Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest specjalny kanał do tego team radio - był zarówno u Sky (niemieckim i chyba angielskim) jak i u BBC (to widziałem na iPlayerze akurat) w tym sezonie:

http://www.dailymotion.com/video/xpistf ... Q_k62clwx0

Fajny bajer :D

 

A jest tego jeszcze więcej, oglądałem przedwczoraj F1 Season Review 2012 na DVD i tam są jeszcze inne kwestie.

 

Ale wątpliwe żeby kiedykolwiek taki kanał został dodany w Polsce, operator pewnie będzie argumentował to tym, że większość nie zna angielskiego na odpowiednim poziomie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Polsat nabył prawa do F1 do 2013 raku więc tegoroczny sezon będzie transmitowany na pewno.

Co dalej? Będą na pewno negocjacje z FOM i złożą dużo niższą ofertę niż poprzednio argumentując ją brakiem Polskiego kierowcy w stawce.

Mi wystarczy zupełnie to co było do tej pory, żadne dodatkowe kanały nie są mi potrzebne do "rozkoszowania" się Formułą 1.

Oglądalność dwóch ostatnich sezonów spadła o 50-60% ze względu na brak Kubicy, ale starzy fani F1 jak ja ciągle ją oglądają. Żal oczywiście że nie ma R.K. w stawce ale jak dla mnie to w sumie nic się nie zmieniło, nadal oglądam wszystkie GP.

Przechodząc pod koniec zeszłego roku z n do CP cieszyłem się że oprócz kwalifikacji i wyścigu będę mógł również oglądać treningi i studia przed i po GP.

Zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dużo stracił przez Kubicy wypadek.

 

http://media2.pl/media/74268-Formula-1- ... -roku.html

 

Prawa wygrali kilkanaście dni przed feralnym wypadku Kubicy. Gdyby Kubica miał wcześniej to wtedy cena była by mniejsza, albo i nSport pokusiłby się o F1. Polsat o F1 było zdederminowane i każde pieniądze podobno płacili za F1. Przeliczyli się.

 

http://f1.interia.pl/informacje/news-sp ... nId,442365

 

Dane z kwietnie 2011 i wtedy już oglądalność spadła, wtedy ja jeszcze coś tam oglądałem, ale teraz już w ogóle. Tego sezonu nawet nie zamierzam oglądać. Oglądalność więc w 2012 roku na pewno spadła do 60%.

 

Za rok Polsat już nie będzie taki hop do przodu by wyłożyć tyle kasy na F1. Canal+ może powalczyć, bo kiedyś miał F1 i miał na 7 kanałach aż. Ciekawa alternatywa, ale zobaczymy jak to będzie.

Tak czy siak Kubicy już w F1 nie zobaczymy i musimy się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedziach i ruchach Kubicy można śmiało dojść do wniosku, że on zawsze kochał rajdy. Za bardzo się wkręcił w nie już i trudno mu będzie wrócić do bolidu.

Baa nawet gorsza seria od F1, byłaby teraz szokiem dla Kubicy. Żeby jeździć w F1 trzeba dużo jeździć i mieć ciągle refleks, orientacje. Kubica może i nadal ma, ale nie ulega wątpliwości, że słabszą.

Po prostu teraz lepiej się czuje w rajdach i widać, że to kocha (kochał też jak miał wypadek, chociaż zabraniali mu podobno).

 

Zobaczymy czas pokaże, ale wątpie już w powrót do F1 Kubicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardziej F1 zaszkodziły ich przepisy niż brak Kubicy.

 

@rafallo777, jakby tak było, to by był kierowcą rajdowym, czyż nie? Nie rozmyślałby teraz o potencjalnym powrocie do F1, tylko by robił to co kocha. Dla mnie to jest zwykła marketingowa gadka (coś jak wszystkie przed i pomeczowe konferencje), mówi to co teraz pasuje, żeby jakoś wyjść z twarzą z tego co się stało. Może już nigdy (i według mnie tak będzie, a utwierdzają mnie w tym zdjęcia dłoni Kubicy) nie będzie mógł ścigać się w F1, to teraz rajdy są najukochańsze. Trzeba przecież jakoś nastawiać kibiców do śledzenia nowej dyscypliny, co się przełoży na lepsze kontrakty sponsorskie, a co za tym idzie, lepsze maszyny i wyższe zarobki.

 

Co do polsatu, to mi nie potrzebne są w nim transmisje, przynajmniej dopóki można je oglądać gdziekolwiek indziej FTA z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle co to przetargu na daną ligę to jak to jest w praktyce?

 

Swego czasu Polsat się bił z Canal+ o ligę Polską. Canal+ miał tą przewagę, bo wiedział ile kasy wyłożył w kopercie Polsat i przebił Polsat i miał takim sposobem Ligę Polską. Trochę nieuczciwy sposób no ale kiedyś tak było.

Ale jeżeli chodzi o np, Premier League czy inne prawa to jak to jest?

 

Zbiera się Canal+ i Polsat i jak na licytacji? Kto da więcej aż ktoś powie pas? Czy jednak nadal koperty i kto da więcej ten wygrywa tak w ciemno?

