Skocz do zawartości

Disney+ oferta programowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Disney+ idzie w kierunku WBD. Aby nie wchodzić w szczegóły, to czekają zwolnienia, przemiany wewnątrz, konsolidacje marek jak ABC z Fox itp.  Usunięcie marek lub wchłonięcie pod inne. Ogólnie idą śladem WBD.

Dzisiaj Disney+ robi zmiany, NF zaczyna usuwać gotowe produkcje a tylko HBO Max z Zaslavem obrywał :(......(głównie Zaslav nazywany "wariatem")

No ale cóż, ktoś musi oberwać, zanim reszta pójdzie tym samym kierunkiem a krzykacze nabiorą wody w usta.

 

Więcej pod linkiem

https://deadline.com/2023/01/disney-restructuring-layoffs-bob-iger-return-1235241668/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak w D+ zaczną chować na zawsze do szuflady gotowe produkcje (jak to Zaslav zrobił z "Batgirl" czy "Scoob!"), wywalać dziesiątkami seriale oryginalne z dnia na dzień, a premierowe oddawać konkurencji. Wtedy to porównanie będzie miało jakikolwiek sens 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dajesz znać, jak NF kilka razy więcej chowa do szuflady niż 2 tytuły HBO, przez które nie możesz spać? Ale to tak jest, jak się ktoś zajmuje krucjatą wobec jednej a drugą promuje jak się da, omijając pieczołowicie to, za co krytykuje się inną :)

 

Wracając do wątku właściwego, D+ usunął dziesiątki tytułów bez zapowiedzi o czym już userzy tutaj pisali a szef FX ostatnio zapytany o usuwanie produkcji FX, nie wykluczył takiej opcji ale dodał, że jeszcze nic nie zostało potwierdzone.

Więc, "oszczędności" są u każdego o czym pisałem wiele miesięcy temu, tylko na każdej platformie się to odbywa w inny sposób, ze względu na inny model biznesowy. A nie tylko na jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, spotify said:

A Ty dajesz znać, jak NF kilka razy więcej chowa do szuflady niż 2 tytuły HBO, przez które nie możesz spać? Ale to tak jest, jak się ktoś zajmuje krucjatą wobec jednej a drugą promuje jak się da, omijając pieczołowicie to, za co krytykuje się inną :)

Żadna inna platforma nie skasowała całkowicie gotowych już filmów, żeby je sobie odliczyć od podatku i nigdy nie pokazać widzom, tak jak zrobiło to HBO.

Co najwyżej oddaje je innym. Gdzie mogę zobaczyć "Scoob!" albo "Batgirl"? No właśnie.

Więc tych, którzy uwierza w teoryjki to szukaj gdzie indziej niż tutaj na forum...

Usilnie starasz się podpasować to co robi Netflix, albo teraz Disney+ do tego jak doszczętnie skompromitowało swoją usługę HBO (co zresztą widać w wynikach Gemiusa, gdzie spadło z 2 na 5 miejsce oglądalności i Disney+ wyprzedził je o lata świetlne, a zaraz zrobi to Prime), ale niestety - nie da się.

 

 

VODplatformy-grudzien2022-1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szef FX ostatnio zapytany o usuwanie produkcji FX, nie wykluczył takiej opcji ale dodał, że jeszcze nic nie zostało potwierdzone.
Lubisz manipulować
Szef FX powiedział: "Nie mamy żadnych konkretnych planów, aby to zrobić (usuwać treści), ale niczego nie wykluczam”
Oczywistym jest, ze niczego nie można wykluczyć, nawet zamnięcia serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bgmnt napisał(a):

Usilnie starasz się podpasować to co robi Netflix, albo teraz Disney+ do tego jak doszczętnie skompromitowało swoją usługę HBO

 

Kompromitujesz się to tylko Ty. Jedno proste zdanie nie rozumiesz i wiesz, że nie masz racji, to próbujesz rakiem z tego wyjść. Napisałem proste zdanie po polsku, które wyjaśnia wszystko i zamyka temat.

Więc, "oszczędności" są u każdego o czym pisałem wiele miesięcy temu, tylko na każdej platformie się to odbywa w inny sposób, ze względu na inny model biznesowy. A nie tylko na jednej.

