Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Masz możliwość sprawdzenia swojej karty na innym tunerze, albo innej karty w Twoim tunerze?

Strzelam: Być może nie ma prawidłowego kontaktu, trzeba wyczyścić styki (na karcie i w odbiorniku). Być może coś z zasilaczem tunera (powysychane elektrolity), warto skontrolować napięcia i tętnienia. Może to być też, jak już wspomniano, wina softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój prolem polega na tym że nie moge ustawić tych programów aby działały.

Siła na nich wynosi 78% a jakość 46% co zrobić żeby zaczeły działać.

To jest najlepsze ustawienia lepiej się nie da i dodam że na innych programach nie mam tego problemu

Posiadam czasze 65 i konwenter cabletech ltd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tuner Linbox 7817, karta TnK. Problem polega na tym, że większość programów nie działa (m.in. TVP2, TVN24, TVN Style, TVN Turbo). Podłączyłem tuner do innej anteny i wszystko działało, więc z tuner raczej wszystko oki. Dziwne jest też to, że jak włączę w tunerze funkcję podglądu programów, tzn wyświetla się dziewięć programów w małych okienkach, to mogę bez problemu oglądać w takim małym okienku, a więc raczej też nie jest to wina anteny. Co może być tego przyczyną?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) i dołączam się do tematu....

mam philipsa 6010 z softem 8.03 niestety od włączenia do oferty TNK nie działa mi TV4. Kino Polska i reszta kanałów z oferty TNK działa bez problemu. Czy ktoś wie co może być przyczyną ??? :)

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

Pisałem już o tym w innym temacie na tym forum może u Ciebie jest to samo masz po prostu listę kanałów z błędem na TV4 poczytaj to.

 

Cieszę się że mogłem Ci choć trochę pomóc jeśli chodzi o TV4 miałem ten sam problem też mi nie chodziło.U mnie błąd był w liście kanałów z listy z której skopiowałem ustawienia TV4 do swojej listy po prostu lista była robiona przed włączeniem TV4 do TNK i przypuszczam że u Ciebie też jest tam błąd.

Musisz programem DSXedit 1.4 somebody v0.5 popr. Zmienić ustawienia w liście kanałów.A mianowicie otwierasz w programie swoją listę klikasz 2 razy na TV4 i pokazuje Ci się tabelka i zmieniasz w linijce ECM PID Mode na 1st for CA_ID automatycznie powinno się zmienić w linijce wyżej CA ID na 0B00 i to wszystko dajesz ok i zapisz.Myślę że resztę parametrów tego kanału masz prawidłowe.To chyba wiesz ale przypomnę musisz zmienić parametry kanału podstawowego na 13456 bo inaczej ściągnie Ci listę z nieba Cyfry+.Zmieniasz to też w programie DSXedit naciskasz na Parametry kanału podst.otwiera się tabelka i zmieniasz w niej Częstotliwość na 13456.Następnie w Ustawieniach zaznacz Zapisuj złe parametry kanału podstawowego.,no i oczywiście zapisz zmiany w liście.I to wszystko zostaje tylko wgrać listę do tunera.

 

Napisz czy Ci ruszyło TV4 po moich wskazówkach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś widać efekt zmiany na 11508 Mhz wartości Fec na 5/6. Na dworze trochę pada i wieje, a programów nie ma. Oczywiście jest to wina małego talerza, bo mam standardowy z innej platformy (chyba 60 cm to jest albo 65). Wszystko pięknie działa, ale akurat programy z tego transpondera nie. Będę musiał kupić większy talerz. Wcześniej przed 28 stycznia jakość sygnału miałem po 4 - 5 dB a teraz mam 3 - 4. Obecnie 1.9 dB.

 

A tak faktycznie to po zmianie wartości FEC 5/6 ile może zmieścić się programów na tym transponderze? Dlaczego postanowili w ogóle to zmienić, tylko dlatego bo jest więcej programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wbrew logice po zmianie feca na tp 11508 jakosc sie zwiekszyła o ok 5-7%.Mam antene 55cm wiec kolego na twoim miejscu bym poprawil ustawienie anteny.Jednak z innego powodu pisze tego posta.Czy macie cos takiego ze np jak na nsporcie powtarzaja mecze LM to obraz nie jest zsynchronizowany z dzwiekiem.Dzwiek dochodzi z opoznieniem ok 2 sek.Obraz i dzwiek jest ok,nic sie nie przycina tylko te opoznienie z dzwiekiem :/ i tylko jest to przy powtorkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe ustawić antenę typowo pod dany transponder? Ta antena była ustawiana dla cyfrowego polsatu i jest ona z tego zestawu. Ostatnio był tam wymieniany na konwerter dual, czy on może pogarszać jakość? Ten konwerter od początku miałem na TNK i przed 28 stycznia była lepsza jakość sygnału. Dziś obraz już wrócił do normy, ponieważ pogoda się poprawiła. A jaką antenę polecalibyście, aby odczuć poprawę jakości oraz żeby podczas pogody sygnał tak drastycznie nie spadał (jaką wielkość)?

