Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 

Zadaniem naukowców ze Stanów Zjednoczonych, COVID-19 stanie chorobą sezonową jak grypa. Badacze przeanalizowali przebieg epidemii w ponad 220 krajach. Na tej podstawie stwierdzili, że nasilenie epidemii jest uzależnione m.in. od czynników klimatycznych.

 

 

 

 

Czyli wszystko się zgadza koronawirus ( COVID19) to nic innego jak grypa sezonowa,  taką jaką mamy obecnie:)  Niech się dalej wszyscy szczepią na koronkę

 

 

Cytat

Wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z WP abcZdrowie wyjaśnia, że od dawna naukowcy podejrzewali, że koronawirus może zachowywać się podobnie jak grypa. To nie pierwsze badania, które to potwierdzają. Wcześniej również naukowcy z Sydney School of Veterinary Science w Australii mówili o cykliczności epidemii. Podejrzewając, że "zima będzie czasem COVID-19".

Cytat

 

- Wątpliwe by było, żeby SARS-CoV-2 nie przejawiał sezonowości zachorowań, dlatego że praktycznie wszystkie wirusy wywołujące zakażenia dróg oddechowych mają nasilenie zakażeń w sezonie jesienno-zimowym. Wystarczy popatrzeć na grypę. Zawsze zachorowań będzie więcej wczesną wiosną czy zimą i jesienią. Najprawdopodobniej z SARS-CoV-2 będzie dokładnie tak samo - tłumaczył dr Dzieciątkowski.

 

 

 

 

Dla mnie to nic innego jak przekręt stulecia i ktoś za to beknie po całości 

 

 

https://portal.abczdrowie.pl/covid-19-stanie-sie-choroba-sezonowa-potwierdzaja-to-dane-epidemiologiczne

 

Edytowane przez Kirk
Nie "konowirus" tylko "koronawirus".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie możesz nawet 100 razy się zaszczepić ale fakt jest jasny i udowodniony koronawirus to nic innego jak grypa sezonowa ale do Ciebie to nie dociera,  także szczep się szczep  :)

cytat z artykułu :

 

Cytat

 

Zadaniem naukowców ze Stanów Zjednoczonych, COVID-19 stanie chorobą sezonową jak grypa. Badacze przeanalizowali przebieg epidemii w ponad 220 krajach. Na tej podstawie stwierdzili, że nasilenie epidemii jest uzależnione m.in. 

1. Koronawirus jak grypa

Badacze z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois wzięli pod lupę wpływ czynników klimatycznych i geograficznych na przebieg epidemii. Postanowili skupić się na tym, w jakim okresie następowały przyrosty zakażeń w poszczególnych krajach. Przeanalizowali przebieg fali zachorowań w 221 państwach. Jednym z wniosków płynących z badań jest to, że COVID-19 jest chorobą sezonową.

 

Wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z WP abcZdrowie wyjaśnia, że od dawna naukowcy podejrzewali, że koronawirus może zachowywać się podobnie jak grypa. To nie pierwsze badania, które to potwierdzają. Wcześniej również naukowcy z Sydney School of Veterinary Science w Australii mówili o cykliczności epidemii. Podejrzewając, że "zima będzie czasem COVID-19".

 

- Wątpliwe by było, żeby SARS-CoV-2 nie przejawiał sezonowości zachorowań, dlatego że praktycznie wszystkie wirusy wywołujące zakażenia dróg oddechowych mają nasilenie zakażeń w sezonie jesienno-zimowym. Wystarczy popatrzeć na grypę. Zawsze zachorowań będzie więcej wczesną wiosną czy zimą i jesienią. Najprawdopodobniej z SARS-CoV-2 będzie dokładnie tak samo - tłumaczył dr Dzieciątkowski

 

 

https://portal.abczdrowie.pl/covid-19-stanie-sie-choroba-sezonowa-potwierdzaja-to-dane-epidemiologiczne

 

 

Dalej wierzysz w pandemie  dvbtowiec  ??? Pewnie tak i stąd się zaszczepisz jako pierwszy.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie tak było a prawda jest inna i jak byś obejrzał film który wstawiłem to byś wiedział jaka jest prawda a że ty wieżysz mediom głównego nurtu to nie dziwota że później tak piszesz i robisz zamęt ludziom w głowach swoją teorią, Największe zakażenia zaczęły się od połowy października a nie w wakacje a październik to czas Grypy i stąd zachorowania na Grypę ( COVID19 ) . Nie wiem czy wiesz ze to że podają ze ktoś jest zarażony to nie znaczy że jest chory.

Zresztą media specjalnie podają mylne pojęcie chory a podejrzany a to są dwie różne rzeczy.  stwierdzenia lub podejrzenia zakażenia COVID-19 a dla nich to jedno i to samo 

 

Jak masz chęć to obejrzyj to może dotrze coś do Ciebie a jak nie to bądź dalej w swojej teorii  że jest Pandemia  COVID19  hehehe :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Taka grypa sezonowa że w wakacje  było coraz więcej zakażonych. No chyba że w lecie przegapiłem mrozy i pluchę. 

