Skocz do zawartości

Oferty - dla stałych abonentów platformy CANAL+ (wyłącznie pytania i odpowiedzi dot. bieżących ofert!)


marcin7650
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Marcin80 napisał:

Myślałem że tylko maja kiedy i której, a tematu rozmowy nie. W moim przypadku nie zauważyłem żeby ilość połączeń do nich wpłynęła na pogorszenie otrzymanej oferty

Mają zaznaczone co było w jakiej kwocie proponowane i jakie pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że mają wykaz wszystkich połączeń telefonicznych, łącznie z SMSami. Mało tego, każdy z nas ma założona tam kartotekę ?. Ile, to ja na swój temat się dowiedziałem od różnych konsultantów. 
Np. doskonale zna ofertę, czyta forum satkurier, i najlepsze, powinien nas szkolić z zasad negocjacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maciekmm napisał:

Ja rowniez nie zauwazylem zeby ilosc tel wplynela na oferte. Wydaje mi sie ze nawet jesli sa jakies wpisy na koncie to nie chce im sie ich czytac.

Jakoś mi mówili co dostałem w poprzednich rozmowach i że nie da się więcej i to mnie zdziwiło że wiedzieli co mi wcześniej proponowali :) chciałem ich przechytrzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia wiem że jak się zna ceny z forum to bardzo szybko można dostać co się chce.
Na jednej umowie mam comfort z dwoma kartami za 19 zł na nieokreślony a na drugiej extra c+ i HBO za 99,99 zł. Po przejściu na nieokreślony będzie 104 zł i tak zostawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, giecik napisał:

Ja z doświadczenia wiem że jak się zna ceny z forum to bardzo szybko można dostać co się chce.
Na jednej umowie mam comfort z dwoma kartami za 19 zł na nieokreślony a na drugiej extra c+ i HBO za 99,99 zł. Po przejściu na nieokreślony będzie 104 zł i tak zostawiam ;)


 

Jeżeli jesteś na nieokreślonym, to nie otrzymałeś lepszej oferty. Skoro napisałeś, że można bardzo szybko dostać co się chce, to powinieneś wynegocjować spokojnie comfort za piętnastaka.

Co się tyczy drugiej umowy, to nie rozumiem twojego entuzjazmu 45+25+20=90.

Chyba że to było w formie żartu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej umowie mam lepszą cenę niż gdybym podpisał umowę. Kilka lat temu dobrze wynegocjowałem. Teraz wiem ile kosztuje więc nawet się nie targuje.
Jeśli chodzi o 2 umowę to jest to nowa umowa z prepaid. Comfort był za 40 do tego 25 + 20 +15. I zostawiam tak bo za dużo nie ugram a będę na nieokreslonym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moja umowa mi się skończyła 31.12.19- na przedłużenie zaoferowano mi takie coś:

140 zł za Superpremium+Eleven Sport+Mistrzowska Piłka+Filmbox+Netflix4K+ HBO Go,  przez 12 miesięcy a pootem za 193 zł

czy to jest atrakcyjna oferta?

Edytowane przez karolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania w  SC+ mam takie coś :

Pakiet Superpremium+ 4K z Netflix za 109,99 zł/mies przez pierwszy miesiąc, następnie 152,99 zł/mies do końca okresu oznaczonego Umowy i 182,99 zł/mies po tym okresie.* To co zaproponowano tobie znajdziesz tutaj https://sklep.pl.canalplus.com/oferta/superpremium-4K-netflix?dllist=sg

Edytowane przez JoeDirt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gebi napisał:

Usilnie wmawiają mi, że ta opcja 0  3m-ce potem 30 jest ze zobowiązaniem, bez możliwości wyłączenia.

Możesz wrzucić zrzut warunków tej oferty.

CANAL+ Opłata miesięczna Data 0,00 zł Od 01/03/2020 do 31/05/2020

30,00 zł Od 01/06/2020 do czasu dezaktywacji usługi

 

Zasady wyłączania usług: w trakcie Okresu gwarantowanego korzystania, ze skutkiem wyłączenia na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec Okresu gwarantowanego korzystania; po Okresie gwarantowanego korzystania, ze skutkiem na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym dokonano zgłoszenia rezygnacji z Opcji dodatkowej CANAL+.

 

Do tego mam jeszcze osobno wyszczegolniona opcje CANAL+ (2) LIVE do konca okresu oznaczonego umowy za 0 zl.

 

Gdyby paczka C+ byla obligatoryjna do konca trwania umowy jaki bylby sens umieszczania CANAL+ (2) LIVE osobno ?

 

Dodam jeszcze ze przy przedluzaniu umowy Pani ponoc od razu sprawdzila i zaznaczyla aby opcje ktorych nie chce wylaczyly sie po okresie darmowym samoczynnie.

Edytowane przez maciekmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gebi napisał:

Usilnie wmawiają mi, że ta opcja 0  3m-ce potem 30 jest ze zobowiązaniem, bez możliwości wyłączenia.

Możesz wrzucić zrzut warunków tej oferty.

Moze chca Tobie wcisnac jakas inna opcje. Nikt nie wie co oni tam maja w tych swoich systemach. Jesli masz na mailu to porownaj zalacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JoeDirt napisał:

Dla porównania w  SC+ mam takie coś :

Pakiet Superpremium+ 4K z Netflix za 109,99 zł/mies przez pierwszy miesiąc, następnie 152,99 zł/mies do końca okresu oznaczonego Umowy i 182,99 zł/mies po tym okresie.* To co zaproponowano tobie znajdziesz tutaj https://sklep.pl.canalplus.com/oferta/superpremium-4K-netflix?dllist=sg

Dla porównania to porównaj pakiety Superpremium bo o takim pisał i Superpremium 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...