Skocz do zawartości

Wakacje w TV


Marek79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj koniec roku szkolnego, wobec czego mam pytanie:Jak wspominacie wakacje w TV ?

Ja ciepło wspominam wakacje 87 i serial z Hiszpanii "Verano Azul" [Niebieskie lato].

1993 rok i francuski serial o przybranym rodzeństwie co rozwiązywało zagadki kryminalne.

Nie rozumiem też dlaczego  TVP tak  ograniczała program w wakacje (W poniedziałki dopiero  po południu coś było ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to do dzisiaj, jak w 2015 i 2016 roku codziennie oglądałem pasmo Nick Jr na kanale Nickelodeon, to kiedyś były programy i pasma, nie to co teraz, obecnie w większość ramówek telewizyjnych w czasie wakacji to powtórki "przemielone" z niektórymi nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast moje wakacje z dzieciństwa nie kojarzą mi się za bardzo z telewizją.

Normalne było spotykanie się z dzieciakami z innych mieszkań pod blokiem i wspólne organizowanie czasu.

Gra w piłkę, na noże, rajdy na rowerach czy bitwy z dzieciakami z sąsiednich bloków.

Można tak było cały dzień.

Każdy znał każdego i to był fajny czas bez szkoły.

Z bajek- wieczorynki kojarzą mi się " Smurfy", chyba leciały wtedy podczas któregoś lata praktycznie codziennie.

Rano było jakieś pasmo dla dzieci..a potem nudy, chyba że udało się trafić na serial po południu np.  "Alternatywy", "40 latek" ..

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wakacji pamiętam jak było tropo i w domku nad jeziorem łapałem z rana czy wieczorem niemieckie kanały. Jakie było szczęście jak jeszcze Polsat czy TVN wskoczyły, bo tak to odbierałem 3 kanały - TVP 1, TVP2 i TVP Gdańsk.

 

Chyba najbardziej pamiętam "07 zgłoś się", mecze eliminacyjne polskich drużyn na TVP2 albo "Zbuntowanego Anioła". xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marek79 napisał:

Moim zdaniem gdyby w latach 1990-93 powstało kilka prywatnych ogólnopolskich TV to TVP musiałaby zmienić podejście do widza w wakacje.

To by nie miało żadnego znaczenia. W wakacje generalnie ramówki są inne, jest więcej powtórek, zarówno tych, które się da oglądać, jak i takich, których się nie da, albo nie powinno w ogóle pokazywać w telewizji, to nie jest tylko polska właściwość.

 

A jak przy tym jesteśmy: jeszcze kilka lat temu Polsat potrafił dać na główną antenę w wakacje "Miodowe lata". Obecnie ich dzienna ramówka w wakacje różni się praktycznie tylko tym od ramówki pozawakacyjnej, że nie ma "Pierwszej miłości", natomiast nadawany jest ten sam lichej jakości kontent paradokumentalny co przez 10 miesięcy w roku. Zresztą w innych stacjach komercyjnych podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk "Miodowe Lata" lecą codziennie na TV6, także na Twoim miejscu bym się o to nie martwił. Ale wracając do "Wakacji w TV", to generalnie zgadzam się z wywaleniem z wakacyjnej ramówki Polsatu paradokumentów i w ich miejsce puszczać stare/archiwalne programy Polsatu, które dawno nie były emitowane, mam tu na myśli m.in.: "Hugo", "Disco Relax", "Disco Polo Live" oraz wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecna pogoń za kasą z reklam doprowadza do tego, że te ramówki prawie w ogóle się nie różnią od tych "z sezonu". Kiedyś naprawdę można było trafić na fajne produkcje w wakacje, a teraz lepiej puścić powtórkę programu z wiosny niż wysilić się na odgrzebanie archiwum. Swoją drogą myślę, że stare, kultowe seriale czy programy dałyby satysfakcjonujący wynik.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek z Ozimka Program "Hugo" był nadawany na duńskiej licencji, więc siłą rzeczy nie może być powtarzany. Nie opłaca się do samych powtórek jej odnawiać. Polsat, jako nadawca prywatny nie wraca do swoich archiwów, tylko w kółko nadaje swoje paradokumenty, żeby najtaniej i najłatwiej zarobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast pamiętam jak w którymś roku właśnie w wakacje ramówka jedynie istniejących polskich programów telewizyjnych rozpoczynała się o godzinie 12 w południe. To był wtedy dramat gdy się wstało rano i nic nie można było oglądnąć poza ekranem kontrolnym czyli tzw. "przerwą". O zagranicznych programach można było tylko pomarzyć. 

Edytowane przez emarti
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...