Gdzie miałeś dziesiątki tysięcy zakażeń w lecie? Co ty bredzisz? Zaczęło się właśnie w sezonie grypowym. W lecie spora część wyników pozytywnych mogła być zwykłym przeziębieniem. Patrząc na to jakie mamy dostępne super czułe testy.

 

P.S. czemu pandemia ma się nie kończyć? Jak już wiele razy pisałem, bogaci stają się dzięki niej jeszcze bogatsi. ;)https://www.money.pl/gospodarka/od-koronawirusa-do-wirusa-biedy-nierownosci-poglebiaja-sie-takze-w-polsce-6601775814498848a.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, the cable guy napisał:

Gdzie miałeś dziesiątki tysięcy zakażeń w lecie? 

Z chęcią porozmawiam dalej jak mi wskażesz w którym miejscu napisałem o dziesiątkach tysięcy. 

 

Na marginesie wiosną 2020 u nas było jeszcze mniej zakażeń, a przecież to sezon grypowy. Wyjaśniać nie musisz, wystarczy że przeanalizujesz swoją wypowiedź sam ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvbtowiec obejrzałeś jak gość pokazuję statystyki i wilcza jak jest naprawdę  ???

 

Pewnie nie bo byś musiał przyznać się do błędu a to by zabolało twoje ego. Od 10.10 dopiero Ministerstwo Zdrowia zaczęło zwiększać statystyki nie zakażonych a tylko podejrzanych o covid19,  także w tym okresie zaczął się okres grypowy a we wakacje wykresy były bardzo niskie,  także to świadczy ze w tym okresie nie było covid19 czyli koronawirusa. Grypa  zaczął się od 10.10 czyli  COVID-19 czyli koronawirus. Czyli co w lato nie było koronawirusa a w październiku powrócił tak ????

Dvbtowiec oprzytomnij w końcu póki nie jest za późno  :)

 

The cable guy ten  artykuł  daje dużo do myślenia i masz rację nikt do tej farsy się nie przyzna,  dalej będą szli w zaparte ze jest Pandemia na ogromną skalę  hehehe  :)

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię, ile razy mam powtarzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie obejrzałeś z tego co piszesz. Pamiętaj że od 15.01 możesz się zapisać na szczepionkę przeciwko grypie.

 

Jesteś jakimś dziennikarzem który ma za zadanie  nakręcać innych przeciwko innym ???. 

 

Mam nadzieję że ta cała pandemia wyjdzie na jaw i to jeszcze w tym roku i powieszą ich za ten przekręt a zysk oddadzą tym co najbardziej są poszkodowani na tej pandemii. 

 

 

Wystarczy to przeczytać :

 

Cytat

 

Jest grupa osób, dla której koronakryzys już dawno się skończył, a być może ani przez chwilę nie był przez nią przesadnie odczuwalny. Ci szczęśliwcy to m.in. Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Bill Gates, Warren Buffet, Larry Page i inni. Łącznie 1000 osób, których majątki – trudne do wyobrażenia dla przeciętnych ludzi – nie tylko nie zmalały, ale w wielu przypadku się pomnożyły.

 

Jak czytamy dalej, majątek "pierwszej dziesiątki" urósł pomiędzy lutym 2019 roku a grudniem 2020 roku o ponad pół biliona dolarów - do 1,12 biliona dolarów. "Taki wzrost byłby więcej niż wystarczający, aby zaszczepić wszystkich ludzi na świecie przeciwko COVID-19" – twierdzi Oxfam. Wyjaśniono też, że sam Jeff Bezos zarobił tak dużo, że mógłby lekką ręką wypłacić wszystkim swoim pracownikom po premii w wysokości ponad 100 tys. dolarów, a i tak… byłby wciąż zamożny.

Co więcej, światowi krezusi przez kilka miesięcy wzbogacili się o tyle, ile wynoszą 5-letnie dochody polskiego budżetu. Co roku do wspólnej kasy naszego państwa wpływa z różnych źródeł około 400 mld zł.

 

Używanie porównań w odniesieniu do majętności takich osób, jak Zuckerberg czy Gates może wydać się kontrowersyjne, ale ma ważny cel. Chodzi o to, aby pokazać, że pandemia koronawirusa pogłębiła już istniejące różnice społeczne. Co charakterystyczne, ten wzrost dysproporcji pojawił się równocześnie w niemal wszystkich krajach, zarówno uprzemysłowionych, jak i wschodzących, rozwijających się.

 

Źródło które podał  The cable guy 

 

https://www.money.pl/gospodarka/od-koronawirusa-do-wirusa-biedy-nierownosci-poglebiaja-sie-takze-w-polsce-6601775814498848a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Z chęcią porozmawiam dalej jak mi wskażesz w którym miejscu napisałem o dziesiątkach tysięcy. 