Trzeba chyba jaśniej pisać ;] Więc w skrócie na każdej z nich są oszczędności, kasowania, usuwania, zwolnienia pracowników. Kasowanie projektów, który dostały zielone światło również. WBD zamknął marki, zrobił przemeblowania, "powciągał" marki gdzie mógł pod jakąś jedną a wg Deadline podobne zjawiska czekają Disneya.

Popatrz - to samo ;] 

Tylko jedno na razie różni, że odpisali od podatku Scooby Doo i Batgirl :D i od razu kompromitacja HBO :D ..... Mieli prawo zrobić z tym co chcą, jak wszystko jest ich (franszczyzna) i za wszystko zapłacili (bo wyprodukowały to marki należące do Warnera).  Nikt za tym nie płacze, poza Tobą. To nie sytuacja z Minx, gdzie skasowali i wrócił do Lionsgate, który to produkował albo Turbulencje, gdzie NBC wysłało tytuł do kosza i uratował to NF a Warner to zrobił dla nich (kontynuował).  Czy w wielu innych przypadkach, gdzie po skasowaniu tytułu przez daną platformę wyprodukowaną przez kogoś innego jest szansa na to, że ktoś inny przejmie lub wróci do twórców. Lub nie, bo NF rocznie setki kasuje i z reguły nawet podmioty, które to dla nich robią, nawet tego nie chcą kontynuować z jakiś powodów.

Waliłeś jak w bęben na HBO, bo to, bo tamto, bo upadają, bo coś tam a robią to również inni. A gdy robią to inni, to już w bęben nie uderzasz "bo tylko HBO odpisało od podatku" ale reszty żadna inna platforma nie robi i nie istnieje :) Really? :) Ja coś próbuje usilnie? Chyba Ty próbujesz usilnie siebie wybielić.

Koniec EOT

 

 

2 godziny temu, Pawop napisał(a):

Lubisz manipulować emoji1.png
Szef FX powiedział: "Nie mamy żadnych konkretnych planów, aby to zrobić (usuwać treści), ale niczego nie wykluczam

Gdzie tu jest manipulacja?

"a szef FX ostatnio zapytany o usuwanie produkcji FX, nie wykluczył takiej opcji ale dodał, że jeszcze nic nie zostało potwierdzone."

Nie zostało potwierdzone/nie zostało klepnięte/nie ma konkretnych planów/nie ma decyzji/nie ma zielonego światła/nic na temat nie wiadomo i wiele innych bliskoznacznych określeń w języku polskim.

W skrócie - nie wykluczył takiej opcji, co oznacza, że może dojdzie a może nie. Wszystko zależy od góry, czy podejmie taką decyzję czy nie podejmie.

 

Cytat

Zapytany, czy telewizja FX – która produkuje wiele głośnych tytułów, jak "American Horror Story" czy "Fargo", ale też zawsze wspierała niszowe produkcje, nagradzane przez branżę i krytyków, ale niekoniecznie mające wysoką oglądalność – planuje cięcia, John Landgraf przyznał, że "niczego nie może wykluczyć". Ale też dodał, że w tym momencie takich planów nie ma.

https://www.serialowa.pl/384340/seriale-2022-rok-rekord-john-landgraf/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, spotify said:

Kompromitujesz się to tylko Ty. Jedno proste zdanie nie rozumiesz i wiesz, że nie masz racji, to próbujesz rakiem z tego wyjść. Napisałem proste zdanie po polsku, które wyjaśnia wszystko i zamyka temat.

Nie zamyka, bo piszesz bzdury. Ponownie. Żadna inna platforma nie poczyniła takich drastycznych kroków w cięciu kontentu i zmiany strategii jak to zrobiło HBO.

Także żadna platforma nie przeprowadzi w ciagu 4 lat 3 rebrandingów tak jak robi HBO doszczętnie orając swój brand.

Żadna inna platforma nie poleciała 3 miejsca od razu w dół w Gemiusie. I to jeszcze w grudniu, kiedy wszyscy siedzą przed tv i nabijają odsłony.

W Stanach zresztą to samo, mało brakowało w grudniu a Peacock ich by wyprzedził (Nielsen). Disney i Hulu oczywiście wyżej od HBO.

Nikt inny nie stracił na giełdzie w ciągu 2022 roku ponad 40% wartości tak jak WBD. Disney i Comcast mają spadek po 20%, Netflix 15%.

