Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam z dawnych czasów dekoder shd 85 , nigdy nie był aktywowany, a teraz jestem w orange freedom i jak go chce podłączyć do internetu zeby pobrał oprogramowanie to wychodzi komunikat że livebox nie podłaczony do internetu, router przydziela adres dekoderowi 192.168.1.10 pojawia się zegar ale nie chce się polączyć z internetem żeby pobrać oprogramowanie, chcę używać tego tunera tylko do dvbt, jak go uruchomić bez livebox tylko poprzez router adsl żeby pobrał pierwsze oprogramowanie, w menu po nacisnieciu dcdc wychodzi software version Ver117 , hardware Ver02 ,Additional SW Version są same zera, a po chwili wyskakuje jeszcze komunikat w tym menu TR_FOUND_SERVER_DOWN_STATE

Dekoder został bo zaginoł w czasie przeprowadzki, kara juz dawno zapłacona, teraz chce go wykorzystać do dvbt, i z tego co można znalezć w internecie nie potrzeba żadnej usługi TV , tuner musi tylko pobrać oprogramowanie na jakim kolwiek routerze z przydzielonym ip od 192.168.1.1, a ten tuner nigdy nie był podłączony do liveboxa i dlatego pytam tutaj na forum, bo ludzie piszą że się da a u mnie jednak się nie łączy , pobiera normalnie adres ip z routera ale i tak wyskakuje że nie podłączony do internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chcę używać tego tunera tylko do dvbt,...
Rozumiem, że mówisz jedynie o TV naziemnej, czyli podłączonej do zwykłej anteny a nie do talerza... :idea: Zwykły dekoder do TV naziemnej (DVBT) możesz kupić za 40PLN i nie musisz go podłączać do Internetu.

 

...i jak go chce podłączyć do internetu zeby pobrał oprogramowanie to wychodzi komunikat że livebox nie podłaczony do internetu, router przydziela adres dekoderowi 192.168.1.10...
Przydziel adres IP w routerze na sztywno do adresu MAC dekodera i upewnij się, że brama/Gateway jest na pewno 192.168.1.1. ...Lecz nie wiem po co Ci dekoder tepsy, skoro i tak nie masz DVBS (czyli Tv SAT) :/

 

...jak go uruchomić bez livebox tylko poprzez router adsl żeby pobrał pierwsze oprogramowanie...
...tuner musi tylko pobrać oprogramowanie na jakim kolwiek routerze z przydzielonym ip od 192.168.1.1, a ten tuner nigdy nie był podłączony do liveboxa i dlatego pytam...
Upewnij się, że router/modem ma wpisany adres bramy/Gateway 192.168.1.1.

 

...pobiera normalnie adres ip z routera ale i tak wyskakuje że nie podłączony do internetu
a masz internet od TPSA/Orange :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlatego, że niewiele Ci to da. No chyba, że masz stary TV z wejściem Euro... :?:

 

2.

...pobiera normalnie adres ip z routera ale i tak wyskakuje że nie podłączony do internetu
a masz internet od TPSA/Orange :?:

3. Poza tym, żeby zrobił się update chyba potrzebujesz użyć aktualnej (a w niektórych przypadkach sparowanej) karty w dekoderze :( No i głowy nie dam, ale poza kartą, musisz chyba mieć Neostradę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale freedom to jest internet stacjonarny na lączach orange, teraz to zmieniają na neostrade także jest łącze TP, widze że w wireshark zaczyna się łączyć prubuje pobierać pojedyńcze paczki z oprogramowaniem ale trwa to bardzo długo , i czasem występują błedy, co do działania bez karty to na internecie są informacje że ten dekoder nie potrzebuje ani livebox ani karty żeby pobrać oprogramowanie, może być zwykły router

