Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni jestem nowym użytkownikiem SAT TV z Orange. Podczas pierwszego uruchomienia dekodera zaktualizował się. Nie wiem jak było przed aktualizacją, ale teraz mam ciągle problemy z przerywaniem obrazu. Na pół sekundy pojawia się czarny ekran, dźwięk jest ok. Na kanałach HD dzieje się to jakby częściej. Wydaje mi się, że nie jest to problem z anteną bo: 1) próbowałem na innym dekoderze i nie było żadnych problemów; 2) gdyby odkręcić lekko złącze antenowe i symulować problemy z sygnałem dekoder zachowuje się inaczej, tzn. obraz się zacina, klatkuje.. dźwięk również. Czyżby to był problem z softem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...więc jeśli Ci nie zależy na dekoderze i podpinasz go tylko w jednym miejscu do TV to zmień dekoder na czarny, nowszy: zadzwoń do tepsy i poproś o numer zlecenia na wymianę sprzętu, a później przejdź się do salonu z numerem zlecenia i wymień - dostaniesz nowy czarny dekoder z nową czarną kartą (z białą może nie zadziałać). Jeśli to nie pomoże to jednak sprawdź sygnał. Jeśli masz jakość (nie siłę!) sygnału na dekoderze niższą niż 75% to na bank obstawiam ustawienie anteny (może wystarczy lekko zmienić skręt konwertera LNB) albo wymienić kabel SAT (antena-dekoder)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak
... dostaniesz nowy czarny dekoder z nową czarną kartą (z białą nie zadziała)...

Nie zgodzę się z tym, u mnie biała karta działa z UHD 88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusiak

Mam kilka maili potwierdzających, mogę Ci je jutro wysłać na PW.

 

Jeżeli możesz wysłać to bardzo proszę. Zrób rzuty ekranowe i zakryj sobie poufne dane oczywiście :D

Dzięki

 

PS.Zgłosiłem o wymianę dekodera, oczywiście powiedziano mi ze dostanę nowy jeżeli SHD-85 już nie będzie w salonach.

Teraz niech mi ktoś powie czy wymieniał SHD-85 na UHD-88 w Ostrowcu Św lub Kielcach i powie mi czy już im brakło SHD-85.

Ja już nie wiem czy jeździć i wymieniać czy to wszystko olać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebbo14 i @BarthezzLodz - ja pisałem, że: "MOŻE NIE ZADZIAŁAĆ", a nie, że nie działa. Backward compatibility (czyli stara karta na nowych dekoderach), nie zawsze będzie zgodne. Natomiast nie wiem jakie nowe "rzeczy" posiada nowa, czarna karta (Viaccess 5.0) poza dłuższym ECM w stosunku do starej, białej (Viaccess 3.0). Więc może warto trzymać starą, a może warto wymienić na nową :?: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Zimny restart :read: . Czyli najlepiej wyłącz przyciskiem z tyłu. Włącz i zostaw na 15min na 4fun - tamtędy TPSA podaje aktualizację karty i chyba dekodera (zdania podzielone, bo niektórzy twierdzą, że przez Internet). Po 15min wyszukaj nowych kanałów i zrób znowu zimny restart (jeśli Ci się sam nie zrobi :wink: ). Jak po jednej godzinie to nie pomoże to zadzwoń na infolinię, żeby Ci zaktualizowali uprawnienia (i wtedy też Ci powiedzą, żebyś zostawił na 4fun :idea: ).

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz opcje HD w TPSA/Orange? To jest warunek konieczny w odbiorze SAT. Jeśli tak, to dzwoń na infolinię. Jeśli nie to kup pakiet HD.

2. Jesteś w zasięgu DVB-T? Jeśli tak to sprawdź jaką masz jakość sygnału (nie siłę). Jeśli poniżej 75% to może musisz kupić antenę do DVB-T (za 30-40PLN).

3. Spróbuj podłączyć antenę naziemną bezpośrednio do TV (zakładam, że skoro masz dekoder HD do TV też) i tam sprawdź, czy odbierasz sygnał DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam HD pakietu i nie potrzebuję, a SAT odbieram. z HD to chyba mam tylko TVN HD. Czy aktualizacje dostają tylko Ci co maja HD? Mam zwykly razem z telefonem i neostrada od kilkunastu miesiecy

2. DVBT 100% lecz tylko 10 z 13 kanałow dostępne

3. DVBT 100% wszystkie trzy MUXy, razem z czeskimi 59 kanałow 9w tym oczywiscie polowa to radio i testy, ale programow telewizyjnych do oglądania równo 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam HD pakietu i nie potrzebuję, a SAT odbieram. z HD to chyba mam tylko TVN HD. Czy aktualizacje dostają tylko Ci co maja HD? Mam zwykly razem z telefonem i neostrada od kilkunastu miesiecy

Aktualizację, czyli nowe oprogramowanie z nowa listą programów otrzymuje każdy niezależnie od posiadanego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawalo, dlatego zdziwiła mnie poprzednia wyowiedź. Co ma piernik d wiatraka. Nie mniej dalej nie mam aktualizacji. Czy jest jakis iny sposob bez łączenia się z megainfolinia? Chcialbym tego uniknąć. Czy ktos dostał moze aktuaizacje bardzo poźno, np. kilka dni temu ot tak, po prostu, bo się doczekał, czy trzeba było jednak dzwonic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Na którą aktualizację czekasz?? Od ostatniej, która dodała choćby kanał EURO2012 minęły dopiero 3/4 dni :) Jeśli natomiast nadal czekasz na aktualizację, która wyszła po rebrandingu TP, to rzeczywiście coś jest nie tak, bo ja otrzymałem ją 25 kwietnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...