 

Jasno napisałem - jak Disney zacznie tak robić, daj znać, a nie przekręcaj, tak jak napisał @Pawop słowa pod teoryjki, które nie trzymają się kupy.

Bo jaka jest sytuacja realna wszyscy widzą na własne oczy. Disney+ zamiata podłogę HBO zarówno w Polsce jak i w USA.

Dlaczego Disney czy ktokolwiek inny miałby kroczyć drogą upadku i oszczędności skoro radzą sobie dobrze, a te oszczędności WBD jedyne co polepszą to wynik fiskalny, bo cała reszta będzie leżeć i kwiczeć?

 

Tyle o faktach. I nie interesuje mnie twoje fiksacja na moim i netflixa punkcie, skup się na temacie.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu jest manipulacja?
"a szef FX ostatnio zapytany o usuwanie produkcji FX, nie wykluczył takiej opcji ale dodał, że jeszcze nic nie zostało potwierdzone."

Właśnie tu jest manipulacja. Na pytanie odpowiedział, że nic takiego nie planują, a potem dodał to co napisałeś. Jest to zasadnicza różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (01.02.23 r. [upflix.pl]):

"BLEACH: Thousand-Year Blood War", [13 odcinków]  
"Bleach", [366 odcinków]    
"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", 
"Farma Lellobee", [10 odcinków]
"Mistrzowie kuchni w dziczy", [8 odcinków] 
"Musical: Droga do sukcesu", [10 odcinków] [+ 6 audio, + napisy]        
"Rodzina Dumnych. Głośniej i dumniej", [20 odcinków] [+ 15 audio, + napisy]    
"We Are Now", [12 odcinków] 


Nowe odcinki:

"Big Sky', [S03E07] 
"Daleka Północ", [22 odcinki] 
"Good Trouble", [18 odcinków] 
"Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja", [S02E06] 
"Skarb narodów: Na skraju historii", [S01E09] 
"Tokyo Revengers", [S02E04] 


Uzupełnione tłumaczenia:

"Elton John: Koncert na żywo z Dodger Stadium", [+ napisy]  
"Pisklak", [+ napisy]  


Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

"8.15", [+ 4 audio]     
"U nas w Filadelfii", [+ 4 audio]  
"W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem", [+ 1 napisy]   
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+(08.02.23 r.[upflix.pl]):

"Alaska Daily", [2 odcinki] 
"Hotel Groove", [8 odcinków] 
"Love at First Flight", [12 odcinków] 
"Marvel Studios Assembled: The Making of Black Panther: Wakanda Forever", 
"Posterunek zbrodni", [3 odcinki] 
"Przeklęty Święty", [8 odcinków] 


Nowe odcinki:

"Big Sky", [S03E08] 
"Daleka Północ", [4 odcinki] 
"Freestyle: Palma pierwszeństwa", [4 odcinki] 
"Gannibal", [S01E07]
"Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja", [2 odcinki] 
"Skarb narodów: Na skraju historii", [S01E10] 
"Tokyo Revengers", [S02E05] 


Uzupełnione tłumaczenia:

"Buffy - postrach wampirów", [+ audio]
"Emergence", [+ 10 audio]    
"Good Trouble", [+ audio]    
"Science Fair", [+ audio]    


Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

"8.15", [+ 7 audio]        
"Musical: Droga do sukcesu", [+ 3 audio]        
"Rodzina Dumnych. Głośniej i dumniej", [+ 5 audio]    


Usunięte tłumaczenie:

"Kevin sam w domu 4",    
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (10.02.23 r. [upflix.pl]):

"Norman Lear: 100 lat muzyki i zabawy", 
"Recep İvedik 7", 
"Skradziona miłość: Historia sekty w Sarah Lawrence College", [3 odcinki] 
"Soul of a Nation Presents: Mi Gente: Groundbreakers and Changemakers", 


Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

 

"8.15", [+ 4 audio]      
"Emergence", [+ 12 audio]    
"Marvel's Avengers: Secret Wars", [+ 5 audio]     
"Musical: Droga do sukcesu", [+ 1 audio]     
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 20:43, 2PaC napisał(a):

O tym na górze napisałem przecież. Zaczyna się.

