Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc, jednak problem się rozwiązał bez potrzeby dzwonienia na mega wypasioną infolinie. Uprawnienia nie wygasły. Otóż ok. miesiąc temu przekladałem Dekoder wraz z Liveboxem do innego pokoju i… nie podłączyłem wtyczki z Internetem do Liveboxa. Jak wiadomo Dekoder TPSa, o przepraszam, teraz już Orange jest chyba jedynym na swiecie, który potrzebuje do dzialania polaczenia z tym ustrojstwem. Samo ustrojstwo polaczenia z Internetem jednak nie potrzebuje i ot co…dzialalo, lecz nie sciagalo aktualizacji, ktore tez jako chyba jedyne leca pzrez siec nie przez sat i wydalo się (gdy Livebox jest podp[iety do rutera to niknie mi siec bezprzewodowa, dopiero jak go odlacze wtedy mam siec, dlatego odlaczylem wtyczke i zapomnialem podlaczyc potem :)

 

Teraz mam już aktualizacje Orange Menu mozaikowe, itp. Nawet kilka kanałów HD wskoczylo wiecej. Martwi mnie jednak, ze jeśli chodzi o DVBT to nadal mam tylko 13/13 (jest postep bo było 10/13. Podczas gdy telewizory odbieraja mi wszystkie muxy i wszystkie kanaly. U was tez tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam powyższy dekoder i od jakiegoś czasu po kilku, kilkunastu minutach oglądania wskakuje zielony ekran. Trwa to czasami parę sekund a czasami kilkanaście minut. Nie pomaga wyłączenie z prądu, ponowne włożenie karty oraz kabli. Zgłosiłem problem w TP i wymienili mi na nowy ale to nic nie pomogło. Czy ktoś ma podobne problemy oraz receptę jak je rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostałeś taki sam, biały dekoder (rozumiem, że masz białą kartę Viaccess PC 3.0 ?)?

1. Jeśli tak, to spróbuj podłączyć do innego TV.

2. Jeśli dalej nie pomoże - spróbuj innego kabla (nie wiem czy masz HDMI czy euro?)

W ten sposób dowiesz się który konkretnie element nie działa: SAT (konwerter, kabel sat., ustawienie talerza), twój TV, podłączenie do TV, dekoder(?))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do stałeś ten sam, biały dekoder i masz białą kartę - Viaccess PC 3.0 ?

1. Podłącz dekoder do innego TV?

2. Wymień kabel (nie wiem czy masz euro czy HDMI?)

Jeśli powyższe nie pomogą to będziemy szukać dalej: SAT (kabel sat., talerz, konwerter), sama karta, podłączenie do internetu (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voitek. Kabel HDMI w wersji v.1.2 przepuści kanały HD i 3D także przepuści. Kolega posiada taki kabel i spokojnie ogląda w telewizorze samsung programy w HD i 3D.

Obraz 3D to 2 obrazy obok siebie i odpowiednie ustawienie w menu telewizora pozwoli uzyskać obraz w 3D. Oczywiście kabel w wersji v.1.4 ce[beep]e się lepszym i wyraźniejszym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie również aktualizacja przeszła wczoraj i nie zauważam żadnych zmian. A mux-1 jak nie było tak dalej nie ma. Orange ma gdzieś uwagi klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy u kogoś występuje blędy w odbiorze TVP1 i TVP2. u mnie po zmianie softu wyskakuje błąd z instalacją po wejściu w menu i sprawdzenie poziomu sygnału jest 0%. Pozostałe kanały działają. Po ponownym skanowaniu "krok po kroku" oba TVP są i poziom sygnału również jest. po 10 min wszystko siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wygląda to mi na usterkę głowicy w tym dekoderze. Sam miałem taką usterkę w SHD-85 i objawiała się ona tym, że po około 10-20 minutach padała polaryzacja H(pozioma) na wszystkich transponderach. Wymieniłem na nowszy model, czyli UHD-88 i wszystko jest ok.

 

PS. Może to być też usterka konwertera. Jeśli masz w domku inny dekoder, to możesz na nim sprawdzić czy też tak na nim się dzieje. Jeśli tak to wina konwertera, jeśli nie to bardzo prawdopodobna wina dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Poszukaj w sieci kodów do STB Samsunga, próbuj i na pewno któryś z podanych zadziała. U siebie używałem pilota Logitech Harmony i działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z tych co wyszukałem to owszem reaguje pomarańczowa dioda ale nie przełącza, to dla kolegi nie dla mnie mam problem z aktualizacja jego tunera uszyty ostatnio ponad rok temu, nie możne zassać najnowszej aktualizacji jest stare menu i stara lista, chyba go przyniosę i podepnę do mojego LIVEBOX czy to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...