Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dekoder Opticum 4060 CX, zrobiła mi się dziwna sytuacja. Na kanałach TNK zamiast obrazu i dźwięku mam napis "Zablokowane", nawet na kanałach bez opłat (m.in. TVP1, TVP2) jest to samo. Jedynie mogę odebrać kanały FTA, działają bardzo dobrze. Nie jest to wina anteny , bo podłączone mam pod konwekter quad wspólnie z N-ką, która działa bez problemu. Nie wiem co to może być. Dzwoniłem na infolinie i kazali się z kontaktować z producentem, gdyż twierdzą, że nie mogą zablokować kanałów bez opłat! Sygnał i jakość jest OK, chociażby FTA działają super.

Pozdrawiam

P.S. Wcześniej mi się to pojawiało ale po wyłączeniu z sieci i ponownym załączeniu było OK. Teraz to nawet to nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem jeszcze raz dekoder z sieci, wyjąłem kartę ze slotu, poczekałem ok 2 min., włożyłem z powrotem do czytnika i włączyłem. O dziwo działa :shock:

Ale wydaje mi się że taka sytuacja może mi się powtórzyć! Bo to nie pierwszy raz.

Ale jak sprawdzić kartę? Mnie też wydaje się że to coś z kartą, tym bardziej że FTA działają tylko nie TNK, ale na infolinii twierdzą inaczej - to dekoder. Jak się powtórzy to spróbuje ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie sprawdzenie, to sprawdzałem ważność do 5 listopada, od tego zacząłem! Starter 3 miesięczny kupiłem w sierpniu. Ale nawet jak by się skończyła ważność to by znikneły tylko kanały na doładowanie!

Ważne, że teraz się obudziło i jest OK, ale jak będzie coś nie tak to dam znać o tej ciekawej sytuacji.

Swoją drogą jutro zapytam się w sat serwisie, ciekaw jestem co powiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest niewystarczający (nieprawidłowy) kontakt między kartą a gniazdem karty. Trzeba przeczyścić styki.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, może to też oznaczać jakiś problem elektryczny z odbiornikiem. Po wygrzaniu mogła się ujawnić jakaś wada, której wcześniej nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kontaktowałem się z serwisem firmy GLOBO w Gdańsku i opowiedziałem im o tej sytuacji. Co się okazało jest to wina styków, a dokładnie kontaktu pomiędzy kartą a dekoderem. Dostali sygnał od wielu posiadaczy tego urządzenia. Po prostu niektóre nowe karty TNK sie blokują. Również wymiana na nową TNK może spowodować, że będzie to samo. Oczywiście jak się trafi na felerną.

Pracują nad poprawką i puszczą nowe poprawione oprogramowanie za ok. miesiąca (mam nadzieje). Można je samemu ściągnąć lub wysłać do serwisu dekoder (Gdańsk) i osobiście to zrobią.

 

Czy ktoś ma też taką sytuację w tych odbiornikach? Niech da znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja z Opticumem 4060CX mam to samo, czasami po włączeniu wyświetla "Zablokowane", wcześniej wyświetla "card slot 0: conax error". Moim zdaniem jest to wina nieudolności programistów Opticuma, lub elektroniki, a nie styków czy karty. Świadczy o tym fakt, że problem występuje czasami i nie można określić prawidłowości, a GLOBO niech nie wciska kitu o stykach. Tak czy inaczej, wystarczy wyłączyć i włączyć dekoder i powinien w końcu poprawnie odczytać tą kartę, można też wyjąć i włożyć kartę (ale po co niszczyć styki skoro zaraz będzie trzeba ją znowu wyjmować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Wczoraj u mojej cioci próbowałem na dekoderze Ferguson FX 7600 UCI ustawić kanały Kino Polska i Discovery Channel. Przeszukałem satelitę, lecz niestety nie znalazłem tych kanałów przeznaczonych dla TNK. Próbowałem również przeskanować transponder, ale dekoder nie pokazywał częstotliwości 11508V. Dlatego dodałem tą częstotliwość, ale również bez efektu. Następnie ustawiłem oba kanały ręcznie podająć PIDy. Zostały one dołączone na koniec listy programów, lecz niestety dekoder ich nie odbiera. Pojawia się tylko czarny ekran, co ciekawe bez okienka z systemami kodowania. Dodam, że pozostałe kanały z 11508V (nSport, TVN Warszawa, TVP Sport, ReligiaTV) działają bez problemu. Już nie mam pomysłów jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] próbowałem na dekoderze Ferguson FX 7600 UCI ustawić kanały Kino Polska i Discovery Channel. [...] ale dekoder nie pokazywał częstotliwości 11508V. Dlatego dodałem tą częstotliwość, [...] Dodam, że pozostałe kanały z 11508V (nSport, TVN Warszawa, TVP Sport, ReligiaTV) działają bez problemu.

Ale TVN Warszawa, nSport (itd.) miałeś wcześniej, czy pojawiły się dopiero po dodaniu nowego transpondera (11508 MHz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TVN Warszawa, nSport (itd.) miałeś wcześniej, czy pojawiły się dopiero po dodaniu nowego transpondera (11508 MHz)?

Miałem, tzn. ciocia miała te kanały już wcześniej. Z tego co wiem to odkupiła od kogoś ten dekoder i te kanały były już na liście.

Co do softu dekodera to postaram się sprawdzić podczas najbliższej wizyty. Ostatnio przywróciłem w dekoderze ustawienia fabryczne, ale to również nie pomogło.

Spróbuj zeskanować tp 11509

Czyli musiałbym wprowadzić ręcznie ten transponder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale mówmy o tym odbiorniku, którego ciotka używa obecnie. Jeśli te kanały (TVN Warszawa, itd.) działały na nim poprawnie to znaczy, że transponder 11508 był już na liście i zdublowałeś transponder niepotrzebnie.

Jak go (transponder) dodałeś to co pokazywały paski siły i jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale mówmy o tym odbiorniku, którego ciotka używa obecnie. Jeśli te kanały (TVN Warszawa, itd.) działały na nim poprawnie to znaczy, że transponder 11508 był już na liście i zdublowałeś transponder niepotrzebnie.

Jak go (transponder) dodałeś to co pokazywały paski siły i jakości?

Gdy próbowałem wyszukać tp. 11508 to nie było go na liście. Siła i jakość na tym tp. wynosi około 80-85%.

W okolicach weekendu być może uda mi się podjechać do ciotki i zastosować Wasze pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...