Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, rallyrychu napisał:

Jaki można dostać mandat za wejście na zamknięty cmentarz?

Chcesz przez płot wejść? Byłem u mnie w rodzinnym mieście i wszystko zamknięte lub policja stoi i pilnuje.

Miałem dzisiaj pogrzeb i tylko dlatego wszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Chcesz przez płot wejść? Byłem u mnie w rodzinnym mieście i wszystko zamknięte lub policja stoi i pilnuje.

Miałem dzisiaj pogrzeb i tylko dlatego wszedłem.

Tak :)

U mnie nikt nie pilnował, za małe miasto. Mam drabinę teleskopową i mógłbym ją wykorzystać :D

Albo groby wujków odwiedzić, a tam jest bardzo niski płot ;)

Ale chciałbym wiedzieć ile mnie to będzie kosztować jeśli mnie złapią. Bo nie wiem pod jakie to wykroczenie podpada, bo nigdy nie czułem potrzeby wchodzenia na zamknięty cmentarz, a teraz jakoś mnie kusi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tu o pomysłach wejścia na cmentarz to zaczynam podejrzewać, że zmarli przodkowie co niektórych by się w grobie przewrócili, gdyby te wszystkie pomysły zostały zrealizowane.

 

Bieganie z drabiną wzdłuż płotu cmentarza to dla mnie taki sam szacunek do świętego miejsca jak malowanie sprayem po murach kościołów. A może podkop? Aż do samej trumny. Cały czas pod ziemią, nikt nie zauważy.

 

Dziecinada, dziecinada, dziecinada. Może to wynika z faktu, że cały rok groby porastają trawą, a jedynie 1 listopada sobie większość o nich przypomina. Tylko zawsze miałem wątpliwości, przyjeżdżają na grób, czy pokazać np. swój nowy samochód. Albo nowy pomnik (bo to właśnie w październiku dziwnym trafem jest na to od zawsze największy popyt).

 

Polacy postanowili wystrugać kija na samych siebie. Za miesiąc wszystko się wywróci i zapewniam Was, że politycy (bez względu an to którzy to wówczas będą) kompletnie w potrzebie nie pomogą, długo.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bugmenot napisał:

"Rozporządzenie o zamknięciu cmentarzy jest tak źle napisane, że nie działa i niektóre są otwarte"

https://www.donald.pl/artykuly/KADhAhYs/rozporzadzenie-o-zamknieciu-cmentarzy-jest-tak-zle-napisane-ze-nie-dziala-i-niektore-sa-otwarte

I co Ty cytujesz mi powiedz? Co to takiego donald.pl? Strona Tuska? Trumpa? Zajrzałeś w ogóle w to rozporządzenie, czy po prostu zwyczajnie powielasz te popłuczyny? Naprawdę powili zaczynam rozumieć skąd w tym wątku tyle bzdur od wiosny.

 

Dla chętnych i potrafiących czytać akty prawne:

 

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/2020/227/1917.pdf#zoom=90

 

Cmentarzom poświęcone jest jedno zdanie:

 

§28a.Od dnia 31października 2020r. do dnia 2listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.”.

 

Co tu może być źle napisane?

 

Po co więc to cytujesz? Żeby inni zaczęli myśleć tak jak Ty? Czy może żeby myśleli tak, jak napisano na donaldzie?

 

 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, the cable guy napisał:

Tymczasem w Chinach po pojawieniu się jednego przypadku bezobjawowego zamknięto całe miasto i zrobiono kilkaset tysięcy testów w 3 dni. Kiedy przyleciało 10 osób zakażonych, to linie LOT dostały zakaz lotów do Chin (trafiły na czarną listę i zakaz będzie obowiązywać od 2 listopada przez okres 4 tygodni). Taka "drobna" różnica w podejściu do tematu.

Przypadek bezobjawowy to osoba zdrowa.
Ciekawi mnie tylko, jak długo będziemy akceptować wywracanie naszego świata do góry nogami. Może dopiero, jak zabiorą nam ostatnie elementy wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jaszek napisał:

Jak czytam tu o pomysłach wejścia na cmentarz to zaczynam podejrzewać, że zmarli przodkowie co niektórych by się w grobie przewrócili, gdyby te wszystkie pomysły zostały zrealizowane.

 

Bieganie z drabiną wzdłuż płotu cmentarza to dla mnie taki sam szacunek do świętego miejsca jak malowanie sprayem po murach kościołów. A może podkop? Aż do samej trumny. Cały czas pod ziemią, nikt nie zauważy.

 

Dziecinada, dziecinada, dziecinada. Może to wynika z faktu, że cały rok groby porastają trawą, a jedynie 1 listopada sobie większość o nich przypomina. Tylko zawsze miałem wątpliwości, przyjeżdżają na grób, czy pokazać np. swój nowy samochód. Albo nowy pomnik (bo to właśnie w październiku dziwnym trafem jest na to od zawsze największy popyt).

 

Polacy postanowili wystrugać kija na samych siebie. Za miesiąc wszystko się wywróci i zapewniam Was, że politycy (bez względu an to którzy to wówczas będą) kompletnie w potrzebie nie pomogą, długo.


Ludzie są głupsi niż byłem sobie w stanie wyobrazić. I myślą przy tym, że są zabawni. Żałosne i nieodpowiedzialne. Podziwiam, że chce Ci się to komentować i szanuję, bo w innej sytuacji to tacy delikwenci przejęli by forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek Przeczytalbyś artykuł, albo chociaż obejrzał obrazki to byś wiedział po co wklejam link :). Pierwszy hint - miejsca pochówku to nie tylko cmentarze (ale to już sie można domyślać, że może zrobili to z premedytacją - pewnie musi być wizyta na Wawelu), drugi "czynności związane z pogrzebem". Pretensje o resztę rzeczy, które się w związku z tym dzieją kieruj do prezydenta Przemyśla, którego post jest w opublikowanym artykule, księży zmieniających cmentarze w parki itd.