 

Na marginesie wiosną 2020 u nas było jeszcze mniej zakażeń, a przecież to sezon grypowy. Wyjaśniać nie musisz, wystarczy że przeanalizujesz swoją wypowiedź sam ze sobą :)

Napisałeś, że było coraz więcej zakażonych. Co jest bzdurą, bo latem mieliśmy ogromny spadek potwierdzonych zakażeń względem wiosny czy później jesieni. Wyjaśniać nie muszę, bo i tak nie zrozumiesz, że wiosną robiliśmy zatrważająco niską ilość testów. Wystarczyło testować dużo osób, a i wirusa byśmy mieli dużo więcej. Tak to działa. :D Wirus został przywieziony razem np. z LOTdodomu i co? I nic. Prawdziwa "pandemia" się zaczęła dopiero jesienią. Czemu? Bo testowano, grypa zniknęła, a był już tylko koronawirus. Tak jak kiedyś nie przypisywano osobom starszym zejścia na grypę, tak w 2020 r. koronawirus wpisywano. O i to cała pandemia. Ludzie umierali na COVID-19. Temu nie przeczę. Jednak przypuszczam, że duża liczba zgonów była dodawana do puli wirusowej z różnych przyczyn. W ciągu roku oficjalnie zakażonych zostało trochę ponad 100 mln ludzi. Przecież to śmieszna liczba w przypadku "światowej pandemii" XXI wieku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektórzy podają R0 koronawirusa jako 6 🤣 Grypa ma R0 w okolicach 1,3 i w sezonie grypowym jakieś 4 miliony Polaków ją łapie. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że przy R0 = 6 to już większość Polaków powinna zostać zakażona, a przez prawie rok osiągnęliśmy 1.5 mln. Do tego żeby szczepienia miały sens, przy R0 =5 należy zaszczepić... 80% populacji. 😂 Także obecne szczepienia = 🤑 🤑 🤑

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Jesteś jakimś dziennikarzem który ma za zadanie  nakręcać innych przeciwko innym ???. 

O czym człowieku piszesz i do czego się odnosisz? :)

Chyba że to autokrytyka, wtedy zaczyna mieć sens. 

@the cable guy Doskonałym wyznacznikiem liczby zakażonych z jakimś 2 tyg. przesunięciem jest liczba hospitalizacji i zgonów. 

Testów owszem było i jest mało. Na ich podstawie nie wiemy jak było i jak jest. Ale te dwa dodatkowe wskaźniki obrazują lepiej stan pandemii, nie doskonale ale trudniej z nimi polemizować. 

 

 

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że z Tobą i kolegą @XMAREKK30 kręcimy się w kółko w dyskusji. Staje się ona bezcelowa. Lepiej ten wątek przeznaczyć na omawianie bieżcej sytuacji. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że z Tobą i kolegą @XMAREKK30 kręcimy się w kółko w dyskusji. Staje się ona bezcelowa. Lepiej ten wątek przeznaczyć na omawianie bieżcej sytuacji. 

Popieram. Od jakiegoś czasu masa postów o niczym. Zachowajmy swoje opinie i dyskutujmy o bieżących faktach, a nie czy pandemia jest wymyślona czy też nie.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma wolności słowa w tym temacie to może poprosimy moderatora o wyłączenie tego wątku i będzie po kłopocie  ???

 

Mingo co według Ciebie znaczy rozmowa o niczym?? Mówienie prawdy to jest rozmowa o niczym??? Czy mam rozumieć że tylko tematy wygodne będą tu traktowane jako post o czymś ??

 

 Moje osobiste zdanie jest takie że ten temat bardziej wywołuje agresje między ludzmi niż pożytek , bo co by się nie napisało to zaraz zaczyna się ostra wymiana zdań. Ten cały konowirus podzielił nas Polaków gdzie jeszcze rok temu nie było do pomyślenia taka sytuacja. Nie dajmy się zwariować temu wszystkiemu bo jeszcze trochę i będziemy  skakać sobie do gardeł albo nawet dojdzie do rekoczynów a chyba nikt tego nie chce z nas. Szanujemy się wzajemnie ludzie bo rząd PiS starannie chce nas skłucić i co ciekawe zaczyna mu się to udawać  :(

 

Pozdrawiam serdecznie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Mingo co według Ciebie znaczy rozmowa o niczym?? Mówienie prawdy to jest rozmowa o niczym??? Czy mam rozumieć że tylko tematy wygodne będą tu traktowane jako post o czymś ??

Od kilku(nastu) stron jest tylko kłótnia czy koronawirus to bujda czy prawda. Widać, że takie rozmowy do niczego nie prowadzą. Ty masz swoje zdanie, ja czy kilka innych osób mamy swoje. Nie dogadamy się w tej kwestii, próbowałeś nas przekonywać do swoich racji ale jak widać nie udało się. W związku z tym proponuje zakończyć dyskusję na ten temat bo jest ona bezsensowna.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...