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam chciałbym wiedzieć czy na chwilę obecną w tym białym dekoderze można podłączyć tylko i wyłącznie naziemną tv cyfrową bez podłączenia tv sat(brak talerza)i oglądać jedynie programy z NTC?I czy dekoder musi być na bieżąco podłączony do liveboxa jak to było pierwotnie,czy bez podłączonego internetu też będzie można użytkować z tv na tym dekoderze?Pytam ponieważ mój ojciec przedłużył umowę z neostradą,chce korzystać także z dekodera,lecz nie chce ciągnąć przez całe mieszkanie ok.20m przewodu,by to nie irytowało go.Pytał o ewentualną wymianę na czarny dekoder,lecz odmówili mu wymiany.Więc pozostał przy tym co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo dekoder musi być podłączony do livebox'a - chyba że będzie cały czas włączony, to wtedy można odłączyć kabel sieciowy. Co do kabla nie za bardzo rozumiem czy chodzi o koncentryka czy sieciówkę, ale jeżeli o ten drugi to można kupić ap clienta, repeater (ważne, aby miał gniazdo rj45, ethernet), wtedy połączenie między livebox'em, a dekoderem można nawiązać bezprzewodowo. Z czarnym Uhd 88 będzie tak samo. O kartach sieciowych usb współpracujących z tymi ustrojstwami nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ.Livebox jest na uposażeniu,lecz w planie jest podłączenie dekodera bezpośrednio do anteny naziemnej kierunkowej i anulowanie w planie pociągnięcia kabla do liveboxa ok.20m.On się zastanawiał nad wymianą i także myślał o pozbyciu się tego aktualnego shd85 z wymianą na uhd88,lecz z ich strony była absolutna odmowa.Nawet tak wygdybał:jeśli była by możliwość podania do dekodera większego napięcia niż 220w w celu przepalenia odbiornika by nie naruszając plomb i wyjaśnienia iż to było przepalenie z powodu ostatnich warunków pogodowych,silnej wichury na którą nie ma wpływu co do tego iż elektrownia wyłączałą i włączałą prąd na przemian,a było tak faktycznie w ostatnich dniach weekendu,to czy taki pomysł by wypalił,aby mu wymienili także na uhd88?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wymianę trzeba sobie umieć załatwić, od tak to nikt nic nie rozdaje. Napisałem Ci z czarnym podobnie jak z białym - musi był podłączony, nawet, gdy chcesz samą tv naziemną. Szczerze, jeżeli chodzi tylko o dvb-t to lepiej kupić sobie osobny tuner za 100zł, no chyba że zdecydujesz się na ap albo repeater, wtedy nie ma kabla i jest dvb-t na Shd 85. Co do celowego zepsucia się nie wypowiadam i nie polecam, bo orange drogo wycenia ten sprzęt. Napisz na ten adres bok orange z facebook'a, może wystawią zgłoszenie wymiany, a tak to trzeba było o tym pomyśleć przed przedłużaniem umowy, żądając wymiany ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś takiego co wtykasz do gniazdka, konfigurujesz połączenie z routerem i później korzystając z portu rj45 ethernet podłączasz skrętką dekoder do tego ap, repeatera. Ap różni się tym że łapie sygnał, a repeater dodatkowo wzmacnia sygnał sieci. Tylko nie myl tego z liveplug'iem - tym czymś dostępnym u orange, no chyba że wszystko na jednej fazie jest. Jak nie jesteś pewny, to zapytaj sprzedawcy czy nadaje się to do takiego celu. Ja osobiście tak bym próbował i nie widzę przeszkód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zestaw taki http://allegro.pl/tp-link-transmitery-p ... 16462.html

 

Adaptery wpinasz do gniazdek z prądem. Do jednego adaptera podłączasz kabel ethernetowy z livebox. Do drugiego adaptera podłączasz kablem ethernetowym dekoder shd85 i masz po kłopocie.

Działa to doskonale i nie ma problemu z zakłóceniami, zasięgiem sieci wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek1234 - Dlatego w swoim powyższym poście napisałem żeby nie mylić tego z urządzeniami pokroju liveplug'a, bo można się zawieść. Moim zdaniem najlepiej sprawdziłby się ap client albo repeater.

 

Co do sprzedaży, to też widziałem, być może ludzie nie wiedzą o karze, niekiedy też te dekodery wystawiają lombardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...