Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu kręcimy bzdurną aferke żeby zająć czymś ludzi? No ja jestem w szoku ?

 

Naprawdę nikt nie kontroluje tego jak osoby odpowiedzialne za rozdysponowanie szczepionek wykonują swoją pracę? To ci wątpliwej jakości celebryci musieli sami się pochwalić, żeby ktoś się tym zajął? Naprawdę, trzeba być bardzo naiwnym albo mieć niesamowitą wiarę w uczciwość ludzką żeby wierzyć, że takie rzeczy nie dzieją się w całej Polsce. Smutne ale tak to jest, jak wszystko w tym kraju robione jest byle jak, na kolanie, byle żeby było.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie tak prosto skoro w szpitalu WUM ktoś nie zrozumiał. A zdaje się że pracują tam ludzie chyba wykształceni. 

 

Ale może faktycznie ktoś myślał że jak zginęło parę respiratorów to i szczepionek się nikt nie doliczy. 

 

U żony w szpitalu jest lista chętnych więc wyobrażam sobie że szczepionek przyjdzie tyle jakie jest zapotrzebowanie, a nie plus 100 dla "chętnych". 

 

Wislok

Tak przyzwoitym a nadwyżkę wyrzucić. 

Edytowane przez Sebek00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczyło być przyzwoitym. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie i doskonale wiemy, że coś takiego musiało nastąpić.

No cóż, czekam na efekty kontroli i wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za umożliwienie szczepień ludziom, którzy tych szczepionek w tym momencie nie powinni dostać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrozio11 napisał:

Znowu kręcimy bzdurną aferke żeby zająć czymś ludzi? No ja jestem w szoku ?

 

Naprawdę nikt nie kontroluje tego jak osoby odpowiedzialne za rozdysponowanie szczepionek wykonują swoją pracę? To ci wątpliwej jakości celebryci musieli sami się pochwalić, żeby ktoś się tym zajął? Naprawdę, trzeba być bardzo naiwnym albo mieć niesamowitą wiarę w uczciwość ludzką żeby wierzyć, że takie rzeczy nie dzieją się w całej Polsce. Smutne ale tak to jest, jak wszystko w tym kraju robione jest byle jak, na kolanie, byle żeby było.

Dokładnie, pewnie nie jeden z pierwszych stron gazet się zaszczepił , tylko jeszcze na to nie mam papierów ;)

O jakiej ty przyzwoitości piszesz @wislok? Ktoś na to pozwolił i myślał , że się nie wyda, no niestety to nie te czasy. Każdy ma coś za uszami , tylko trzeba czasu by to wyszło. Czekam , aż się zmieni rząd to dopiero się dowiemy co się tak naprawdę dzieje , a nie że Sylwester z TVP 2 był najlepszy ?

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wislok napisał:

No tak, bo Dworczyk powinien siedzieć i weryfikowane 50 tys. osób

No nie mogę. W erze komputerów, internetu i baz danych w tym bazy danych lekarzy i pielęgniarek, naprawdę nie można było stworzyć centralnego systemu elektronicznego aby możliwe było rejestrowanie właściwych osób? 

W kolejnych grupach  weryfikować po nr pesel w systemie. 

Bądźmy poważni. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebek00 napisał:

Widocznie nie tak prosto skoro w szpitalu WUM ktoś nie zrozumiał. A zdaje się że pracują tam ludzie chyba wykształceni. 

 

Ale może faktycznie ktoś myślał że jak zginęło parę respiratorów to i szczepionek się nikt nie doliczy. 

 

U żony w szpitalu jest lista chętnych więc wyobrażam sobie że szczepionek przyjdzie tyle jakie jest zapotrzebowanie, a nie plus 100 dla "chętnych". 

 

Wislok

Tak przyzwoitym a nadwyżkę wyrzucić. 

Nie, nie wyrzucić. Procedury mowia co w takim wypadku. Naprawdę wystarczy trochę poczytac. Najłatwiej jednak pisać, ze nie ma procedur, ze wszystkiemu winny rząd. Przynajmniej tutaj nie czytamy, ze to wszystko Jarek zaplanował i to jego intryga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bulwers macie. ? Tak jakby tego typu akcje miały w naszej pięknej Polsce dziwić. :D 

Mnie bardziej irytuje, że za pieniądze podatników robi się ten cały cyrk. 

 

Najśmieszniejsze wydają się jakieś głosy o braku obowiązku noszenia maseczki dla zaszczepionych. Otóż nie liczcie na to ;) Eksperci już się wypowiedzieli, że szczepieni nadal mogą zostać zakażeni. Co za tym idzie nie będą chorować, ale w górnych drogach oddechowych będzie mógł namnażać się wirus i BĘDĄ ZAKAŻAĆ. To tyle w kwestii chodzenia bez maski, ale też uniknięcia kwarantanny/izolacji. ? To wszystko psu w ogon ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, the cable guy napisał:

Ale bulwers macie. ? Tak jakby tego typu akcje miały w naszej pięknej Polsce dziwić. :D 

Mnie bardziej irytuje, że za pieniądze podatników robi się ten cały cyrk. 

