Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OOOO, w koncu. Wlasnie, jak to z tą aktualizabją list. Czy po zmianie na MENU ORANGE (duza aktualizacja) mieliscie zwykle aktualizacje lista kanalow, co tydzien- dwa tygodnie? Ja akurat wpialem dekoder jakis czas temu do ruterka (a nie jak do tej pory do Liveboxa) i od tej poru nie mialem zadnej aktulizacji. Nie wiem, czy rzem z menu orange odeszli od tegu lub robią to automatycznie czy jest cos u mnie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, też dostałem tą aktualizację, wiec jest wszystko w porzadku, ale oczywiscie TPSA nie była by sobą bez jakiegos bubla. NIe wiem jak u Was, ale teraz wchodząc w DVBT poprzez menu Orange/ tv naziemna mam niby wszystkie 20 programow, tyle wyszukało, ale tylko polowa z nich jest do ogladania, nie ma sygnalu dla polsatu, tvn, i wielu innych. Natomiast jak jestem na menu Orange/ TV Orange i ogladam te programy powyzej 260 to są wszysztkie. Dziwne. Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie tylko 20 kanalow z ogolnej listy ale poprzez menu tv naziemna brak zupenie mux2, mimo, ze wylapany, lecz brak sygnalu, czarne tło. Przed aktualizacja działały, teraz nie. Mialem jeszcze nadzieje, ze top rzez te burze i deszcze, ale dzis bylo ładnie i bez zmian. Dziwne, bo wszystki inne tv w domu (dwa z wbudowanym tunerem i jeden zewnetrzny) mają sile i jakosc na 100% i wszystko idzie z jednej anteny, a ten szmelc TePSy znow szwkankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno znowu podłączyłem ten dekoder do telewizora, bo ogólnie zirytował mnie fakt, że Orange zdeaktywowało mi podstawowy pakiet, który miałem mieć w umowie. A nie chciało mi się dzwonić na infolinię, więc dekoder poszedł w kąt. ;)

 

A że ostatnio Neo zdechło, więc przy okazji załatwiłem 2 sprawy za jednym zamachem. Podstawowy pakiet został mi odblokowany.

 

Jednakże ten dekoder mnie irytuje na maxa (gdybym wiedział, że jest taki, a nie inny, nie brałbym go w ogóle). Irytuje przede wszystkim ta potrzeba podłączenia do netu (co ciekawe, dekoder potrzebuje być podłączony do liveboxa/routera nawet, gdy router nie jest podłączony do netu, wystarczy, by był włączony do prądu). Dalej, brak możliwości edycji kanałów (ewentualnie zostaje lista ulubionych). Na co mi na liście kanały, które mam poblokowane? Kolejna rzecz. Kupiłem specjalnie na potrzeby tego dekodera konwerter, który obsługuje w sobie zarówno Astrę i Hotbirda. Dekoder pokazuje mi tylko możliwość ściągnięcia kanałów z Hotbirda.

 

Inne szczegóły, jak np. dublujące się kanały, już pomijam. DVB-T z kolei od samego początku śmigało mi bez zarzutu, tak jak było dostępne 21 kanałów w Szczecinie, tak jest cały czas. I nigdy nie było żadnych szopek w tym zakresie (a dekoder mam już ponad pół roku). Bardzo długi czas uruchamiania dekodera jest wręcz zabójczy.

 

Dekoder nie obsługuje karty z Cyfry+, czyli nie jest uniwersalny (pewnie Ameryki nie odkryłem;). VOD jest dobre tylko dla użytkowników b. szybkiego łącza. Ogólnie jestem mocno rozczarowany dekoderem. Trzeba będzie wrócić do starego Fergussona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co napisał Marciinn. Dekoder ruszy bez karty, ale można na nim wtedy oglądać tylko DVB-T (VOD nie sprawdzałem). Dekoder rozpoznaje, czy jest podłączony do sieci. Nawet, jeżeli router nie jest połączony z netem, to się uruchomi. Co prawda woła o wsadzenie karty, ale można nacisnąć ok i luz.

 

Dorwałem drugi identyczny egzemplarz prosto ze śmietnika (!) (tak swoją drogą, nie trzeba dekodera oddawać do Orange po skończeniu umowy?) i musiałem go rozkręcić celem domontowania kabla (złomiarz uciął). Dekoder ruszył. W środku jest lekko skorodowany na stalowych elementach. Niestety nie chce dobrze łapać DVB-T, znalazł TYLKO 4 kanały a na moim pierwszym dekoderze łapie wszystko. Nie wiem, co mu dolega. Zastanawiam się, czy go sobie zostawiać ;) Mogę wrzucić zdjęcie wnętrza, jak ktoś jest zainteresowany, tylko czy mnie potem Orange za to nie ścignie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania mam do Was.

Siłę sygnału mam na 100%, ale moc na 57. Na infolinii mi powiedziano, że najlepiej jak moc oscylowała by w graniach 42-44, antena to jest ta z zestawu Orange (chyba 60tka)

 

Słyszałem, że jest opcja włączenia DVB-T na tym dekoderze. Jak to zrobić? Wystarczy, że wyjmę kartę z dekodera? I co dalej, jak przejść na DVB-T. Tak chcę po testować dlatego się dopytuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie usługi TV wymaga podłączenia do Liveboxa. Dekoder pobiera aktualizacje przez Liveboxa. Podłączając dekoder do innego routera lub nie podłączając w ogóle nie mamy możliwości uruchomienia usługi TV. Będzie wyświetlał się komunikat, że dekoder nie jest podłączony do modemu Livebox. W przypadku usługi TV w wersji satelitarnej dekoder należy podłączyć do innego wejścia ETH w Liveboxie niż żółte. Jeśli mamy Liveboxa w wersji 2.0 do wykorzystania mamy jeszcze trzy porty ETH - czerwony biały lub zielony. Jeżeli natomiast korzystamy z Liveboxa 1.1 to przy podłączeniu TV w wersji satelitarnej należy na stronie konfiguracyjnej Liveboxa wyłączyć usługę TV przez ADSL ewentualnie podpiąć dekoder do czerwonego portu ETH. W przypadku TV w wersji IPTV dekoder podłączamy do żółtego wejścia w Liveboxie nie zależnie, jaką wersję Liveboxa mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...