Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś jeszcze zniknęła wizja programów TVN w ostatnich dniach, jest sam dźwięk? tuner to echolite, od 2 lat działa bez problemów, karta doładowana i dziś po tygodniu nieużywania włączam tuner i niema wizji na wszystkich programach TVN, inne: tv4, TVP discovery działają bez problemów, a TVN'y mają czarny ekran ale dźwięk jest, czy coś się zmieniło w parametrach nadawania TVNu? [TVN Turbo, TVN7, TVN style, TVN24]

poziom sygnału jest OK, więc myślę że to nie problem konwertera czy ustawienia anteny, tym bardziej że obraz na innych programach jest czysty

Reset tunera tez nie pomógł

karta to zwykły TNK (sd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiedziałem, w takim razie przeskanuję satelitę na nowo :wink: Ale pasek świeci się na zielono (80 %) znaczy że sygnał jakiś tam jest. Dziękuję za informację :P

 

EDIT

Znalazłem :) przeskanowałem na nowo satelitę i znalazłem na 1040 pozycji, dołączyłem do ulubionych i jest ok.

 

Dzięki Piter za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem: ostatnio dekoder TNK SD leżał długo nie używany, jakieś pół roku wczoraj podłączyłem by pooglądać te kanały które są bezpłatne i wyświetlany jest na nich komunikat "Brak Dostępu". Próbowałem kilka razy przeszukiwać kanały, wyłączyłem z prądu i włączyłem ale dalej nic, pytanie czy zmienił się jakoś regulamin? Czy dekoder się po prostu popsuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dekoder Opticum X10p i po zmianie FEC 15 czerwca na kanałach TVN mam komunikat brak sygnału, oczywiście do listy dopisałem parametry 11393 ale dalej ten komunikat istnieje, dekoder przywracałem również do wartości fabrycznych i wgrałem oprogramowanie 6.19 ze strony GLOBO.com.pl, mógł by ktoś podesłać jakieś info, które rozwiązało by ten problem, reszta kanałów działa prawidłowo, problem jest tylko z paczką TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście robiłeś wyszukiwanie programów?

Jeśli nic to nie dawało, spróbuj tak:

wykasuj transponder 11393 z listy transponderów (z listy kanałów wykasowane zostaną też programy z tego transpondera),

dodaj transponder 11393 od nowa - nie poprzez edycję parametrów, ale poprzez dodawanie,

przeskanuj ten transponder (znalezione kanały pojawią się na końcu listy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, poprawnie robi skan, a programu nie da się włączyć? Nie wiem... Nie mam więcej pomysłów.

 

Ale pamiętam, jak miałem jeszcze Globo, że tam nie było auto FEC, nie potrafił zmienić FEC dla transpondera. Pasek jakości był w okolicach zera. Trzeba było transponder całkowicie wykasować i dodać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK dla wszystkich wersji PLUS jest dostępne oprogramowanie.

Oprogramowanie można pobrać z satelity Astra 19.2 E lub Hotbird 13.0E.

 

Parametry transpondera z HB 13 E poniżej:

 

Źródło : 1

Satelita: Hot Bird 13.0E

Częstotliwość: 11566 MHz

Symbol rate: 27500 kBd

Polaryzacja: h

PID: 1401

SID: 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...