 

A czy zez na astrę jest możliwy na takiej małej antenie czy lepiej założyć z 80 lub 90 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny pod dany transponder nie ustawiasz tylko pod danego satelitę, może się jedynie zdarzyć że poszczególne transpondery pracujące w danej polaryzacji mają trochę inną liniowość, wtedy należy ustawić skręcenie konwertera w uchwycie anteny (skew), wiadomo z rozsądkiem żeby nie przesadzić bo można stracić znowu odbiór z innych transponderów. Przy dużych rozmiarach anten i konwerterach o małych szumach i dużym wzmocnieniu niedokładność ustawienia anteny i skręcenia konwertera wychodzi dopiero przy bardzo złej pogodzie. Jeśli konwerter jest sprawny i antena ustawiona poprawnie, nie ma znaczenia czy konwerter założysz podwójny czy poczwórny. Na takiej antenie zez jest owszem możliwy, ale musi wszystko być precyzyjnie ustawione no i promienniki konwerterów muszą mieć niewielkie rozmiary bo się nie będą dały ustawić, po prostu się nie zmieszczą. Polecam jednak zmienić czaszę na większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze im większa antena tym lepiej,wiekszy zapas sygnalu itd jednak antena z polsatu spokojnie powinna odbierac tp 11508,zez na astre rowniesz bo astra ma relatywnie mocniejszy sygnal niz hb.Ja przy antenie 55 cm zez na astre dziala ok,najsłabszy sygnal np.eurosport de mam podobny do tp 11508 z hb.Wszystko działa bez przerwy ale wiekszy zapas nigdy nie zaszkodzi.Ja montaz zeza na takiej antenie potraktowałem raczej jako wyzwanie [montaz bezproblemowy,ustawiałem ok 10min] bo nowa antena to wydatek tylko ok 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tej antenie małej polsatowej działa transponder 11508 MHz, ale podczas dobrej pogody. Wystarczy, że troszkę pada, chmura większa i już nic nie ma. Inne programy działają, ale tam też pogarsza się jakość. Dopiero jak trafią się mocne opady wtedy mogą zniknąć inne też. Będę musiał wymienić chyba talerz na większy, bo przed chwilką troszkę padało i już programy z transpondera 11508 znikły. Jakość 1.9 dB była parę dni temu podczas lekkich opadów, a teraz 1.4 dB lub zero np. na Religia.tv czy TVP Sport. Oczywiście jak pogoda się poprawi to jakość jest około 3 - 4 dB.

 

Nie znam się dobrze i nie wiem czy dobrze rozumiem dlatego proszę poprawić. Czy jak zakłada się zeza to wtedy są dwa konwentery i z każdego jest jeden kabel. One (chyba) podłączane są do tego urządzenia diseqc. Czy to urządzenie potrzebuje zasilania zewnętrznego, czy one może być gdzieś schowane blisko antetny, a od niego wtedy idzie jeden kabel, czy muszę ciągnąć dwa kable aż pod sam tuner? A może lepiej kupić odrazu monoblocka? Tylko zaznaczam, że ja obecnie mam konwerter dual, ale on chyba w zezie może pozostać i dołożyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupujesz drugi konw,diseqc[dziala bez zew.zasilania,moze byc zamontowany przy antenie] i uchwyt zeza.Ja proponuje ci sie troche jeszcze pobawic z ta antenką,popraw ustawienie i powinno odbierac.Nie wiem gdzie mieszkasz,im bardziej na zachod tym mniejsza jest relatywnie potrzebna antena do prawidlowego odbioru.Ja zamieszkuje w ok Biełegostoku i mi 55cm jak narazie wystarcza.Od pól roku mam TNK i zez i sygnał mam bez przerwy z wyjatkiem jednego przypadku gdy snieg całkowicie oblepił konw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim Globo 5000Ci ,w TNK nie działa mi TV 4 ,wszystkie inne kanały działają poprawnie . Przekładałem moduł do drugiej kieszeni ,wielokrotnie usuwałem ponownie skanowałem w całości i pidami na noc zostawiałem włączonego i nie odpali . Co zrobić , :?: ,spotkał się ktoś z takim problemem , pozdrawiam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...