Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilku księży już zmarło z powodu koronawirusa . Chyba większej przestrogi być nie może. Nie widziałem cyklu "Koronawirus szpital" pokazujący pracę szpitala , chyba tylko drastyczne obrazki mogą spowodować opamiętanie i u księży jak i innych osób, które zachowują się nieodpowiedzialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guyDobrze jednak posługiwać się wypowiedzią człowieka, a nie interpretacją Twiterowicza.

Poniżej wypowiedź profesora:

 

Cytat

Jeśli ludzie stoją oddzielnie, na świeżym powietrzu, noszą maski, to specjalnie się nie zarażą. Natomiast jakby stali w tłumie, bez masek i demonstrowali to naturalnie skończy się niedobrze.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodziny na cmentarzach w odosobnieniu, bez buzi buzi, bez misiaczków. Dajesz wiarę? Myślę że tu jest problem.
Można oczywiście różnie każde zdanie interpretować. Jeśli powiedziałby wprost, że na demonstracjach bez dystansu, bez maseczek, nikomu nic nie grozi, bo jest na świeżym powietrzu, to się absolutnie nie zgadzam.

Jeśli to co zacytowałem jest faktyczną wypowiedzią, to brzmi to inaczej, niż to na co Ty się powołujesz.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też mówić w takim razie w ten sposób o meczach na stadionach z otwartym dachem. Dlaczego więc spotkania piłkarskie są bez publiczności?

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Jeśli ludzie stoją oddzielnie, na świeżym powietrzu, noszą maski, to specjalnie się nie zarażą. Natomiast jakby stali w tłumie, bez masek i demonstrowali to naturalnie skończy się niedobrze.

 

Te zasady to fikcja. Ludzie przestają uznawać pandemię, bo im się każe wierzyć w takie brednie, a potem widzą realia. 

 

Przyjdzie potem taki @jaszek i raportuje z miejsca walki z wirusem. :D Jak mu dałem dane zgonów to nie potrafił jednak odpowiedzieć co myśli. Tak samo jak reszta.

Nagle się obudziliście, że ludzie umierają. No umierają i w Polsce mężczyźni żyją jakieś 74 lata tylko. Będzie jeszcze gorzej, bo za niedługo szpitale się zapełnią i to też młodymi pod tlenem, a starych schorowanych będą traktować jeszcze bardziej jak niepotrzebne śmieci. Przy zawale czy udrze liczy się każda minuta, a lekarze teraz (jak podają Internety) każą szukać miejsca w szpitalu albo czekać na wynik testu po parę godzin. Rząd wprowadza dla doktorów bezkarność+ i nie będą musieli się użerać z pozwami ludzi, których bliskich skażą na śmierć.

 

Do tego czuję, że dopiero za parę tygodni będzie olbrzymi problem, bo dzieciarni się zachciało protestów, które i tak niczego nie zmienią. Rządu nie obalą, a tylko to by mogło coś zdziałać. Wyrok Trybunału nie jest do cofnięcia. Jedynie zmiana w Konstytucji coś da, a tego przecież rządząca partia nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, the cable guy napisał:

Wyrok Trybunału nie jest do cofnięcia. Jedynie zmiana w Konstytucji coś da, a tego przecież rządząca partia nie zrobi. 

 

Wyrok Trybunału jest nieważny, ponieważ Pawłowicz była posłanką PiS gdy kierowano wniosek, a teraz była obecna w składzie orzekającym. Nie można być sędzią we własnej sprawie. 

 

Co do koronawirusa. Młodych demonstrantów najwyżej złapie katar albo ból gardła, może nielicznych złoży do łóżka, ale generalnie przetrwają. Czego niestety nie można powiedzieć o ich dziadkach, dla których wirus może być śmiertelnym niebezpieczeństwem. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jutro zostanie ogłoszone całkowite zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli oraz być może sklepów które nie są niezbędne do życia. Podobno będzie wymóg max ilości osób w biurach, reszta na zdalne. Oczywiście rząd stwierdzi, że to nie lockdown.

