten sposob bede mogl po podlaczeniu bezposrednio jednego kabla jeden kanal ogladac a drugi nagrywac... a tu zonk... dekoder pokazuje mi jedna czwstotliwosc - sygnal jest, a na drugiej, ze nie ma... 

Nielogiczne to jest dla mnie... to co, musze ten rozgaleznik jeszcze dac przed dekoderem?

Pomóżcie....

Tuner ma dwie osobne głowice  to należy  podłączyć obydwa wejścia. tak ma prawie 99%  tunerów z dwoma głowicami. 

W tunerach z FBC ( więcej niż 2 głowice )  podłącza się jedno. 

 

 

Wystarczy taki rozdzielacz, warunkiem prawidłowego działania  jest zawsze obsługa  power pass którą ma . 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Tuner ma dwie osobne głowice  to należy  podłączyć obydwa wejścia. tak ma prawie 99%  tunerów z dwoma głowicami. 

W tunerach z FBC ( więcej niż 2 głowice )  podłącza się jedno. 

Dziekuje za fachowe tlumaczenie!

 

Ciekawi mnie jeszcze czy to bedzie mialo wpływ na to nieszczesne klatkowanie obrazu na kanalach 4K. Czy to jest stricte problem tego modelu, czy wlasnie ma tez na to wplyw instalacja antenowa? Bo ze nie jest to kwestia konkretnie mojego egzemplarza potwierdzaja opinie innych powyzej. Wszyscy, wszyscy sie z tym borykaja? Czy raczej nieliczni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid B. napisał(a):

To jest az taki krok w tyl w tym sprzecie?

Raczej 4 kroki.

3 godziny temu, Kmicik napisał(a):

Tak, ja dałem rozgałęźnik i już pięknie śmiga i nagrywa. Ultrabox to klasa premium, dualbox to klasa śmieciowa.....

Dokładnie. Sprzęt dla abonentów co tylko przełączają kanały.  

Taki unowocześniony wifibox, który zaraz zostanie być oferowany. 

47 minut temu, terracan1929 napisał(a):

Po włączeniu menu obok zegara jest koperta, ale nie wiem, jak na nią "najechać".

Pytania o tym i odpowiedzi padały już nie raz i to w różnych tematach. 

Menu>aplikacje>wiadomości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dawid B. napisał(a):

To podpowiedz mi jeszcze czy to jakis konkretny rozgaleznik powinien byc? Czy taki "pospolity" za kilkanascie zloty wystarczy...?

 

https://allegro.pl/oferta/rozgaleznik-1-2-tv-rozdzielacz-splitter-antenowy-11805875899

Ja dałem byle jaki a taki jaki miałem pod ręką.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...