Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem to w wątku dot. Technisata, ale jak ktoś tam nie trafił, a ma problemi z programami TVP i TVN, to może mu to trochę ułatwi życie, zanim problem nie zostanie rozwiązany.

Przed chwilą rozmawiałem z konsultantem na infolinii i dowiedziałem się, że problem jest znany. Rozwiązanie, czyli nowy soft, powinien być w ciągu kilku dni.

Podał mi też sposób, jak przywrócić "zaginione" kanały. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe.

1. Przełączyć tuner na religia.tv i pooglądać przez ok 1 min.

2. Przełączyć na TVN i zrobić to samo.

3. Teraz można już oglądać wszystko, aż do momentu przełączenia na TV4, gdyż znów będzie problem i trzeba będzie zacząć od nowa, czyli p. 1

Sprawdziłem i rzeczywiście zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart to wtyczka z gniazda gdy tuner jest włączony (normalnie pracuje, nie jest w Stand by). Proponowałbym jeszcze zmienić soft na jakiś inny (nowszy, jeśli takowy jest). Sprawdź w parametrach technicznych, np. dla kanału nSport PID Video ma wynosić 515. Pozostałe dane znajdziesz tutaj.

Nie doprecyzowałeś, czy nie odbierasz tylko tych wyżej wymienionych stacji, czy również religia.tv i TVN Warszawa. Może jednak trzeba skorygować ustawienie anteny, np. poprawić skew konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały kłopot z tnk ponieważ w najbliższych dniach planuje zmienic dekoder na Ferguson Ariva 100 a obecnie mam technisata w którym musiałem wyłamac karte.

Kłopot jest w tym ze wyłamaną karte nie da sie włożyc do tegoż fergusona i zastanawiam sie co zrobic aby to działało jedna z opcji to jest zklejenie ponownie karty sim do karty ale po samym sklejeniu nie ma szans aby sie karta tam utrzymała wiec jako dodatek planuje dac żyletke aby trzymała tą karte. Pytanie czy takie rozwiązanie ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź starą kartę (to z czego wyciąłeś, jak nie masz weź o telefonu komórkowego, jak nie masz kup prepaida albo zamów z orange darmowy), wytnij w szerokiej przezroczystej taśmie klejącej miejsce tylko na chipa i przyklej to małej karty a następnie sklej z dużą kartą obwijając do okoła taśmą, sam tak zrobiłem i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart zrobiłem i nic nie pomogło, PID VIDEO dla nsport wynosi 515, Jeśli chodzi o TVN Warszawa i religia Tv to tam też nie mam obrazu. Ehh moze mam za słaby telewizor, moze podnieśli tam jakieś wartośli i mój TV nie moze wyświetlić obrazu co o tym myślicie, bo juz sam nie wiem. A z softem jest taki problem że nie mam narazie kabelka i nie bardzo mogę go zmienić. Ale wcześniej na tunerze wszystko było ok i co teraz nagle miałby mi soft nawalić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w pobliżu nie ma żadnych urządzeń bezprzewodowych? Tak ogólnie stawiam, że problem lezy po stronie anteny, może nawet wystarczy obrócić lekko konwerterem w uchwycie i sygnał wskoczy.

Najlepiej podłącz swój tuner pod jakąś inną instalację, czy u sąsiada, czy u dystrybutora TV-Sat, może coś nam to wyjaśni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacje karty można dokonać też przez internet (niekoniecznie trzeba dzwonić), tutaj. Spróbuj, ale moim zdaniem Twoja karta jest aktywna, i przy próbie ponownej aktywacji wyświetli się błąd. Włóż kartę do modułu, włącz TVN i czekaj aż nowe uprawnienia przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakiś rok temu zakupiłam wyżej wymieniony dekoder. Wszystko zostało podłączone i działało aż do momentu gdy moja siostra zakupiła sobie taki sam dekoder i podwójny konwerter i podpięła się pod moją antenę. Od tego czasu z moim dekoderem coś się stało. Nie odczytuje karty conax w menu w zakładce INSTALACJA w ogóle nie ma zakładki TELEWIZJA NA KARTĘ. Kilka kanałów idzie ale np. TVP 1 jest na 153 miejscu. Tvn i inne nie idą. Co mam teraz zrobić? Nie wyszukam kanałów dla TNK ponieważ w ogóle nie mam tej zakładki w menu. Karta jest dobra bo sprawdzałam w innym dekoderze i wszystko działa. Więc co jest grane ? BARDZO PROSZĘ O POMOC ! pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...