Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to jak wiele osób nosi lub nie nosi maseczki to nie sądzę by wiele osób nadal je nosiło, kiedy już nie będą musieli. Z pewnością nawet część osób które obecnie noszą maski robi to z przymusu.

 

Ci co już teraz nie noszą masek - wiadomo że nie będą nosić.

Przestaną je nosić wszyscy ci, którzy mieli je na brodzie czy pod nosem.

No i jak mówię, część z tych którzy do tej pory nosili normalnie, ale nie z przekonania, tylko z przymusu.

Zatem tych, którzy dalej będą nosili będzie jak sądzę stosunkowo niewiele, ale nikt nikomu nie zabrania.

Sądzę też że liczba noszących będzie spadać w miarę zbliżającego się lata i wzrostu temperatur.

 

Porównajmy: Jak wiele jest osób, które dalej noszą maski na dworzu, chociaż nie ma takiego wymogu?

Edytowane przez michael112
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co noszą z przymusu noszą na brodzie lub odkrywają nos. Ja osobiście widzę niewiele osób które tak noszą choćby w sklepach. Większość nosi poprawnie zakrywając nos i usta. 

Mało kogo widzę noszącego maski na zewnątrz i prawidłowo, bo to od początku był bezsensowny wymóg. 

 

Odpowiedzialni za siebie i za innych nadal będą nosić w pomiesczeniach zamkniętych gdzie jest duże skupisko ludzi. Maski z filtrami FFP2 i FFP3 skutecznie redukują ryzyko zachorowania i ewentualnych powikłań. 

Dla Ciebie to katorga, dla mnie katorgą byłoby odchorowywanie w domu zakażenia. 

Wolę zapobiegać niż leczyć. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Odpowiedzialni za siebie i za innych nadal będą nosić w pomiesczeniach zamkniętych gdzie jest duże skupisko ludzi

Ja się już pytałem - jak ty żyłeś przed 2020 rokiem? Nie wiedziałeś, że istnieją chorobotwórcze wirusy i bakterie czy też latałeś w maskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za troskę i za rady :)

Programów kabaretowych jest dużo w telewizji, ale Twoje wystąpienia tutaj są bezcenne :D

Powiedz ten żarcik tym którzy pochowali swoich bliskich. Ubaw po pachy bedą mieli. 

Chyba że także twierdzisz że ze zgonów można "zrezygnować".

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe... W tytule mamy (tu na forum jest przycięte,  zakładam że nie celowo :D)

Cytat

Średni dzienny wskaźnik zakażeń [...] w dniach 1-14.03.2022

A następnie trochę niżej:

Cytat

Źródło: [...] (z 27.02.2022)

 

Twoja propaganda zaczyna już zakrzywiać czasoprzestrzeń.:rofl:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pytan, gdzie to lutowe TSUNAMI, ktore zapowiadal jeden z rzadowych pseudo-ekspertow? "Paliwo" pandemiczne sie skonczylo to zaczynaja zamiatac pod dywan wszystko, co zwiazane z pandemia. Niech beda spokojni - normalni ludzie nie zapomna tego, co robiili spoleczenstwu przez ostatnie 2 lata... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TimesSquare napisał:

Ja sie pytan, gdzie to lutowe TSUNAMI,

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/zgony-w-lutym-najwiecej-w-tym-miesiacu-od-co-najmniej-szesciu-lat,1098910.html

Cytat

W lutym z powodu COVID-19 zmarło 6048 osób.

Ale co tam 6048 osób, to nie tsunami, to pan pikuś.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie i tak tylko zakończenie obowiązującej fikcji prawnej ;).

W sklepie 3/4 osób nosi maseczki pod nosem albo w ogóle, nie mówiąc już o sytuacjach na meczach, koncertach, w restauracjach itd gdzie w ogóle tematu nie ma.

Niemcy mimo 100-200 tysięcy przypadków dziennie od początku lutego już 18.03 uchwalii wycofanie większosci obostrzeń, które w przeciwieństwie do PL były tam jako-tako przestrzegane.

Swoją drogą, skoro oni mają tyle zarażeń to ile u nas jest realnie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"18.03.2022: Bundestag uchwala zniesienie ogólnokrajowych obostrzeń

Berlin (dpa) - Pomimo wysokiej liczby zakażeń Bundestag przyjął zmienioną ustawę o ochronie przed zakażeniami, która znosi większość ogólnokrajowych przepisów dotyczących ochrony przed Covid-19. Od niedzieli ma obowiązywać tylko kilka ogólnych przepisów dotyczących noszenia maseczek ochronnych i testowania w placówkach ze szczególnie narażonymi grupami. W autobusach i pociągach nadal będą obowiązywać maseczki ochronne. "

 

;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś jest to równoznaczne. I taki jest trend na całym świecie.

W Polsce naprawdę już za długo żyjemy w fikcji teoretycznej walki z koronawirusem i wirtualnych obostrzeń. Wycofanie się z tego to jest jedyny logiczny krok.

Bo jedyne czemu służy obecna sytuacja to nabijaniu statystyk, tak jak policjanci ustawiają się za znakiem początek zabudowanego żeby polować na kierowców, tak samo raz na miesiąc pójdą pod biedronkę i wystawią mandaty ;).

Jeśli ktoś po kilkunastu miesiącach tej farsy nadal chce się oszukiwać, że państwo o niego dba to jest w dużym błędzie. Należy zadbać samemu o siebie.

Zakazu noszenia maseczek o ile ktoś potrzebuje nie będzie na pewno.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaz noszenia w pomieszczeniach zamkniętych dawał większą gwarancję bezpieczeństwa wszystkim, nawet jeśli 30% nie przestrzegało tego zakazu, lub nosiło maseczki niewłaściwie.

Teraz 30% będzie o siebie dbać, pozostali mogą zwiększyć statystyki i znów zacząć zatykać szpitale, a chcemy chyba normalnie móc się leczyć w końcu, a nie czekać na zwolnienie łóżka, zajętego przez cocidowych pacjentów.

Mam nadzieję że ten wirus idzie w kierunku mniejszej zjadliwości, ale te decyzje są zdecydowanie za wcześnie.

Teraz do naszego systemu zdrowia wpada 2 mln ukrainców, co jeszcze bardziej utrudni dostęp do służby zdrowia. Dlatego tym bardziej powinniśmy ten okres przeczekać i zobaczyć jak się sytuacja będzie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii zawsze to były i są zalecenia, w Polsce to nie przejdzie.

Wiadomo że zdecydowana większość uchodźców nie jest zaszczepiona i nie przestrzega DDM. W Wielkiej Brytanii zaczyna się kolejna fala... to zdecydowanie nie jest czas na znoszenie obostrzeń.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Leczyć w tym kraju to się normalnie nie da od wielu, wielu lat.

To o czym piszesz, to nie jest dbanie o siebie, a teatr dbania o siebie. Mnie to irytuje. Ile razy mozna robić to samo i oczekiwać innych efektów.

Mam szczepienie, nosiłem maseczkę nawet w kinie czy podchodząc do stolika w knajpie a i tak zachorowałem na początku stycznia. 

Podobnie jak ci bez maseczek, bez szczepień itd itp. Rozumiem, że niektórzy chcą sobie wmawiać, że mają na koronawirusa jakikolwiek wpływ, ale wtedy proponuje sobie porównać staystyki zarażeń i zgonów w Szwecji o której od początku pisałem i u nas w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...