Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I o to mi chodziło ramówka pusta i nie ma problemów by w przyszłości PL była i w piątki.Bo często gęsto w piątki wieje nudą i trzeba się męczyć z francuską.A że nie interesuję się tą ligą i rzadko oglądam to nawet nie wiedziałem że grają w piątki.A tak na marginesie oświeci ktoś kiedy ostatnio była jakaś transmisja z La Liga w piątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa by nc+ pokazywało nawet 7 spotkań Premier League. :-)

 

Pytanie, czy taki byłby podział transmisji. Nie zawsze tyle samo meczów jest transmitowanych w weekend.

 

---

 

Chyba zaszło nieporozumienie między wami. Czym innym są transmisje rozgrywek, a czym innym sam fakt rozgrywania meczu.

W piątki praktycznie prawie zawsze są mecze francuskiej Ligue 1, niemieckiej Bundesligi oraz hiszpańskiej Ligi BBVA.

Bardzo rzadko rozgrywane są mecze włoskiej Serie A TIM w piątki (są rozgrywane najczęściej z uwagi na mecze potem w środku tygodnia).

 

Jeśli chodzi o transmisję, to mamy na antenach grupy nc+ dwa piątkowe mecze T-Mobile Ekstraklasy. nSport+ czasami pokazuje Ligue 1 w piątki.

Eurosport2 prawie cały czas transmituje piątkowe mecze Bundesligi. Bardzo rzadko na Canal+ są transmisje z Włoch i Hiszpanii w piątki.

W przypadku dwóch ostatnich krajów analogiczna sytuacja z poniedziałkami. Co do samej kwestii Barclays Premier League w piątki.

Powodem w Hiszpanii jest to, że rzadko są to mecze z udziałem topowych drużyn (ciekawsze starcia są w sobotę i niedzielę).

I nie koniecznie muszą to być mecze z udziałem Barcelony bądź Realu Madrid. Poniedziałkowy mecz Málaga - Valencia był na antenie C+.

Być może dla @No Chance, ogółem piątek to jest czas na coś innego, ciekawszego aniżeli mecz futbolu przed telewizorem.

Bądź też to kwestia przyzwyczajenia. Na Wyspach Brytyjskich są w końcu transmisje z innych rozgrywek podczas piątku.

 

I o to mi chodziło ramówka pusta i nie ma problemów by w przyszłości PL była i w piątki.Bo często gęsto w piątki wieje nudą i trzeba się męczyć z francuską.A że nie interesuję się tą ligą i rzadko oglądam to nawet nie wiedziałem że grają w piątki.A tak na marginesie oświeci ktoś kiedy ostatnio była jakaś transmisja z La Liga w piątek?

 

Tak, 12 grudnia. Spotkanie Almería - Real Madrid rozgrywane o 20:45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota tak duża, bo bardzo mocno chciano zachować status quo. Mocno lictywali pozostali: bein i discovery. Odbije się to na pewno na przyszłych przetargach. Na sky odbiło się już: utrata LM. A bt dotowany przez państwo.

 

Tak samo Ekstraklasa może odbić się na naszych podmiotach, czyt. Canal+ lub Polsat. Coś za coś, bo kwoty z każdym przetargiem są o wiele większe i większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TVN chce kupić Discovery to nowy "twór" - kanały Discovery, kanały TVN, kanały Eurosport - byłby zainteresowany jakimś pakietem Ekstraklasy. Jeśli dobrze kojarzę to wyniki przetargu na Ekstraklasę miały być już znane do końca stycznia. Jeśli dobrze kojarzę to TVN miał być sprzedany pod koniec pierwszego kwartału 2015, lub nawet później. Wyniki przetargu się opóźniają, sprzedaż TVN przyspieszyła i mówi się o początku marca. No ale to pewnie zbieg okoliczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...