 

Troszkę dziwna sytuacja bo w Europie mało kto zakupił prawa do Premier League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Canal+ może być pewny Premier League, że Polsat nie zagraża, a tu niespodzianka Polsatu za plecami koperta o 2 miliony więcej od Canal+ i co wtedy? Polsat wygrywa? głupie to :)

 

Powinny być równe szanse, jak na licytacji kto da więcej, a nie tajemnicze koperty ;) Czyli to jednak prawda, prawa do żużla Polsat oferował więcej, ale koperta z mniejszą kasa wygrała czyli Canal+.

Jednak liczą się układy. Tak jak kiedyś w Ekstraklasie ciągle Canal+ wygrywał chociaż ofertę miał słabsza jeżeli chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak liczą się układy. Tak jak kiedyś w Ekstraklasie ciągle Canal+ wygrywał chociaż ofertę miał słabsza jeżeli chodzi o pieniądze.

Z ciekawości zapytam kiedy było to kiedyś i o ile słabszą ofertę przedstawiał Canal+?

 

CP przegrał żużel bo nie mógł zapewnić takiej promocji jaką oferuje nc+. Polsat News oglądalność niespełna 1%, TVN24 dwa razy więcej a o poranku pewnie ta dysproporcja jest jeszcze większa. nc+ - tvn24.pl, CP - ??? TVN Meteo ma pokazywać pogodę dla żużlowców, co ma CP? W DDTVN już był jakiś żużlowiec, najchętniej oglądana tv śniadaniowa. CP nie ma tv śniadaniowej. Fakty kontra Wydarzenia. Polsat ma jakiś talk-show w stylu Wojewódzkiego? Bo pewnie i u niego pojawi się ktoś z żużla. Gdyby CP wygrał to studio wyglądałoby tak jak to z F1. Byle jak, byle taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVE Internacional nie obejrzymy w tym roku meczow reprezentacji Hiszpanii

Mediaset i zależna od niej spółka Telecinco posiadają od lutego prawa do wszystkich spotkań hiszpańskiej kadry narodowej w bieżącym roku kalendarzowym.Pakiet praw obejmuje czerwcowy Puchar Konfederacji w Brazylii oraz mecze towarzyskie i eliminacyjne do najbliższego Mundialu. Ta ostatnia oferta obejmuje zarówno 2013, jak i 2014 rok, po przejęciu zobowiązań od publicznej telewizji TVE, która przeżywa kryzys finansowy.

http://www.sportmarketing.pl/aktualnosc ... -telewizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Be89 no i co z tego wyniknie, zrobią z żużlowców celebrytów i zamiast trenować to będą musieli latać do jakiś głupich programów śniadaniowych aby reklamować spotkania, zresztą Tomek Gollob już w "Dzień dobry TVN" był bodajże w grudniu, poziom ligi od tego na pewno nie wzrośnie a i nie wszyscy żużlowcy będą chcieli w takich programach występować, jest jeszcze inny aspekt, zawodnicy startują w kilku ligach np. w polskiej, angielskiej czy szwedzkiej kilku w GP, poza tym są jeszcze zawody krajowe, więc kiedy by mieli czas jeździć do telewizji na nagrania jak większość czasu spędzają na podróżach. Dla Mnie głupota, popularyzacja dyscypliny tak, ale nie takimi metodami, powinni pokazywać jak młodzi chłopcy uczą sie tego trudnego sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku SportKlub kupił prawa na trzy lata do Pucharu Anglii i Ktoś przed poprzednim sezonem puścił bajkę o tym, że Polsat kupił prawa do FA Cup. Interesuję się rynkiem medialnym, wiec wiem co piszę. Poza tym dobrze pamiętam jak komentator SportKlubu zapraszał na kolejną edycję Pucharu Anglii od października czy listopada tego roku. Sezony 2012/2013 i 2013/2014 z angielskimi pucharami tylko w SportKlubie. Ta i przyszłoroczna Tarcza Wspólnoty także powinna być w SportKlubie. Od 2014/2015 startu nowego sezonu powinno być nowe rozdanie praw na angielskie puchary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVE Internacional nie obejrzymy w tym roku meczow reprezentacji Hiszpanii
Mediaset i zależna od niej spółka Telecinco posiadają od lutego prawa do wszystkich spotkań hiszpańskiej kadry narodowej w bieżącym roku kalendarzowym.Pakiet praw obejmuje czerwcowy Puchar Konfederacji w Brazylii oraz mecze towarzyskie i eliminacyjne do najbliższego Mundialu. Ta ostatnia oferta obejmuje zarówno 2013, jak i 2014 rok, po przejęciu zobowiązań od publicznej telewizji TVE, która przeżywa kryzys finansowy.

http://www.sportmarketing.pl/aktualnosc ... -telewizji

No to na jakim kanale teraz mecze ? Tylko kodowanym? Jutro towarzyski mecz z Urugwajem pokaże Eurosport 2 a gdzie reszta....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Orange Sport ma jeszcze prawa do pokazywania meczów reprezentacji Argentyny ? Teraz Szwecja vs. Argentyna pokaże PSE(retransmisja), ale to pewnie dlatego, że często są tam mecze Szwedów.

Jutro także ciekawie zapowiadające się spotkanie BRA vs. ENG, a w Polsce nie będzie transmisji.

 

@lukas_k rzeczywiście, podobnie chyba ma się sprawa z meczami reprezentacji Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...