 

Jak nie pasuje Donald to użyj Google wpisując odpowiednie słowa kluczowe:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-31/otwarte-cmentarze-w-przemyslu-rozporzadzenie-nie-obliguje-do-ich-zamykania/

https://glos24.pl/park-cmentarny-kolejna-miejscowosc-obchodzi-rzadowy-zakaz

 

A od bzdur, lania wody i źle pojętego symetryzmu to Ty tutaj jesteś. Nie zamierzam podkradać roli.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Przemyśl nową Szwecją. 40 mln kraj, blisko tysiąc miast, tysiące cmentarzy i oto znaleziono dowód na źle napisane rozporządzenie. - Przemyśl i jakiś jeden stuknięty ksiądz. Czekam jeszcze na słynny ostatnio Kraśnik.

 

No tak. Polakom trzeba byłoby napisać, że oprócz cmentarzy należy zamknąć też bramy. I furtki. I żeby naprawić dziury w płotach. I że drabiny są też zakazane. I podkopy. Łukasz Warzecha byłby w raju. Jak i miliony Polaków.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że ostatnio na podstawie jakiś kilku nastolatków z piwem, których rzekomo widziałeś stwierdziłeś, że na tym polegają protesty setek tysięcy ludzi w całym kraju...

A zeby zrozumieć, że rozporządzenie jest źle napisane wystarczy pomyśleć logicznie i czytać ze zrozumieniem. Ale tak, wiem, przecież PO i SLD na pewno by napisało wg Ciebie jeszcze gorzej ;)).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bugmenot napisał:

stwierdziłeś, że na tym polegają protesty setki tysięcy ludzi w całym kraju

Zacytuj mi proszę fragment, w którym odniosłem to do skali całego kraju. Daję Ci szansę wyjść jeszcze z honorem, bez ośmieszenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie. Cokolwiek napiszę, to zmienisz temat, albo nie odpowiesz. To Twoja specjalność.

Mamy tego koronny przykład w tym momencie, kiedy nagle okazało sie, że problem z rozporządzeniem nie jest wymysłem nieznanego Ci portaliku donald.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to niech będzie dowód na to, że @bugmenot zmyśla i zwyczajnie kłamie w celu udowodnienia swojej narracji. Jedno proste i konkretne pytanie i leży. 

 

Wnioski niech wyciągną inni. A ja wciskam właśnie blokadę, bo szkoda mi czasu.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak dalej, niedługo pół forum będziesz miał zablokowane. Może bloga załóż bez możliwości komentowania :).

 

Proszę, jeden z cytatów, skoro zarzucasz mi kłamstwo:

Cytat

Dzisiaj widziałem młodych demonstrantów. Szczerze, to o ile rozumiem głos i oburzenie kobiet, to nie rozumiem tej młodzieży i ona chyba też za bardzo nie rozumie "o co kaman". Ot, moim zdaniem nuda w domu i zakaz zgromadzeń oraz zamknięte liczne miejsca (w tym szkoły), to chociaż na demonstracjach - ponad prawem - można się spotkać w większym gronie, piwko wypić, potańczyć, pokrzyczeń, generalnie rozerwać się.

 

To, że uprawiasz propagandę na poziomie TVP napisałem Ci już dawno i to tylko się poglębia.

Zachowujesz się jak politycy (wczoraj np. Emilewicz), którzy zawsze twierdzą, że mają coś innego na myśli niż mówili i odwracają kota ogonem.

Napisalbyś zapewne oczywiście, że przecież to wcale nie tak, że wszyscy nie rozumieją (mimo, że 3/4 protestujących to młodzież, bo to ich dotyczą skutki tego orzeczenia), albo chodziło Ci o Twoją miejscowość na Mazurach, a tak w ogóle to nie było o protestach z piątku tylko z środy :).

Tylko jakoś zapomniałeś to zaznaczyć. No ale nie przeczytasz tego, bo mnie zablokowałeś. Wnioski z tych postów, jak napisałeś wyciągną inni.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie cmentarzy jest nawet głupsze od zamknięcia lasów. Co do lasów to wiosną potrafiło w wielu miejscach być jak na Marszałkowskiej. Zwłaszcza pod wielkimi miastami. Może bardziej chodziło nie tyle o wizyty na grobach, a o odwiedzanie potem rodziny w domach. Często tak się zdarza, że przy okazji się odwiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie i tak będą się przemieszczać - wizyty u rodziny itp itd.

 

Na małych cmentarzach co niektórzy zarządcy wprowadzili możliwość poproszenia obsługi cmentarza o ustawienie kwiatów - zniczy na grobach.

 

To ja się dyskutantów zapytam gdzie będziesz bardziej narażony na złapanie wirusa:

 

1. Wioska - mała miejscowość gdzie po ulicach w ciągu godziny chodzi przemieszcza się 200 ludzi - mieszkańców w maseczkach ?

 

2. Park o wymiarach 150 x 150 metrów ( 2.25 hektara ) i w ciągu godziny jest - przemieszcza się tam 200 osób bez maseczek ?

 

3. Cmentarz o wymiarach 150 x 150 metrów ( 2.25 hektara ) gdzie w ciągu godziny przemieszcza się 200 osób w maseczkach ?

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...