 

Rząd już udowodnił, że można nie uznawać orzeczenia TK, więc wystarczy nie publikować wyroku. Poszanowanie prawa już u nas i tak nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Beks napisał:

 

Wyrok Trybunału jest nieważny, ponieważ Pawłowicz była posłanką PiS gdy kierowano wniosek, a teraz była obecna w składzie orzekającym. Nie można być sędzią we własnej sprawie. 

 

Doczytaj może. Wniosek składali i zbierali podpisy w tej kadencji. Pawłowicz nie kandydowała nawet więc trudno żeby się podpisała jako poseł?.

Edytowane przez arti1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rasheed napisał:

Prawdopodobnie jutro zostanie ogłoszone całkowite zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli oraz być może sklepów które nie są niezbędne do życia. Podobno będzie wymóg max ilości osób w biurach, reszta na zdalne.

 

 

Można jakiś link do tych rewelacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz z osobą, która przechodzi kwarantannę? Nie oznacza to automatycznej kwarantanny dla ciebie. - Nie możemy wszystkich jednocześnie kierować na kwarantannę, bo gospodarka tego nie wytrzyma - mówi money.pl Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny. Rząd rozważa dalsze łagodzenie zasad.


https://www.money.pl/gospodarka/kto-musi-isc-na-kwarantanne-niedawno-zasady-sie-zmienily-nie-mozemy-zamykac-wszystkich-6569521870953248a.html

(chodzi o przypadki, gdy ktoś skierowany na test czeka na przeprowadzenie i wynik, co trwa nawet 3-4 dni i teraz już jego domownicy nie są automatycznie objęci kwarantanną w tym czasie - bardzo logiczne jak w takim Podkarpackim ponad 3/4 testów wychodzi pozytywnie ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem młodych demonstrantów. Szczerze, to o ile rozumiem głos i oburzenie kobiet, to nie rozumiem tej młodzieży i ona chyba też za bardzo nie rozumie "o co kaman". Ot, moim zdaniem  nuda w domu i zakaz zgromadzeń oraz zamknięte liczne miejsca (w tym szkoły), to chociaż na demonstracjach - ponad prawem - można się spotkać w większym gronie, piwko wypić, potańczyć, pokrzyczeń, generalnie rozerwać się. Ale ja nie o tym.

 

Co do decyzji rządu dotyczących epidemii... Nie będę przez grzeczność odszukiwał tu wpisów z kwietnia najbardziej aktywnych w tym wątku Forumowiczów, jak wychwalali choćby Szwecję. No to macie teraz, drodzy Koledzy, model szwedzki w Polsce. Może nie 1:1, ale bardzo podobny. Generalnie na dzień dzisiejszy jest brak lockdownu. Tam też go nie mieli.

 

Problem w  tym, że w Szwecji nie było 10 mln epidemiologów, tak jak u nas mamy ich 40 mln. Każdy mądry, każdy wie lepiej. Tam nie było debat o zasadność maseczek i tym bardziej demagogii, czy w przepisach ma to konkretne odzwierciedlenie. Tam była społeczna odpowiedzialność. U nas też była - wiosną. Teraz jej nie ma. Każdy generalnie nadal ma to gdzieś. A już zwłaszcza ci, co biorą udział w happeningach na ulicach.

 

Co do kwarantanny, oczywiście luzowanie przepisów doprowadzi do katastrofy. Ale ta i tak by była, bo nikt i tak już tego nie ogarnia. Równie dobrze mogliby znieść kwarantannę po kontakcie z COVID-19. Wystarczyłaby izolacja. Bo te propozycje i tak są absurdalne.

 

Generalnie w PL narracja jest nielogiczna. Lockdown - źle. Brak - źle. Rozkrok - źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jaszek napisał:

Problem w  tym, że w Szwecji nie było 10 mln epidemiologów, tak jak u nas mamy ich 40 mln. Każdy mądry, każdy wie lepiej. Tam nie było debat o zasadność maseczek i tym bardziej demagogii, czy w przepisach ma to konkretne odzwierciedlenie.

Tyle, że Szwecji nie było ani przez chwilę nakazu maseczek, trudno więc żeby były jakieś debaty... ;)

A epidemiologiem był każdy z osobna, bo rząd szwedzki dał jasno do zrozumienia, że każdy dba o siebie w takim zakresie jaki uważa za zasadny.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek to symbol, że napisałeś bez sensu. Jeśli prawodawstwo jest jasne i logiczne, nie trzeba z nim dyskutować :).