 

 

Nie bulwersuje się , też mnie to irytuje , że podatnik za to płaci

I jak to pan Kurski piszę??? :

"Karawana jedzie dalej

Tylko kiedyś ktoś inny będzie w tej karawanie i będzie śmiesznie  ?

Nic nie trwa wiecznie , tak mnie uczył ojciec i tak córce powtarzam :mrgreen:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Falcon napisał:

No właśnie, bądźmy i przyzwoici, a takie sytuacje nie miałyby miejsca.

Przyzwoitość to przede wszystkim powinna być w zakupie maseczek i respiratorów. Tu co najwyżej możemy mówić o wyjściu przed szereg, bo celem nadrzędnym jest wyszczepienie jak największej liczby osób, jak najszybciej. 

Dobry system informatyczny takim przypadkom by zapobiegł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna znana osoba została zaszczepiona i się do tego przyznała. Michał Bajor, bo o niego chodzi napisał:

Cytat

W związku z medialną burzą nie mam zamiaru ukrywać, że jestem jedną z zaszczepionych osób w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020 r.

Jestem przekonany, że to szlachetne działanie i że zachęcając do szczepień, przynajmniej pośrednio przyczyniam się do tego, że większość z nas pozostanie w zdrowiu. Moim celem jest również to, żeby wątpiącym, ale i ignorantom, pokazać na swoim przykładzie, że szczepionka jest bezpieczna i tym samym zachęcić wszystkich Państwa do włączenia się w tę światową walkę z pandemią. Jeśli ktoś z Państwa poczuł się tą sytuacją urażony, serdecznie przepraszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można akceptować szczepienie ludzi "po znajomości", bo tak to wygląda. Nie widzę żadnych okoliczności łagodzących. O propagowaniu szczepień się dowiedzieliśmy dopiero jak przypadkiem wyszło na jaw, że VIPy przyjęły szczepionkę. Taka to reklama i namawianie do przyjęcia szczepionki? Cichaczem? ? W takie brednie uwierzą tylko ludzie z IQ poniżej przeciętnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wislok napisał:

Nie, nie wyrzucić. Procedury mowia co w takim wypadku. Naprawdę wystarczy trochę poczytac. Najłatwiej jednak pisać, ze nie ma procedur, ze wszystkiemu winny rząd. 

Trochę się interesuję tematem bo żona rozważała i nadal rozważa czy się teraz szczepić. Powtórzę u niej w szpitalu nikt nic nie wie na temat szczepionek. Być może wszystko jest już przygotowane i czeka tylko na dostarczenie szczepionek. Tylko po co mieli by to trzymać w tajemnicy? Chyba że nie chcą aby te fantastyczne procedury wyciekły za granice, albo dyrekcja chce "kręcić wałki" na szczepionkach. Być może tak jest.

 

I jakbyś tak był uprzejmy uświadomić mnie co zrobić z niewykorzystaną szczepionką. Poprostu napisz komu się ją wtedy podaje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie przesądzając, w Wirtualnych Mediach ukazał się artykuł w którym pojawiają się głosy o udanej prowokacji w tej sprawie

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szczepienia-celebrytow-poza-kolejnoscia-tlumaczenia-o-akcji-spolecznej-metne-czarna-propaganda-krystyna-janda-krzysztof-materna-jerzy-owsiak-edward-miszczak

 

Cytat
Rafał Czechowski, managing director w agencji Imago PR ocenia - analizując doniesienia mediów - że z pobieżnego oglądu i chaosu informacyjnego wynika, że albo ktoś przeprowadził prowokację, wykorzystując szczepienia do celów politycznych, albo wykorzystał wiedzę o szczepieniach "spod lady".

 

Cytat
Zofia Bugajna-Kasdepke (...)
ja także skłaniam się do tezy o świadomym wystawieniu wabika. Oglądaliśmy już uwodzenie Beaty Sawickiej przez agenta Tomka, czemu nie mamy uwierzyć w udaną próbę skompromitowania głównych krytyków PiS? Udaną, bo niestety mamy tu do czynienia z bankructwem moralnym. A rozszerzenie listy o dyrektora znienawidzonego TVN Edwarda Miszczaka i byłego premiera SLD Leszka Millera sprawia, że nagle możemy wrzucić wszystkich wygodnie do jednego worka z napisem „lepszy sort" - komentuje nasza rozmówczyni

 

8 godzin temu, the cable guy napisał:

O propagowaniu szczepień się dowiedzieliśmy dopiero jak przypadkiem wyszło na jaw, że VIPy przyjęły szczepionkę.

Nie wyszło przypadkiem właśnie. Osoby zainteresowane same się pochwaliły, co może sugerować że miały przeświadczenie iż nie działali w złej wierze. Kto normalny chwali się czymś co miało być zrobione cichaczem? :)

39 minut temu, Sebek00 napisał:

I jakbyś tak był uprzejmy uświadomić mnie co zrobić z niewykorzystaną szczepionką. Poprostu napisz komu się ją wtedy podaje.

I czy podanie jej np. celebrytom jest wówczas nieetyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik rządu Piotr Muller potwierdził dziś  w TVP info że właściwie jak "zbywa" szczepionka i miała by się zmarnować to można ją podać właściwie każdemu według uznania. Z zastrzeżeniem że powinien to być najpierw ktoś z grupy zero.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...