Tutaj też o tym

https://www.indiewire.com/2023/02/disney-bob-iger-licensing-films-1234806888/

Ponadto

Cytat

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, powiedział, że jest otwarty na sprzedaż Hulu – zamiast wydawać miliardy dolarów na wykupienie udziałów Comcast w platformie streamingowej

https://deadline.com/2023/02/disney-bob-iger-open-to-selling-hulu-1235254445/

Cytat

Walt Disney zamierza zaoszczędzić 5,5 miliarda dolarów i zwolni 7 tys pracowników

https://deadline.com/2023/02/disney-cut-content-costs-savings-restructuring-1235253727/

Disney również jak WBD nie zamierza na razie porzucić TV linearnej (pomimo, że w niektórych krajach gdzie D+ się pojawiło kasowali swoje kanały) oraz kin i będzie z tego korzystał, dopóki będą z tego korzyści finansowe.

Cytat

Disney has been “eyes wide open” as linear TV subscriber levels have eroded, Iger asserted. “We’re in a very interesting transition period, one that is inevitably heading toward streaming.” That said, the company will “rebalance” its efforts, as traditional outlets like linear TV and movie theaters “still can provide us with a significant amount of monetization capability,” as well as providing marketing clout and amortization of content spending.

https://deadline.com/2023/02/disney-streaming-profit-outlook-bob-iger-1235253673/

Transformacja wewnętrzna (pisałem wyżej również)

Cytat

Bob Iger zapowiedział  reorganizację firmy na trzy podstawowe segmenty biznesowe : Disney Entertainment, na czele którego stoją współprzewodniczący Dana Walden i Alan Bergman; ESPN, kierowany przez Jimmy'ego Pitaro; Disney Parks, Experiences and Products, kierowany przez Josha D'Amaro.

Jak Zaslav po przejęciu Warnera - nie ilość subskrypcji a rentowność

Cytat

Firma, próbując szybko rozwinąć Disney+, położyła zbyt duży nacisk na zdobywanie klientów, a nie na rentowność, zasugerował Iger.

Cytat

„Zamierzamy bardzo dokładnie przyjrzeć się kosztom wszystkiego, co robimy, zarówno w telewizji, jak iw filmie. Ponieważ rzeczy w bardzo konkurencyjnym świecie po prostu stały się droższe, a tutaj już się to dzieje. Ponadto przyjrzymy się ilości tego, co robimy. Mając to na uwadze, będziemy dość agresywni w lepszej kuracji, jeśli chodzi o ogólną rozrywkę”

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/disney-content-writedown-1235320727/

W dniu 29.01.2023 o 20:31, bgmnt napisał(a):

Żadna inna platforma nie poczyniła takich drastycznych kroków w cięciu kontentu i zmiany strategii jak to zrobiło HBO.

Także żadna platforma nie przeprowadzi w ciagu 4 lat 3 rebrandingów tak jak robi HBO doszczętnie orając swój brand.

 

Gdzie zaorała i gdzie zaora? Skoro HBO to jeden z podmiotów Warnera. Gdzie zaora, jak nadal HBO nagrywa najlepsze seriale? Orzesz to sam siebie.

Ponownie - tylko na każdej platformie się to odbywa w inny sposób, ze względu na inny model biznesowy. I każda ma inne warunki brzegowe.

Warner został przejęty i ma plan naprawczy czyli jest na całkowicie innych torach niż D+ czy NF

Wszyscy ostatnio krwawią i mają straty. W temacie Skyshowtime napisałem o stratach Peacocka i kolejne przewidują. Wszyscy stracili na giełdzie w ciągu ostatniego roku. Zaslav pierwszy kopnął w stołek, co było wydarzeniem, które zaskoczyło wszystkich. Poszedł nieszablonowo a teraz się okazuje, że cała konkurencja idzie tym torem ale UWAGA - WBD ma inne warunki brzegowe i są w innym punkcie. Jak każda platforma. AMC też 2 czy 3 seriale skasował i odpisał od podatku. Showtime i Paramount usuwają seriale z platformy albo sprzedają dalej.

Rozpędzony Netflix, który ma najlepszą sytuację (jest od lat a inni dopiero są na początku tej drogi) przez jedno potknięcie (strata userów) się przestraszył (akcje też poleciały), że zaczął zwalniać ludzi, poturbował dział animacji, wiele tytułów zostało skasowanych lub anulowanych. A nadal jako jedyny zarabia i jest na najlepszego pozycji obecnie a Ty się dziwisz WBD, którzy mają całkowicie inną sytuację?