 

Co do gęstości zaludnienia, to Sztokholm ma większe od Warszawy ;).

Trudno, żeby nie stawiać za wzór kraju, który aktualnie o pandemii praktycznie zapomniał. Podobnie jak Nowa Zelandia, gdzie z kolei zadziałał lockdown, tylko oni mieli realne możliwości, żeby go zrobić, a nie udawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jaszek napisał:

Dzisiaj widziałem młodych demonstrantów. Szczerze, to o ile rozumiem głos i oburzenie kobiet, to nie rozumiem tej młodzieży i ona chyba też za bardzo nie rozumie "o co kaman".

Byłeś, pytałeś że wiesz ?

Nie odpowiadaj, pracujesz bodajże przy pobieraniu wymazu na covid-19 podziwiam heroizm.... ( sarkazm )

Protestują w świeckim państwie przeciwko katolickiej doktrynie. Chcą tylko wolności wyboru...  ot tyle i aż tyle.

Do sedna.

Przed chwilą w TVN był program "Uwaga koronawirus", aż chyba ze 2 min poświęcili szpitalowi w Tuszynie. Pracuje tam moja żona. Z reportażu wynika że został zlikwidowany oddział urologii,  otóż nie. Dodatkowo poleciały interna i torakochirurgia. Żona na szczęście została przeniesina na rehabilitacjię ( ze wzgledu na małoletnie dziecko ).

A jak odbyła się cała restrukturyzacja? 

6.10 była na noc w pracy i poszła na urlop. Wyjechaliśmy za granice.... 8.10 tel od oddziałowej że oddział gdzie pracowała została zlikwidowany i czy składa wymówienie czy przechodzi na jakiś inny oddział ( wtedy nie było wiadomo na jaki, covidowski czy normalny). Lekarze którzy byli na kontraktach z urologii i torakochirurgii dostali kopa w du.... tak właśnie wygląda znajdowanie dodatkowych łóżek dla pacjentów z covid-19. Szpital wojewódzki,  żeby nie było niedomówień. 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebek00 napisał:

Byłeś, pytałeś że wiesz ?

No widziałem ich dzisiaj w Olsztynie. Największe ich skupisko było pod miejscową Żabką. Chciałem sobie kupić bułkę, ale była za długa kolejka po fajki i alkohol. Dobrze, że nie byłem z dziećmi, bo uszy więdły, taki język. Nawet bęben mieli. Przedział wiekowy na oko 15-18 lat. Ci starsi, już z dowodem, w kolejce. Nie wiem jak w innych miastach, ale tu widziałem takich właśnie. Nie wiem, czy protestują, na pewno doskonale się bawią :)

 

Tak w ogóle @Sebek00 do teraz zastanawiałem się jak to jest, że widzę Twoje wpisy, bo Cię zablokowałem. Okazuje się, że dlatego, że się wylogowywałem z forum. Ale już naprawiłem swój błąd.

 

A dlaczego Cię zablokowałem?

 

Cytat

Sarkazm to użycie słów zwykle używanych do wyśmiewania lub zirytowania kogoś lub do celów humorystycznych.

 

Cóż... Fajnie, że jest Ci do śmiechu. Życzę Ci, aby za takie wyśmiewanie ludzi nikt Ci potem palca nie pokazał, gdy przez pandemię COVID-19 będziesz w potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 lat wiem co się dzieje w służbie zdrowia od środka.... sorry ale pobieranie wymazu a w twoim przypadku chyba tylko papierologia ( tak bodajże pisałeś).... to nie pierwsza linia walki z koronawirusem. 

A czemu mnie zablokowałeś..... bo nie wdaje się w pyskówki ( które polecą do kosza i za tydzień nikt nie będzie pamiętał ) i na brak argumentów ciężko reagować. Szkoda, że tego nie przeczytasz ( chyba ) nie wiem bo ja nikogo nie blokuje.

 

Ja podałem fakty o szpitalu w Tuszynie które można sprawdzić... Twój argument to coś co usłyszałeś pod sklepem. Wnioski każdy wyciągnie sam. Zdrowia. 

Post bez sarkazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...