Disney wcale też nie ma się dobrze. Ma również około 40mld długu. Gdyby było dobrze, to by Iger nie wrócił. I jak widać, też zaczynają "szaleć", pomimo, że nadal krocie zarabiaja w Parkach rozrywki i mają dwie najbardziej popularne (co przynosi im kokosy od lat) franszczyzny jak Marvel i Star Wars. Ale potknięcie i już się im wiadomo co zapaliło. Ale D+ podobnie jak NF, jest również rozpędzoną platformą w ponad setce krajów na świecie i bardzo szybko są w stanie z tego wyjśc na prostą. Tak samo jak widać, że każdy idzie teraz w kierunku znienawidzonego Zaslava, mniej lub bardziej, w zależności jaką ma sytuację wyjściową.

Twój ukochany Netflix też już nie patrzy na ilość userów a idzie na zarobek. Po to właśnie zaczyna walczyć z dzieleniem kont, mając na uwadze, że może stracić userów.

Tylko że ja to rozumiem, w przeciwieństwie do Ciebie. Piszesz bzdury za bzdurami przekręcając słowa pod teoryjki, które nie trzymają się kupy, żeby nie wyszło, że Twoje [beep]nki, które pisałeś, nie są warte funta kłaków.

Co mnie Nielsen interesuje? JustWatch podaje inne dane, gemius inne, Nielsen inne. Jak i wiele innych

Cytat

Disney+ zamiata podłogę HBO zarówno w Polsce jak i w USA.

Gdzie zamiata w Polsce podłogę? Jak w zależności od miesiąca wg twojego ukochanego raportu idą w łeb w łeb.

A na świecie to jak się tutaj zarejestrowałem to pisałem, że Disney+ będzie walczył z NF na świecie.

Tylko że ja w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem mistrzem wklejania linków bez wyciągania jakichkolwiek wniosków.

Skoro wiem jaki kontent mają na D+ i NF, jaki widz z tego korzysta itd to proste kto z kim będzie walczył o największego. Proste dla mnie, dla Ciebie niepojęte. 

Nawet NF sam się obawiał właśnie najbardziej Disney+ bo to logiczne.

Jedyne co dobry jesteś to w tworzeniu teoryjek, zwłaszcza podczas krucjaty wobec HBO i wklejania każdej bzdurki i linków. A jeszcze na dodatek uważasz się za pępek świata, że mam fiksacje :D To ja dopiero mogę mieć ale na szczęście nie śpię na forum jak Ty.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze poszuka, to spokojnie można w tym serwisie znaleźć dobre pozycje nie tylko dla dzieci. Z ostatnich seriali bardzo ciekawą pozycją jest "Nadzwyczajna"- pełna humoru i ciepła, a także niegłupia historia dziewczyny, która poszukuje swojej supermocy. Gorąco polecam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, spotify said:

Co mnie Nielsen interesuje? JustWatch podaje inne dane, gemius inne, Nielsen inne. Jak i wiele innych

Gdzie zamiata w Polsce podłogę? Jak w zależności od miesiąca wg twojego ukochanego raportu idą w łeb w łeb.

A co mnie interesują Twoje wyobrażenia. Świat opiera się na danych Nielsena, a Polska na Gemiusie.

Disney w grudniu miał 1,2 mln. RU więcej od HBO (które nawet wtedy Player przegonił i TVP VOD!!), a w styczniu mimo, że nie zaoferowali nic ciekawego tak naprawdę dalej są drudzy, a HBO "The Last of Us"  to nadal mają 130 tysięcy RU więcej...

Więc bardzo ciekawą definicję "łeb w łeb" masz.... 😂

 

4 minutes ago, spotify said:

Jedyne co dobry jesteś to w tworzeniu teoryjek, zwłaszcza podczas krucjaty wobec HBO i wklejania każdej bzdurki i linków. A jeszcze na dodatek uważasz się za pępek świata, że mam fiksacje :D To ja dopiero mogę mieć ale na szczęście nie śpię na forum jak Ty.

Za to piszesz dwa tygodnie posty na kilka tysięcy znaków w notatniku, żeby potem je wklejać na forum, jak ci gigabajty w komórce znowu wskoczą.

Nie wiem co gorsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...